Technics 30A

Zaczęty przez kawosz, Październik 15, 2016, 18:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Preamp był już wspominany na naszym forum  ale zasługuje na oddzielny temat .
Konstrukcja lampowa z lat 60 ubiegłego wieku . W moim systemie napędza końcówkę luxmana M - 4000


kawosz

W porównaniu z poprzednim preampem luxmana c 1010 dźwięk mam bardziej dociążony . Tak jak luxman grał prawie jak lampa to mogę z czystym sumieniem napisać że Technics gra prawie jak tranzystor . Jest bardzo szczegółowy i precyzyjny .

miniabyr

Zajebiaszczy ten preamp. Brzmi obłędnie w Darka systemie-zgrał się idealnie .Bylem u Darka tydzień i było świetnie. To jest HIGH END z lat 60, który wcale nie ustępuje tym współczesnym konstrukcjom a jest za ułamek ceny . Twierdzę ,że nawet brzmi lepiej od współczesnych konstrukcji .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

#3
Wielką zaletą tego wzmacniacza jest wejście mikrofonowe . Może służyć jako lampizator do uprzednio zmodyfikowanych urządzeń . W moim przypadku to denon 3910

Jakub

Cytat: kawosz w Październik 15, 2016, 18:45Jest bardzo szczegółowy i precyzyjny .

Nie wymieniaj przypadkiem tych styroflexów na płytce preampa, bo przestanie. Nie ma nic lepszego.

MAC

Jakie tam lampy siedzą i czego pilnują?

Cytat: miniabyr w Październik 15, 2016, 18:49Bylem u Darka tydzień

Wytrzymali z Tobą tyle?  :o
;D

MAC

Cytat: Jakub w Październik 15, 2016, 18:49Nie wymieniaj przypadkiem tych styroflexów na płytce preampa, bo przestanie. Nie ma nic lepszego.

Wymieniłbym okablowanie sygnałowe.
Zwłaszcza, że jest dość długa droga.

miniabyr

Cytat: masza w Październik 15, 2016, 18:52Wytrzymali z Tobą tyle?  :o
;D
No tak jak zwykle chochlik się wkradł." Tydzień temu" miało być ,przecież to oczywista oczywistość -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Wolałem się upewnić  :D

kawosz

Jako kompletny dyletant w sprawach technicznych mogę tylko napisać o dźwięku . Poza tym że ma odłączone korekcje . Lampy made in germany i made in japan . Tyle wyczytałem . To chyba telefunkeny o ile dobrze pamiętam

miniabyr

Japońskie to pewno Matsushita. Mam je w swoim AN .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

#11
Też mam Matsushity.
Bardzo fajne lampy. Barwa przypominają Mullarda ale ze znacznie większym pazurem.


kawosz

#12
Technicsowania ciąg dalszy :) . Do 30 dołączyła końcówka mocy 40A . Teraz mam prawie lampowy cały tor  :o
Luxmanik poszedł na konserwacje i o ile życie mnie nie zmusi to go nie sprzedam  ::)
ps. Na fejsa sie wkleiło normalnie a u nas znowu krzywo  :(


[kadr poprawiony]

fotobia

Ładny sprzęt, zacnie wygląda, i zapewne brzmi :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

MAC

50hb26...
A skąd Ty takie lampy weźmiesz?  :o
Na eBayu nie ma. Od czasu do czasu bywają Matsushity po 450$ za parę a w 40A są 4 sztuki.
Są jakieś zamienniki tej lampy?

A jak gra w porównaniu z luxem?

MAC

Przepraszam za przyziemność ale ja od praktycznej strony pacze (dostępność lamp)  :)

vasa



Cytat: kawosz w Styczeń 31, 2017, 17:48
Technicsowania ciąg dalszy :)

Przepiękny zestaw.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Wiesz że ja mało techniczny jestem . Serio takie drogie :O . Muszę się dopytać o te lampki . Ondrej mówił że ma zapasowe .  Ma też jeszcze jedną taką końcówkę do zabawy celem przeróbki i testów .A gra fajnie :D ani lepiej ani gorzej niż lux . Inaczej . Teraz mam radochę .

MAC

No to następny zlampizowany  ;D


kawosz

Te wielkie lampy to on ma dwie pary . I dwie pary mniejszych . To dokładnie ten egzemplarz . Tu jeszcze u naszego Kolegi
https://vimeo.com/201709493

kawosz

Ma opcje oszczędzania . Dziś przestawiliśmy ale chyba do niej wrócę  :o

MAC

A ja cierpliwie czekam na tą podstawkę  ;D

kawosz

Podstawka zacna sprawa .  ;D

kawosz

To jeszcze pozwolę sobie zacytować naszego Kolegę . To z grupy FB o tej końcówce .
specjalnością jest przez Technics w roku 1967 opatentowana i do tego modelu wprowadzona funkcja płynnej regulacji współczynika tłumienia, de facto zrealizowana poprzez sprytne zarządzanie/filtrowanie USZ.
Dopasowanie do (prawie) każdej kolumny zagwarantowane :)

wojtek41

Kawoszu...Śliczności... :)