Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Bo bez polityki się po prostu nie da. Jesteśmy od niej zależni i w pewnym stopniu ją tworzymy. Chociażby pójściem ma wybory, czy na manifestacje. Dobrze, że tam byłeś. 

rudy-102

Cytat: EmilioE w Czerwiec 04, 2023, 22:20
Matko moja! 150 km! Niezła chłosta.

Ee. Ja to cienias. Moja partnerka w innym evencie pojechała dzisiaj tak.

EmilioE

Jesteś solą tej ziemi Piotrze. W odróżnieniu od czołobitnych chłopskich potomków, którzy przed władzą i sutanną padają na kolana.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Old Man Kensey

Cytat: Piterski w Czerwiec 04, 2023, 22:20PS. No i politykuje, a sam się o to czepiałem Frywolnego.

Byli tam także protestujący na rowerach, zatem jak najbardziej pasuje to do naszego wątku ✌️🚴‍♂️🇵🇱
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

EmilioE

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 04, 2023, 22:28Moja partnerka w

Faktycznie, kobita nie do zajeżdżenia...
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Piterski

Chciałem powiedzieć, że pacjent żyje i właściciel też tylko ciągle jakieś większe i mniejsze przeszkody stają na drodze.
Dziś walczyłem z długością łańcucha i raz ze kurcz źle go przewlekłem przez wózek, nie z tej strony blaszki co trzeba, a wyszło mi to po jego spięciu. Dwa, że moim zdaniem źle zrobiłem dodając jedno nie trzy ogniwa i moim zdaniem był za bardzo naciągnięty. Przy pancerzach zatrzymałem się na hamulcowych bo w komplecie dostałem za mało końcówek (tylko dwie). No i tak tu coś tam coś ale do przodu.
Jeszcze muszę rozebrać i przesmarować pedały bo coś mam wrażenie że się dostał do nich brud i syf.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

EmilioE

Bardzo ładny rower. Mocno oldskulowy ale fajny. Siodełko tylko sobie wyrównaj.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Piterski

Przesuwałem je maksymalnie do tyłu i trochę mi się za bardzo pochyliło. Wyreguluje przy pierwszej przymiarce już z zamocowanymi pedałami (muszę je wyczyścić i przesmarować), ale generalnie mam w nim nos raczej niżej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Bardzo fajny rower, Piotr 👍

U mnie dziś w nocy w garażu eksplodowało przednie koło. Dosłownie, bowiem rozerwało oponę wraz z oplotem, no i dętkę oczywiście też 🙄 to była już bardzo stara i zajechana opona, zresztą nowe mam zamówione i czekam na przesyłkę, lecz trochę dziwna sprawa... Napompowane były do 3.5 bar, więc nie nazbyt dużo.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Piterski

Twoja przygoda z kołem przypomina mi analogiczna jaka miałem z rowerem córki.
Miała jeszcze taki mały na chyba 20" kółkach. Też nie nabijałem ich przesadnie. Córcia wyforsowała się na rowerku jadąc chodnikiem na kilka dziesiąta metrów do przodu. Na ulicy i chodnikach było względnie pusto i nagle huk. Nie wiedziałem co się stało, dziecko siedziało tylko skamieniałe. Podchodzę i sytuacja analogiczna do twojej. Opona sparciała i trzasła.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Ten mój to sobie stał spokojnie w garażu, musiało się to wydarzyć w nocy. Wczoraj wieczorem skracałem łańcuch i wszystko było ok, zaś dzisiaj rano znalazłem rozerwaną oponę. Cuda, panie 😔

Co gorsza, miały być w piątek, ale przed chwilą kurier przywiózł nowiuśkie opony. A ja nie mam dętki... Jutro więc nie pojeżdżę, ech!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Piterski

Po moich doświadczeniach z łańcuchem polecam poniższy film.


Na koniec można zawsze sprawdzić czy na najmniejszych tarczach wózek napina jeszcze łańcuch, ale wtedy jest jeszcze z czego go skrócić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Cytat: Piterski w Czerwiec 06, 2023, 21:27
Chciałem powiedzieć, że pacjent żyje i właściciel też tylko ciągle jakieś większe i mniejsze przeszkody stają na drodze.
Dziś walczyłem z długością łańcucha i raz ze kurcz źle go przewlekłem przez wózek, nie z tej strony blaszki co trzeba, a wyszło mi to po jego spięciu. Dwa, że moim zdaniem źle zrobiłem dodając jedno nie trzy ogniwa i moim zdaniem był za bardzo naciągnięty. Przy pancerzach zatrzymałem się na hamulcowych bo w komplecie dostałem za mało końcówek (tylko dwie). No i tak tu coś tam coś ale do przodu.
Jeszcze muszę rozebrać i przesmarować pedały bo coś mam wrażenie że się dostał do nich brud i syf.
Cóż to siodło tak do dołu? Ostre podjazdy musisz robić.

________________
Pozdrawiam GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Cytat: GB w Czerwiec 08, 2023, 19:31Cóż to siodło tak do dołu? Ostre podjazdy musisz robić.
Przesuwałem je do tyłu i się przestawiło na kołysce.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ciszyn11

dzisiaj wypad z dzieciakiem na lody i później już samemu 60km po okolicy. Dużo pagórków, więc było dość interwałowo - 800m przewyższeń

GB

Czym jest strach?

To stan umysłu.

Dziś już wiem.

________________
Pozdrawiam GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

EmilioE

Troszkę jakby wysoko... Szacun!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

dyletant

To już nie jest tylko jazda na rowerze to w tej przestrzeni zyskuje się nowy wymiar. Można nazwać cię już pilotem  :D.

Piterski

Cytat: GB w Czerwiec 10, 2023, 12:41To stan umysłu.
I instynkt samozachowawczy, tak więc strachu nie ma co lekceważyć czy go zwalczać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Cytat: Piterski w Czerwiec 10, 2023, 15:05
Cytat: GB w Czerwiec 10, 2023, 12:41To stan umysłu.
I instynkt samozachowawczy, tak więc strachu nie ma co lekceważyć czy go zwalczać.
Masz rację, do dziś mnie trzymał, aby tego nie latać. Po 3 latach jazdy i pokonywania barier wysokości dziś naszedł czas na próbę i okazała się ona skuteczną. Wcześniej bywało różnie i jeszcze różnie może być

Jeszcze długa droga przede mną do masterowania umiejętności latania na rowerze.

To trochę z deszczu pod rynnę, wcześniej latałem na paralotni teraz na rowerze.

________________
Pozdrawiam GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

marekw 76

Poczytałem, popróbowalem, pojeździliśmy z małżonką i kupiliśmy takie oto maleństwa.
Dla Was to zapewne nic ale dla nas cudeńka.
Dziękuję wszystkim za rady i podpowiedzi.
:pij:
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

GB

Cytat: marekw 76 w Czerwiec 10, 2023, 17:56
Poczytałem, popróbowalem, pojeździliśmy z małżonką i kupiliśmy takie oto maleństwa.
Dla Was to zapewne nic ale dla nas cudeńka.
Dziękuję wszystkim za rady i podpowiedzi.
:pij:
Fajnie.

________________
Pozdrawiam GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

dyletant

Jest jazda to będziesz Pan zadowolony  ;). Gratulacje

GB

Cytat: dyletant w Czerwiec 10, 2023, 21:42
Jest jazda to będziesz Pan zadowolony  ;). Gratulacje
Otóż to.

________________
Pozdrawiam GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Old Man Kensey

Cytat: marekw 76 w Czerwiec 10, 2023, 17:56Poczytałem, popróbowalem, pojeździliśmy z małżonką i kupiliśmy takie oto maleństwa

Cześć Marek. Gratulacje, fajne maszyny 👍 życzę samych przyjemnych wrażeń z jazdy i pozdrawiam serdecznie!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen