Klub dobrej książki, nie tylko muzycznej.

Zaczęty przez gratefullde, Lipiec 07, 2014, 06:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

W weekend nie miałem nowej książki pod ręką i mi to doskwierało, a nie chciałem zaczynać czegoś z biblioteczki, więc sięgnąłem po propozycję Wikiego.
Nie ostrzegł mnie tylko jakie to tomiszcze  :D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Piterski sięgnąłeś po Usulę....
Dobrze....

Ja nadal ciągnę Grę o Tron
To już chyba przedostatnia część.
Muszę przyznać, że całość czyta mi się znakomicie, nie mam przemęczenia, itp. spraw.
Długie, a jednak świetna literatura..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

EmilioE

Z całym szacunkiem: to nie jest Literatura. To czytadło, bardzo sprawne, wysokiego lotu, można rzec, kawał roboty. Ale nie używajmy tego terminu wobec fantasy, kryminałów, SF i innych rozgrywkowych czytadeł.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Piterski

Masz racje EmilioE, to nie literatura ale ostatnio sięgam po coś lekkiego, chyba na skutek tego że śledząc na bieżąco relacje z tej tragicznej wojny nie chcę się już obciążać czymś realnym.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

EmilioE

W wakacje to nawet kryminałki są dobre  :)
Swego czasu na urlop brałem książeczki Andrea Camilleri'ego, które świetnie czytało się na leżaku.
Kto nie zna postaci komisarza Salvo Montalbano, temu gorąco polecam cykl kryminałków - seria liczy kilkanaście tomów.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

moon

Cytat: Piterski w Lipiec 03, 2022, 17:03
Trafiłem na kanale Tomasza Raczka na recenzję filmu Batman. W jej trakcie proponował eksperyment polegający na tym by konfrontować książki z ich ekranizacjami. Dlatego też sięgnąłem po książkę, o której wspomniał czyli "Kulawe Konie" autorstwa Mick Heron.

zbieram sie do obejrzenia serialu.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Ja chyba też obejrzę ekranizację pierwszej części i może wtedy sięgnę po kolejne, na razie oglądam Człowieka z Wysokiego Zamku. Ciekawie rozwinęli zamysł z książki. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

nosferartur

Powinien był zatytułować tę książkę np.: ,,Reptalianin". Czarne łabędzie to nie wybryk natury. Zimują na kanale Dessel-Turnhout-Schoten, przy którym przejeżdżam codziennie.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

wiki

Tak mnie dziś czas naszedł.....

Aż sięgnąłem po książkę....
Anatol Stern
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Od czego by tu zacząć?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Melepeta

Czeka już w kolejce  :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Ja tam będąc dziś na giełdzie....
Nie kupiłem żadnej płyty...... buuuuuuuuu.....

Była jakaś fajna symfonia War, czy coś takiego, dwie płyty, ale za 25 PLN, no za drogo!

To przytuliłem książkę..... 📕

No to się czyta..... 📖📖📖
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Hessego znam głównie z Wilka Stepowego..... Genialna książka.....
A Wilka Stepowego też znam z chyba najlepszej jego roli, Jana Peszka.....

Tu, w tej książce, jest nie inaczej..... ta swobodna narracja.....
Zaiste, lekkość pióra na każdej czytanej kartce.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

dyletant

Lubię tego pisarza. Jest taki nie-niemiecki :). Wilk stepowy chyba najbardziej znany nad Wisłą. Chociaż mówi się, że to Gra szklanych paciorków jest najwybitniejszą pozycją.

Siddhartha za to moją ulubioną.

Spieszmy się czytać niemiecką literaturę. Jeszcze chwila i spłonie ona w patryjotycznym ogniu nad Wisłą.
Przy tej okazji polecam Kocią kołyskę Kurta Vonneguta.

wiki

Taaak
Właśnie wszedłem na pierwszą stronę wątku....
A tu założycielem jest gratefullde..... który jest, a jakoby go nie było..... zjawa li to czy przewidzenie......


To ja dziś też coś polecę.....



Jeżeli znasz Mistrza i Małgorzatę to ta książka jest dla Ciebie.
Zachacza klimatami, główna bohaterka też Małgorzata.
Dobry język, dobra "akcja", dobry wątek miłosny. No i wątek o polityce, całkiem nieźle przedstawiona współczesna (ciut do tyłu) władza.
Czytasz i nie chcesz odłożyć książki bo wciąga, może nie na maksa ale zawsze.

Podobne schematy jak w M&M ale czytając nie czuje się, że to plagiat.

Jestem w połowie.....
No i już polecam.....

Dziesięć godzin
Maria Nurowska
2017

Się czyta.....

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Jakbym chciał podjąć natchnienie na kolejny wieczór..... to?
To trzeba się wgłębić w kawałek tej książki....
Bo jej nie da się czytać na raz.... Jest zabójczo oszałamiająca....
Dla mnie, to jakbym czytał Stachurę, te same klimaty, te same przemyślenia nad ludzkością.
Tylko inny kąt spojrzenia na.....

Polecam bardzo..... 🌚🌚
Dziś się kawałkami czyta...... i przemyśliwowuje..... 🗿
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

EmilioE

Cytat: dyletant w Październik 15, 2022, 23:18
Wiki, ja uwielbiam Hessego! To Humanista przez duże H! Cała jego twórczość jest godna uwagi, ale Gra szklanych paciorków to zaiste majstersztyk.
Na obecne gówniane czasy polecam zaś Hrabala. Mistrz esencji życia...
Lubię tego pisarza. Jest taki nie-niemiecki :). Wilk stepowy chyba najbardziej znany nad Wisłą. Chociaż mówi się, że to Gra szklanych paciorków jest najwybitniejszą pozycją.

Siddhartha za to moją ulubioną.

Spieszmy się czytać niemiecką literaturę. Jeszcze chwila i spłonie ona w patryjotycznym ogniu nad Wisłą.
Przy tej okazji polecam Kocią kołyskę Kurta Vonneguta.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

EmilioE

ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Piterski

Zaproponuje coś lekkiego, a co się dobrze czyta. Coś jak powieść z cyklu "Płaszcza i Szpady".
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

No to ja z innej beczki :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.