Audycje radiowe

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 29, 2016, 16:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Dzięki Merlinie za info😁

amati74

Muzyka Pana Seiferta kojarzy mi się z muzyką zespołu Krzak czy to coś w pobliżu. Merlinie wypowiesz się?

merlin1973

Nie moja branża  :(
Płyta uznawana za jedną z najświetniejszych płyt w historii polskiego jazzu i światowej wiolinistyki jazzowej. :)
Pozdrawiam S.CH.

amati74

No rozumiem ale jak będziesz miał okazję sprawdzić jak gra zespół Krzak to polecam nazwa może nie zachęca ale muzyka perfekt to jest jazz/fuzion/rock sprawdź płytę extrim doskonała

amati74

Cześć Merlinie czy dziś jest wieczór płytowy bo w ramówce nie ma dziś nic o tym?

merlin1973

W najbliższym Wieczorze płytowym będziemy świętować dwie rocznice. 40-lecie albumu "Low" Davida Bowie'go i 80. urodziny Philipa Glassa. Posłuchamy:
- David Bowie - Low (RCA 1977)
- Philip Glass - From The Music Of David Bowie & Brian Eno ‎– "Low" Symphony (Point Music 1993)
Pozdrawiam S.CH.

amati74


merlin1973

Słucha ktoś ???  :o :o :o z winyla  ;) ;) ;) ja na słuchawkach  ;D
Pozdrawiam S.CH.

paul_67

Słucham.Druga strona Bowie'go strasznie smaży.Nie mieli lepszego egzemplarza?

Lyset

'Low',swietny album.Kawalek pod tytulem stolica rozpierdala.Mam CD.Szukam i szukam 12 cali w idealnym stanie i normalnej cenie.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

merlin1973

Przypominamy o naszym plebiscycie jazzowym! Raz w miesiącu to Państwo wybierają, czego będziemy słuchać! Teraz kolej na "setkę" jazzową - dwie płyty, które zbiorą najwięcej głosów słuchaczy, przedstawimy na naszej antenie 26 lutego.
http://www.polskieradio.pl/8/5745/Artykul/1720801,Jazz-w-Wieczorze-plytowym-Glosuj-na-plyty
Pozdrawiam S.CH.

malg

zagłosowałem na Kosza Mietka - Reminiscence  ;D ;D ;D
Merlin, ta to jakieś szanse  ::)

merlin1973

malg melomanie nie mam pojęcia :) ja czekam ,aż bedzie rock znaczy giganci rockowi:)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

W dzisiejszym Wieczorze płytowym dwie godziny z jazzem!
Słuchamy albumów, które zajęły dwie czołowe lokaty w plebiscycie na najlepszą płytę jazzową.
Które albumy wybrali Państwo? Czyja muzyka zabrzmi dziś na antenie? Johna Coltrane'a, Milesa Davisa, a może Elli Fitzgerald? Dowiemy się o godzinie 22.00
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Plebiscyt jazzowy wygrywają:
John Coltrane - Blue Train (Blue Note 1957)
Herbie Hancock - Head Hunters (Columbia 1973)
Pozdrawiam S.CH.

malg


kefas

Od ponad tygodnia programy radiowe maja bardzo słaby sygnał pr II, prIII, Zet'ka, RMF i inne.
Ktoś może wie dlaczego?  :-\

elem

Nie zaobserwowałem tego na moim terenie , mieszkam na granicy śląskiego i małopolskiego.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kefas

Ja w lubuskim i nie idzie nic posłuchać a jeśli już, to na pewno nie w stereo. Kolega niedawno wrócił z Kołobrzegu i tam podobno to samo. Jadąc samochodem też jest kicha.

elem

Pogoda, burze, pioruny? Nadajniki trafione?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kefas

Nie wiem, ale coś może byc na rzeczy. Tylko nic w kierunku poprawy się nie dzieje. Tydzień temu rozsiadłem się do słuchania Wieczoru Płytowego na starym Kenwood'zie 5200 a tu ,,zong''

kefas

Gwoli ścisłości, odbieram/odbierałem na zwykłym drucie więc może jakaś antena by pomogła, tylko jaka?

rudy-102

Wczoraj wieczorem było dużo burz. Może to była przyczyna osłabienia sygnału.
Cytat: kefas w Lipiec 24, 2017, 16:00może jakaś antena by pomogła, tylko jaka?
Najtaniej to spróbować czegoś takiego. U mnie działa.

kefas

Trzeba będzie nad czymś takim pomyśleć

Pboczek

Radio świetna sprawa o ile jest czego słuchać.

Wczoraj zorientowałem się że niedzielą w Trójce, przed północą, leci muzyka. Pojawił się Minimax Piotra Kaczkowskiego. Miłe zaskoczenie, bo od zmiany ekipy w PR wieczory w Trójce i innych publicznych stacjach, zazwyczaj zarezerwowane były dla pogadanek dydaktycznych, a muzyki w godz. 21.00-24.00 jak na lekarstwo.

Od niedawana odwilż chyba nastała (przedwyborcza, czy słuchalność spadła na łeb) i coś zaczęło w tych porach grać. Tak że w niedzielę wczesną nocką jest w czym wybierać: Wieczór płytowy lub Minimax. 

Może temat trochę odżyje za sprawą miłościwie nam panujących, co to zabrali muzykę nocą w radiu, a teraz ją oddali. To ludzkie pany są. :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite