Klub dobrej książki, nie tylko muzycznej.

Zaczęty przez gratefullde, Lipiec 07, 2014, 06:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Wiki, mam już ją w rezerwacji czekam aż będzie w bibliotece.

jjacek, z jakiego cyklu jest ta książka, którą pokazujesz?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Piterski

#377
Dzięki, jak czytałem opis do pierwszego tomu to od razu przypomniały mi się zapomniane pola bitew :)


PS. Nie wiem czy wspominałem o cyklu książek autorstwa Ben Bova. mam na myśli cykl "Droga przez Układ Słoneczny", ktory otwiera tom. "Powersat. Satelita energetyczny".
Jak ktoś lubi s-f bez ufoludków to polecam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Wiki chyba nie tego nie pisałeś ale dziś będąc w bibliotece podałem Pani tytuł książki jaka mnie interesuje, a ona szyjąc jej na półce spytała ... czy chcę tom drugi?
To ja na to mówię ... że oczywiście :).
Pani podała koleżance oba tomy, a ta nabija mi je na kartę i mówi ... chyba jest jeszcze trzeci ... no to ja, ma się rozumieć, że biorę wszystkie  :D

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Kwiecień 04, 2022, 19:26Wiki chyba nie tego nie pisałeś ale dziś będąc w bibliotece podałem Pani tytuł książki jaka mnie interesuje, a ona szyjąc jej na półce spytała ... czy chcę tom drugi?
Juz nie pamietam. Ale czytalem chyba tylko pierwszą.
Dzieki za zdjecia. Poszukam komejnych.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Zanim się zabiorę za trylogię to wypożyczyłem wraz z nią "Player One".
Obejrzałem film w reżyserii Stevena Spielberga. Taka przyjemna historyjka dla młodzieży, ale jako że lubię tego reżysera to postanowiłem skonfrontować pierwowzór z jego ekranizacją.
Książa jest również młodzieżowa ale wciągnęła mnie od samego początku, czuje się jak bym się cofnął w czasy młodości i w klimaty "Powrotu do Przeszłości".
Polecam spróbować po nią sięgnąć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Wczoraj ją skończyłem, musiałem się dyscyplinować by nie zarywać nocek i kończyć przed północą.
Generalnie film jest taki trochę cukierkowy, książka mi się zdecydowanie bardziej podoba i nie dziwię się że odniosła sukces i wytwórnie walczyły o prawa do ekranizacji. Jest bardzo dobrze napisana, bardziej naturalna i pomimo, że bohaterem jest nastolatek to czyta się ją bardzo dobrze. Porusza też pewne aspekty społeczne i wcale nie jest taka oderwana od realiów życia współczesnej młodzieży. Przebieg wydarzeń jest trochę inny, więc znajomość filmu nie przeszkadza, ale faktycznie fabuła na potrzeby filmu wymagała pewnych zmian i uproszczeń.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: wiki w Kwiecień 05, 2022, 11:55
Cytat: Piterski w Kwiecień 04, 2022, 19:26Wiki chyba nie tego nie pisałeś ale dziś będąc w bibliotece podałem Pani tytuł książki jaka mnie interesuje, a ona szyjąc jej na półce spytała ... czy chcę tom drugi?
Juz nie pamietam. Ale czytalem chyba tylko pierwszą.
Dzieki za zdjecia. Poszukam komejnych.
To jest powieść, którą czyta się inaczej niż "Player One". Kiedy ta zaczyna i wciąga (przynajmniej mnie) w wir akcji niemal od strzała to "Pieśń Kryształy" się trochę rozkręca. Właściwie gdzieś od połowy pierwszego tomu można powiedzieć, że zaczyna się coś dziać.
Jestem już na początku tomu drugiego i polecam ci wiki sięgnąć po następny tom bo widać, że od początku autorka miała zamysł na większą powieść, a nie dorabiała następnych części na siłę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Przeczytałem cała trylogię i jest w niej i trochę z romansu i s-f i generalnie uważam, że to bardzo dobra powieść, jak to powiedział pani w bibliotekarka, kultowa i mała rację. Jeszcze raz, wiki bardzo Ci dziękuje za jej polecenie  U+1F44D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Wybrałem się na dłuższą przejażdżkę.....

Drugi tom właśnie leci.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kiedyś oglądałem ze trzy sezony.....
Do momentu jak dowiedziałem się, że to na podstawie książki....
To już przestałem oglądać....

Dziś, czytając, stwierdzam, że ten serial to taka "płycizna" w porównaniu do słowa pisanego....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Piterski w Maj 03, 2022, 14:48
Przeczytałem cała trylogię i jest w niej i trochę z romansu i s-f i generalnie uważam, że to bardzo dobra powieść, jak to powiedział pani w bibliotekarka, kultowa i mała rację. Jeszcze raz, wiki bardzo Ci dziękuje za jej polecenie  U+1F44D
Proszę bardzo.... 😀
Mnie się podobała bardzo to więc poleciłem.
No i pomysł taki inny niż zwykle....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Cytat: wiki w Maj 07, 2022, 15:49Dziś, czytając, stwierdzam, że ten serial to taka "płycizna" w porównaniu do słowa pisanego....
Książka jest dużo bogatsza, a im dalej w las tym większe różnice.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ahaja

Czasy jakie są każdy widzi ...

Zatem zacząłem sobie czytać o największym państwie na świecie.
1. "Zapiski oficera Armii Czerwonej" Sergiusz Piasecki (1957).
Pewnie spotkaliście się z opisem. Nie jest to naturalnie dokument, ale swobodny opis rozumienia świata pokazany oczami oficera radzieckiego.
Polecam.
2. "Jądro dziwności" Peter Pomerantsev (2015).
Rosja dzisiaj. Pokazana oczami człowieka, który dzieckiem będąc uciekł z rodzicami do GB. Dorosły wraca, pracuje z Rosjanami ...
Gorąco polecam.
2. "Żołnierze wolności" Wiktor Suworow (1989)
Czytając tą książkę zastanawiałem się kto z kogo rżnął informacje i opisy, które pojawiały się w mediach po napaści kacapskiej na Ukrainę ... no tak, ale Suworow nie mógł tego robić.
Opisuje tu czas między 03.1966 a 10.1968 łącznie z wyzwalaniem Czechosłowacji. Służy wtedy w pułku pancernym ... to się trudno mieści w głowie.

Wszystkie te pozycje można w sumie za przysłowiowe 'śrubki' nabyć. Moim zdaniem warto poznać.

Piterski

Cytat: wiki w Październik 25, 2019, 21:16
Jak nie było tegoż w bibliotece to wziąłem coś innego tegoż autora, w dwóch częściach...Brudnopis, Czystopis.
Ta pierwsza nawet bardzo mi się spodobała, to przystąpiłem do drugiej, fajna ale chyba już nie miał pomysłu na kontynuację.
Czyliż, polecam cz. 1, a cz. 2 można ewentualnie przeczytać aby się dowiedzieć jak to się skończyło.

Niebezpieczna lektura, jak zacząłem to zmusiłem się do oderwania od tej książki dopiero po czwartym rozdziale  ;D

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

#390
Miło się czyta jak toś czyta i mu się to podoba bo się poleciło właśnie to do czytania.....😀

Piterski, ciekawy jestem czy będziesz miał takie same zdanie jak ja o drugiej książce....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Coś jest w tych książkach, muszę się mocno pilnować bo znowu poszedłem spać po północy i trzeciej zarwanej nocy rano nie przeżyje. Czyta się ją naprawdę świetnie i fabuła też rozwija się w bardzo ale to bardzo wciągająca historię. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Skończyłem ;D

Generalnie mam chyba trochę inne odczucia niż Wiki. Dla mnie te dwa tomy czyta się jak całość, jak poszczególne części "Władcy Pierścieni". To jest tak ułożone i tylko fizycznie rozdzielone na dwa tomy, inaczej niż w przypadku cyklu "Patroli".
Nie chcę spojlerować ale generalnie "słowiańskich" pisarzy s-f czy fantasy czyta się inaczej niż np. anglojęzycznych.
To jest inny styl, np. "Patrole" były specyficzne. Tak tu akcja się fajnie rozkręca i rośnie do pewnego zaskakującego zwrotu. Dalej też jest ciekawie, jest trochę więcej "filozofii" ale nie jest sztampowo i mimo, że znając tego autora zakończenie nie było dla mnie zaskoczeniem to całość czytało mi się bardzo dobrze tylko przez te zarwane nocki cieszę się, że to już koniec.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Koledzy namawiali mnie na obejrzenie serialu "Człowiek z Wysokiego Zamku". Długo z tym zwlekałem ale niedawno zerknąłem na na pierwsze dwa odcinki i w związku z tym że film jest przynajmniej inspirowany (nie obejrzałem całego) powieścią Philipa K. Dicka o tym samym tytule to sięgnąłem po powieść.

Nie jest to lekkie science fiction bo przewijają się w niej wątki chińsko japońskiej mistyki i kultury, ale również te nawiązujące do historii USA. Książka o historii alternatywnej ale nie do końca czytelna i chyba dlatego na samym jej końcu jest notatka z odniesieniem do samego autora i tego co chciał w tej książce przekazać.
Dla mnie lektura miejscami była ciężka, a posłowie pozwoliło wykrystalizować trochę mglisty obraz tego co autor miał na myśli.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Ksiązka super, w koncu moze sie zbiore na film. Tylko ze za duzo tego do ogladania wszedzie:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Mi podeszła średnio, nic w niej nie dla mnie nic zaskakującego (może w tamtym okresie to była świeża idea światów równoległych), bardziej to wszystko opierało się na mistyce i swego rodzaju zachwianiach psychiki bohaterów.
Podobnież inna jego książka Ubik jest ciekawsza ale chyba wszystkie jego pozycje są takie trochę zakręcone w temacie percepcji rzeczywistości.
Czytałem kiedyś jego autorstwa "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach". Film, który powstał na podstawie tej książki jest mimo wszystko ciekawszy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

nie czytam fantastyki, bo mnie nudzi, a Ty jednak wiecej, masz troche inny punkt widzenia.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Cytat: moon w Czerwiec 14, 2022, 10:40masz troche inny punkt widzenia.
To tylko mój punk widzenia i każdy może mieć swoje zdanie w tym temacie nawet dokładnie odmienne od mojego.
Przykładem doskonałym jest całkowicie odmienne zdanie moje i kolegów jjacek lub wiki, choć czasem się zgadzamy  :) 
Dlatego chętnie zaglądam co koledzy czytają i sam czasem też sięgam po te książki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Sięgnąłem po kolejną książkę Siergieja Łukajenko. Na wstępie zdradzę, że pomysł jest podobny do tego z Player One, ale nie jest to plagiat bo powieść Łukajenko jest z 1997 roku, zaś Ernest Cline napisał swoją w 2011 roku.
Tak więc nie pomysł jest gwarantem sukcesu, a jego przedstawienie. Dla mnie w pisarstwie Siergieja zawsze jest jeden wspólny mianownik taki "radziecki człowiek" ale trzeba kilka jego książek przeczytać by to lepiej zrozumieć. Ja to akceptuje i w moim odczuciu to celowy zabieg by w tych "herosach" s-f nie zabrakło człowieka, takiego zwykłego niemalże przeciętnego Rosjanina.
Ta powieść nie czytała mi się jednak jednym tchem i jeśli ktoś chce się dopiero zapoznać z jego pisarstwem to chyba lepiej jednak zacząć od "Brudnopisów", "Patroli" lub tak jak ja za rekomendacją Wiki od "Lord z planety Ziemia"   

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Trafiłem na kanale Tomasza Raczka na recenzję filmu Batman. W jej trakcie proponował eksperyment polegający na tym by konfrontować książki z ich ekranizacjami. Dlatego też sięgnąłem po książkę, o której wspomniał czyli "Kulawe Konie" autorstwa Mick Heron.
Książka napisana trochę specyficznie i mocno odmiennie od tego jak mógłbym się spodziewać po literaturze szpiegowskiej.
Autor kreowany na następce John le Carré ale ja czytałem "Nocnego Recepcjonistę" i niestety nie widzę tu podobieństw, a raczej satyrę w miejsce dramatu. Czyta się to szybko więc sięgnąć nie zawadzi ale czy przeczytam kolejne części czas pokażę, może po obejrzeniu serialu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.