Menu główne

Mój GRAMOFON

Zaczęty przez TomFon2017, Lipiec 01, 2017, 15:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

MarekZet


Cytat: TomFon2017 w Listopad 09, 2019, 12:02Silnik to rosyjski DPM-30-N1-02 - bardzo porządna konstrukcja - choć trochę głośny.

Gdzie zdobyć rolkę napędową do tego silnika?

vasa

Cytat: TomFon2017 w Maj 12, 2021, 14:01pierwsze próby z grawerowaniem
Logika optymalizacji drogi wykonywania napisu jest kompletnie odjechana ;D
Niemniej napis zrobiony perfekcyjnie.[emoji106]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

TomFon2017

Tak bo to napis, którego wykonanie trwa 2 minuty dlatego nie ustawiałem kolejności obróbki.
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#203
Silnik to rosyjski DPM-30-N1-02 - bardzo porządna konstrukcja - choć trochę głośny.

Gdzie zdobyć rolkę napędową do tego silnika?


Rolkę toczyłem sam po obliczeniu jej średnicy by dopasować się do obrotów silnika.
Wymiar nie musiał być zbyt dokładny bo obroty stabilizowane są przez sterownik Zontka  :)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#204
A tak wygląda to na gotowo po wygrawerowaniu - choć powiem szczerze, że w rzeczywistości lepiej......
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Old Man Kensey

Cytat: TomFon2017 w Maj 13, 2021, 22:44A tak wygląda to na gotowo po wygrawerowaniu

Świetnie to wyszło, gratuluję! Obserwuję ten wątek od dłuższego czasu i podziwiam Twoje zdolności. Nie chcę się mądrować, lecz zwróć uwagę na błąd ortograficzny w dolnej linijce. Pozdrawiam serdecznie.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GB

Cytat: Old Man Kensey w Maj 14, 2021, 07:26
Cytat: TomFon2017 w Maj 13, 2021, 22:44A tak wygląda to na gotowo po wygrawerowaniu

Świetnie to wyszło, gratuluję! Obserwuję ten wątek od dłuższego czasu i podziwiam Twoje zdolności. Nie chcę się mądrować, lecz zwróć uwagę na błąd ortograficzny w dolnej linijce. Pozdrawiam serdecznie.
Ładny sprzęt. Oj tam - to taki polski suplly z podwójnym l.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

#207
.

TomFon2017

A to piękny numer wykonałem, patrzyłem na ten napis milion razy...cóż dla wybielenia się mogę powiedzieć, ze to nie błąd ortograficzny tylko OKULISTYCZNY... :) :) :)
...ale wielkie dzięki bo mogło tak pozostać już na zawsze :o
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

GB

Cytat: TomFon2017 w Maj 14, 2021, 17:01
A to piękny numer wykonałem, patrzyłem na ten napis milion razy...cóż dla wybielenia się mogę powiedzieć, ze to nie błąd ortograficzny tylko OKULISTYCZNY... :) :) :)
...ale wielkie dzięki bo mogło tak pozostać już na zawsze :o
Niech zostanie, będzie to jedyna wersja na świecie, która ze względu na swoją wyjątkowość osiągnie kiedyś niebotyczną cenę.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

TomFon2017

I tak za Twoją radą zrobię  ;D ;D ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#211
 Wrócę na chwilę wspomnieniami do początków audiopasji, którą zaraził mnie Maciek Tułodziecki człowiek o wielkiej wiedzy, autor wielu projektów i genialny archiwizator polskiej, choć nie tylko, myśli technicznej. Pozwolę sobie zamieścić link do strony w której prezentuje, między innymi, opis zawierający moje zmagania z budową linii transmisyjnej na podstawie projektu Chrisa Rogersa z 1976 roku.
http://www.technique.pl/mediawiki/index.php/Za_co_kochamy_linie_transmisyjne_II
A tak nawiasem - polecam jego stronę - dla zainteresowanych .... BAJKA...........
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

frywolny trucht

Jaki finał ma historia talerza?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

TomFon2017

#213
No cóż..obawa przed całkowitym rozmontowaniem gramofonu powstrzymywała mnie ...do teraz.
Wczoraj przyszła zamówiona otwornica i w przyszłym tygodniu zabieram się do wycinania otworu pod łożysko AdFontesa z 36 mm do 60 mm, a niestety głębokość to 80 mm. Mam nadzieję, że pójdzie to w miarę gładko...choć dusza na ramieniu. Do tej pory grał OK...więc boję się by tego nie spaprać. Praktycznie wszystko idzie do przeróbki. Łożysko - talerz - dodanie układu pomiaru obrotów na Arduino oraz wymiana całego okablowania  a to duże wyzwanie.....:) :( nie mówiąc o dostosowaniu wysokości ramienia do talerza, a będą dwa - nowe 14 cali i stare krótkie ....no cóż raz się żyje... Jak się nie uda to kupuję namiastkę gramiaka w Biedronce i nie słucham. >:( >:D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

SUKCES w 99% - to czego obawiałem się najbardziej wyszło idealnie - otwór pod łożysko AdFontesa.
Po pomiarach: bicie boczne talerza = 0,07mm. Górne nieakceptowalne - 0,9mm, ale regulacja tego będzie banalna. Teraz reszta, ale to już tylko przyjemność :)
I parę fotek z wizyty u dentysty.....
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

Trwało by to kolejne lata, gdyby nie zmobilizował mnie Frywolny Truch - wpisem przywracającym do rzeczywistości - "Jaki finał ma historia talerza? "
DZIĘKI  ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

rudy-102

Czy tam jest podświetlenie talerza od dołu?

TomFon2017

Tak pasek z zielonymi diodami, ale ograniczyłem świecenie przez rezystor żeby tylko dawały lekki poblask - wygląda OK
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

frywolny trucht

Cytat: TomFon2017 w Maj 28, 2021, 16:26DZIĘKI

Służę :)
Talerz od Andrzeja weźmiesz kanapkowy? Może podmienić i zamiast standardowego układu aluminium- akryl- aluminium dać na spód akryl, wyżej aluminium i może dać pokój trzeciej warstwie? To znaczy ja nie wiem jak twoje przygotowania pod VTA ramion. W każdym razie miałbyś fajną poświatę przez akryl z tego podświetlenia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Wystarczy jedna dioda :)

TomFon2017

Będzie kanapkowy - alu-akryl-alu - tak jak w AdFontesie. Pomysł z pierwszym akrylowym jest ciekawy. Po złożeniu całości przetestuje bo wygląda to bardzo dobrze. Teraz wezmę się za sterownik i podłączenie układu pomiaru obrotów na Arduino - montaż układu z wyświetlaczem LCD w istniejącej obudowie. Niestety muszę wymienić kabel łączący sterownik z gramofonem ponieważ dojdzie dodatkowo jeden przewód - czyli wymiana gniazda 7 pin na 8 pin (3 przewody do czujnika Zontka, 3 do czujnika obrotów Arduino i 2 do zasilania strobo i podświetlenia - by bajer był bajerem). Redukcje do podwyższenia ramion gotowe od dwóch lat - mam nadzieję, że wysokości policzyłem poprawnie. Z ramieniem 14 calowym nie powinno być kłopotu bo ma regulację góra-dół, itd. itp.....
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#221
A to gotowa redukcja do ramienia 14 calowego
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Zaczyna to wszystko wyglądać nader imponująco.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TomFon2017

REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

Kolejne kroki - kabelkowanie oraz dodanie czujnika obrotów....
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers