Muzyka filmowa

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 17, 2014, 11:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

"Gra o Tron"(Game of Thrones)- produkcja HBO. Wczoraj zakończył się dziesiątym odcinkiem IV sezon serialu.

http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848

Tak się zaczyna każdy odcinek:


Sountrack sezonów 1-3:


Soundtrack sezonu 4:


frywolny trucht

"Wikingowie" (Vikings) -dla kanału History -  obecnie czekamy na sezon trzeci.
http://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055

Motyw przewodni:




soundtrack sezonu 1:


soundtrack sezonu 2:

frywolny trucht

film "Kruk" ( The Crow) - 1994

http://www.filmweb.pl/Kruk#

Dwie ścieżki dźwiękowe, obie doskonałe:

Na jednej takie zespoły jak the Cure, NIN:


na drugiej muzyka- Graeme Revell:

frywolny trucht

film "Urodzeni mordercy" ( Natural  Born Killers)-1994

http://www.filmweb.pl/Urodzeni.Mordercy

Kolejna świetna ścieżka. Z udziałem Leonarda Cohena, NIN, Patti Smith czy Boba Dylana...


Chyba mój ulubiony kawałek:

Thorogood

A ja sobie tego słucham.


il cattivo

#5
Mam totalnego bzika na punkcie muzyki do filmu "The Good, the Bad and the Ugly", autorstwa Ennio Morricone.
Szczególnie zaś działa na mnie utwór "The Desert" z rzeczonego soundtracku.



Jakby ktoś miałby na zbyciu jakieś wydania tego albumu (na jakimkolwiek nośniku fizycznym), w szczególności włoskie i inne nieanglojęzyczne, to bardzo proszę o kontakt :)

frywolny trucht

#6
Toś mnie uprzedził z Morricone...

Film "Misja" ( The Mission) - 1986 r.
http://www.filmweb.pl/Misja



temat przewodni:


cała ścieżka:


Co ciekawe reedycja na winylu była do kupienia niedawno w MM. Mam. Gra pięknie, w przeciwieństwie do first press-a, w stanie NM, który smaży.

Thorogood


frywolny trucht

He, he, z czasów gdy MTV puszczało muzykę.

frywolny trucht

Queen Of The Damned (Królowa Potępionych)- 2002.



Film głupi jak but, ale ścieżka dźwiękowa to co innego...

"Jest to pierwsze dokonanie Jonathana Davisa poza Kornem. Początkowo zamierzał również zaśpiewać na albumie, jednak w związku z zobowiązaniami kontraktowymi z Sony, nie mógł tego zrobić i dlatego wynajął innych wokalistów. W filmie piosenki są grane przez heavymetalowy zespół Lestata. Oprócz piosenek Davisa, na płycie znalazły się także piosenki innych zespołów.

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]
"Not Meant for Me" – Wayne Static ze Static-X **
"Forsaken" – David Draiman z Disturbed **
"System" – Chester Bennington z Linkin Park **
"Change (In The House Of Flies)" – Deftones
"Redeemer" – Marilyn Manson **
"Dead Cell" – Papa Roach
"Penetrate" – Godhead
"Slept So Long" – Jay Gordon z Orgy **
"Down With the Sickness" – Disturbed
"Cold" – Static-X
"Headstrong" – Earshot
"Body Crumbles" – Dry Cell
"Excess" – Tricky
"Beføre I'm Dead" – Kidneythieves
( ** ) Napisane przez Jonathana Davisa"


jajacek1410

Jak filmowa, to tylko Ulver:

do "Svidd Neger"



lub z "Likantropa"

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Twin Peaks-1990-1991
Info dla młodziaków, bo starszaki wiedzą o co kaman :)
http://www.filmweb.pl/Miasteczko.Twin.Peaks

intro:


całość:



Ścieżka dźwiękowa dostępna na winylu, ale sprawa prosta nie jest.

il cattivo

Pochwalę się, że mam to na LP :) Jak na dzisiejsze standardy, to nie wydałem jakichś dzikich pieniędzy. Ale warta jest swojej ceny.

frywolny trucht

Jest to płyta, którą chętnie bym widział na winylu u siebie. Tyle, że tak jak pisałem, rzadko u nas bywa, a jak już, to jakiś mistrz woła za nią 250 zł.

il cattivo

No tak, 250 to gruba przesada...

jajacek1410

Ostatnio znowu w TV Terminator 2.
Kocham, kocham, kocham...
Obejrzałem nasty raz. Znam na pamięć każdą scenę i dialog. I dlatego teraz bardziej skupiłem się na ścieżce dźwiękowej. Rewelacja. Muzyka i efekty dźwiękowe znakomicie budują klimat. Robota pierwsza klasa. 
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

SVART


SVART

Genialny pod każdym kątem OST do filmu Źródło [The Fountain] autorstwa Clinta Mansella i przy pomocy Mogwai. Po 4-5 przesłuchaniu płyta wciąga i pozostaje już na zawsze.



Podobnie jest z Cienką Czerwoną Linią [The Thin Red Line].


nosferartur

,,Tylko kochankowie przeżyją" (Only Lovers Left Alive) 2013.

http://www.filmweb.pl/film/Tylko+kochankowie+prze%C5%BCyj%C4%85-2013-650619

Nie jestem maniakalnie nastawiony do sztuki filmowej, być może przez moje wcześniejsze, długoletnie i profesjonalne z nią związki. To rzadkie i raczej bardzo przypadkowe sytuacje, w których daję się uwieść i poprowadzić cudzej wyobraźni. W tym wypadku warto było, czas niezmarnowany. Bardzo atrakcyjny klimatyczny obraz i muzyka, jak najbardziej zauważalna i odpowiedzialna za dużą intensywność odczuć. Jej autorem jest Jozef van Wissem belgijski muzyk, lutnista (mieszka w sąsiadującej z moją dzielnicy), rzadko występujący, ale o sporym dorobku płytowym (wszystko ukazuje się na winylu). Kilka z nich nagrał w Stanach przy współudziale Jima Jarmuscha, który towarzyszy mu na gitarze elektrycznej.






Krwistoczerwone winyle, gatefold. Warto mieć w kolekcji.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

gratefullde

Właśnie wczoraj kątem oka oglądałem ten film w tv. Rzeczywiście ciekawy i klimatyczny. I dużo dzieje się tam muzycznie. Muszę jeszcze raz obejrzeć ale już z uwagą.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

JuG

Cytat: il cattivo w Czerwiec 17, 2014, 13:09Ennio Morricone

Moim zdaniem Morricone jest jednym z najlepszych kompozytorów filmowych. Najbardziej lubię muzykę z tego filmu (film też):




nosferartur

#21
,,Wszystko za życie" ( Into the Wild ) 2007.

http://www.filmweb.pl/Wszystko.Za.Zycie

Historia konsekwentnego i konsekwentnie autodestrukcyjnego wyboru w imię wolności, chociaż autentyczna, to aż niewiarygodna. Film oglądałem dość dawno i muzyka uszła jakoś mojej uwadze,  miałem jednak to szczęście, że kilka dni temu dostałem w prezencie pięknie wydaną na winylu.
Grupy Pearl Jam, z której wywodzi Eddie Vedder, nie trawię, jak większości, poza Pixies, artystów sceny grunge. I chociaż na płycie wyraźnie słychać skąd twórca pochodzi i kim jest, to rezygnacja z rockowych manier i wzbogacenie brzmienia o instrumenty raczej nie rockowe czyni ją dosyć odległą od Jego wcześniejszych dokonań, a bliższą amerykańskiemu folkowi, temu co określa się ,,americana", czy alternativ country. Tego się po Nim nie spodziewałem, płyta z pewnością stanie się dekoracją nie jednego wieczoru.



Wydaję mi się, że okładkę ma ktoś na forum w swoim awatarze.

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Keef98

Moja mama ma intro z HoC jako dzwonek ;)
Ostatnio znalazłam kasetę z sundtrackiem z "Trainsoptting" i CDka ;)

wojtek41

"Into the wild". Bardzo, bardzo fajna muzyka. Podobnie jak film. )

jajacek1410

Tak jest. Film znakomity, a muzyka doskonała - niebanalna i jednocześnie dla każdego. To rzadkość.
   Szczególnie polecam na winylu. Ze względu na pełnowymiarową, wielostronicową wkładkę, a w zasadzie mikro album z kadrami z filmu. Jest co pooglądać. Warto mieć.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek