Odtwarzacze CD Pioneer

Zaczęty przez gratefullde, Wrzesień 10, 2015, 21:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Sam byłem zaskoczony jak klasowy CD wprowadza normalność i taką niewymuszoną swobodę grania, a SACD to moim zdaniem bardzo dobry format, szczególnie rejestracje klasyki wypadają jak dla mnie w pełni bez poczucia niedosytu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

EmilioE

Cytat: Piterski w Kwiecień 01, 2021, 13:19
Sam byłem zaskoczony jak klasowy CD wprowadza normalność i taką niewymuszoną swobodę grania, a SACD to moim zdaniem bardzo dobry format, szczególnie rejestracje klasyki wypadają jak dla mnie w pełni bez poczucia niedosytu.
Czyli powiadasz, że Twój Esoteric dorównuje mojemu Pionkowi?
Dopiero jeden dzień go mam, więc trochę potrwa zanim wyjdę z szoku poznawczego, a na razie trudno mi nawet ułożyć sobie ten dźwięk w głowie. Klasa!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Piterski

Nie porównywałem ich bezpośrednio, ale to jest inne klasowo granie niż z urządzeń jakie słyszałem dotychczas lub porównywałem do siebie.
Przestałem się zastanawiać czy brzmienie jest analogowe czy cyfrowe, rozjaśnione czy też ciemne w barwie. Po prostu jest takie jak być powinno.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Hej,

Takie pytanie, moim pionierze zaczyna niedomagać laser, podczas słuchania jakby się zawieszał i przeskakiwał.

Czy sprawa jest do uratowania, czy rozglądać się za nowym?

Czy możecie polecić speca od cd?

Dobrze, aby był z okolic Dolnego Śląska.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Nie wierzę, że to pisze...  :o

Może MacGyver?

Piterski

Nie wiem czy to dobra sugestia, będzie się potem bujał tygodniami lub miesiącami. Zagadał bym z Mudą.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

masza19

Kiedyś Michał (jamówie) polecał bardzo dobrego serwisanta od CD (podobno najlepszy fachowiec od Revoxów) z jakiegoś salonu audio w Katowicach. Chyba Audio Styl ale nie dam sobie ręki za to uciąć.

Pboczek

Wg mnie możesz już szukać nowego lasera. Na dłuższą metę ze starym, nic nie działasz.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

Hej, chyba faul start. Z ciekawości wrzuciłem tę płytę cd do odtarzacza DVD. I ten sam problem na tym samym ostatnim nagraniu.

Piękne tekturowe opakowania cd wymagają nieznacznej siły, aby wyjąć cd z opakowania. Chwyciłem jak na zdjęciu a że paluchy tłuste to się zabrudziło.

Efekt wystąpił na ostatnim utworze. Nie jestem znawcą, ale na cd utwory poukładane są chyba od środka do zewnątrz. Czy nie? Dlatego na ostatnim utworze pojawiły się problemy z czytaniem.

Nie mniej jednak znawca od cd przydałby się na przyszłość.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

cortes

Cytat: GB w Kwiecień 16, 2021, 11:48Piękne tekturowe opakowania cd wymagają nieznacznej siły, aby wyjąć cd z opakowania. Chwyciłem jak na zdjęciu a że paluchy tłuste to się zabrudziło.

Polecam przekładać płyty z kartoników do plastikowych pudełek slim case. Unikamy palcowania płyt, jak również zarysowań spowodowanych wsuwaniem i wysuwaniem płyt.

audiokawosz

Cytat: GB w Kwiecień 16, 2021, 10:30Takie pytanie,
Aleksander Gaik . Terminy ma długie ale robi poważne naprawy . 517760882
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

wiki

Cytat: cortes w Kwiecień 16, 2021, 12:15
Cytat: GB w Kwiecień 16, 2021, 11:48Piękne tekturowe opakowania cd wymagają nieznacznej siły, aby wyjąć cd z opakowania. Chwyciłem jak na zdjęciu a że paluchy tłuste to się zabrudziło.

Polecam przekładać płyty z kartoników do plastikowych pudełek slim case. Unikamy palcowania płyt, jak również zarysowań spowodowanych wsuwaniem i wysuwaniem płyt.

Ja zakupiłem cienkie folie na płyty, takie jak w japońskich wydaniach dają.
I te wszystkie w tekturkach  najpierw w folie potem w tekturkę.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: audiokawosz w Kwiecień 16, 2021, 16:59
Cytat: GB w Kwiecień 16, 2021, 10:30Takie pytanie,
Aleksander Gaik . Terminy ma długie ale robi poważne naprawy . 517760882
Pan Aleksander skąd pochodzi?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny