Gramofon do 15 tysięcy.

Zaczęty przez frywolny trucht, Październik 07, 2019, 20:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Cytat: Therion w Marzec 20, 2022, 14:06
Cytat: audroc w Styczeń 23, 2022, 11:02

Sporo tu pisaliście o parametrach, co mnie wogole nie interesuje.

Na tą chwilę przeglądam Transrotory. Są dość tanie, piekne modele od 12 do 17kzł.


Myślałem podobnie jak Ty, chciałem porządny sprzęt który nie bedzie wymagał ode mnie doktoratu z gramofonologii i będzie życzliwy dla moich winyli. Kupiłem Transrotora Max i jak go ustawiłem 2 lata temu, tak gra do dziś. Lubi każdą wkładkę i każdą płytę odgrywa na zachwycającym dla mnie poziomie. Wisienką na torcie jest to, że również pięknie wyglada. Temat drapaka mam zamknięty na długie lata.


Dlaczego kupiłeś ten właśnie model?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Therion

Dlaczego ten model?
Cena
Możliwy rozwój - dodanie drugiego ramienia
Fajny patent z możliwością schowania silnika do środka
I tyle.
Najbardziej mi sie podobał.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Kacpero

Cytat: miniabyr w Styczeń 23, 2022, 13:40
Cytat: masza w Styczeń 23, 2022, 12:14
Prawdopodobnie w niedługim czasie ktoś godny zaufania ze sprzętem w perfekcyjnym stanie ma się pozbywać swojego Pioneera PL70.
Rozważyłbym na Twoim miejscu ten gramofon.
Witam. Czy aktualne ? Napisałem prv
Ja mam do sprzedania mojego Pioneer PL 70 mk2  Cena 7.500 zł . Gamofon sprawny ,po przeglądach.  Niestety nie jest idealnie jeśli chodzi o rysy na plincie. Koszt renowacji jest niezbyt wygórowany. Pokrywa jest w stanie idealnym.

mirhon

Co mam:

telefunken S600 + Denon Dl-301mk2 (+ oryginalny shure V15 które sie kurzy..)
Shitt Mani + Denon SUT AU320
w/w do wymiany w calości lub partiami :-)

Budżet ok 15k + kasa z w/w,

cel głowny: poprawa jakości i (aczkolwiek nie upieram się) wymiana gramofonu ... przy MC słyszę już w tle małe brumienie (zasilanie) ... i generalnie chciałbym nowy :-)

Słucham wyłącznie na wysokom zestawie słuchawkowym staxa (wzmacnicza słuch. stax lampowy zbalansowany). Gatunki Rock, Blues-Rock, Rock progresywny, glownie lata 70, płyty kupuję i mam głownie nowe z Mofi, Analog Production itp i generalnie kupuje mniej ale raczej wypaśnie ;-)
Gramofon stoi w miejscu gdzie nie ma ryzka jakichkolwiek wstrząsów.

Co mi chodzi po głowie (tak wiem że różne bajki ...) :

Thorens TD1600
Technics Sl-1200G
do tych 2 przelożyłbym denona i po jakimś czasie raczej upgrejdował pre (sut?) i może wkładkę
Rega P8 - tu wyłącznie z Anią Pro lub Apheta3 (i wyłącznie po wcześniejszym odsłuchu)
zestaw tn-5bb Teac + pre Teac PE-505 - podoba mi się że całość toru miałbym zbalansowaną, tu na początku też z Denonem ... i raczej chciałbym posłuchać wcześniej zestawu na firmowej (tj. z którą sprzedają) wkładce.

ewentualnie Technics SL-1200GR, sprzedać co mam i dokupić jakieś pre i jakąś nową wkładkę ... (tak z 10k na to bym miał ... może trochę więcej)

Ps. Słuchałem tego denona na lepszym gramofonie i pre i wiem że jest potencjał :-)

wszelkie sugestie mile widziane ...

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

mirhon

zdecydowanie chcialbym nowy... ewentualnie używka z tych nowszych... mam 2 lewe ręce do herbatników ... jeden mi styknie

vasa

Cytat: Saga w Kwiecień 24, 2023, 18:59
Cytat: vasa w Kwiecień 24, 2023, 18:15
Jeden z lepszych i najcichszych napędów.


Tak ze 2 klasy niżej niż napęd w 1200GR :)

[edycja] A co najmniej jedna :)
Tak dla jasności.
Saga to handlarz o dość podłej reputacji [emoji857]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Bartolo

Kup Transrotora. I zainwestuj w dobrą wkładkę. Wkładka to najwieksza przyrost w jakości dźwięku.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

mirhon

w aktualnej cenie samego G mozna miec thorensa td 1600 z firmową wkładką MC TAS 1600, on tez zbiera dobre opinie... aczkolwiek sam Fremer o nim pisze:

,, I'd say if all you listen to is rock, you might be more satisfied with a non-suspended "snappier" sounding 'table (emphasis on might)"

biorąc pod uwage czego slucham moze ma racje...


https://www.analogplanet.com/content/thorens-td-1601-turntable-it-might-well-be-sprung

Saga

Cytat: mirhon w Kwiecień 24, 2023, 20:06
w aktualnej cenie samego G mozna miec thorensa td 1600 z firmową wkładką MC TAS 1600

Ta firmowa wkładka, to nic innego jak, Audio Technica  AT-OC9XSL
Napęd w tym gramofonie , z tego co deklaruje producent nierównomierność obrotów ma na poziomie 0.06%, czyli jest to wartość ponad 2 krotnie gorsza od tego co deklaruje producent w  1200GR. Po 5 latach użytkowania GR, trzyma oborty na poziomie deklarowanym przez producenta.
Jak będzie po 5 latach w tym Thorensie, to ja nie wiem.   

admin2


Wirakocza

#511
Mieści się w budżecie :)
Są pewne mankamenty, brakuje bocznej przeciwwagi ramienia, oraz są ubytki w obudowie.
Waga 45 kg, talerz 13 kg, obłędny moment bezwładności. Łożysko powietrzne
Paskowiec :)
Według sprzedającego, działa bez problemów.

https://www.ebay.de/itm/334846479248?hash=item4df667cb90:g:eMQAAOSwb4JkRzXC


Wirakocza

Można też kupić, sam napęd Oracle,  za "drobne", polecany kilka wpisów wcześniej. :)
 

mirhon

pisalem już wcześnie że leciwe używki odpadają ... w gre wchodzi coś nowego a z używek ewentualnie jakieś współczesne produkcje
Wiem że marka PJ nie ma zbyt dobrych opinii zwłaszcza w niższej cenowo półce, aczkolwiek ten model mnie zaintrygował ... a ten Pan to raczej się zna na rzeczy 

x8 evolution

https://www.youtube.com/watch?v=WR1uT3_viSE

tak jak pisałem wcześniej jestem mocno zainteresowany w pełni zbalansowanym torem

Wirakocza


Cytattak jak pisałem wcześniej jestem mocno zainteresowany w pełni zbalansowanym torem

Ten "Prodżekt" to fajny gramofon, z naciskiem na fajny. Tylko to jest taka klasa budżetowa +



 

mirhon

Cytat: Therion w Kwiecień 18, 2022, 14:13Fajny patent z możliwością schowania silnika do środka

To wymaga tego (Konstant EINS) zasilacza, tak ?
https://www.winyle.pl/transrotor/6298-zasilacz-transrotor-konstant-eins.html

Jakie masz ramie? Z tego co widzę to teraz nowe można kupić wyłącznie z ramionami regi (mówię o tych przystępniejszych cenowo ...)?

Wirakocza

#517
Micro-Seki sprzedany, od razu, co nie było trudne do przewidzenia.
Bardzo interesująca oferta, do tego z Europy,  świetny model, mimo kilku mankamentów oferowanego egzemplarza
Jak podaje Internet, kosztował wtedy, sam napęd, majątek, 550 tys yenów.

 

Wirakocza

Cytat
Jakie masz ramie? Z tego co widzę to teraz nowe można kupić wyłącznie z ramionami regi (mówię o tych przystępniejszych cenowo ...)?

Takie ramię jest do kupienia tutaj:

https://www.ebay.de/itm/334847265751?hash=item4df673cbd7:g:f4gAAOSwqn9kR~Oy


Wirakocza

#519
Tak sobie myślę, ze najlepszym rozwiązaniem będzie, jednak, kupić Technics SL 1200GR, lepszy byłby 1200G, ale tutaj jesteśmy ograniczeni budżetem. Nowy egzemplarz
Świetny napęd, w tym budżecie , i sporo wyższym również, trudno o lepszy.
Demontujemy oryginalne ramię. To prosty zabieg, ramię ma budowę kompaktową, jest przykręcone do odbudowy trzema śrubkami, wystarczy odkręcić, dolną obudowę, odkręcamy wspomniane 3 śrubki, i wyjmujemy całe ramię.
Można sobie zostawić, można sprzedać, bo raczej nie będziemy już wracać do tego ramienia.

Teraz proponuję zamówić z firmy Ammonite podstawę do mocowania ramienia typu SME
Są najdrożsi , ale produkują najlepsze podstawy.
Ja chciałem zaoszczędzić i skończyło to nie najlepiej, bo koniec końców sam musiałem poprawić producenta....
Nie warto tutaj oszczędzać!
Montaż jest również prosty, 3 śrubki do przykręcenia
https://ammonite-audio.co.uk/product/technics-sl-1200-armboard-sme-fit/

Wybór ramienia.
Polecam SME, (uznane, znane itd)  mam akurat  wersję III i jest ze dwie klasy lepsze niż oryginalne.
To już pozostawiam do wyboru, starszy model, nowszy model, tańszy, droższy, używane, nowe itd
Montaż również jest prosty, tym razem 4 śrubki do przykręcenia. 
Jak dobrze wiatr powieje, to uda się nam zmieścić w zakładanym budżecie, a jak nie, to trzeba będzie trochę dołożyć.
Proste, skutecznie, bardzo dobrej klasy, w tych pieniądzach, rozwiązanie.
Producentów ramion jest bardzo dużo.

Na ten przykład taki. Producent pisze sensownie to i może ramiona które proponuje są również sensowne.
Konstrukcja wydaje się być bardzo przemyślana, jak jest z wykonaniem, tego nie wiem.
https://shop.korfaudio.com/products/tonearm?variant=41400616550583

mirhon

z tego pro-jecta x8 evolution wyleczył mnie jeden sprzedawca ... zasugerował że to jest taka mocno średnia pólka i nawet mdf nie jest lakierowany tylko pociągnięty folią ... bleee
ponoć różnice w dźwięku i wykonaniu są od Xtension 9 Evo, ale one nie mają opcji podłączenia po zbalansowanym ... a to akurat mnie mocno kusi

mirhon

Technics SL 1200GR + przeszczep ramienia to jest jakaś opcja, ale ona imho sens jeśli całość nie przekroczy ceny 1200G ... z tego co ludzie piszą to w "G" ramie nie jest już aż takie słabe jak w "GR" że nie wspomnę o znacznie lepszym chassis, talerzu i silniku i generalnie wykonaniu...
Czytałem kilka opinii że po modach nie dauzyskać z GR poziomu jaki daje G ...

Wirakocza

Cytat: mirhon w Kwiecień 26, 2023, 11:56
z tego pro-jecta x8 evolution wyleczył mnie jeden sprzedawca ... zasugerował że to jest taka mocno średnia pólka i nawet mdf nie jest lakierowany tylko pociągnięty folią ... bleee
ponoć różnice w dźwięku i wykonaniu są od Xtension 9 Evo, ale one nie mają opcji podłączenia po zbalansowanym ... a to akurat mnie mocno kusi

Szanowny Panie, nim pan przejdzie, do opcji zbalansowane lub nie, nie wiem dlaczego pan zafiksował się na tym punkcie, no ale ok, wpierw proszę sprawdzić, jakie parametry producent podaje na temat samego napędu.
Mam napęd 1200GR 5 lat i on się nadal kręci równo, tzn odchylenie obrotów jest na poziomie 0% a nierównomierność obrotów w przedziale 0.02% do 0.03 %
Na pasku pewnie również się do osiągnąć takie parametry, ale to nie w tym budżecie
 


Wirakocza

Cytat: mirhon w Kwiecień 26, 2023, 12:03
Technics SL 1200GR + przeszczep ramienia to jest jakaś opcja, ale ona imho sens jeśli całość nie przekroczy ceny 1200G ... z tego co ludzie piszą to w "G" ramie nie jest już aż takie słabe jak w "GR" że nie wspomnę o znacznie lepszym chassis, talerzu i silniku i generalnie wykonaniu...
Czytałem kilka opinii że po modach nie dauzyskać z GR poziomu jaki daje G ...

Jasne, bez dwóch zdań wersja napędu modelu G jest dużo lepsza. Nie uzyska pan tego żadnymi modami, sztuczkami i głupotami wypisywani w Internecie. To są daleko bardzo inne konstrukcje.
Jak jest z ramieniem, tego nie wiem, konstrukcję znam, jest taka sama,  o różnicach w zastosowanych materiałach, produkcji przeczytałem w Internecie, ale nigdy nie miałem, to nie wiem.
Kolejnym krokiem jaki zrobię, za jakieś 5 lat, to wymienię ramię na lepsze , bo sam napęd jak dla mnie jest ok.   


mirhon

to może takie ... a różnica na wkładkę

https://www.olx.pl/d/oferta/ramie-gramofonowe-sme-3009-wer-3-CID99-IDTzVNi.html

generalnie jest to do przemyślenia koncepcja