EAR - Tim de Paravicini.

Zaczęty przez Pboczek, Marzec 19, 2021, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Pboczek w Kwiecień 01, 2021, 14:52
Vasa, a nie dostałeś skryptu w pudełku? Mógłbyś tam sprawdzić.
Dostałem. Sprawdziłem. Impedancji wyjścia nie znalazłem [emoji853]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Ear Yoshino 868PL ma 600 Ohm impedancji wyjściowej.

Przyjmuje się, że impedancja końcówki mocy (integry w tej roli) ma być przynajmniej 10x > większa od impedancji wyjściowej przedwzmacniacza. W tym przypadku 10000 i 600, co daje stosunek 16,7 razy.
Teoretyczne założenie jest spełnione.

Co powie praktyka? Trzeba sprawdzić.

vasa

Cytat: jafi w Kwiecień 01, 2021, 16:08
Ear Yoshino 868PL ma 600 Ohm impedancji wyjściowej.

Przyjmuje się, że impedancja końcówki mocy (integry w tej roli) ma być przynajmniej 10x > większa od impedancji wyjściowej przedwzmacniacza. W tym przypadku 10000 i 600, co daje stosunek 16,7 razy.
Teoretyczne założenie jest spełnione.

Co powie praktyka? Trzeba sprawdzić.
Dzięki.
O takie właśnie - "nie martw się, skacz, będzie dobrze" mi chodziło [emoji1]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Zmagań z Earem ciąg dalszy :)
Porównanie preampów gramofonowych. Tego z EAR-a i mojego Borbelego.
W porównaniu bezpośrednim są duże różnice. EAR jest barwniejszy, bardziej muzykalny, ładniej brzmi. Wokół głównego dźwięku tworzy się aureola harmonicznych. Borbely jest bardziej kliniczny, dokładniej rysuje ale przyjemność słuchania jest mniejsza. Bas w Borbelym jest nieco skromniejszy, bardziej punktualny i chyba schodzi ciut niżej. Gdyby to przełożyć z poezji na technikę to mam wrażenie że wyższa średnica jest w EARze nieco podbita w stosunku do Borbelego.

Mając nadzieję na synergię podłączyłem Borbelego do wejścia liniowego w EARze. Ale z synergii nici :'( Otrzymałem coś pomiędzy (niby logiczne) nie było ani barwowego dopalacza ani precyzji. Ślepy zaułek.

Po zabawach z przepinaniem i wsłuchiwaniem się w niuanse wróciłem do EARa jako pre gramofonowego i słucham dla przyjemności puki mogę :)
Mamy w audio dwie równoległe ścieżki; maksymalną wierność przekazu i maksimum przyjemności ze słuchania. Myślę że EAR podąża tą drugą dróżką. Jest to, bez wątpienia świetne urządzenie dla kogoś kto potrafi docenić wysoką klasę dźwięku ale też na tyle zblazowanego żeby nie brać już udziału w wyścigu a jedynie zadbać o swój dobrostan ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza19

Ostatni akapit idealnie oddaje moje odczucia w stosunku do EARa. Co prawda w odniesieniu do wzmacniacza 869 ale dokładnie to samo bym o nim napisał (jakbym umiał opisywać  :) )  :np:

Zresztą to samo jest Phonoboxem.

A! I do DL103R  ;D

ziko369


vasa



Cytat: masza w Kwiecień 08, 2021, 17:59
A! I do DL103R  ;D
Oj. To się już robią tureckie słodycze [emoji510]
[emoji6]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza19


jafi

A czy słychać zmiany związane z wygrzewaniem?
Mam na myśli punkt wyjścia - pierwsze odpalenie i stan obecny.
A może w ferworze zmian, przepinania nie jest/nie było to istotne?

masza19

Jacek, czy EAR coś odpowiedział w sprawie lamp w Phonoboxie?
Nie chcę niczego teraz wymieniać bo jest super ale przy ilości godzin jakie ostatnio spędzam słuchając winyli to prędzej czy później trzeba będzie je wymieniać.

jafi

Cytat: masza w Kwiecień 08, 2021, 18:32Nie chcę niczego teraz wymieniać bo jest super ale przy ilości godzin jakie ostatnio spędzam słuchając winyli to prędzej czy później trzeba będzie je wymieniać.
O to akurat byłbym spokojny - to nie są lampy mocy.

Jeszcze nie ustaliłem, ale wygląda na to, że w sobotę będę wiedział więcej: poczytamy datasheet tych lamp.
Kolega miał pauzę covidową.

vasa

Cytat: jafi w Kwiecień 08, 2021, 18:14
A czy słychać zmiany związane z wygrzewaniem?
Mam na myśli punkt wyjścia - pierwsze odpalenie i stan obecny.
A może w ferworze zmian, przepinania nie jest/nie było to istotne?
Raczej nie.
Jedyne co słyszę to że trzeba mu dać kwadrans po włączeniu.

Następny odsłuch będzie z Lyngdorfem i elektrostatami.

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Cytat: vasa w Kwiecień 08, 2021, 21:14Następny odsłuch będzie z Lyngdorfem i elektrostatami.
Jestem bardzo ciekaw jak on w takim systemie zagra.

A jeszcze do wygrzewania: wyłączasz EAR-a kiedy nie słuchasz muzyki?

vasa



Cytat: jafi w Kwiecień 09, 2021, 08:29
Cytat: vasa w Kwiecień 08, 2021, 21:14Następny odsłuch będzie z Lyngdorfem i elektrostatami.
Jestem bardzo ciekaw jak on w takim systemie zagra.

A jeszcze do wygrzewania: wyłączasz EAR-a kiedy nie słuchasz muzyki?

Zawsze wszystko wyłączam.

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Cytat: vasa w Kwiecień 09, 2021, 10:55


Cytat: jafi w Kwiecień 09, 2021, 08:29
Cytat: vasa w Kwiecień 08, 2021, 21:14Następny odsłuch będzie z Lyngdorfem i elektrostatami.
Jestem bardzo ciekaw jak on w takim systemie zagra.

A jeszcze do wygrzewania: wyłączasz EAR-a kiedy nie słuchasz muzyki?

Zawsze wszystko wyłączam.

[emoji486][emoji1660]


Można "przyspieszyć" proces układania się/wygrzewania sprzętu, tym bardziej, że to jest przedwzmacniacz.

Moja propozycja: nie wyłączać przedwzmacniacza, niech pozostanie 24 godziny włączony.

Do tego raz dziennie wyłączyć na pół godziny i włączyć ponownie.

Szybciej "dojrzeje":)


vasa

A mogę nie?
[emoji45]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Cytat: vasa w Kwiecień 09, 2021, 11:55
A mogę nie?
[emoji45]

[emoji486][emoji1660]


:)

Tak sobie mruczę pod nosem...

masza19

Nie samą lampą EAR stał.
Monobloki M-100
100 A-klasowych tranzystorowych watów.
Jedyne 47k ojro ;)


jafi

Cytat: masza w Kwiecień 09, 2021, 22:49Nie samą lampą EAR stał.
Monobloki M-100
100 A-klasowych tranzystorowych watów.
Jedyne 47k ojro
Pachną te monobloki za bardzo dizajnem:(
Ale klient nasz pan:)

wiki

Cytat: masza w Kwiecień 09, 2021, 22:49
Nie samą lampą EAR stał.
Monobloki M-100
100 A-klasowych tranzystorowych watów.
Jedyne 47k ojro ;)

Jak dwa prehistoryczne komputery.... Od Kapitana Nemo?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19

Chciałbym tego posłuchać  ::)

sheykk

Jacek od zapachu jest mydło zapachowe.Mają wydawać "boskie dzwięki".

jafi

Cytat: masza w Kwiecień 10, 2021, 14:36Chciałbym tego posłuchać 
Pomyślę co by tu sprzedać żeby je kupić... i sprawić Tobie przyjemność:)

Cytat: sheykk w Kwiecień 10, 2021, 14:41Mają wydawać "boskie dzwięki".
Wystarczy jak zbliżą się do realu:)

jafi

Mariusz jak tam? Podłączyłeś EARa do elektrostatów?

vasa

Cytat: jafi w Kwiecień 11, 2021, 12:08
Mariusz jak tam? Podłączyłeś EARa do elektrostatów?
Stopniuję napięcie [emoji298]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.