EAR - Tim de Paravicini.

Zaczęty przez Pboczek, Marzec 19, 2021, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

jafi

Cytat: julius-6 w Czerwiec 09, 2023, 10:18jest chyba najładniejszy ze wszystkich. EARów
Bo Piękny Stefan piękny jest:)
Piotr Ryka napisał o nim, że to najlepsza integra jaką słyszał.
Nie wiem, czy aż tak, ale z pewnością i mnie się podobał. Tylko jakoś tak, że niedługo go słuchałem.
Teraz nadrobię...

jafi

Dreszczyk emocji od rana - zadzwonił kurier, że za godzinkę będzie u mnie.
Wiezie wzmacniacz Musical Fidelity A1. Najnowszą edycję.
Parę słów o A1:
wzmacniacz tranzystorowy w klasie A, zaprojektowany przy współudziale Tima de Paravicini.
Musical Fidelity odniósł rynkowy sukces z tym modelem. I jak to z sukcesem - miał kilku ojców. ;)
Austriacki dystrybutor pomógł przy sprzedaży.

Nie miałem okazji słuchać oryginalnego A1 z epoki, ale jego brat B1 należy do moich ulubionych - posiadam dwie sztuki. :)
B1 również zaprojektował de Paravicini.

jjacek

Gratulacje ! Mam nadzieje , ze wrzucisz kilka fotek i opiszesz 1 wrazenia .. :np:

jafi

Orzeł wylądował! :) No może orzełek, bo jeszcze nie wiem jak gra.

Wygląda jak pierwowzór. Górna pokrywa jest jednocześnie radiatorem. Na wyposażeniu phono MM/MC. Jeśli gra tak dobrze jak w B1, to nie ma potrzeby kupowania zewnętrznego phono. Mały metalowy pilot pewnie różni go od protoplasty.
Ciekawy zwrot w polityce Musical Fidelity - oprócz A1 firma wypuściła równolegle własną wersję monitorów LS 3/5a i monitorów LS 5/9.
Tym samym powracają do korzeni brytyjskiego hi-fi.


jafi

Cytat: jjacek w Lipiec 28, 2023, 10:10Gratulacje ! Mam nadzieje , ze wrzucisz kilka fotek i opiszesz 1 wrazenia .. :np:
No pewnie:) Dziękuję.

jafi

Cena na dzisiejsze czasy umiarkowana, być może znajdzie wielu nabywców.

Dołączam specyfikację.

jjacek

Dobrze wyglada!   U+1F44D

vasa

Cytat: jafi w Lipiec 28, 2023, 09:18I jak to z sukcesem - miał kilku ojców.
Osiem lat temu Marysia kupiła, za moją namową, takiego.
Narzekała umiarkowanie :)
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=752.msg89808#msg89808
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Już gra od ponad godziny.
Pierwsze wrażenie - jak przystało na wzmacniacz w klasie A dźwięki mają swój ciężar, masę.
A1 ma temperaturę na radiatorach (górna pokrywa) jak czołgi Rommla w Afryce Północnej. ;)


cortes

Jak się osłuchasz to napisz coś więcej o piecyku. Czy jest uniwersalny pod kątem gatunków muzycznych? Jak się sprawuje przy ciężkiej muzyce?

jafi

Cytat: cortes w Lipiec 28, 2023, 13:59
Jak się osłuchasz to napisz coś więcej o piecyku. Czy jest uniwersalny pod kątem gatunków muzycznych? Jak się sprawuje przy ciężkiej muzyce?
Napiszę o nim mini recenzję.
Nie wiem czy mam płyty z "ciężką muzyką":), ale coś podobnego znajdę np. Boston, Led Zeppelin, Deep Purple. Może być?

jafi

Nastąpił przełom. ;)
Nie dlatego, że już się wygrzał. Nie, nie.

Kto czyta instrukcje urządzeń audio? Ręka do góry.
No właśnie. Robię tak mimo doświadczenia, które intuicyjnie podpowiada, co i jak.
A było tak, że znalazłem akapit dotyczący przycisku normal/direct, którego nie zauważyłem na urządzeniu.
Po przeczytaniu zrobiłem z niego użytek.
Przecierałem oczy jak dźwięk się zmienił w sensie znormalniał. A moim źródłem jest na tę chwilę gramofon.


cortes

Cytat: jafi w Lipiec 28, 2023, 14:15Nie wiem czy mam płyty z "ciężką muzyką", ale coś podobnego znajdę np. Boston, Led Zeppelin, Deep Purple. Może być?
Jak nie masz nic grubszego jak np. Slayer to wiadomo z braku laku dobry gips.

jafi


jafi

Słuchania było dużo, a dzisiaj od rana gra muzyka.


jafi

Musical Fidelity A1 w roli głównej. ;)


jafi

Nasz kolega masza spostrzegł na filmiku brak Viniusa w systemie.
Za jakiś czas - pewnie po wygrzaniu A1 wepnę Viniusa do systemu.
A1 zagra wtedy jako końcówka mocy z potencjometrem głośności ustawionym na łychę.

Moriarty

Kawałek to "But Not For Me", saksofon chyba Stana Getza?
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

jafi

Cytat: Moriarty w Lipiec 31, 2023, 20:56
Kawałek to "But Not For Me", saksofon chyba Stana Getza?
Tak jest:) Kompozycja Gershwina z nocnej sesji Getza i zespołu Andrzeja Trzaskowskiego (fortepian). z basistą Romanem Dylągiem i Andrzejem Dąbrowskim na perkusji. Ciepło wspomina tę noc (nagrywali od 22.30 do 6.30 po występie Getza na Jazz Jamboree) A. Dąbrowski w swojej książce "Do zwariowania jeden krok".
Prawdziwi sportowcy!


jafi

Wzmacniacz wygrzewam, czyli słucham. :)

W prawym górnym rogu na pierwszym zdjęciu płyta Stana Getza z trio Andrzeja Trzaskowskiego, który ilustruję muzycznie filmik.


jafi

Zanim wepnę Viniusa jako pre użyję w tej roli EAR Yoshino 834L.
Taki mam pomysł.
Ciekawe co się stanie?
Chyba nie wybuchnie...


jafi

Dzisiejsze połączenie Musical Fidelity A1 z EAR Yoshino 834L na filmiku.


Piterski

Gdyś Jacku do tych prezentacji na YouTube dawał ten sam utwór to może dało by się jakieś różnice usłyszeć.
Co zaś do oddania tego jak to gra u Ciebie to oczywiście można zapomnieć, ale to już taki urok takich prezentacji.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jafi

Cytat: Piterski w Sierpień 02, 2023, 18:11już taki urok takich prezentacji.
Masz w zupełności rację.
Chciałoby się mieć na filmiku to, co słyszę u siebie, a wychodzi coś zupełnie innego:(
I właśnie dlatego nie dałem tego samego utworu, bo porównanie jakości przez Youtube jest dla mnie wątpliwe.
Bardziej chodziło mi o to, że  ten wzmacniacz można w systemie różnie wykorzystać.

Piterski

Ok, takie postawienie sprawy jest jak najbardziej ok.
Ja też kiedyś chciałem podzielić się tym jak to gra ale puszczenie tego co zarejestrowałem nawet na tym samym sprzęcie to była porażka.
W twoim systemie i tej prezentacji nic nie drażni i to już dobrze rokuje i czuje, że w rzeczywistości gra bardzo fajnie. Bardzo mi się granie starych modeli Spendora z końcówki lat 90 podobało i miło je wspominam. Niestety miałem nieodpowiedni wzmacniacz.
Ile ten wzmacniacz kosztuje, czy to jest jeszcze promyk nadziei, na to że można mieć mowy muzykalny wzmacniacz za rozsądne pieniądze?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.