Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Old Man Kensey

Nie, nie, ja to analogowy jestem 😁 żadnych takich wynalazków, gdy jadę w trasę, to okoliczności przyrody wolę podziwiać, niźli wgapiać się w następnego komputra. No offence 😇
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

rudy-102

Tego powyżej też bym nie kupił. Za drogi i większości funkcji w ogóle nie potrzebuję. Ale taki wynalazek może właśnie pomóc podziwiać okoliczności przyrody. Ustawiasz cel, pudełko pokazuje Ci gdzie masz jechać, a Ty tylko jedziesz i podziwiasz. Nie trzeba co 15 minut wyciągać telefon i patrzeć w mapę bo się pogubiliśmy. Ja mam jeden z prostszych modeli tej firmy i jestem zadowolony. Używam tylko na dłuższe wyjazdy w nieznanym terenie. Urządzenie potrafi wybrać fantastyczne trasy rowerowe, o których nie miałem pojęcia.

GB

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 10, 2022, 22:38
Tego powyżej też bym nie kupił. Za drogi i większości funkcji w ogóle nie potrzebuję. Ale taki wynalazek może właśnie pomóc podziwiać okoliczności przyrody. Ustawiasz cel, pudełko pokazuje Ci gdzie masz jechać, a Ty tylko jedziesz i podziwiasz. Nie trzeba co 15 minut wyciągać telefon i patrzeć w mapę bo się pogubiliśmy. Ja mam jeden z prostszych modeli tej firmy i jestem zadowolony. Używam tylko na dłuższe wyjazdy w nieznanym terenie. Urządzenie potrafi wybrać fantastyczne trasy rowerowe, o których nie miałem pojęcia.
A ja zastanawiam się nad wymianą stary sprzedam dołożę i będzie nowy. Ciekawi mnie to ładowanie solarne.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Cytat: GB w Czerwiec 11, 2022, 07:42Ciekawi mnie to ładowanie solarne.
Na wyprawę śladami Nowaka jak znalazł  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Krowiarki i Góry Złote 65km i prawie 1.200 up.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Dziś dotarło nowe koło do roweru, którym poruszam się głównie po mieście, asfaltach i ścieżkach leśnych nie górskich.

Oryginalne koło zbudowane było w oparciu o piastę shimano FH-M8000. Przejechało około 6000km i bębenek odmówił dalszej pracy. Fakt lekko nie miało bo ujeżdżam rower rownież w zimie, choć te ostatnio w mieście są dość łagodne - przynajmniej tu na południu Polski. W bębenku ułamała się jedna zapadka oraz skorowoał tor łożyska, po którym kręcą się kulki. Serwis tej piasty makabra. Nowy bębenek to jakieś 350pln.

To skłoniło mnie do zakupu nowego koła opartego na piaście Novatec'a, łożyskach maszynowych i obręczy dt swiss. Kosztowo trochę więcej, ale wydaje mi się, że będzie się również lepiej serwisować i sprawować.



______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

FH-M8000 odmówiło współpracy po 6000km? Koniec świata. Przecież to było XT. Powinna wytrzymać co najmniej 4xtyle.

Old Man Kensey

Mam takiego stareńkiego Novateca na przednim kole i jest nie do zajechania. Po prawdzie, to jakiś czas nie jeździłem, ale przedtem dostawał ostre wciry i chodził pięknie. Dziś wciąż jest jak nowy, jutro zrobię zdjęcie (ma inne, stare logo).
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GB

Cytat: Old Man Kensey w Czerwiec 30, 2022, 21:22
Mam takiego stareńkiego Novateca na przednim kole i jest nie do zajechania. Po prawdzie, to jakiś czas nie jeździłem, ale przedtem dostawał ostre wciry i chodził pięknie. Dziś wciąż jest jak nowy, jutro zrobię zdjęcie (ma inne, stare logo).
Na maszynowych? Przednie koło ma lżej, nie ma na nim przeniesienia napędu. Nie wiem jak ten mój się spisze, bo produkty obecnie produkowane nie są długowieczne i mają umierać po określonych cyklach.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 30, 2022, 18:04
FH-M8000 odmówiło współpracy po 6000km? Koniec świata. Przecież to było XT. Powinna wytrzymać co najmniej 4xtyle.
Tu FH-M8000 w góralu FH-M7110-B, obie odeszły w niepamięć.

Może dla kogoś, kto jeździ do kościoła i spowrotem to te piasty shimano będą długowieczne, ale przy intensywniej eksploatacji to słabe są.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Żona znowu się wypierdzieliła na hulajnodze. Na jakiejś dziurze. Małe kółka to życzenie kontuzji. Ja kupiłem tak wielką ramę do swojego roweru, niby pozycja- jak już siedzę- jest luks, ale muszę się zapisać do baletu, żeby przerzucić nogę przez ramę, a nawet jak się uda to mi potem jedno jajko zwisa z jednej strony ramy, a drugie z drugiej. Trochę dyskomfortowa sytuacja. Nie wiem czy nie przegiąłem z gabarytami.

No więc w celu uniknięcia dalszej dekompletacji żony, oraz rozruszania mnie- zamówiłem takie dziwadełko. Tzw. fat bike, składak ze wspomaganiem elektrycznym. Fido M1 Pro. Wigry 3 na miarę naszych czasów.

https://www.youtube.com/watch?v=P2w7j2G276o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 01, 2022, 13:25
Żona znowu się wypierdzieliła na hulajnodze. Na jakiejś dziurze. Małe kółka to życzenie kontuzji. Ja kupiłem tak wielką ramę do swojego roweru, niby pozycja- jak już siedzę- jest luks, ale muszę się zapisać do baletu, żeby przerzucić nogę przez ramę, a nawet jak się uda to mi potem jedno jajko zwisa z jednej strony ramy, a drugie z drugiej. Trochę dyskomfortowa sytuacja. Nie wiem czy nie przegiąłem z gabarytami.

No więc w celu uniknięcia dalszej dekompletacji żony, oraz rozruszania mnie- zamówiłem takie dziwadełko. Tzw. fat bike, składak ze wspomaganiem elektrycznym. Fido M1 Pro. Wigry 3 na miarę naszych czasów.

https://www.youtube.com/watch?v=P2w7j2G276o
Nie chciałeś elektryka na 29"? Małe kółka to taki średni pomysł.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

#3337
On nie wygląda, bo fizjonomia dość karkołomna. jak nie mana  zdjęciu człowieka- wygląda jak BMX dla dziecka- ale to mylące- felgi mają 20 cali.  Powiem ci, że cała ta seria chińskich fat bike' ów ma entuzjastyczne opinie z jazdy.

Wcześniej myślałem o tym, ale jego nabycie w Polsce na dziś jest dość mętne jesli chodzi o gwarancję: Albo jakiś magazyn w Szwajcarii, albo wprost z Chin. Zwróć uwagę, że po złożeniu jowejek wchodzi do bagażnika sedana klasy C.

https://www.youtube.com/watch?v=80aKkCUuBXM

Ale jak jest człowiek w kadrze:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Podejrzewam, że twoje zdziwienie wynika z tego, że ty używasz rowerów rekreacyjnie. Ty i przyroda. Moja żona używa hulajnogi do czego innego. Hulajnoga jest fajna, gdy trzeba dojechać do urzędu na spotkanie i się nie spocić. Zwinna, w miarę poręczna maszyna. Niestety urzędy są w centrum miasta, gdzie nie ma ścieżek rowerowych, chodniki są krzywe i jeszcze kocie łby. Pełnowymiarowy góral nie jest rozwiązaniem, jest duży, a w centrum ciasno, dużo ludzi itd, itp. Stąd nieco dziwny pomysł na składaka fat bike.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 01, 2022, 14:11
Podejrzewam, że twoje zdziwienie wynika z tego, że ty używasz rowerów rekreacyjnie. Ty i przyroda. Moja żona używa hulajnogi do czego innego. Hulajnoga jest fajna, gdy trzeba dojechać do urzędu na spotkanie i się nie spocić. Zwinna, w miarę poręczna maszyna. Niestety urzędy są w centrum miasta, gdzie nie ma ścieżek rowerowych, chodniki są krzywe i jeszcze kocie łby. Pełnowymiarowy góral nie jest rozwiązaniem, jest duży, a w centrum ciasno, dużo ludzi itd, itp. Stąd nieco dziwny pomysł na składaka fat bike.
Ok rozumiem, nie miałem na myśli górala, ale zwykłego crossa, czy nawet miejski rower wspomagany elektrycznie.

A jak z częściami zamiennymi? Na ten przykład jak mu się piasta posypie jak w moim miejskim. Będziesz w stanie dostać oryginał lub zamiennik?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Tylna piasta to silnik elektryczny. Ponoć niezniszczalna. Pozostałe podzespoły ludzie wymieniają na firmowe, lepszej jakości. Czyli część podzespołów ma standardowe wymiary, mocowanie. Gorzej z jakimiś charakterystycznymi elementami typu zamek ramy czy kierownicy. Dostępność w Polsce jest różna- w zależności od marki- jeśli chodzi o oryginały. Jeszcze rok temu ADO miał dystrybucję w Polsce, dziś nie ma. Część rzeczy można dostać na chińskich portalach sprzedażowych, ale tak po prawdzie hulajnogę mamy parę lat i nic się nie dzieje.

Akumulatory- czyli coś co najprędzej będzie do wymiany- widziałem w paru miejscach, teraz nie pomnę. Tuning Chińczzyka:

https://www.youtube.com/watch?v=NLKpuEHvqpA
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

Cytat: GB w Czerwiec 30, 2022, 21:45Na maszynowych? Przednie koło ma lżej, nie ma na nim przeniesienia napędu. Nie wiem jak ten mój się spisze, bo produkty obecnie produkowane nie są długowieczne i mają umierać po określonych cyklach

Tak, na łożyskach maszynowych, poniżej zdjęcie. Z tyłu mam Deore zwykłe, już drugie, ale na tym akurat dużo nie jeździłem, więc się nie wypowiem.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Cytat: GB w Lipiec 01, 2022, 15:03A jak z częściami zamiennymi?

Producent udostępnia na swojej stronie takie podzespoły: https://www.fiido.com/collections/accessories
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

#3343
Cytat: GB w Czerwiec 30, 2022, 21:51
Może dla kogoś, kto jeździ do kościoła i spowrotem to te piasty shimano będą długowieczne, ale


No to dla mnie.
😉

GB

Cytat: rudy-102 w Lipiec 02, 2022, 11:11
Cytat: GB w Czerwiec 30, 2022, 21:51
Może dla kogoś, kto jeździ do kościoła i spowrotem to te piasty shimano będą długowieczne, ale


No to dla mnie.
[emoji6]
Ty kościół to chyba masz w innym landzie bo kręcisz sporo.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Bo tam ksionc ładniejszy. 😜

rudy-102

Pół kościelnych wycieczek. ⛪️🛐🚴🏻🤸🚴🏻🚵‍♂️




rudy-102

Bardzo ładne te Wasze Novateki. Może dla syna kupię. W jego grawelowym Cube zaczęły się sypać piasty. Z resztą Cube bardzo mnie rozczarowało bo dało piasty na łożyskach konusowych. Po trzech tysiącach przednie koło było prawie zablokowane.  Na razie uratowałem wymianą kulek, ale miski też majà już wżery.

GB

Cytat: rudy-102 w Lipiec 03, 2022, 10:18
Bardzo ładne te Wasze Novateki. Może dla syna kupię. W jego grawelowym Cube zaczęły się sypać piasty. Z resztą Cube bardzo mnie rozczarowało bo dało piasty na łożyskach konusowych. Po trzech tysiącach przednie koło było prawie zablokowane.  Na razie uratowałem wymianą kulek, ale miski też majà już wżery.
Nie wiem, jak długo przeżyje ten Novatec, ale opinie ma pozytywne. Dwóch serwisantów mi go polecało, że rozsądny cenowo a wytrzymały.

Coś czytałem tylko, że się w pierwszych Novatec'ach zawieszało przeniesienie napędu, ale powód był blachy. W fabryce zbyt dużo smaru, aplikowali na zapadki, a te się sklejały.

Obaczymy.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Wczorajszy szlak znakiem czerwonych strzałek.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz