Muzyka filmowa

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 17, 2014, 11:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Pamietam, ze przy pierwszym ogladaniu filmu muzyka od razu pozostala w pamieci. Mroczna, przygnebiajaca. Jednak bardzo ciekawa...Moim zdaniem doskonale pasuje do filmu...


gratefullde

O tak, fajnie,  że to przypomnialeś. Robi wrażenie.

Na mnie od zawsze jeszcze Dziecko Rosemary.... I obraz i muzyka.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Bardzo ciekawa muzyka C.Eastwood'a do wlasnego filmu. Mniej mroczna niz film...A ten jest moim zdaniem dobry.
Cenie Eastwooda, a te muzyke bardzo lubie.


wojtek41

Ponownie Clint. Kapitalny film i znakomita muzyka.


nosferartur

,,Mush-Room" The Residents 2013, muzyka do performance Grace Ellen Barkey i  jej belgijskiej formacji teatralno-tanecznej Needcompany.

Spektakl, a nie film, ale mam nadzieję, że nie będzie to stanowić problemu ze względu na bardzo ilustracyjny charakter sfery dźwiękowej.



Muzyka jak ze snu, choć może nie w rodzaju tych najbardziej komfortowych. I nie dziwota, zdobi halucynację.  :) Co prawda nie ma już smaku awangardy jak ta, którą The Residents nagrywali 40-30 lat temu, jest dosyć przystępna, ale ciągle nie mniej ,,odjazdowa", dużo zmiennych, o bardzo zróżnicowanej ekspresji. Warto dać się poprowadzić.  ;)



Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

SzuB

A ja niezmiennie polecam i jestem pod wrażeniem muzyki z "Planety małp", tej pierwszej - znakomitej i niepokojącej - z 1968 roku. A muzykę napisał Jerry Goldsmith:

nosferartur

Nie mogłem się powstrzymać.

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Lyset

Mike Patton
"Music From The Film and Inspired By the Book The Solitude of Prime Numbers (La Solitudine Dei Numeri Primi)"

Interesujaca pozycja w bardzo ladnym wydaniu.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

wiki

#33
Bardzo dobry film o mieczu samurajskim.

Ostatnio wpadłem na kompozytora do ścieżki dźwiękowej.
Postanowiłem zrobić zakup płyty i posłuchać.

Spodobała mi się.... 😀😀😀

Muzyka do filmu Zatoichi
Music by Keiichi Suzuki

Się słucha.... 👂
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I tyłeczek.... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Stary film i mam wrażenie że go oglądałem. Czy główny bohater, jeśli dobrze pamiętam, jest niewidomy?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Luty 27, 2022, 10:41
Stary film i mam wrażenie że go oglądałem. Czy główny bohater, jeśli dobrze pamiętam, jest niewidomy?
Dokładnie tak....
Choć w końcówce filmu niezupełnie....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Lyset

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

wiki

Dzisiaj zacząłem muzyką filmową....

I cały czas dziś w tyle głowy miałem tę płytę....

No i leci.....

Koyaanisqatsi
Music by Philip Glass
1983

Film, dokument?
Kto nie oglądał, niech obejrzy....
Może wtedy trochę zwolni w swoim życiu współczesnym....

Się słucha... 👂
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Tyłeczek typowy od Island..... 😋

Ta palma....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka