Dobry transport CD

Zaczęty przez darekrocznik71, Kwiecień 16, 2018, 23:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Wiki a nie ma różnicy kiedy odtwarzacze nie stoją na sobie, względem kiedy stoją? Podkładki antywibracyjne i stawianie piętrowe klocków jakoś mi nie pasuje. Z jednej strony tłumienie wibracji, a z drugiej jakby wzbudzanie.

Jak transporty wypadły, są słyszalne różnice? 
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Pboczek, tak są słyszalne różnice.

Technics SL-PA10 to transport CD od tej firmy. Chyba jedyny, bynajmniej ja nie słyszałem o innym.
Kupił kolega od Audiolaba szczelinowego.
Trochę poszaleli z wyjściami bo zrobili dwa wyjścia optyczne i potem nic.
W związku z tym kolega wymontował jedno wyjście optyczne i zamontował elektryczne RCA.
Dodatkowo wstawił zegar z zasilaczem od Muzga.
W takiej wersji trafił wczoraj do mnie.
To sobie trochę posłuchaliśmy i po porównywaliśmy do mojego Kenwooda CD, którego przerobiłem na transport.

Pboczek, masz pewnie rację z tym stawianiem na wieżę. Ale jak nie ma miejsca obok to trudno to inaczej podłączyć. Aż tak nie walczymy przy porównaniach, zwykle.
Jak jest możliwość to stosujemy obok i wszystko to samo.
Tutaj wczoraj Technics miał kabel sieciowy zwykły. Więc o tyle było gorzej.

Co do samego dźwięku.
To oba transporty grały, można powiedzieć, na jednym poziomie.
Technics jakby trochę bardziej łagodnie i miękko grał, ale też i lekko lepiej.
Te różnice były bardzo małe i tak na szybko to trudno czasem nawet coś wyłapać.
Ogólnie stwierdziliśmy, że Jednak Technics. No i jeszcze jak mu się dołoży dobry kabel zasilający to trochę pójdzie do przodu.

Mieliśmy też do porównania wtyczki rca na kablu cyfrowym obie 75 ohm. I tu różnice były dużo większe niż pomiędzy transportami. Ale to może napisze w innym wątku.

Kolega zadowolony bo ten Technics gra na całkiem dobrym poziomie. Pamiętajmy tylko, że jest po małych modyfikacjach.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Dziś poluję na nową maszynę.... 😋

Transportową oczywiście.....

Ciekawe czy się uda?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Przebili mię  przeokropnie..... :(

Trzeba szukać dalej.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

wiki mój kolega będzie sprzedawał bardzo dobry transport. Dam Ci do niego namiary jeśli będziesz zainteresowany.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Piterski, a co to sprzęt?
Marka, model....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Maj 22, 2022, 11:25
Właśnie wstawił ogłoszenie.
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=4129.msg348922;topicseen#new
Niedawno miałem możliwość kupić za 2500. I się nie zdecydowałem.
A tu widzę 4300.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Ja ceny nie ustalam, to trzeba obgadywać z sprzedawcą bo na cenę ma wiele czynników. Słyszałem zaś, że to chwalony napęd.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Dla potomności.
Pioneer PDS 501 kontra EAD T-1000...........
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: wiki w Maj 23, 2022, 11:03Pioneer PDS 501 kontra EAD T-1000
Jak widać są te same odtwarzacze CD.
Ead nawet nie wylutował wzmacniaczy operacyjnych w torze audio. Tylko wylutował gniazda RCA analogowe.
Ead na wyjściu (dorobionym) cyfrowym dodał płytkę reclockingu sygnału s/PDIF, to ta płytka na tylnej ściance.
To tyle.
A, jeszcze stworzył piękną audiofilską obudowę z grubego aluminium.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

moon

a ładnie gra ten PDS501?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Cytat: wiki w Maj 23, 2022, 21:34A, jeszcze stworzył piękną audiofilską obudowę z grubego aluminium.
Czyli możliwe że lepiej pochłania drgania i rezonanse.

Wiki, porównywałeś je kiedyś łeb w łeb czy tylko oceniasz na podstawie zdjęć z internetu?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

patefonik

Cytat: moon w Maj 24, 2022, 10:01a ładnie gra ten PDS501
Swego czasu używałem jako CD. Na tamte czasy (rok powiedzmy 199X) był fajny. Marantc 63 KI, któy go zastąpił u mnie był dużo lepszy, ale z drugiej strony 504 (nowsza werjsa) na którego chciałem go zamienić był w moim systemie gorszy. Chwalony przez recenzentów z tej serii był 901, protoplasta PDS 06, który był całkiem przyzwoity.

wiki

I dojechał mój nowy transport.... :)
Staroć i jest to odtwarzacz CD, który podobno jest świetny jako transport w oryginale.
A dużo można w nim jeszcze zrobić.
Może wkrótce relacja....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

muda44

Z tego co mi wiadomo teraz może być ostatnia dostawa PD-30AE i Onkyo C-7030. 
Ja sobie kupiłem 2 na zapas  :)

muda44

Cytat: patefonik w Maj 24, 2022, 11:07
Cytat: moon w Maj 24, 2022, 10:01a ładnie gra ten PDS501
Swego czasu używałem jako CD. Na tamte czasy (rok powiedzmy 199X) był fajny. Marantc 63 KI, któy go zastąpił u mnie był dużo lepszy, ale z drugiej strony 504 (nowsza werjsa) na którego chciałem go zamienić był w moim systemie gorszy. Chwalony przez recenzentów z tej serii był 901, protoplasta PDS 06, który był całkiem przyzwoity.


Przez pewien czas używałem PD-9700 i 901 w roli transportu CD. Był też piękny PD-75...
W tamtym czasie wiele firm korzystało z podzespołów Pioneera robiąc swoje odtwarzacze CD i transporty CD bo już nie było z czego brać. To były czasy gdy Sony i Philips zeszły z jakością.

Pboczek

Wiki, pochwal się co kupiłeś?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: muda44 w Czerwiec 28, 2022, 19:49
Z tego co mi wiadomo teraz może być ostatnia dostawa PD-30AE i Onkyo C-7030. 
Ja sobie kupiłem 2 na zapas  :)
PD-30AE przerobiony na maksa jako tylko transport (włącznie z odłączoną od zasilania częścią analogową) gra gorzej od mojego Kenwooda.
To po co mi taki?
Ja chciałbym coś wyżej.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Pboczek w Czerwiec 28, 2022, 20:13
Wiki, pochwal się co kupiłeś?
A natchnął mnie jeden z użytkowników tego forum....

Może niedługo się pochwalę.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

darius


darius


muda44

Cytat: wiki w Czerwiec 28, 2022, 21:43
Cytat: muda44 w Czerwiec 28, 2022, 19:49
Z tego co mi wiadomo teraz może być ostatnia dostawa PD-30AE i Onkyo C-7030. 
Ja sobie kupiłem 2 na zapas  :)
PD-30AE przerobiony na maksa jako tylko transport (włącznie z odłączoną od zasilania częścią analogową) gra gorzej od mojego Kenwooda.
To po co mi taki?
Ja chciałbym coś wyżej.

Pytanie co oznacza to gorzej według Ciebie bo widzisz używa ich wiele osób w systemach tanich, takich za naście i kilkadziesiąt tysięcy. I to często osoby obeznane z różnymi urządzeniami.
To są odtwarzacze które na wyjściach cyfrowych mają bardzo dobrą rozdzielczość, różnicowanie wybrzmień itd. Niestety żeby to pokazać trzeba podpiąć adekwatnej klasy sieciówkę, kabel cyfrowy i wpiąć w dobry system. To na czym stoją też jest ważne.
Jak ktoś szuka masy, dociążenia to taki np PD-9700 może się okazać lepszy ale kosztem upraszczania całego brzmienia.

Sam od lat szukam jak najlepszego transportu i w tej roli od 2000r przetestowałem dziesiątki odtwarzaczy CD i transportów.
Dzisiaj do powiedzmy kilkunastu tysięcy nie ma nic ciekawego a jak już jest to często mają problemy z czytaniem płyt, trwałością itd.
Stare tiaki czy wadie to już dzisiaj mocno zmęczone elektronicznie i mechanicznie urządzenia. To samo ML, CECe itd.
A te czytają płyty bez problemu, są ciche, dobre przewijanie, świetne brzmienie i NOWE za grosze.

Jak kto woli.


darius

Cytat: muda44 w Czerwiec 29, 2022, 07:44A te czytają płyty bez problemu, są ciche, dobre przewijanie

I to rozumiem. To są cechy dobrego transportu. Odtwarzacza zresztą też. Dodałbym jeszcze komfort obsługi, funkcjonalność, wykonanie, projekt wzorniczy (choć to już jest kwestia gustu).

Cytat: muda44 w Czerwiec 29, 2022, 07:44To są odtwarzacze które na wyjściach cyfrowych mają bardzo dobrą rozdzielczość, różnicowanie wybrzmień itd. Niestety żeby to pokazać trzeba podpiąć adekwatnej klasy sieciówkę, kabel cyfrowy i wpiąć w dobry system. To na czym stoją też jest ważne.

Natomiast powyższe stwierdzenia należy włożyć między bajki.

Wynikają one z braku doświadczenia, błędnych metod porównawczych i z fascynacji audiofilską literaturą, która z rzeczywistością nie ma nic wspólnego.

Pisząc literatura mam na myśli również teksty z forów audifilskich, a także różne informacje przekazywane w różnej formie przez osoby zupełnie do tego nie przygotowane.

Piterski

Darius jesteś pewien, bo z tego co słyszałem np. parametry kabla cyfrowego mają znaczenie. Mamy w KAiM kolegów, którzy budują sami urządzenia elektroniczne i czasem na ten temat dyskutują i to poruszając zagadnienia fizyczne, a nie tylko bajania.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.