Denon AU-320 (MC step-up)

Zaczęty przez tomasz_pianista, Marzec 01, 2017, 10:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

To mam dla Ciebie fajny klocek z gałą głośności po lewej stronie panelu frontowego. Konstruktor był leworęczny i wpieprzył kawał kielicha od wódki po lewej! ;)
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: merlin1973 w Marzec 10, 2022, 10:35Ja to właśnie robię   tak patrze i patrze ile czasu tracicie na szukanie czegoś    ale jeśli komuś sprawia to przyjemność bardziej słuchając sprzętu niż muzyki to kto bogatemu zabroni 
Sławek, ale dzięki temu masz co czytać.

My wydziwiamy, kupujemy, chwalimy się. Wy czytacie, oglądacie. Niektórych to inspiruje i zachęca do działania z coraz to lepszym brzmieniem.

To trochę tak jak kiedyś z Big Brotherem. Jedni robią cyrki, inni to oglądają i wysyłają smsy. ;)
Life is too short for boring HiFi.

GB



Cytat: kangie w Marzec 10, 2022, 10:54
To mam dla Ciebie fajny klocek z gałą głośności po lewej stronie panelu frontowego. Konstruktor był leworęczny i wpieprzył kawał kielicha od wódki po lewej! ;)

Cóż to bo nie łapie? Klocek do picia wódki czy słuchania?

PS
My mańkuty jesteśmy mniejszością i powinna być opcja w audio - customizacji sprzętu - chcesz to gałę wrzucają Ci po lewej stronie. Wtedy od słuchania i robienia głośności przez lata nie nabędziesz się lewoskrętu kręgosłupa.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: merlin1973 w Marzec 10, 2022, 10:35
Cytat: kangie w Marzec 10, 2022, 10:03Lepiej płyt posłuchać.
Ja to właśnie robię  ;) tak patrze i patrze ile czasu tracicie na szukanie czegoś  :o  ale jeśli komuś sprawia to przyjemność bardziej słuchając sprzętu niż muzyki to kto bogatemu zabroni  ;D
I tu masz Panie rację, nada inwestować w muzykę. Jest tyle fajnych płyt.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Cytat: GB w Marzec 10, 2022, 11:26My mańkuty jesteśmy mniejszością i powinna być opcja w audio - customizacji sprzętu - chcesz to gałę wrzucają Ci po lewej stronie. Wtedy od słuchania i robienia głośności przez lata nie nabędziesz się lewoskrętu kręgosłupa.
Gramofon full manual z ramieniem bez windy. Dla leworęcznego musi być to upierdliwe.

Chyba że ramię umieści się po lewej stronie na plincie. Tyle, że nie cierpię gdy nie widzę czoła wkładki ani pracy igły. I weź tu postaw gramofon na posadzce i nie rozerwij spodni w kroku! ;)
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: kangie w Marzec 10, 2022, 11:33
Cytat: GB w Marzec 10, 2022, 11:26My mańkuty jesteśmy mniejszością i powinna być opcja w audio - customizacji sprzętu - chcesz to gałę wrzucają Ci po lewej stronie. Wtedy od słuchania i robienia głośności przez lata nie nabędziesz się lewoskrętu kręgosłupa.
Gramofon full manual z ramieniem bez windy. Dla leworęcznego musi być to upierdliwe.

Chyba że ramię umieści się po lewej stronie na plincie. Tyle, że nie cierpię gdy nie widzę czoła wkładki ani pracy igły. I weź tu postaw gramofon na posadzce i nie rozerwij spodni w kroku! ;)
Dlatego jeden mój patefon ma windę a drugi windę i opcje full auto.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

merlin1973

Cytat: kangie w Marzec 10, 2022, 11:20zachęca do działania z coraz to lepszym brzmieniem.
jeszcze lepsze brzmienie jak mam  :o a jest takie  ;)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Cytat: GB w Marzec 10, 2022, 11:33I tu masz Panie rację, nada inwestować w muzykę. Jest tyle fajnych płyt.
dokładnie właśnie poszerzam horyzonty :)
Pozdrawiam S.CH.

GB

Cytat: merlin1973 w Marzec 10, 2022, 11:56
Cytat: GB w Marzec 10, 2022, 11:33I tu masz Panie rację, nada inwestować w muzykę. Jest tyle fajnych płyt.
dokładnie właśnie poszerzam horyzonty :)
Na taśmie?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Cytat: GB w Marzec 10, 2022, 11:44opcje full auto.
To uważaj na wartościowe wkładki. Jak Ci cofnie ramię do parkowania, a zapomni podnieść, to... ;)
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: kangie w Marzec 10, 2022, 12:00
Cytat: GB w Marzec 10, 2022, 11:44opcje full auto.
To uważaj na wartościowe wkładki. Jak Ci cofnie ramię do parkowania, a zapomni podnieść, to... ;)
Jest poka yoka - nie ma szans.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa

Cytat: Piterski w Marzec 10, 2022, 09:35a znasz taki preammp lampowy, który ma wejście MC bez traf?
Znam!
A nawet mam :)
I używam od dłuższego czasu ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: GB w Marzec 10, 2022, 12:02Jest poka yoka - nie ma szans.
To OK. Skoro ufasz, to OK. ;)
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: kangie w Marzec 10, 2022, 12:37
Cytat: GB w Marzec 10, 2022, 12:02Jest poka yoka - nie ma szans.
To OK. Skoro ufasz, to OK. ;)
Wiesz sam, że poka yoka to trzeba ufać.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Cytat: merlin1973 w Marzec 10, 2022, 11:54jeszcze lepsze brzmienie jak mam   a jest takie 
Sławek, więcej mięsa można mieć, tylko sieciówkę trza zapiąć. ;)
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: GB w Marzec 10, 2022, 12:37Wiesz sam, że poka yoka to trzeba ufać.
Nie zrobiłbym tego z wkładką za 4,5k Euro. Zwłaszcza gdy wkładka kolegi, a koledze kupiła żona z nadgodzin w firmie JELCZ. :D
Life is too short for boring HiFi.

Piterski

Cytat: vasa w Marzec 10, 2022, 12:25Znam!
A nawet mam :)
I używam od dłuższego czasu ;D
Ale masz inny układ, który zastępuje trafo więc to się nie liczy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kangie

Piterski, taki jesteś. Do Vasy nie dowaliłeś się, a do mnie z marszu. Boisz się Mariusza, przyznaj! ;)

Cytat: vasa w Marzec 01, 2017, 13:12Jeżeli jest lepiej niż z pre-pre na kościach to chyba trzeba poszukać jakiegoś pre MM na lampkach.
Life is too short for boring HiFi.

Piterski

Lukasz gdzie się tam dowaliłem? Tylko wykorzystuje rozmowę z Tobą by zwrócić laikom uwagę na pewne aspekty. Wiem, że podejmiesz dyskusje i może GB i inni koledzy coś z tego dla siebie wyciągną.

To już raczej Ty mnie podpuszczasz z sieciówką ;)
Sam się zdziwiłem bo Arek dał tylko inną geometrie i może nie tyle ten jeden kabel dociąża co ten drugi wyszczupla brzmienie czyniąc je bardziej konturowym i szarawym w średnicy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kangie

Jaka sobie robię. Ile można żyć na serio i na poważnie? ;)

Ten kabel mnie zaciekawił. Tylko czy Arek by mi pożyczył...
Life is too short for boring HiFi.

Piterski

Łukasz ja też staram się zachować poczucie humoru i dystans  :), a Mariusz to i tak unika tych tematów jak diabeł święconej wody ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

zeroqll

Cytat: Piterski w Marzec 10, 2022, 09:35znasz taki preammp lampowy, który ma wejście MC bez traf

No przecież na krajowym podwórku jest TRAudio, tam chyba MC jest przez lampy.

Wracając do traf, to niestety jakość transformatorów słychać przede wszystkim na skrajach pasm, im gorsze trafa tym gorsza rozdzielczość i przenoszenie pasma na skrajach. Dynamika też dostaje po dupie. Każdy SUT ma swój charakter grania i wbrew pozorom dużo wnosi do brzmienia, dlatego SUTa należy dobierać nie tylko do wkładki, ale też do przedwzmacniacza. Uważam, że dużo trudniej dobrać trafo do preampu krzemowego niż lampowego.

Piterski

Tak, TRAudio podobnież robi wzmocnienie MC tylko na lampach ale mało kto go słyszał bo jest dość drogi i "egzotyczny".
Dla mnie to jest bardzo niszowy produkt. Słyszałem pierwszy prototyp i niestety coś tam "zbierał" dlatego do takich rodzimych wynalazków jestem nastawiony trochę jak Masza.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.