Reed Muse 1C napęd idlerowy lub paskowy

Zaczęty przez jafi, Wrzesień 27, 2021, 10:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

jafi

Przedstawiam mój nowy nabytek:

Reed Muse 1C z napędem idlerowym. Wyposażony w 2 silniki, które obracają talerz.
Można nazwać takie rozwiązanie podwójnym idlerem. ;)


jafi

Tak wygląda w obecnym systemie:


vasa

Cytat: jafi w Wrzesień 27, 2021, 10:45Reed Muse 1C z napędem idlerowym.
Piękny kawałek karuzeli ;D
Czy to czarne kółko z łożem ramienia można obracać? Pozwoliłoby to na zmianę odległości od osi talerza.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: vasa w Wrzesień 27, 2021, 11:12Czy to czarne kółko z łożem ramienia można obracać? Pozwoliłoby to na zmianę odległości od osi talerza.
Już widzę że można ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Czarnym kółkiem można obracać, ale i podstawą ramienia również (trochę nerwów kosztowało zanim do tego doszedłem - nie wynikało jako oczywista oczywistość z instrukcji >:()

Tu zdjęcie z prokraktorem ramienia Reed 3P.


tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bacek

Niezła maszynka. I z jakąś techniką w środku a nie tylko silnik i gumka od majtek. A pomysł z inklinometrem do poziomowania też niezły, jak hajent to hajent.

masza19

OzieśTy...  U+1F44D U+1F44D U+1F44D U+1F44D :np:

Jacek, to pożycz mi swoje trafa bo teraz nie masz czasu na słuchanie  ;D ;D

masza19


jafi


jafi

Cytat: Bacek w Wrzesień 27, 2021, 12:09
Niezła maszynka. I z jakąś techniką w środku a nie tylko silnik i gumka od majtek. A pomysł z inklinometrem do poziomowania też niezły, jak hajent to hajent.
Też mi się podoba:)
I najważniejsze: działa.

masza19

W kwestii formalnej!
Uważaj jak będziesz szedł zrobić głośniej/ciszej  >:D

jafi

Cytat: masza w Wrzesień 27, 2021, 12:47
W kwestii formalnej!
Uważaj jak będziesz szedł zrobić głośniej/ciszej  >:D
Co wiesz, czego ja nie wiem?


masza19

No żebyś w coś nie wdepnął lub orła nie wygrzmocił  ;D
Zwłaszcza wieczorową porą  :np:

Kangie

Dokładnie o tym pomyślałem kiedy po raz pierwszy ujrzałem tak wartościowe klocki na podłodze ;)

Kangie



Kangie


Kangie


jafi

Cytat: masza w Wrzesień 27, 2021, 13:54
No żebyś w coś nie wdepnął lub orła nie wygrzmocił  ;D
Zwłaszcza wieczorową porą  :np:
Ogarnia mnie lęk jak widzę tych co się wspinają na ścianki, że zaraz spadną.
A ja nauczyłem się chodzić między sprzętami i kablami.
Nie wdepnę:)

vasa

Cytat: Kangie w Wrzesień 27, 2021, 14:06
Mejd in Litwa!
To ci od fajnych ramion gramofonowych [emoji16]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Pamiętam. Wykład mi robiłeś w 2014 r. ;)

GP412

I to jest gramofon,porządna inżynieryjna konstrukcja.Nawet kółka idlerów wykonane tak jak być powinny..Szkoda tylko że projekt wizualny taki szpetny..
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

jafi

Zaprzyjaźniam się z gramofonem.

Odkryłem, że osiągnięcie obrotów 33,33 trwa 2 sekundy. Pokazuje to narastanie wyświetlacz, który w stanie spoczynku wskazuje wypoziomowanie podstawy. Taka zaleta.

Śpetny czy nie, mogłem wybrać ten drugi Reed Muse 3C, ale ten 1C podobał mi się bardziej. O gustach trudno dyskutować...
Tym bardziej, że nie chcę montować 2 ramion.