Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

#3300


Cytat: GB w Maj 18, 2022, 21:43
Cytat: rudy-102 w Maj 18, 2022, 17:20
Cytat: GB w Maj 18, 2022, 12:35Shimano się zesrało to jest DT.
No i może nawet lepiej, że się zesrało. DT to moim zdaniem chyba najlepsze koła do roweru za normalne pieniądze. Za nienormalne też mają :D .
Ponad rok temu w szosie zamieniłem koła na DT Swiss i to było tak jakbym kupił sobie nowy rower. Są sporo lżejsze i niesamowicie lekko się toczą.
Będzie pan zadowolony.
No mam taką nadzieję. Teraz przy następnej okazji przód trzeba kupić.


A Ty kupowałeś alu czy karbon?
Alu i w dodatku na tradycyjne hamulce felgowe. Na karbonu nie bylo mnie stać

GB

Koło się sprawdziło - to prawda, co mówiliście - nowy rower.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Old Man Kensey

Piękne zdjęcia!

Niedługo do Was dołączę  :np: ale najpierw proszę o małą poradę. Mój rower leżał nieużywany w sumie jakieś 15 lat. Mam tam amortyzator RST Delta HL, z 2 półkami. Oczywiście nie ugina się już nic, ale tak naprawdę to nie był dużo używany, gdy jeszcze jeździłem (wcześniej rozwaliłem jakiegoś lekkiego Shoxxa, potem założyłem RST i skończyłem karierę) i chciałbym go przywrócić do stanu używalności. To jest stary model z 1999 roku, porządny, nie żadna chińszczyzna. Pytanie: czy można gdzieś i gdzie dostać części zamienne? Z wymianą sobie powinienem poradzić. Z góry dzięki  :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GB

Cytat: Old Man Kensey w Maj 21, 2022, 21:37
Piękne zdjęcia!

Niedługo do Was dołączę  :np: ale najpierw proszę o małą poradę. Mój rower leżał nieużywany w sumie jakieś 15 lat. Mam tam amortyzator RST Delta HL, z 2 półkami. Oczywiście nie ugina się już nic, ale tak naprawdę to nie był dużo używany, gdy jeszcze jeździłem (wcześniej rozwaliłem jakiegoś lekkiego Shoxxa, potem założyłem RST i skończyłem karierę) i chciałbym go przywrócić do stanu używalności. To jest stary model z 1999 roku, porządny, nie żadna chińszczyzna. Pytanie: czy można gdzieś i gdzie dostać części zamienne? Z wymianą sobie powinienem poradzić. Z góry dzięki  :)
https://youtube.com/c/unbrokenreed

Zapytaj tu, czy jest to możliwe.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Old Man Kensey

Dziękuję za wskazówki. Spróbuję i tam, powolutku to zrobię 💪
Jednak ten mój RST jest młodszy o 5 lat, jeszcze raz to policzyłem... O ile to cokolwiek dzisiaj znaczy.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GB

Dziś DT do przodu.

Brak różnicy w wadze w stosunku do oryginału, mniejsze opory toczenia i mam nadzieję lepsza wytrzymałość.

Po lewo koło DT, po prawo koło na obręczy Giant z piastą szrimano. Dół sama obręcz i piasta DT.


______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Old Man Kensey

A mój stary amortyzator naprawiony. Działa elegancko, tyle że już bez wstępnej blokady ugięcia - tego nie umiem zreperować. Rozłożyłem na części pierwsze, przesmarowałem porządnie, i chodzi jak ta lala 😊
Teraz jeszcze suport i centrowanie kółek, w niedzielę może pojeżdżę.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GB

Cytat: Old Man Kensey w Maj 27, 2022, 07:27
A mój stary amortyzator naprawiony. Działa elegancko, tyle że już bez wstępnej blokady ugięcia - tego nie umiem zreperować. Rozłożyłem na części pierwsze, przesmarowałem porządnie, i chodzi jak ta lala [emoji4]
Teraz jeszcze suport i centrowanie kółek, w niedzielę może pojeżdżę.
A to jest amor powietrzny? Uszczelki powymieniałeś?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Old Man Kensey

Nie, tam są sprężyny i olej. Sprężyny są długie, bo amortyzator ma 2 półki, składają się z 3 sekcji każda, o różnej twardości.
Pod nimi jest komora z olejem, ale nie mogłem odkręcić - dostęp tylko z góry, od środka goleni. Mam taki długi klucz, tylko trochę się bałem, że później tego nie poskładam...
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GB

Olej dobrze wymienić, ale jak nie da rady to co robić. Patrzyłeś na yt czy nie ma info jak to zrobić?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Wczoraj w Niemczech było wolne. Święto pijaka. Wiec się trochę pobujałem.

rudy-102

Żadnych ładnych nie mam do pokazania. No może oprócz takiego 😖

Old Man Kensey

Cytat: GB w Maj 27, 2022, 07:49Patrzyłeś na yt czy nie ma info jak to zrobić?

Nie znalazłem nic odpowiedniego... Trudno, trochę pojeżdżę, może przejaśni mi się w głowie i wpadnę na jakiś pomysł 🙃
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GB

Cytat: rudy-102 w Maj 27, 2022, 08:21
Wczoraj w Niemczech było wolne. Święto pijaka. Wiec się trochę pobujałem.
No powiem Ci ładnie. 15o km to niezły dystans.

Weekend się szykuje, ale mówią o jakiś deszczach i burzach - w górach i lesie może być ciekawie.

Z drugiej strony mam trochę ciśnienie na przetestowanie kompletu nochych o-`o w rowerze. Z tyłu jestem zadowolony - obaczymy jak działa komplet.

No i tak, nowe kółka i już wpadła myśl na wymianę w piaście dt zębatek na 54 zęby. Taki upgrade można prosto zrobić. Są podróby z Chin tańsze i oryginały - nieco bardziej kosztowne - w promocji 2x cena wielkiego frenda.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: rudy-102 w Maj 27, 2022, 08:23
Żadnych ładnych nie mam do pokazania. No może oprócz takiego [emoji37]
Co to za papierowa dętka? Do szosy nie ma bezdętk?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: Old Man Kensey w Maj 27, 2022, 08:27
Cytat: GB w Maj 27, 2022, 07:49Patrzyłeś na yt czy nie ma info jak to zrobić?

Nie znalazłem nic odpowiedniego... Trudno, trochę pojeżdżę, może przejaśni mi się w głowie i wpadnę na jakiś pomysł [emoji854]
Może to pomoże.

https://youtu.be/N5IjbBNKkMM
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Cytat: GB w Maj 27, 2022, 08:30
Cytat: rudy-102 w Maj 27, 2022, 08:23
Żadnych ładnych nie mam do pokazania. No może oprócz takiego [emoji37]
Co to za papierowa dętka? Do szosy nie ma bezdętk?
😁
To nie papier. To REVOLOOP.race ultra. Super lekka i do wczoraj wytrzymała dętka z PU. To było rozcięcie szkłem. Nic by tu nie wytrzymało. No może gdyby nie zachciało mi się wymienić opony na pirelli to nic by się nie stało, ale poprzednia conti jechała już na włókninie i musiałem dać nową. Tego revoloopa da się super łatwo załatać specjalną naklejką. Gdybym miał bezdętkową z mleczkiem prawdopodobnie nie poradziłbym  sobie z tym rozcięciem. Poza tym bezdętkowe opony są mi zbyt ciężkie do szosy. Ta dętka waży tylko 17 gram. Nie wiem ile mleczka trzeba wlać w oponę i dodatkowo sama opona waŻy więcej niż normalna.
Jak na razie nie chce mieć kół bezdętkowych.

rudy-102

Ci, którzy mieli okazje porównać mówią, że na takiej dętce jedzie się tak samo lekko jak na mleczku.
Strach przed dziurą, której nie dam rady uszczelnić w drodze w sposób wystarczający zniechęca mnie do mlecznych eksperymentów.

Old Man Kensey

Cytat: GB w Maj 27, 2022, 08:32Może to pomoże.

Dzięki piękne, ten konkretny filmik nie wniósł nic nowego, ale zaraz po nim wyświetlił się inny, i tam już coś znalazłem o tłumikach olejowych. Tak więc dziękuję za pomoc 👍
Dziś u mnie leje i zimno jest, więc może jutro spróbuję znów to rozebrać. Nie zdejmowałem widelca z ramy, ale chyba będzie dobrze, gdy to zrobię.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

rudy-102

,,Piękne okoliczności przyrody"  :)

GB

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 05, 2022, 18:38
,,Piękne okoliczności przyrody"  :)
Germańska?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Co za różnica jak zgrabne :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Zbliża się nowy komputer rowerowy, aby jeszcze dokładniej śledzić Twoje poczynania. Kto chętny?


https://youtu.be/RBzgZd_UJuw
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Old Man Kensey

Cześć wszystkim. Pragnę tylko poinformować, że projekt konwersji roweru tradycyjnego na napęd elektryczny został zarzucony - Małżonka zdecydowała się jednak pedałować tradycyjnie 😊
Tak więc oszczędzone mi zostało trochę pracy i sporo kasy, uff! Za to wymieniam jej korbę z zębatkami na nowe i większe, odświeżam też suport i łożyska w osiach kół. Fajna robota, byle lekko się kręciło 👍
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GB

Cytat: Old Man Kensey w Czerwiec 10, 2022, 09:14
Cześć wszystkim. Pragnę tylko poinformować, że projekt konwersji roweru tradycyjnego na napęd elektryczny został zarzucony - Małżonka zdecydowała się jednak pedałować tradycyjnie [emoji4]
Tak więc oszczędzone mi zostało trochę pracy i sporo kasy, uff! Za to wymieniam jej korbę z zębatkami na nowe i większe, odświeżam też suport i łożyska w osiach kół. Fajna robota, byle lekko się kręciło [emoji106]
To zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na w.w komputerek.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz