Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: Moriarty w Grudzień 06, 2022, 22:50Mam "Picture of Heath" na CD oryginalne i brzmi tak źle, że nie da się tego słuchać.
To jest 56' rok nagrania, więc  jakość jest taka, jaka jest . Ale ten winyl brzmi fajnie ! Dość " tłusto"  , oczywiście w mono . Mam inne płyty Chet'a z tamtych lat w wydaniach japońskich tłoczonych w latach 90' . Są to nagrania z np lat 1953 . Brzmią świetnie o ile uwzględni się jakość techniczną oferowaną w tamtych latach . Generalnie jestem bardzo zadowolony ! -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Moriarty

#7751
Cytat: miniabyr w Grudzień 07, 2022, 18:30To jest 56' rok nagrania, więc  jakość jest taka, jaka jest

Wysoki Sądzie, zgłaszam sprzeciw! :P

W 1956 potrafiono znakomicie nagrywać płyty. Ostatnio słucham głównie płyt z lat 50., brzmią świetnie. Absolutnie zakochałem się w dwóch wczesnych płytach Peggy Lee: "Black Coffee" (1956) i "Dream Street" (1957) - zwłaszcza ta pierwsza, z tego samego roku co "Picture of Heath", brzmi cudnie.

Dużo słucham też w te dni "Hoagy Sings Carmichael", nagranej zaledwie rok później (1957), i też nie mam jej nic do zarzucenia.

Znasz pewnie ten syndrom zakochania się znienacka w nowej płycie tak, że mógłbyś ją śmiało dopisać do zbioru "100 płyt, które wziąłbym na bezludną wyspę". No więc zarówno CD z tymi dwiema płytami Peggy Lee, jak i reedycja Carmichaela to dla mnie takie właśnie płyty. :)

Trzecia z płyt, które ostatnio trafiły do mojej ulubionej setki na bezludną wyspę, to pierwszy album Jose Gonzaleza "Veneer" - ABSOLUTNIE GENIALNY! Linkowałem już na swoim blogu do jednej piosenki z tej płyty ("Crosses" - świetny kawałek, ale i świetne wideo), to teraz inna piosenka:

https://www.youtube.com/watch?v=iE2B2D0YHqI
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

miniabyr

Cytat: Moriarty w Grudzień 07, 2022, 22:13Wysoki Sądzie, zgłaszam sprzeciw!
To prawda z tą jakością bywa różnie. Tak samo jak opinie czy coś gra fajnie lub nie. Ja mam w sobie spory zakres tolerancji na jakość nagrań z tamtych lat . Np. M. Davis i  płyta Milestone z 1958 roku brzmi jak dla mnie tragicznie źle -( w porównaniu do o rok późniejszej Kind of Blue. I co poradzić ? Muzyka jednak jest najważniejsza a dodatkiem jest ,że została dobrze zarejestrowana.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Takiego Evansa uwielbiam !
Jednak kocham czarne  placki. Ten rytuał , format okładki , wyciąganie płyty, czyszczenie . Święto w domu !  :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Kable spakowane.....
Teraz obiad dla rodziny i w drogę.... 😀

I jakaś taka cisza bez tych kabli.... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: miniabyr w Grudzień 08, 2022, 21:01
Takiego Evansa uwielbiam !
Jednak kocham czarne  placki. Ten rytuał , format okładki , wyciąganie płyty, czyszczenie . Święto w domu !  :)
Sprawdzam.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

miniabyr

W oczekiwaniu na gościa z naszego forum, słucham sobie zespołu na którym się wychowałem. To Queen . Jest taka płyta z lat 80' którą uwielbiam . Dla mnie są na niej same hity. Mam wrażenie ,że z jakiegoś powodu ten materiał gdzieś został zapomniany , choć są na nim utwory bardzo znane. The Mirecle z 1989 roku
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Gdyby nie ten gruźliczy kaszel to bym się wprosił i poznał naszego kolegę osobiście.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

sheykk

Tak jak Piterski chciałem się wprosić a powodem był interkonekt który zrobił mi Pan Witek Albecki z Akkusa i bardzo chciałem porównać oraz chęć poznania Panów( ważniejsza od porównań drutów wydających "dżwięki") ale prof. od raków wyznaczył mi wizytę na NIEDZIELĘ (raka nie mam był i zniknął i temu zainteresowanie profesora moją osobą ni wuja nie może pojąć o co chodzi a nie ukrywam że ja też zainteresowany jestem).Spotkanie z Panami na pewno wcześniej i oby nie póżniej się odbędzie ja zawsze zapraszam i JODU mamy dużo ale 10 m od morza.
grzegorz

miniabyr

#7759
Cytat: sheykk w Grudzień 10, 2022, 16:03
Tak jak Piterski chciałem się wprosić a powodem był interkonekt który zrobił mi Pan Witek Albecki z Akkusa i bardzo chciałem porównać oraz chęć poznania Panów( ważniejsza od porównań drutów wydających "dżwięki") ale prof. od raków wyznaczył mi wizytę na NIEDZIELĘ (raka nie mam był i zniknął i temu zainteresowanie profesora moją osobą ni wuja nie może pojąć o co chodzi a nie ukrywam że ja też zainteresowany jestem).Spotkanie z Panami na pewno wcześniej i oby nie póżniej się odbędzie ja zawsze zapraszam i JODU mamy dużo ale 10 m od morza.
grzegorz
Zapraszam !  Cieszę się również , ze nie masz raka ...........może byleś źle zdiagnozowany. W sumie wszystko jedno aby go nie mieć !
Wiki odjechał w siną dal. Było ciekawie ,ale najbardziej zaskoczyło nas  audiofilskie voodoo- taki dynks wpinany w wolne gniazdo zasilające. Hmmm drapię się głowie i zachodzę o co chodzi.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

sheykk

Wpinany w wolne gniazdo w listwie czy wolne w ścianie?

miniabyr

Cytat: sheykk w Grudzień 10, 2022, 20:59
Wpinany w wolne gniazdo w listwie czy wolne w ścianie?
Próbowaliśmy w listwę ,ale najfajniej zadziałało w podwójne gniazdo  w ścianie . Z jednej części wychodziło zasilanie do sprzętu a w drugą wemknęliśmy ten dynks!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

sheykk

Rodzaj filtra-stabilizatora napięcia?

miniabyr

Muszę to znaleźć w jakiś opisach i o tym przeczytać. U mnie zadziałało. Delikatnie ale słyszalnie!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

sheykk

Czym to się objawiło?Lepszą dynamiką,sceną,klarownością?

miniabyr

Klarownością -jakby wszystko delikatnie się poukładało i stało się wyraźniejsze. Czary !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#7766
O kurczę mam ponad 1.000.000 wejść na wątek !  :o
Wracając do tego " dynksa" to pierwszy raz widziałem to na własne oczy i  z dystansem podchodziłem do sprawy. Ale to kurna zadziałało.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Byłem, słuchałem, dynksa przywiozłem i do gniazdka wpinałem... 😀

Dziękuję miniabyr, po raz wtóry, za gościnę.
Kolejne bardzo miłe spotkanie.
No i świetny system, ale to już wiesz.... 😀

A! No i barszcza muszę sobie w końcu kupić.... 😋
Jakąś jego płytę....

I! I był Ondrej ze starymi płytami..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A dynks już u mnie "gra".... 😀

Jego zadanie to oczyścić prąd.
Podobno bada jakie piki zakłócające są na zasilaniu i daje podobne w przeciwwfazie co powoduje ich zniwelowanie....
Piszą, że mamy wtedy "idealną" sinusoidę na zasilaniu....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

sheykk


wiki

Wpinałem to urządzenie w wielu systemach.
Zawsze było lepiej.
Są to niewielkie różnice ale słyszalne.

Dziś opowiadałem miniabyrowi, że w jednym systemie nie słyszałem różnicy.
To był system zasilany z akumulatorów poprzez przetwornicę, która dawała napięcie przemienne 230V prosto z akumulatorów.
Czyli system był off grid. Nie podłączony do sieci.
Sieć nie siała zakłóceniami, bo była odłączona to i dynks  (Ifi AC) nie miał co robić.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

sheykk

Za 6 stówek można dynksa już kupić.

wiki

Dziś zapomniałem tej płyty przywieźć do miniabyra.....

To posłucham teraz.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Cytat: wiki w Grudzień 10, 2022, 23:19Są to niewielkie różnice ale słyszalne.
Dobrze grający system często składa się z wielu takich rzeczy, które same dają niewielkie zmiany. Różnica bez tych wszystkich dynksów razem wziętych a z nimi jest bardzo duża.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

A jakaś relacja z tego co tam słuchaliście będzie?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.