Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

PatiJ

A u mnie dziś kręci się LP Olafsson Vikingur "From Afar".

Kiedyś była płytą tygodnia w radio Dwójka i spodobała mi się. Jadąc rano do roboty słuchałem Olafssona i dziś przyszedł w końcu podwójny winyl.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

wiki

Zaszalałem..... 😀
Kupiłem płytę na giełdzie..... 😀
Za 2 PLN.

Leci właśnie....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

A mnie dziś sentyment postawił przed półką z płytami i .......Karajan -Czajkowski - suity baletowe . To wykonanie i te suity  były pierwszą płytą Czajkowskiego jaką kupiłem we wczesnych latach 80' . To był winyl DG kupiony w którymś z warszawskich komisów. Mam słabość do Piotra i Karajana grającego Piotra. Zapewne są lepsze wykonania ( to subiektywne odczucie) ale  jako że to wykonanie było pierwszym w moim życiu świadomym wyborem z muzyką Czajkowskiego, to  jest dla mnie szczególne . Mam teraz wersję cd z dodatkową suitą , której nie było  na wersji winylowej, tylko mam żal, że niestety jakość tego nagrania na cd jest taka sobie . Nagrania dodatkowo są leciwe (koniec lat 60) , transfer do cyfry taki sobie ,ale słucham tej płyty z przyjemnością . Dla nie bomba ! ........znalazłem wersje na sacd i zamierzam jutro ją kupić !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

PatiJ

A u mnie dziś się kręci w cd nowa płyta - dzisiejsza dostawa. Mam już Arvo Parta, ale nie to. Zachęcam bo coś innego... i nasza Kurzak gdzieś się pojawia....
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

PatiJ

Camille Thomas "The Chopin Project" - jeszcze nie ma cd, ale można posłuchać - ja kupuję.

Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

wiki

Trochę za wcześnie na operę.....
Za widno.....

Ale co tam, jest chęć to trza posłuchać.... 😀

Puccini
La Boheme
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

cortes

Cytat: wiki w Maj 03, 2023, 17:48Trochę za wcześnie na operę.....
Za widno.....
Jak masz zasłony to zasłoń i już masz ciemniej ;).

wiki

Mimi, Mimi, Mimi

I koniec.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Trochę wspominek.....

Będąc studentem zakupiłem sobie tę płytę.....
Chyba w komisie, bo na nowe nie było człowieka stać normalnie....

No to posłuchajmy....
Mussorgsky/Ravel
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Mussorgsky kończy utworem
The Great Gate Of Kiew

Zaraz Bolero od Ravela.......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Ten sam okres zakupowy..... 😀
Ta sama linia wydawnicza....

Mozart
Violin Concertos 3 i 4
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Flet basowy[emoji15]
Nie wiedziałem że coś takiego istnieje.
Aż trafiłem na Panią Danielę Mars i jej płytę "Works for bass flute"
Brzmienie jej instrumentu doskonale nadaje się na wieczorne słuchanie. I doskonale brzmi na kolumnach. Nie jest idealnie czyste, ma sporo dodatkowych rezonansów i wybrzmień.
Doskonale mi się tego słuchało [emoji16]
Kolejna piękna, młoda, utalentowana.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Maj 05, 2023, 09:36Nie jest idealnie czyste, ma sporo dodatkowych rezonansów i wybrzmień.
Czyli wszystko co lubię. Ludzie potrafią być zdziwieni, kiedy z bliska słyszą np. saksofon i ilość  " dziwnych" dźwięków i przydźwięków które wydobywają się podczas gry . Tak samo skrzypce i ruch smyczka po strunach. W nagraniach i  w warunkach sali koncertowej , te artefakty są praktycznie niesłyszalne. A są !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Dlatego ja lubię kameralne granie i nagrania instrumentów solo.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Cytat: vasa w Maj 05, 2023, 09:36Aż trafiłem na Panią Danielę Mars i jej płytę "Works for bass flute"

Lubię takie akcje - dzięki 👍
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

wiki

Do śpiewu ptaków na werandzie..... dodałem......

Sherezade
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Świetny dokument. Ten facet jest nieprawdopodobnie naturalny .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Jest taki włoski wiolonczelista Vito Paternoster (Witek Ojczenasz :o )
Bardzo utalentowany, grający niebanalnie, z dużą dozą własnej inwencji.
Nagrał, między innymi, płytę z wariacjami na temat "Czterech pór roku" Vivaldiego. Płyta o tyle ciekawa że zagrana w konwencji dalekowschodniej; chińskiej i koreańskiej.
Nie jest (i nie będzie) to może dla mnie paradygmat Quattro Stagioni ale słuchałem z ciekawością i przyjemnością :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Czyli to jest solista z towarzyszeniem orkiestry? Da się gdzieś poza serwisami streamingowymi posłuchać fragmentów tej płyty?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

PatiJ

Cytat: miniabyr w Czerwiec 11, 2023, 19:37Świetny dokument. Ten facet jest nieprawdopodobnie naturalny .

Głos i kunszt naprawdę nietuzinkowy. Był w Bydgoszczy 2 lata temu. Miło wspominam i z przyjemnością obejrzałem ten dokument.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 27, 2023, 19:03Da się gdzieś poza serwisami streamingowymi posłuchać fragmentów tej płyty?
Chyba nie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

PatiJ

A jak ktoś lubi dokumentalne filmy, to pojawił się na Canalu ciekawy, pt. Tańcząc Pinę, opowiadający o Pinie Bausch - tancerce i choreografce. Polecam...
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

vasa

Cytat: PatiJ w Czerwiec 28, 2023, 16:45pojawił się na Canalu ciekawy, pt. Tańcząc Pinę,
Popaczę na canalu.
Ale, może nie wszyscy wiedzą że kilka lat temu została wydana płyta (mam winyla :) ) z muzyką do filmu o niej. Może właśnie do tego o którym napisałeś.
Płyta jest rewelacyjna :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

PatiJ

Płytka zakupiona ;-)
Przy okazji kupiona też płyta Otisa Tylora "White African". Długo już miałem ją w koszyku, ale w końcu... z Kanady to może za miesiąc będzie.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

wiki

Tę Pinę można gdzieś pisluchac w internecie?
W Tidalu nie ma.......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka