Recabling słuchawek

Zaczęty przez GregWatson, Styczeń 21, 2018, 12:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Zgadzam sie - wzmacniacz słuchawkowy nie uszkodzi słuchawek a takie podpięcie pod kolumny może to zrobic. Jakbyś pokręcił potkiem na pół mocy, to prawdopodobnie będzie po słuchawkach. Ja wiem, że nie wolno tyle kręcić i już. Poza tym u mnie to tylko połączenie raz na jakiś czas jest wykorzystywane - nie słucham tak caly czas.  W poprzednim wzmacniaczu miałem to na stałe, ale tam było SE czyli 3,8Watt.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: moon w Marzec 05, 2020, 16:07
Therion, ze wystarczy zrobic kabelki i juz.

Zwrocono mi słuszną uwagę, zatem dopisuję :

*uwaga! Nie ma gwarancji, że każdy wzmacniacz lub słuchawki to przeżyją!

Moze to wynikać z konstrukcji wzmacniacza a czasami z rozmachu w operowaniu Volume.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

dino

Tak "zgodnie ze sztuką" powinno być dodatkowe uzwojenie transformatora wyjściowego dla słuchawek
plus obciążenie wyjściowego trafa odpowiednim rezystorem (pamiętamy o mocy wydzielanej na rezystorze).
Jak już mamy rezystor - to możemy "podpiąć się " via rezystor szeregowy ze słuchawkami ale nie ma gwarancji, że wzmacniacz nie będzie np zniekształcał sygnału.
Lepiej poszukać jakiegoś wzmacniacza słuchawkowego OTL ale te "prostsze" z reguły wymagają słuchawek od 150 Ohm w górę.

moon

sluchawkowca mam, ale chetnie bym posluchal z integry jak kto gra, i wtedy zostal przy jednym moze
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

dino

Napisz do p. Czyżewskiego. Vasie pomógł.

moon

w jakim sensie, dorobil gniazdo sluchawkowe?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Cytat: moon w Marzec 09, 2020, 10:30
w jakim sensie, dorobil gniazdo sluchawkowe?
Wpakował jakiś układ elektroniczny który pobiera sygnał z traf głośnikowych i dostosowuje go do wymagań słuchawek i odcina głośniki po wpięciu banana.
Działa. Potek jest w "normalnej" pozycji podczas słuchania.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

moon

czyli sluchawki na banany, ingerencja jest w srodku, bez gniazda sluchawkowego?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Cytat: moon w Marzec 09, 2020, 11:06
czyli sluchawki na banany, ingerencja jest w srodku, bez gniazda sluchawkowego?
Gniazdo jest. Reszta w środku.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

moon

to mnie wpinanie bananow zmylilo:) myslalem, ze nadal jest podpinanie sie pod odczepy.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Cytat: moon w Marzec 09, 2020, 11:35
to mnie wpinanie bananow zmylilo:) myslalem, ze nadal jest podpinanie sie pod odczepy.


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

moon

Rekabling i dolozenie wtyku na wymienny kabel w moich ATH zrobiona, czekam na efekt juz w domu. Jednak czuc roznice miedzy nimi a takimi Superluxami, ktorych uzywam normalnie do kompa w pracy, Superluxy jednak przebasowuja w stosunku do Audiotechniki, inna prezentacja, ale przy kompie jest ok za taka kwote.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Szukam porządnego kabla do wykonania przedłużki do słuchawek, około 2-3m.
Kupiłem już gniazdo i wtyk firmy HICON a teraz szukam porządnego przewodu.
Znalazłem taki przewód mikrofonowy Sommer Cable Albedo MKII. Czy mieliście odczynienia z tymi przewodami? Nie bardzo mogę się doszukać informacji na temat różnic w stosunku do tańszych opcji.
Firma Sommer ma kilka innych przewodów mikrofonowych podobnej budowy, a jednak tańszych.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

Ja bym nie kombinował tylko kupił to: https://m.sklep.rms.pl/przedluzacz-do-sluchawek-duzy-jack-stereo-6-3mm-grado-4-5m

Jeszcze nie słyszałem ani jednej złej opinii, nawet od najbardziej konserwatywnych słuchaczy, że wnosi cokolwiek do dźwięku (lub coś odbiera). "Przeźroczysty" dla sygnału audio. Mam, używam.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

#89
Ja mam słuchawki z wtykiem Mini Jack 3,5mm, a gniazdo ma 6,3mm. Dlatego musiałem zakupić wspomniane gniazda i wtyk firmy HICON. Wybrałem takie lepsze jakościowo, teraz tylko muszę znaleźć kabel.
Czy dobrze sądzę że przewód dwu żyłowy z ekranem będzie wystarczająco dobry czy lepiej zastosować trzy żyłowy z ekranem i ekran połączyć z trzecia żyłą?

PS. Widzę że na stronie Audiofan24 jest sporo kabli mikrofonowych. Tylko który wybrać?
https://www.audiofan24.pl/k115,kable-metry-przewody-mikrofonowe.html
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

Chyba bym wolał przejściówkę do Grado z 6,3 na 3,5  ale ok.

Dwużyłowy z ekranem - dokładnie taki. Tylko do zbalansowanego połączenia słuchawkowego stosuje się inny, ale to zupełnie inna para kaloszy.

Kabel mikrofonowy który... Oczywiście da się do tego dorobić każdą teorię, ale na tak krótkim odcinku... Każdy porządny. No, może oprócz Melodika - nie rozumiem tej fascynacji, dla mnie to kiepski kabel.

Dwie żyły w ekranie, szybki lut i masz temat ogarnięty.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Cytat: Piterski w Styczeń 13, 2021, 10:41Szukam porządnego kabla do wykonania przedłużki do słuchawek,
ViaBlue™ EPC4 Silver


moon

Cytat: vasa w Luty 20, 2018, 11:43Po południu dodam zdjęcie mojego.

latają mijają, a zdjęcia nie ma;) a na allegro nadal nie ma Shellera w oplocie z tkaniny;(
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand