EAR - Tim de Paravicini.

Zaczęty przez Pboczek, Marzec 19, 2021, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Dozbierać, polować, tego się przytrzymam :np:.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi

Cytat: Pboczek w Marzec 21, 2021, 14:33Jest coś co może zagrać w okolicy 869? Ma sens szukanie w Lebenach, jakiś Magnetic Line, czy rodzimych manufakturach?
Jak się postawi jeden obok drugiego, posłucha i porówna, wtedy można wyciągnąć wnioski.
Inaczej, czyli bez bezpośredniego porównania trudno oszacować, bo pamięć dźwiękowa jest ułomna.


jafi

Dzisiaj rozpakowałem przedwzmacniacz EAR Yoshino 868PL z phono MM/MC na pokładzie.

Tak wygląda na zdjęciach:


masza19

Jacek, jakie lampy wymyślił tam Tim?
Ten chyba pilota jeszcze nie ma?

jafi

Cytat: masza w Marzec 26, 2021, 15:48
Jacek, jakie lampy wymyślił tam Tim?
Ten chyba pilota jeszcze nie ma?
Siedzą 4 sztuki PCC88, takie same jak w starszym bracie 912.

Sam się zdziwiłem, ale znalazłem pitola w kartonie.

vasa

Cytat: jafi w Marzec 26, 2021, 15:38
Dzisiaj rozpakowałem przedwzmacniacz EAR Yoshino 868PL z phono MM/MC na pokładzie.

Tak wygląda na zdjęciach:
Będziesz na niego patrzył czy zapędzisz do  roboty?
[emoji6]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Cytat: vasa w Marzec 26, 2021, 16:14Będziesz na niego patrzył czy zapędzisz do  roboty?
Może ktoś się zgłosi żeby go wygrzać?:)

vasa

Cytat: jafi w Marzec 26, 2021, 16:27
Cytat: vasa w Marzec 26, 2021, 16:14Będziesz na niego patrzył czy zapędzisz do  roboty?
Może ktoś się zgłosi żeby go wygrzać?:)
Dawaj. Poświęcę się [emoji56]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Cytat: vasa w Marzec 26, 2021, 17:28Dawaj. Poświęcę się
Sam chciałeś:)
Napiszę do Ciebie list:)

masza19


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza19

Jacek, zarzuciłbyś swoimi kanałami zapytajkę do angoli (chyba, że wiesz) czy w Phonoboxie można bezkarnie zastąpić fabryczne 13D16 lampami ecc83? W internetach różnie piszą...

Pboczek

Vasa, możesz już zacząć przebierać nogami :).

Ja na nowo od wczoraj zaganiam 869 do grania, w tygodniu niestety nie miałem na to zbytnio czasu. No i co? Gra normalnie, najnormalniej :). Instrumenty, wokale brzmią tak jak powinny. Jest zaskakujące, że dopiero sprzęt za taką kasę, pozwala usłyszeć normalność. Podobnie ciekawi, to jak na co dzień przyzwyczajamy się do brzmienia naszych zestawów i nie słyszymy odstępstw od rzeczywistych wzorców.

Za radą Jacka, spróbowałem usunąć dwa duże absorbery z miejsc pierwszych odbić i wynieść je poza pomieszczenie. Kolega który nadszedł w środku odsłuchów, skomentował efekt: "Nie wiem co zrobiliście, ale ten wzmacniacz gra teraz tak jak kosztuje, wcześniej nie miałem takiej pewności." Panele pochłaniające, testowałem w pokoju w przeróżnych konfiguracjach. Teraz, wyraźnie zabierały znaczą część czyściutkiej muzyki. Po ich wyeliminowaniu, zestaw zaczął grać w pełni dźwięcznie.

Sansui poszedł do serwisu na spa, odkurzenie, regulację. Okazało się w trakcie, że ma zimne luty nad czym się pracuje. Zobaczymy jaki wróci odmieniony  ::). Jedno jest pewne, zgodnie ze specyfikacją schodzi on niestety tylko do 50 Hz, a EAR do 20Hz. Powiem, że całkiem sporo dzieje się w zakresie tych rejestrów. EAR ma kontrolę nad niskimi, potrafi je różnicować, pokazuje klasę. Sansuj tutaj najwyraźniej odstaje. 
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19


vasa

Cytat: Pboczek w Marzec 27, 2021, 14:14Vasa, możesz już zacząć przebierać nogami
W znaczeniu że oddalać się szybciutko ? :o

;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Nie, w znaczeniu nerwowo, w napięciu oczekiwania nieznanej przyjemności ;D.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Pboczek....
Bo żeby usłyszeć na Sansui dobry bas to potrzeba alfę 9xx.... 7xx niestety rady nie daje....
Może przy słabo wymagających kolumnach 7-ka się sprawdzi....
"Edit - takie jest moje zdanie"

A co do naturalnego grania sprzętu....
Co sobie wymienię w zestawie jakiś element to nagle twierdzę że teraz gra naturalnie.... Potem kupuję coś lepszego i znowu twierdzę, że teraz Gra naturalnie, itd., itd........

Miałem "wypasiony" kompakt, który uważałem że gra naturalnie....
Kupiłem obecnie przetwornik... i co? No ten mój kompakt to gra jak tektura....
.
.
I takie ciągłe gonienie.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Cytat: Pboczek w Marzec 27, 2021, 14:14Jedno jest pewne, zgodnie ze specyfikacją schodzi on niestety tylko do 50 Hz, a EAR do 20Hz.
Coś pokręciłem, Sansuj wg spec. także do 20 Hz ale bas nie ten.

Wiki, 607 MP to seria limitowana, w której nie było 7xx i 9xx.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Marzec 27, 2021, 19:23Wiki, 607 MP to seria limitowana, w której nie było 7xx i 9xx.
O przepraszam....
Ale ta limitowana 607 to nie poziom 9xx jak mniemam?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

To jest inne granie. Ta 607 udaje lampę, a 907 to rasowe tranzystory.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

tomasz_pianista

Ja się w ogóle nie orientuję w tych oznaczeniach Sansui, tyle modeli, każdy się prawie nazywa tak samo, tylko że jeden jest Limited, inny X, inny D...

Natomiast złego słowa nie powiem o Sansui, bo boję się tej sekty, która jest wokół tych wzmacniaczy:D

Na pewno ten 607 nie chodzi w jednej lidze, to była raczej średnia półka. No i mocy mało.
Grupa ratowania poziomu.

wiki

Myślę, że jakbyś miał alfę 9xx to wtedy mógłbyś porównywać do Eara....
A co by wyszło z boju to nie wiadomo dopóki się nie posłucha łeb w łeb....
.
.
No i co bierzesz lampiaka od Ear? Ciekaw jestem....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 27, 2021, 19:34Natomiast złego słowa nie powiem o Sansui, bo boję się tej sekty, która jest wokół tych wzmacniaczy:D

😁 badam grunt, żeby utworzyć przyczółek u Audiomaniaców.

Marka ma hejterów, miłośników i wyznawców. 🙂
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Cytat: wiki w Marzec 27, 2021, 19:39Myślę, że jakbyś miał alfę 9xx to wtedy mógłbyś porównywać do Eara....

To byłoby porównanie dwóch światów. Mam jeszcze np. x711 taką europejską integrę w drugim zestawie, tranzystor jak się patrzy ale nie chciałoby mi się tego zestawiać z EAR.

EAR teraz nie zostanie u mnie, bo jestem w trakcie grubego remontu domu i nie wiem jak to się kosztowo rozwinie. Ale jak go skończę, to kto wie, chyba że coś innego mnie równie zauroczy 🙂.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi

Cytat: masza w Marzec 27, 2021, 11:56
Jacek, zarzuciłbyś swoimi kanałami zapytajkę do angoli (chyba, że wiesz) czy w Phonoboxie można bezkarnie zastąpić fabryczne 13D16 lampami ecc83? W internetach różnie piszą...
Coś ustalę...