Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: Melepeta w Marzec 19, 2023, 21:24
W PayPalu nie trzeba korzystać z ich przewalutowania, to nie będzie kosztów.
A jak zapłacić bez ich przewalutowania?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bacek

Mieć kartę w w walucie w jakiej płacisz i w PayPal w ustawieniach ustawić tą walutę do karty. Kiedyś trzeba było pisać do suportu paypal żeby tak zrobili, teraz już chyba samemu można, nawet chyba w trakcie robienia płatności.

GB

Cytat: Bacek w Marzec 20, 2023, 11:27
Mieć kartę w w walucie w jakiej płacisz i w PayPal w ustawieniach ustawić tą walutę do karty. Kiedyś trzeba było pisać do suportu paypal żeby tak zrobili, teraz już chyba samemu można, nawet chyba w trakcie robienia płatności.
Dokładnie, przy robieniu płatności domyśle jest podpowiadany forex paypal, ale jak się na niego kliknie to można wybrać ten oferujący przez bank, który wydał kartę.

________________
Pozdrawiam GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Czyli muszę sobie wyrobić kartę do konta walutowego?
Pytam bo wymiana pieniędzy w Walutomacie i zasilenie tym PayPala chyba w rachubę nie wchodzi.

Mam jeszcze pytanie czy przy karcie walutowe, przypadkiem nie będzie tak że PayPal i tak sobie to przewalutuje w obie strony (z waluty na złoty i znowu na walutę)? Miałem taką sytuację, że dostałem na PayPal wpłatę w Euro ale i tak mi ją z automatu przeliczyli na PLN.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bacek

#7854
Cytat: Piterski w Marzec 20, 2023, 12:41Czyli muszę sobie wyrobić kartę do konta walutowego?
W ING i PKO BP (a zakładam że w innych też). Można do konta w PLN i istniejącej karty dołożyć kolejne konta w USD, EUR, funtach. I wtedy ma się jedną kartę "wielowalutową".
Taki revoult dla ubogich. Dopóki w danej walucie starcza środków na powiązanym koncie to ściąga w tej walucie. Jak braknie to dociąga ze złotówkowego po kursie danego banku. Ale oczywiście musi nastąpić próba obciążenia w danej walucie.

Cytat: Piterski w Marzec 20, 2023, 12:41Miałem taką sytuację, że dostałem na PayPal wpłatę w Euro ale i tak mi ją z automatu przeliczyli na PLN.
Zależy kiedy to było. Dawniej trzeba było im napisać do supportu że mają ustawić rozliczanie karty w danej walucie. Ostatnio kupowałem coś z rok temu i można było sobie walutę przy samej płatności zmienić.
Jak aktualnie to ustawić to nie wiem bo widze że ui trochę się zmienił. Zapytaj wójka google.


Ale przy kasie którą Ty otrzymujesz to nie wiem, ja tylko kupowałem a nie sprzedawałem.

Ja mam ustawione tak, ale teraz faktycznie przy samej płatności coś tam trzeba kliknąć i wybrać że karta ma być obciążona w walucie transakcji.
Swoją drogą kiedyś dostałem zwrot na tą kartę i tez wróciła na USD a nie na PLN czyli jak trzeba, mimo że karta wydana do rachunku złotówkowego.

Piterski

Dzięki, przyjrzę się temu bo mam konto walutowe, a przelicznik PayPala jest tak chory, że wolał bym wymienić walutę w kantorze elektronicznym.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

#7856
Piotr jest oprócz banku  coś, co dobrze działa w dziedzinie kupowania walut. Legalny cinkciarz.pl  . Transakcje walutowe możesz spiąć z tą witryną i już . Wiem ,że nazywa się tak sobie ,ale działa od wielu lat .https://cinkciarz.pl/nowosci/aktualnosci/paypal-na-liscie-metod-platnosci-w-cinkciarz-pl
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Ważne ! Jeśli jesteś w przedziale wiekowym 50-65 lat, to w CPN (Centrum Profilaktyki Nowotworów ) przy warszawskim Centrum Onkologii , jest możliwość wykonania kolonoskopii w ramach badań przesiewowych. Trzeba spełniać warunki wiekowe, nie mieć dolegliwości z dolnego odcinka pokarmowego oraz, co ważne , nie mieć wykonanej kolonoskopii w ostatnich 10 latach. Ja dziś jestem już po ! To badanie może uratować wam i zdrowie i życie. Jesli jeszcze takiego badania nie robiliście to należy to zrobić . Są miejsca wystarczy zadzwonić i dopytać się , co i jak ! [https://www.nio.gov.pl/profilaktyka-i-badania-przesiewowe/poradnia-profilaktyki-jelita-grubego/
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Zupełnie przypadkiem stało się tak ,że wpadła do mnie z wizytą szwedzka Jorma . Jednym słowem kabel interkonekt. Ostatnio bawiliśmy się kilkoma innymi kablami różnych producentów i rodzimych i zagranicznych . Jorma wpadła do mnie na chwilkę , ale wywołała wiele przyjemności. Nie wiem co jest w tych drutach takiego ,że chce je mieć ( to raczej nie możliwe z przyczyn wiadomych -cena) Tym razem była to seria "tańsza" Origo. Dla mnie bomba ! Jeśli będziecie mogli dostać te druty na odsłuchy , to warto poświęcić swój czas i zmierzyć się z produktem wytwarzanym pod czujnym okiem bogów z Asgard' u . Swego czasu miałem w systemie wypożyczony najwyższy kabel Jorma z serii Prime lub Statement - no cóż trudno to przebić . Ja lubi taki przekaz. Szkoda, że normalność tyle kosztuje.
A z zabawnych sytuacji, to spotkałem się z takim stwierdzeniem że jeśli kabel nie "gra" , to masz sprzęt do dupy! Tak jeden z polskich producentów kabli opisał rozczarowanie jakie przyniosło wpięcie jego drutów do systemu kolegi. To ciekawe , bo kable innych firm robiły bobrze temu systemowi. Węszę spisek sił nieczystych  z pejsami  :o ;) 



Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Wzięło mnie na polski jazz z chyba najlepszego okresu , czyli lat 60' . Andrzej Trzaskowski Sextet . Lubię takie "wymagające" dźwięki. Tu się tyle dzieje , a gatunkowo to najwyższej półki jazz , który nie ustępuje dokonaniom z za wielkiej wody. Inny kolor w jazzie. Płyta z ostatniej reedycji. Chyba nie jestem znaleźć tej płyty w zadawalającym mnie stanie z epoki.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Między graniem a słuchaniem ! Dziś słuchanie . Dzięki koledze  mogę dziś posłuchać ciekawego audio rodzynka ! To transformator sut firmy RADA do wkładek Mc ( nie mylić tej firmy z DaVa!). Rodzyn pierwsza klasa, bo nie dość że cewki są nakręcone srebrem, to samo trafo pochodzi z Litwy. To kolejny produkt z rynku audiofilskiego  z tego kraju. Miałem możliwość posłuchać trzech wkładek z manufaktur litewskich i to był dźwięk/ produkt najwyższej próby . Szczerze ,to zachorowałem na wkładkę DaVa  . Aby ją mieć, to potrzebne jest dostosowanie ramienia do 2 dodatkowych kabli zasilających wkładkę oraz ciężkie ramie o bardzo dużej masie efektywnej . ( nie wspomnę o kasie za wkładkę ) Ciężkie ramie jest , brakuje tylko tych dwóch pozostałych elementów
Właśnie podpinam transformatory do phono Modwright PH150 . Już widzę ,że będzie mały problem z dopasowaniem sygnału . Ten model ma wzmocnienie 32dB i po prostu jest dla moich potrzeb za głośny.  O brzmieniu napiszę jak posłucham ! CDN.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Ech chciałoby się czegoś posłuchać , ale proza życia daje w kość i zamiast słuchania  i przyjemności są tylko nerwy . Od dłuższego czasu przestało mi się chcieć -( . Do tego mam problemy z moim psem - weterynarze nie mają litości , a właściciele nie mają wyjścia. Strasznie jestem tym wqrwiony -(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Trzymaj się [emoji123]
Trochę rozumiem, w mojej pracy obecnie gorący okres, czasu brakuje absolutnie na wszystko. Mimo przyprowadzenie do domu nowych "paczek" to stoją już drugi tydzień i czekają na porządny odsłuch, brak czasu i zmęczenie.
Na szczęście czworonogi zdrowe za to syn kolejna kontuzja i złamana ręka w nadgarstku, do sportu trzeba mieć zdrowie.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Piterski

Pawle jak by nie spojrzeć twój pies to już staruszka i niestety nie tylko zwierzęta zmierzają taką drogą do końca tej ścieżki życia.
Domyślam się co przechodzisz bo w mniejszej skali ale bardziej intensywnie przechodziłem to samo, dlatego na razie nie śpieszę się do posiadania zwierząt w domu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

EmilioE

To przykre, kiedy psi Przyjaciel odchodzi, jestem z Tobą. Mój stary pies też już zaczyna schodzić ścieżką w dół...
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

miniabyr

Dzięki koledzy! Mój pies jest wiekowy , to fakt , ale myślę ,że jeszcze trochę pociągnie. Tylko ilość chorób które mu zaczynają towarzyszyć jest spora. Chodzę i jeżdżę do 2 lecznic. Okulistycznej i zwykłej ' Qrwa takiego drenażu kasy to nawet audiofilia by się nie powstydziła . I nie masz wyjścia - płacisz. I mam tak od trzech miesięcy. Teraz zbieram na operacje oka, bo przez trzy miesiące leczenie nie przyniosło efektów.  Trzeba było zostać weterynarzem qfa mać.  >:(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Fajne miejsce na  audio plotki i słuchanie muzyki. Pod Warszawą w okolicy Piaseczna. Zostałem zgarnięty przez Lecha i przyznam się ,że nie wiedziałem dokąd jadę , choć widziałem kto będzie gospodarzem. Napiszę cos więcej ,bo fajni ludzie . Choć to daleko ode mnie, jednak myslę że częściej będę tam zaglądać. O szczegółach napiszę jak się wyśpię. Fotka przedstawia mnie kiedy nurkuję w poszukiwaniu audio demonów!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga



... a do tego można wejść za stół i robić fotki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Ciekawe świry się wczoraj zebrały. W sumie ja przy nich to pikuś.  Zabawne jest to , że w dalszym ciągu nie wiem gdzie byłem! Nie ,nie piłem wczoraj alkoholu a mimo to, miejsce jest dla mnie zagadką.  Za to spotkałem kogoś , kogo długo nie widziałem i fajnie się gadało "nie o audio "  A w audiofilii po staremu - trwa walka ! -) W zasadzie koledzy pastwili się nad wszystkim co grało lub raczej nie grało. Oczekiwania był spore i  Nic nowego.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Pierwsze spotkanie z nowego cyklu audiofilskich sprzętowych potyczek miało miejsce w piątek 23. czerwca. Jeśli gospodarz da się namówić na kolejne, spotkamy się ponownie pod koniec lipca.

Po swojej nocy poślubnej kelner wraca do pracy i oczywiście koledzy – także kelnerzy – zaczęli dopytywać go o wrażenia...
- No i jak ta twoja żona?
- A sam nie wiem... jedni mówią, że fajna, a inni, że bardzo dobra.


Czy podatność zestawów głośnikowych na zmiany urządzeń towarzyszących (źródło, wzmacniacz, DAC) to dobra cecha? I tak i nie. Dla poszukujących idealnego połączenia audiofila, to zapewne wyzwanie... ale też mozolne godziny poświęcone przełączeniu i poszukiwaniu zadowalających aspektów brzmienia. Tradycyjnie kręcimy nosem, gdy scena nie rysuje się wystarczająco holograficznie, a bas jest szczupły niczym talia modelki. Tu każdy z aspektów zmieniał się jak w kalejdoskopie, a po zmianie jednego kabla zasilającego ilość wariacji powiększała się w ciągu logarytmicznym. Jednym szczegółów brakowało, inni zachwycali się ich delikatnością. Kontury raz były ostre, innym razem rozmyte. Zwolennicy ustawienia zestawów ,,prostopadle" ustąpili w końcu grupie, która wysunęła kolumny na środek pokoju, zogniskowała stereofonię i uzyskała odpowiednią głębię wyimaginowanej sceny. W miarę ubywania alkoholu w szklankach kolejne uzdolnione wokalnie piosenkarki coraz mocniej materializowały nam się w pokoju. Zastanawiając się, co powiemy w domach swoim żonom i partnerom, większość z nas, około 22.00, zaczęła myśleć o powrocie do domu.

Ja swojej powiedziałem, że chciałbym mieć te kolumny w naszym pokoju... noc spędziłem na kanapie w salonie.

Oprócz Revival Audio Atalante 5 grały tego wieczoru zestawy Spendor, system ze wzmacniaczem i DAC NAIM, lampowiec Pier Audio, wzmacniacz Gradinote. DAC-i MSB i Lampizator oraz gramofon Sikora.

wiki

Ta średnio tonowa kopułka to nie z tych co to ACT stosuje?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: prettysound w Czerwiec 24, 2023, 19:32
Audiophile extremae stultitiae
Ale o co chodzi?
Kabelki prawie jak moje..... 😀😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Sezon ogórkowy się rozpoczął, w audio też plaża. Podobno mam dostać do posłuchania phono  wyprodukowane w Danii. Na pewno coś napiszę , bo kierunek z którego pochodzi phono jest dość egzotyczny i piekielnie kosztowny. To finansowo nie moja bajka ale chętnie posłucham i postękam.
Tak smutno się na tym naszym forum zrobiło. Mało się dzieje . Szczerze , to odechciało  mi się zdawać relacje z tego, co u mnie gościło ze sprzętu. Powód ? Działalność Bumopodobnych osobników z problemami emocjonalnymi .
Ostatnio posłuchałem sobie trochę muzyki wykonawców , którzy fascynowali mnie wiele lat temu . Taki Pat Metheny zawsze kojarzy mi się z ładnym graniem. Niestety ta 'ładność" przestał mnie pociągać .Ale mam taką pozycję - z tych " ładnych" - którą bardzo sobie cenię . To fantastyczny koncert z 1982 roku . To też była pierwsza płyta Pata  którą kupiłem . Mam ją do dnia dzisiejszego ( pierwsze wydanie). Mam też wersję na sacd . I tej wersji sobie słucham . W sumie to bardzo wzruszający moment - od razu wracają wspomnienia. I to bardzo intensywne . A z zabawnych rzeczy? Proszę bardzo. Byłem za audio pikniku u Pmcomp'a ! Tak u Piotra, który wypiął się na nas wiele lat temu. Ale nasz czyta -)  No więc piknik audiofilski pełną gębą !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Obiło mi się o uszy o tym pikniku u Piotra. Jacek o nim wspominał w KAiM.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.