Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

kefas

A no tak, bo tamten to Michała Rogalskiego, nie wiem czemu mi się tak z tym Łozińskim skojarzyło  :o

frywolny trucht

urfeczka. Otóż jest od dziś. Ostatni sezon Peaky Blinders. Jeśli nie najlepszego, to jednego z najlepszych seriali. Netflix

"Idealnie skrojone garnitury, ukryte żyletki i whisky lejące się strumieniami. Brzmi znajomo? Mowa o serialu "Peaky Blinders", którego ostatni sezon ma polską premierę 10 czerwca. Za sukcesem produkcji stoi oczywiście świetnie napisana historia autorstwa Stevena Knighta, doborowy casting, ale i również klimatyczna muzyka, która jest kwintesencją brytyjskiego rocka ostatnich lat."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Obejrzane. Zaczyna się niemrawo, scenariuszowo się wszystko jakieś takie dziwne, ale im bliżej finału- tym lepiej, a finał najlepiej. To już niestety ostatni sezon.

https://www.youtube.com/watch?v=2nsT9uQPIrk
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: frywolny trucht w Lipiec 02, 2022, 02:21To już niestety ostatni sezon.
Ale furtka do następnego została otwarta[emoji857]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


miniabyr

Na Netflixie obejrzałem szokujący dla mnie film dokumentalny . Tytuł " Najbardziej znienawidzony człowiek w intrenecie " . To niewyobrażalne jacy ludzie są podli i co zrobią dla sławy. Warto to zobaczyć! Już dawno mnie nic tak poruszyło ja to, co przedstawił ten dokument.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Old Man Kensey

Dzięki! Lubię takie akcje w krótkiej formie, z pewnością obejrzę 👍
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

wiki

Niedawno oglądałem...

Youth
Młodość
2015

Dawno nie oglądałem współczesnego filmu,  który zawładnąłby mą myślą.......

Tu się dzieje,  wolno i powoli wszystko.
Są aktorzy,  jest reżyser,  jest kamera......

W rolach głównych Michael Caine i Harvey Keitel.


Polecam.... 😀
Jest co oglądać..... 🎥🎞️🎬
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

sheykk

Oglądałem ten film 2 lata temu i polecam każdemu kto jest ok.60 jak to wszystko zmienia znaczenie w życiu .Wiem że pier.... o karabinach. :np:

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

#2110
Ja właśnie wróciłem z kina. Jestem zachwycony Top Gun 2. Film z przyjemnością obejrzę ponownie. Sceny lotnicze - klasa sama dla siebie. Obłędnie jest to zrobione . Żadne 3D, żadni super bohaterowie co z dupy nić wystrzeliwują. Do tego dźwięk który nie przeszkadzał - to następny atut. I dla takich odmóżdżaczu warto iść do kina ! Poza kilkoma przenudzeniami i dosłownie, jak w kawale On wchodzi cały  na biało- film nie dłuży się. Nawet chciałbym aby potrwał jeszcze dłużej. Warto zobaczyć to w kinie na dużym ekranie! Łał ! QJP     

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

moon

"Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" Wesa Andersona, pyszna uczta.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

wiki

Tryptyk.....

Jakoś tak mi się pomięszało....... że wydawało mnie się...... że Biały jest pierwszy.....  :(

No to obejrzałem......

Biały
Reż. Krzysztof Kieslowski

Bardzo dobry film.....
Polecam....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Dziś nadrobiłem kolejność.....


Trzy kolory
Niebieski
Reż. Krzysztof Kieślowski

Polecam, bardzo dobry film.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: wiki w Wrzesień 24, 2022, 20:55
Dziś nadrobiłem kolejność.....


Trzy kolory
Niebieski
Reż. Krzysztof Kieślowski

Polecam, bardzo dobry film.....
W Niebieskim jest bardzo dobra muzyka. Nawet, gdzieś miałem CD z muzyką do tego filmu.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Cytat: GB w Wrzesień 24, 2022, 22:04
Cytat: wiki w Wrzesień 24, 2022, 20:55
Dziś nadrobiłem kolejność.....


Trzy kolory
Niebieski
Reż. Krzysztof Kieślowski

Polecam, bardzo dobry film.....
W Niebieskim jest bardzo dobra muzyka. Nawet, gdzieś miałem CD z muzyką do tego filmu.
Bo to jest muzyka prawie jak Requiem Mozarta, to co ma być nie dobra.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

moon

ktos oglada Dahmera na Netlfixie? swietna rzecz
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Jeszcze nie, ale już za chwileczkę. Te wakacje to w ogóle same wtopy. Najbardziej szkoda Elvisa. Zaczynał się  świetnie, przenikliwa analiza wpływów muzycznych, otoczenia na Presleya, a kończył się jak sztampowe kino klasy B.

Wracając do Dahmera:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Jakoś mnie do seryjnych morderców nie ciągnie, choć pewnie się oglądnie.

A widzieliście Sandman? Nie jestem komiksowy, ale ten serial jak dla mnie jest bardzo wciągający i żonę też porwało.

https://www.youtube.com/watch?v=0q5W0BBc6IA
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Dziś zakończyłem tryptyk......

Trzy kolory
Czerwony
Reż. Krzysztof Kieślowski

Cóż mogę napisać?
Dla mnie czerwony jest najlepszym filmem z tych trzech.
Dlaczego?
Bo...... Jean-Louis Trintignant..... nic dodać, nic ująć..... 🎥🎥🎥
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

No i piękna muzyka kompozytora Van Den Budenmayer.....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

"Wielka woda". 2022. Sześć ok. 40- minutowych odcinków. Netflix.

Jest grubo.

Jak oni zrobili tak wiarygodne kadry zalanego w 1997 roku Wrocławia? W głowę zachodzę. Czapki z głów. Na minus- miejscami trochę drewniane dialogi, miejscami drewniana gra wymuszona tymi dialogami czy sytuacje.

Najmocniejszą stroną są wspomniane wcześniej kadry, czasami kojarzące się z Emirem Kusturicą. Na przykład- mamy akcję pełną napięcia, niemal tragiczną, cudem uratowana tonąca i bach pierwszy plan przecina decha z płynącymi na niej szczurami. Takich schizowych zestawień jest więcej i są zwyczajnie zay...ste.

https://www.youtube.com/watch?v=lG9YFC0Lj0A
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek

https://www.youtube.com/watch?v=cKOegEuCcfw

Jestem po 5 odcinkach tego serialu.
Straszna nuda , nic sie nie dzieje  co wcale nie oznacza , ze nie oczekuje na kolejne czesci z zaciekawieniem :pij:

miniabyr

Jako zagorzały fan Star Wars kupuje wszystko co zostało wyprodukowane. Zapewne Andor lepiej by się oglądało, kiedy byłby już cały sezon-)
Na tej platformie jest świetny serial Stary Człowiek z J. Bridges'em w roli starszego , niebezpiecznego pana - też na razie w kawałkach. Polecam !


Szkoda życia na chujowy dźwięk !