Kartka z kalendarza

Zaczęty przez Polamonola, Październik 06, 2021, 20:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

Polamonola

Równo 40 lat temu firma Technics ruszyła z kampanią reklamową poniższego modelu.
   

Kangie

No, proszę. Ciutkę starszy jestem ;)

Polamonola

#2
Zawsze myślałem, że te funkcje, wybór dowolnego nagrania, przeskok do kolejnego, programowanie kolejności odtwarzania itd, to wprowadzono do gramofonów jako odpowiedź na odtwarzacze płyt CD, które takie funkcje miały od początku. A tu się okazuje, że gramofony miały je wcześniej, w 1981 odtwarzaczy płyt CD jeszcze na rynku konsumenckim nie było, ale...
Październik roku 1981, targi w Tokyo, i kilka japońskich firm prezentuje prototypy odtwarzaczy CD ;D

         

Szefowie

44 lata temu, czyli październik roku 1977

Swoje najnowsze gramofony reklamują firmy Sansui, Sony, Micro-Seiki

Szefowie

Firma Micro Acoustic reklamuje najnowszą wkładkę MA 530 MP, która nie jest, MM, MI, MC :)
Kosztuje 200$, dla porównania, Shure V15 type 3 kosztuje 90$
Ta wkładka, z zasady działania, to chyba piezoelektryk?     

Szefowie

Co sądzono, o masie efektywnej i rezonansie w październiku roku 1977, można przeczytać poniżej

Kangie

SP15 i SP25. Wsadzasz we własną plintę, pakujesz 1-2-3-4 ramiona i masz nirwanę.

Tyle że wygląd kontrowersyjny. Pachnie niektórym wagą łazienkową. ;)

Kangie

Problemem napędów DD Technicsa od zawsze było "rwanie". Znacznie płynniej pracował jeden z niemieckich silników DD. Kto zgadnie który / jaki?

vasa

Cytat: Kangie w Październik 22, 2021, 12:24
Problemem napędów DD Technicsa od zawsze było "rwanie". Znacznie płynniej pracował jeden z niemieckich silników DD. Kto zgadnie który / jaki?
Wiesz z kim gadasz?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Tak jest. Prawda.

Jeśli to Ty, Gerwazy, to ja muszę stąd wypi3rdalać. Jak to Holoubek mawiał... ;)

Piterski

I co potwierdzasz tylko moją diagnozę że zaczynasz niewinnie ale kierunek zawsze jest ten sam.

Dlatego dziwię się, że admin już dawno Cię nie wyciął.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.