Menu główne

Mój GRAMOFON

Zaczęty przez TomFon2017, Lipiec 01, 2017, 15:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

TomFon2017

#650
W euforiiiiiiiii dodam, że rezonans ramienia to prawie niezauważalne kilka drgnięć przy 8 Hz. Wkładka  MV95E gra miękko i łagodnie. Zdecydowanie lepiej od AT95E. To powoduje, że skuszę się na coś DUŻO lepszego ;D ;D ;D.
Teraz skupię się na dokładnym ustawieniu ramienia i wkładki bo dźwięk jaki otrzymałem jest
OK choć wkładka ustawiona była WSTĘPNIE :-\
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#651
Zamiast płacić 150 czy 500zł za wagę do pomiaru nacisku igły na płytę gramofonową, a cena uzależniona jest tylko od nazwy firmy, która takową oferuje. Zakupiłem , dzięki CHIŃCZYKOWI, wagę za 33zł wraz z  przesyłką. Po trzech tygodniach dotarła i działa tak samo jak te za 5 stów......czy to aby nie TOTALNY SZWINDEL ze strony  firm KTÓRE  oferują TZW. produkty PRO.... że nie wspomnę stabilizatora obrotów firmy Z.......... :o choć ta działa OK
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Czy to takie dziwne, że płacisz za logo? Nie chodzi mi tu o firmy audio tylko generalnie za mechanizmy rynkowe.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TomFon2017

Generalni to tak, ale żeby,  AŻ TYLE :-\
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Nie będę Ci mówił jakie ja przebitki widziałem w mojej branży na różnych elementach pneumatyki różniły się tylko logo, bo producent był ten sam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TomFon2017

Prawda jest prawdą - bateryjki do wagi kosztują 2x2,30zl, ale chciałem je mieć JUŻ, więc w punkcie dorabiania kluczy zapłaciłem za dwie sztuki 26zł  ;D >:( ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#656
Szablony wydrukowane z ARC Template Generator dla ramion 9 cali oraz 14 cali - zgodnie z ustawieniami związanymi z  odległości osi ramienia do osi obrotu talerza w moim gramofonie. Po paru godzinach pracy udało się ustawić igłę w stosownych punktach szablonów. Jeszcze parę poprawek związanych z równoległością ustawienia ramienia w stosunku do płyty, jak i azymutu wkładki - potem zabawa z pomiarami - płyta testowa oraz oscyloskop :P jak i też pomiarem wow i flutter .... może sięgnę tego czego oczekuję ;D >:(
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Bacek

Zmiana vta delikatnie wpłynie na overhang  więc po można jeszcze raz to zweryfikować.

TomFon2017

Sądzę, że czeka mnie wiele zmian, a w tym też masz rację...teraz słucham zmieniając odsłuch z jednego ramienia na drugie - jestem za 14 calowym, ale obawiam się by nie ukochać tego, które jest moje - bo zmiany są, ale czy na lepsze - wydaje się, ze tak, ale może to tylko tak jak z tą nową miłością, a skończy się porażką ;D ;D Żarty żartami - gra OK..........
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#659
Pojawił się jeszcze jeden DROBIAZG !!!!!. Przy pełnym wzmocnieniu wzmacniacza - JEDNAK BRUM, który doprowadził mnie do maksymalnego wk..a - bo wydawało się, że jest kompletna cisza. Po wielu próbach z poszukiwaniem miejsca związanego z podłączeniem dodatkowej masy-ekranu ... ZNALAZŁEM ów newralgiczy PUNKT.....dodatkowy kabelek i cisza jak makiem zasiał. Z niepohamowanej radości odkorkowałem flaszkę by uczcić ZWYCIĘSTO :pij: :pij: :pij: :pij: :pij:
A dodam, że ten punkt  to podłączeni dodatkowej masy idącej od przedwzmacniacza gramofonowego do podstawy zamocowania ramienia.
Nie wiem dlaczego tak jest bo wszystkie masy były podłączone zgodnie z tzw. sztuką ... OK  :-[







REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

Gra  i to GRA OK....choć tylko na moje ucho. Kilka lat pracy i chyba się udało ;D :D ;) :) Ramię 14 calowe powala całą resztę - jest coś w tym....................
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

GB

Cytat: TomFon2017 w Czerwiec 02, 2022, 21:52
Gra  i to GRA OK....choć tylko na moje ucho. Kilka lat pracy i chyba się udało ;D :D ;) :) Ramię 14 calowe powala całą resztę - jest coś w tym....................
Gratulacje za upór i dobrnięcie do końca.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Mnie też się bardzo Twój projekt podoba.
Taki nietuzinkowy, chwyta za oko, no i, jak piszesz, świetnie gra.... 😀

Brawo..... 👏👏👏
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

TomFon2017

#663
Dziękuję wszystkim za pozytywne oceny, ponieważ one także wpłynęły na to co przez tych parę lat tworzyłem.
Gdyby nie budujące komentarze jak i chwilami słowna szermierka to nie starał bym się, aż tak bardzo. A tak dzięki temu - mam coś co mnie bardzo satysfakcjonuje i cieszy !!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;Teraz pozostała mi zabawa z pomiarami, które będę prezentował - nawet gdy będą nie takie jakich OCZEKUJEMY !.
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

andrzej analogowy

Bardzo Ci gratuluję pomysłu,determinacji i ostatecznie- efektu pracy.Pozdrawiam serdecznie.Winyl górą!! Andrzej

TomFon2017

#665
Gdyby nie Ty i Twój AdFontes, jak i rozmowa z Tobą, moje samozaparcie było by zdecydowanie mniejsze, a afekty mizerne. Pozdrawiam Cię serdecznie wraz z przesympatyczną Twoją żoną, która tak wspaniale wspiera męża w jego pasji.. :D ;D :D
Wielkie dzięki za pozytywną ocenę ;D
WINYL GORĄ :pij:
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

A gdyby....co sądzicie o niej,,, Performer V2
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#667
Może jakaś inna podpowiedź co do wymarzonej wkładki - byle nie za 100000 tysiaków.
Bo przebieram nogami czy aby NOWA-INNA nie zagrała by 100 razy lepiej ...hehehe ;D, a może nie hehehe  :D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

Dodam, że wdrażam selektor audio na przekaźnikach, by zmieniać w czasie rzeczywistym odtwarzanie z jednego ramienia na drugie - 2 in na 1 out. Ale to chwila by ocenić czy działa bez zakłóceń >:D
 
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Pboczek

Bez masy efektywnej ramienia, nie wiem jak podejść do tematu wkładki. 
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

TomFon2017

#670
Dzięki za zainteresowanie....Masa efektywna ramienia to 16,9g
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Pboczek

Nie żebym ja sam doradzał, nie, za mało się znam. Ale jako pkt wyjścia.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Nie miałem styczności z wkładkami ClearAudio ale jak już szukać czegoś nowego i niedrogiego to już szybciej Hana.
Są różne kalkulatory do sprawdzania teoretycznego dopasowania wkładki i trzeba zobaczyć czy ma się szanse na danym ramieniu sprawdzić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TomFon2017

#673
Pojawił się jeszcze jeden MAŁY problem - kwestia przełączania  ramienia 14 cali na drugie 9 cali z użyciem tego samego przedwzmacniacza gramofonowego. Rozwiązanie to użycie selektora audio wpiętego miedzy dwa wyjścia sygnału audio ( z jednego ramienia na drugie) i podanie sygnału z wybranej wkładki na wejście przedwzmacniacza gramofonowego. Idealnie działa ten selektor audio - zero dodatkowych zniekształceń !!!
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Bacek

Po tej stronie chyba bym się nie odważył przełączać. Pojemności, poziomy sygnałów itp. Do tego o ile to nie te same wkładki to zazwyczaj trzeba coś po przełączać w pre.