Klub dobrej książki, nie tylko muzycznej.

Zaczęty przez gratefullde, Lipiec 07, 2014, 06:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Zapomniałem dodać..... gatunek książki..... fantastyka.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Nie znam ale zapamiętam  :) bo kończę Wiedźmina.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Marzec 14, 2022, 20:53
Nie znam ale zapamiętam  :) bo kończę Wiedźmina.
Po raz który?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Szósty. Tym razem z pełnym zrozumieniem.

To był żart!  ;D ;)
Life is too short for boring HiFi.

vasa

Cytat: kangie w Marzec 14, 2022, 22:23Szósty. Tym razem z pełnym zrozumieniem.
Myślisz że obejrzenie serialu pomogło :o ?


*to też żart
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Life is too short for boring HiFi.

Piterski

Chyba drugi, kiedyś wróciłem do opowiadań i na nich przerwałem.
Teraz kupiłem sobie nowsze wydanie w twardej oprawie i kończę już lekturę ostatniego tomu.
Po tych blisko 20 latach czyta mi się go inaczej choć lubię poczucie humoru Sapkowskiego.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Marzec 15, 2022, 09:29Po tych blisko 20 latach czyta mi się go inaczej choć lubię poczucie humoru Sapkowskiego.
A próbowałeś przeczytać Narrenturm?
Ja nie dałem rady :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Oczywiści jak tylko wydali wszystkie trzy tomy ... i dałem radę ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

EmilioE

Narrenturm muszę sobie powtórzyć, o to było całkiem fajne!
Dzięki za przypomnienie!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Piterski

Cytat: jjacek w Grudzień 19, 2021, 12:01
:D
Jacku czytałeś inne serie tego autora? Legion jest nie dostania w bibliotece i sięgnąłem po serię "Star Force".
Czy w twoich książkach podają nazwisko tłumacza?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jjacek

Tak sporo sluchalem lub czytalem...tego autora moze wszystko  :-X Star Force oczywiscie zaliczone wkreca !!!. A patrzac na tlumaczenia...to np Legion niesmiertelnych rozne osoby tlumaczyly...Pawel Debowski,Mateusz Pazdur,Marcin Mon....
Teraz czekam na taka rzecz...
https://www.empik.com/hajmdal-ostatnia-bitwa-tom-6-domagalski-dariusz,p1294945556,ksiazka-p
Na 6 czesc dlugo musialem czekac ....ale jest juz w drodze :) Tez Gorąco Polecam >:D

Piterski

No mnie jakoś ciężko wchodzi ten pierwszy tom i zastanawiam się ile w tym stylu pisarza, a ile kiepskiego tłumaczenia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jjacek

Tak poczatek pamietam ...byl slaby..:) jakas reka zgarniajaca hohatera z farmy...:) Zacisnij zeby i jedz dalej...Pamietam ostatnie tomy  byly  pisane w duecie z innym autorem
Davidem VanDyke ...poczatki byly trudne tez pamietam ..ale kiedy ruszylo to juz nie moglem sie oderwac...

Piterski

Mam pierwsze 5 tomów więc skoro tak piszesz to dam im szansę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Czytam i akcja się powoli rozkręca ale chyba jednak zdecydowanie bardziej wolałem narację w cyklu  Roberta J. Szmidta. Nie wiem czy to kwestia tłumaczenia, bo złe potrafi zepsuć spłycić książkę, czego dobrym przykładem jest Władca Pierścieni wydany przez Amber.
Jak trafi mi się coś ciekawszego to chyba się przerzucę na inny cykl.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jjacek

A tymczsem u mnie zawitalo kolejne "dzielo" B.V. Larsona  >:D

Melepeta

Wy tu o SF, no to ja z innej beczki  :)
Daniel Kahneman
Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Ja już sobie wyszukałem już inne tytuły z tych u nas polecanych bo niestety cykl B.V. Larsona, który czytam jest dla mnie wtórny i albo kiepsko przetłumaczony albo tak infantylnie napisany. Nic w tej serii mnie nie zaskakuje czy to formą języka czy też pomysłami. Tego który czyta jjacek w bibliotece nie ma więc nie mam jak sprawdzić jak tu poszło autorowi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

EmilioE

Cytat: Melepeta w Marzec 30, 2022, 21:26
Wy tu o SF, no to ja z innej beczki  :)
Daniel Kahneman
Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
Czytałem tę pozycję - daje wiele do myślenia :o)
Troszkę po amerykańsku napisana, ale bardzo ciekawie ujmuje behawioralne aspekty tego co się dzieje w naszej głowie.

ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

jjacek

Cytat: Piterski w Marzec 22, 2022, 12:07
Czytam i akcja się powoli rozkręca ale chyba jednak zdecydowanie bardziej wolałem narację w cyklu  Roberta J. Szmidta. Nie wiem czy to kwestia tłumaczenia, bo złe potrafi zepsuć spłycić książkę, czego dobrym przykładem jest Władca Pierścieni wydany przez Amber.
Jak trafi mi się coś ciekawszego to chyba się przerzucę na inny cykl.
Skoro B.V. Larson ci nie podchodzi to nie ma co meczyc tematu...  Jesli znajdzie Samotność Anioła Zagłady Roberta J. Szmidta to polecam . To bylo dosyc dawno wydane powinno byc dostepne ..

Piterski

Dzięki jjacek, poszukam i zapiszę sobie ten tytuł.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jjacek

 U+1F44D
Kiedy  czekam na kolejny tom dlugo , bardzo dlugo , zmuszony jestem czesto powracac do wczesniej przeczytanego tomiska...tak pewnie bedzie i w tym przypadku  facepalm

wiki

Kończę powoli drugą z czterech....
Chyżwar tu szaleje.....

Dan Simmons
Upadek Hyperiona

Jak nie czytaliście to polecam..... 😀
Fantastyka
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Wycinek informacyjny z okładki książki.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka