Klub dobrej książki, nie tylko muzycznej.

Zaczęty przez gratefullde, Lipiec 07, 2014, 06:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Jest już odzew z prawej strony.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Keef98

Taaa... Ciekawe czy są wyznawcami teorii o Wielkiej Lechii, bo to ten poziom.

Kangie

Coś wspólnego z Królem Lechii Sanjaya z Nysy, płaskoziemcy, jutjubera??

cdt

Jako pogromca mniejszości i morderca żydów czekam jeszcze na pokojowego dla Jurasa . Po Obamie który dostał dla zachęty należy mu się jak koniu owies  ;D

vasa



Cytat: cdt w Październik 10, 2019, 14:16
czekam jeszcze na pokojowego dla Jurasa .
Ja też [emoji1]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Cytat: vasa w Październik 10, 2019, 13:37
Jest już odzew z prawej strony.

[emoji485][emoji377]


Aż trudno uwierzyć ,że można być tak pustym i  zacietrzewionym jednocześnie .  To są ludzie którzy pierdzą w wannie i gryzą bąble ze złości .-(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Moriarty

Cytat: cdt w Październik 10, 2019, 14:16
Jako pogromca mniejszości i morderca żydów czekam jeszcze na pokojowego dla Jurasa . Po Obamie który dostał dla zachęty należy mu się jak koniu owies  ;D

A propos pogromców i morderców. Siostra mojej babci opowiadała, jak jej rodzina (Polacy) nosiła w czasie wojny jedzenie Żydom ukrywającym się w lesie koło ich wioski. I jak potem ich sąsiedzi (Polacy) zaprowadzili do tych Żydów niemieckich żołnierzy. Za cukier.

Z kolei mój przyszywany dziadek wspominał, jak uciekał jako młody chłopak z Wołynia. Jak zakopał się w oborniku, a Ukraińcy kłuli widłami ten obornik, podejrzewając, że ktoś tam się może chować. Pamiętam, że utykał silnie na jedną nogę i zdaje się, że była to pamiątka po tamtej ucieczce, chociaż nigdy nie poznałem szczegółów. W każdym razie nikt w mojej rodzinie z tego powodu Ukraińców dziś nie nienawidzi.

Każdy naród ma coś na sumieniu. Nie ma sensu tego wypierać. My też święci nie byliśmy. Byliśmy po prostu jak wszyscy inni. Szuje też się wśród Polaków zdarzały i ich nie brakowało, szmalcownicy nie przybyli do nas z Marsa. A Ukraińców przed wojną polscy panowie na Kresach rzeczywiście traktowali jak niewolników, są relacje historyczne o ich okrucieństwie. Nie ma się co oburzać, że Tokarczuk o tym mówi. Od tego m.in. są pisarze.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa

Cytat: miniabyr w Październik 10, 2019, 17:58
Aż trudno uwierzyć

Ostatnio dwa razy popełniłem błąd naiwności, wierząc że ludzie nie mogą być aż tak głupi i wredni.
Poprawię się [emoji378]
https://youtu.be/P-cWlN-uoos

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Dzisiaj duże polskie święto, Pani Oldze Tokarczuk należą się gratulacje i podziękowania.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

nosferartur

A tu mędrzec. Numer z eugeniką nie przeszedł, więc ten ktoś może się namnażać.

https://www.youtube.com/watch?v=GvoT5Q9hTWI
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Moriarty

Dzięki za link, obejrzałem zafascynowany, bo na co dzień nie miewam do czynienia z takimi lunatykami  :o. Rozważania o "ukraińskiej polskojęzycznej pisarce, miłośniczce Żydów i Polinu" - bezcenne! ;D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Jak nie było tegoż w bibliotece to wziąłem coś innego tegoż autora, w dwóch częściach...Brudnopis, Czystopis.
Ta pierwsza nawet bardzo mi się spodobała, to przystąpiłem do drugiej, fajna ale chyba już nie miał pomysłu na kontynuację.
Czyliż, polecam cz. 1, a cz. 2 można ewentualnie przeczytać aby się dowiedzieć jak to się skończyło.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Właśnie przeczytałem...
W środku dwa opowiadania/mini powieści...
"Projekt Wietnam"
"Relacja Jacobusa Coetzee'go"

No wątpliwości mam, czy polecić... Niby dobre, wymagające roszerzenia pokładów umysłu...
Można spróbować przeczytać... lekko nie będzie...
Jak się autor wgłębia w umysł, to się dzieje...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Koledzy czy ktoś z Was ma w swej bibliotece Burza na Pacyfiku tom2 Zbigniewa Flisowskiego?
Najlepiej jeszcze stare wydanie w niebieskich okładkach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Grudzień 25, 2019, 19:51
Koledzy czy ktoś z Was ma w swej bibliotece Burza na Pacyfiku tom2 Zbigniewa Flisowskiego?
Najlepiej jeszcze stare wydanie w niebieskich okładkach.
Ja nie mam.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Chyba u nas nikt nie ma :-[
Muszę sprawdzić spis treści z tego rozdziału.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Alexander


rudy-102

Cytat: Piterski w Grudzień 25, 2019, 19:51Koledzy czy ktoś z Was ma w swej bibliotece Burza na Pacyfiku tom2 Zbigniewa Flisowskiego?
Jako młody chłopak fascynowałem się tym tematem i tę książkę miałem, lub jeszcze mam. Idę poszukać.

Piterski

Dziękuje za pomoc.
Okazuje się, że jak to w naszej polskiej rzeczywistości wydawnictwu Lampart starczyło siły na wydanie dwóch tomów ale powinien być jeszcze trzeci. Nawet go zapowiadali ale nigdy nie wydali i w związku z tym muszę kupić drugi tom ze starego wydania.

Rudy jeśli masz to wydanie w dobrej formię i masz chęć sprzedać go w dobre ręce to myślę, że się dogadamy i uzupełnię moją biblioteczkę.

Na Burzę na Atlantyku (tom3). polowałem 5 lat ale mam ją w całości.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Grudzień 29, 2019, 12:35Idę poszukać.
Niestety. Gdzieś się zapodziała podczas kilku przeprowadzek bo nie pamiętam, żebym sprzedawał. Możliwe, że ktoś pożyczył i zapomniał oddać. 
Oddałbym w prezencie bo mi ten temat już minął, ale niestety. Wsiąkła.

Piterski

Jeszcze raz Wam dziękuje.
Zapoluje na drugi tom w przyzwoitym stanie i będę miał komplet.
Przy okazji okazało się, że jest na rynku opracowanie Burza na Morzu Śródziemnym. Kompletne wszystkie tomy.
Wydam na to pewnie koło 300,= złoty ale kupię bo marynistyka jest mi bliska i czytam o tym książki z różnych epok historycznych, a bycie marynarzem to takie moje niespełnione marzenie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Cytat: Piterski w Grudzień 29, 2019, 22:20a bycie marynarzem to takie moje niespełnione marzenie.
Ja byłem trzy lata, przymusowo :)

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.