Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Zara, jak to elektrostaty nie grają i że z lampą grały, przecież były do Lyngdorfa.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Czerwiec 23, 2022, 14:38Zara, jak to elektrostaty nie grają i że z lampą grały, przecież były do Lyngdorfa.
A teraz Lyngdorf gra z Tannoyem a lampka czeka jesieni ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Czyli że lampa latem to jednak trochę za ciepło, co by nie mówić.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Czerwiec 23, 2022, 15:38
Czyli że lampa latem to jednak trochę za ciepło, co by nie mówić.

Wiem coś o tym....
Miałem końcówkę mocy Harman Kardon Citation 16a pracującą w klasie A i przedwzmacniacz lampowy....
W lato w pokoju odsłuchowym robiła się sauna.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Próbujesz lampą napędzać elektrostaty  ??? :o
Chyba Ci zbrzydł twój Amplifon, czy Ty wiesz jakie spadki impedancji maja takie kolumny?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 23, 2022, 22:12
Próbujesz lampą napędzać elektrostaty  ??? :o
Chyba Ci zbrzydł twój Amplifon, czy Ty wiesz jakie spadki impedancji maja takie kolumny?
Nie krzycz ;D
Przecież napisałem że nie gram bo tranzystor zaprzęgnięty do Tannoya.
Posłuchaj Bottesiniego w małym składzie.
To taki europejski prajazz jest :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Uff... myślałem ze oszalałeś  ;)

Poszukam, może znajdę tego kompozytora na youtoobe. Jak mi się spodoba to rozejrzę się za płytą.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Piterski w Czerwiec 24, 2022, 08:13
Uff... myślałem ze oszalałeś  ;)

Poszukam, może znajdę tego kompozytora na youtoobe. Jak mi się spodoba to rozejrzę się za płytą.

Chyba już najwyższy czas na Tidala [emoji851]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Na Tidalu jest ta płyta co vasa prezentował...
Można posłuchać.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Cytat: vasa w Czerwiec 24, 2022, 09:35Chyba już najwyższy czas na Tidala

O nie próbowałem i nie piszę się na coś takiego, mam za mało wolnego czasu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 24, 2022, 10:07
Cytat: vasa w Czerwiec 24, 2022, 09:35Chyba już najwyższy czas na Tidala

O nie próbowałem i nie piszę się na coś takiego, mam za mało wolnego czasu.
Tidal ma to do siebie że można go używać również w czasie zajętym.
A jak coś wpadniw w ucho lub chwyci za serce to można szukać trwalszego nośnika.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Mariuszu jak pracuje to muzyka w rachubę nie wchodzi, muszę mieć możliwość skoncentrować się na robocie.
Kiedy coś oglądam no to wiadomo, a jak czytam to i tak nawet jak włączę jakąś muzykę to skupiam się na książce.
Tak więc na streaming nie mam już czasu, poza tym jego jakość jest słaba więc jak już coś słucham to wolę z nośnika.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Piotrek a koncert Karłowicza już dotarł do ciebie?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

U mnie, tak jak nieraz już pisałem, Tidal świetnie sprawdza się na działce.
Ta jakość jest wystarczająca, klimaty się same uruchamiają.... 😀

Natomiast wiele razy próbowałem posłuchać w systemie głównym z Tidala..... i.... nie mogę.
Niestety jakość dźwięku, na tych urządzeniach, które mam, jest zbyt słaba, że zaraz chce mi się wyłączać.
Nawet nie przekonywowuje mnie to, że słucham poznawczo.
Nawet czytając książkę słyszę, że jest kiepsko.
Ale to wszystko w systemie głównym....
A działka rządzi się swoimi prawami, no i dobrze..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Cytat: miniabyr w Czerwiec 25, 2022, 10:16
Piotrek a koncert Karłowicza już dotarł do ciebie?
Jeszcze nie, teoretycznie powinien być do 29. Jak nie wyślą to się zacznę awanturować. Pewnie liczyli na więcej ale przy takiej komunikacji i opisie stanu mają tyle na ile zasłużyli.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

#1515
Pawle, płyta dotarła. Pudełko poszło do wymiany bo było już matowe od używania i to nie był problem.
Na płycie na samym brzegu jest kilka krótkich rys, czy Esoteric sobie z tym poradzi zobaczymy.
Mam nadzieje że tak bo bardzo trudno tą płytę kupić.

PS. Płyta gra bez zająknięcia, rysy okazały się mało istotne, dobrze że zaryzykowałem ten zakup :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Super! Absolutnie wspaniały koncert ! Świetnie wykonanie Szymczewska -Maksymiuk - Varsovia . Bardzo lubię !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Pozwolę sobie zarekomendować poniższą płytę wydawnictwa "Opus 111"
Wprawdzie jest to składanka utworów muzyki barokowej to jest tak dobrze zestawiona, że słucha się tego w całości i wielką przyjemnością.
Realizacyjnie jest bardzo dobrze nagrana.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Dziś z rana fortepianowo..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Rezystory wymienione w kolumnach to wygrzewam je kwartetem.... 🙃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Dalsza rozgrzewka..... 🙃
Tym razem fortepiany.......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

kefas

Nie znałem Manuela, a tu proszę fajne i płyta brzmi cudownie na Vasaowych tubach

kefas

Dziś takiego placuszka wysmażam, dosłownie bo ,,smazy'' niemiłosiernie ale samo brzmienie wyśmienite

Pboczek

Fajne to jest tak że mam kilka wykonań. Smażące też. :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

PatiJ

Julie Fuchs "Amade" - fantastyczna płyta. Słucham od 3 dni CD non stop.

Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230