Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Mając pewne doświadczenie z Knosti - kilka może kilkanaście lat oraz swoją metodę prania z wykorzystaniem oryginalnego płynu Knosti to po zastosowaniu nowej myjki i płynu też oryginalnego do niego to jednak potrzebna jest ostatecznie spłukanie w myjce Knosti bo gromadzi się lekki nalot po ultradźwiękach.
Suszarki od Knosti robią swoje. Taki układ powoduje szybsze czyszczenie no i sam efekt wizualny jest dobry.  Zbaczymy teraz jak to gra.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#2076
Czy ktoś,  kiedyś, gdzieś słyszał taką jednostkę?

To najwyższy model Onkyo. Ponoć jest ch ok 100 czy 150.

Oto Onkyo M-510

63 kg.

https://audio-database.com/ONKYO/amp/m-510-e.html


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Taki przegląd szuflad. 😀 Cz. 1

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cz. 2
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Kwiecień 12, 2022, 16:38
W świecie taśmy. 😀

GregWatson, to zdjęcie jest bardzo, bardzo, bardzo fajowskie...... 😀😀😀👍👍👍
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Jedno trzeba przyznać dojczlandom -  mają znakomite płyty z klasyką. Kupiłem za grosze spory pakiet winyli. Klasyka jak ze sklepu - nowiusieńka, pop natomiast w sporej części zajechany na amen.
Mają pop mieszanki czyli 75 % pop światowy i 25 % pop? niemiecki - czyli drzazgi na fajnej płycie. Słuchasz szlagierów światowych a tu nagle szwabski. Załamka.

Nie jest to jednak język muzyczny - wyjątkowo twardy.

Ale wracamy do klasyki. Same tenory i dzieła światowe.

Pięknie brzmią te JBL-250 TI mimo że nie grzebane -  napędzane Onkyo M-200.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

GregWatson, a jak tam wypadły odsłuch Onkyo M-510?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Nie byłem. Chętnie bym posłuchał ale trochę poległem finansowo. Ale w przyszłości nie mówię nie.
Piękny klocek. Mam cichą nadzieję, że tak szybko nie zejdą. Muszę w tym roku odpuścić. Może w przyszłym finansowo będzie lepiej.

Mam pewien plan co do tego klocka -  może się uda. Ale o tym niebawem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A teraz Zbyszek. Kupiłem trochę z tej serii - nawet fajnie grają.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jeszcze jedna płyta płyta z serii The best tym razem Papa Dance. Fajna grupa i fajnie się słucha na początek.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GB

#2086
Cytat: GregWatson w Kwiecień 21, 2022, 12:31
Jeszcze jedna płyta płyta z serii The best tym razem Papa Dance. Fajna grupa i fajnie się słucha na początek.
Nie jest to mój ulubiony rodzaj muzyki ani ulubiona kapela. Jednak, za czasów komuny kupiłem ich winylową płytę. Nawet gdzieś stoi na półce.

Jest na niej nagrany program komputerowy. Nie wiem co on robi, bo nigdy go nie uruchomiłem, gdyż nie posiadałem takiego dobra luksusowego.

Nie wiem, na jaki komputer ten program można wczytać i uruchomić, ale jest to taki zapis pisków o różnych częstotliwościach.

Takie buty.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GregWatson

Muzyka specyficzna. Taka na luzie. Podobno jak Franek Kimono. Widocznie takie było zapotrzebowanie i chłopaki się wbili w tą pustkę. I po tylu latach się jeszcze wraca do tego.
Kilka fajnych dyskotekowych utworów z tamtych czasów.

Z tym programem to mnie zaskoczyłeś. 😲😲😲
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Pewnie Atari lub Comodore tam się tak wczytywało program w postaci modulowanych dźwięków o różnej częstotliwości.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Nigdy nie byłem przekonany do tej grupy. Owszem słuchałem i znałem kilka ich utworów ale wszystko zmieniło się gdy przypadkowo znalazłem się na ich koncercie we Wrocławiu. Od tego całkowicie zmieniłem zdanie. Bardzo ciepły i miły zespół.  Wystarczy tylko luknąć do neta kto z nimi grał i śpiewał. Robi to wrażenie.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#2090
Co ciekawe na okładce z tyłu w opisach stron widnieje błąd. Dwa razy podano "Strona A"

Biały Kruk. 😀

Dodam tylko że zespół został rozwiązany w 2019 roku po śmierci Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej. 😒
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Zmieniamy sprzęt i nastrój.

Album koncertowy brytyjskiej, neoprogresywnej grupy rockowej IQ, wydany w 1986 roku

Living Proof.



Trochę tego i trochę tamtego też.

GB

Cytat: Piterski w Kwiecień 21, 2022, 13:24
Pewnie Atari lub Comodore tam się tak wczytywało program w postaci modulowanych dźwięków o różnej częstotliwości.
Czy programy na oba były/są kompatybilne? Czy to tak jak z ios i Android?

Ps.
Z tego co słyszałem komputery Vintage , jak sprzęt audio wracają do łask.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

To mi zadałeś trudne pytanie, to było wieki temu ale oba chyba bazowały na basic'ku.
Chciałeś pograć to wgrywałeś program nie z dyskietki tylko z taśmy magnetofonowej, zapewne można było i z płyty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Dziś trochę DATujemy dla odmiany.
Ennio Morricone  - The Very Best Of.

(oryginał 2xCD).



Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę reklamy.

Gdyby ktoś chciał sobie kupić na pamiątkę najmniejsze kasety na świecie to polecam. Właśnie się pokazały.

A może w przyszłości i urządzonko do nich się sprawi.

https://m.olx.pl/d/oferta/sony-digital-micro-tape-ntc-90-CID751-IDdkPjx.html

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Od rana DATujemy.

Johnny Cash

- Love
- The man in black

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Uruchomiłem mój ostatni nabytek. Micha od ucha do ucha no i zabawa się kręci.

Sondyna 8-track świeci i gra. 😀😀😀

A na tapecie:
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Co do jakości to powiem, że dużo zależy od samej jakości taśmy. Moja jest zajechana niesamowicie. Kupię jeszcze kilka kaset ale myślę że w sumie nie więcej jak 10 szt bo to jakość z zupełnie innej ery.

Dodam,  że wycacany Pioneer H-R99 dobija zaledwie do 12kHz mimo prędkości 9,5 cm/s.

Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka