Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: GB w Lipiec 03, 2022, 11:05


Coś czytałem tylko, że się w pierwszych Novatec'ach zawieszało przeniesienie napędu, ale powód był blachy. W fabryce zbyt dużo smaru, aplikowali na zapadki, a te się sklejały.

Obaczymy.
A ten Twój ma przeniesienie zapadkowe, czy zębatkowe?

merlin1973

Ten stos kamieni przypomniał mi okładkę jednej płyty  ;)
Pozdrawiam S.CH.

GB



Cytat: rudy-102 w Lipiec 03, 2022, 11:26
Cytat: GB w Lipiec 03, 2022, 11:05


Coś czytałem tylko, że się w pierwszych Novatec'ach zawieszało przeniesienie napędu, ale powód był blachy. W fabryce zbyt dużo smaru, aplikowali na zapadki, a te się sklejały.

Obaczymy.
A ten Twój ma przeniesienie zapadkowe, czy zębatkowe?

Są zapadki.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: merlin1973 w Lipiec 03, 2022, 12:15
Ten stos kamieni przypomniał mi okładkę jednej płyty  ;)
Jakiej?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Cytat: merlin1973 w Lipiec 03, 2022, 12:17Czekam ,aż ktoś zgadnie 
znaczy ,że nikt nie wie chyba ... bo tu sami no prawie audiofile :)
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102


rudy-102

Dzisiaj niedziela więc do kościoła i z powrotem. 😉🚴🏻

EmilioE

Uuu grubo! 120 km, szacun. Ja dziś machnąłem 102, ale chwyciłem bombę  :( Czasem człowiek nie zadba odpowiednio o żywienie i to się mści.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

EmilioE

Ale dorwałem śliczny rowerek w pięknym stanie i naprawdę dobrze jeździ.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

rudy-102

Cytat: EmilioE w Lipiec 03, 2022, 19:08
Uuu grubo! 120 km, szacun. Ja dziś machnąłem 102, ale chwyciłem bombę  :( Czasem człowiek nie zadba odpowiednio o żywienie i to się mści.
102 to tez jest super wyczyn. U mnie było dziś bardzo gorąco i to mi najbardziej przeszkadzało. Szczególnie na ostatnich 15 km. Napoje uzupełnianiem w drodze i to nie było problemem. Najgorsze było uczucie jakbym trzymał stopy na płytce do gotowania. Specjalnie jechałem dziś w białych butach, ale od asfaltu leciał niezły żar.

rudy-102

Cytat: EmilioE w Lipiec 03, 2022, 19:12
Ale dorwałem śliczny rowerek w pięknym stanie i naprawdę dobrze jeździ.

Fajny i nawet kół nie musisz wymieniać bo już ma te właściwe. 🙂

merlin1973

 ;)
Pozdrawiam S.CH.

Piterski

Pierwszy raz widzę tę okładkę na oczy. Fakt, że nie znam tego zespołu i jego dorobku.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

No co Ty  Rush nie znasz?

Piterski

Cytat: rudy-102 w Lipiec 04, 2022, 16:51
No co Ty  Rush nie znasz?
Obawiam się że nie lub słyszałem i nie wiedziałem że to jest ten zespół.
Jak koledzy w moim wieku słuchali Modern Talking, to ja słuchałem Mozarta i Bacha. Dziadek mi tak podświadomie wszczepił tę muzykę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Cytat: Piterski w Lipiec 04, 2022, 20:03
Cytat: rudy-102 w Lipiec 04, 2022, 16:51
No co Ty  Rush nie znasz?
Obawiam się że nie lub słyszałem i nie wiedziałem że to jest ten zespół.
Jak koledzy w moim wieku słuchali Modern Talking, to ja słuchałem Mozarta i Bacha. Dziadek mi tak podświadomie wszczepił tę muzykę.
Ja przyznam, że też nie znam, słuchałem inny typ muzyki.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Wygląda, że się nieco wrąbałem z tym elektrykiem. Polskie i unijne prawo stanowi takie oto ograniczenia:
- max 48V
- max 250 W mocy silnika
- V max 25 km/h i najlepsze:
- zakaz znanej z hulajnóg manetki. Rower elektryczny może wykorzystywać siłę silnika elektrycznego w tle, podczas pedałowania. Nie może być trybu w pełni elektrycznego.

Co się dzieje gdy któryś z parametrów jest przekroczony? Rower elektryczny staje się motorowerem elektrycznym i może jeździć tylko po ulicy, po uprzednim opłaceniu OC i zarejestrowaniu w wydziale komunikacji. Problem polega na tym, że wymagana jest do tego homologacja na ten motorower, której oczywiście chińskie produkty nie mają, bo z założenia są rowerami, a rowery nie potrzebują homologacji. W obecnym stanie prawnym 90% chińskich rowerów elektrycznych nadaje się na złom. Ewentualnie do lasu. Po pierwsze dlatego, że 250W to kupa, uważa się za minimum przyzwoitości 500W, szczególnie w terenie pagórkowatym i większość chińszczyzny ma te 500W. Chyba wszystkie mają ograniczenie do 25 km/h czyli dobrze, ale tu jest kolejny bajzel, bo każdy z nich łatwo odblokować i mogą uzyskiwać 30-45 km/h. Pytanie czy to znaczy, że dla 25 kmh silnik elektryczny, który podają w reklamach jako 500W został zduszony i ma te 250 W. Trudno dociec. Chińczycy chwalą się maksymalnymi parametrami. No i ta manetka do przyśpieszania na samym silniku elektrycznym. Dlaczego hulajnoga może mieć, a rower już nie? Co tu się odpierdzieliło?

Z tego co czytam, ludzie mają w dupie te wspaniałe, logiczne przepisy i normalnie suwają do szkoły, pracy ścieżkami rowerowymi, a policja przymyka oko. Tylko jak dojdzie do jakiegoś poważnego zdarzenia, zostanie powołany biegły- okaże się, że tego elektryka tam w ogóle nie powinno być  :o :o

GB, rozumiem, że twój elektryk też przekracza nakazane parametry maksymalne i ty go zwyczajnie dowozisz na miejsce ( do lasu) samochodem?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 05, 2022, 17:42
Wygląda, że się nieco wrąbałem z tym elektrykiem. Polskie i unijne prawo stanowi takie oto ograniczenia:
- max 48V
- max 250 W mocy silnika
- V max 25 km/h i najlepsze:
- zakaz znanej z hulajnóg manetki. Rower elektryczny może wykorzystywać siłę silnika elektrycznego w tle, podczas pedałowania. Nie może być trybu w pełni elektrycznego.

Co się dzieje gdy któryś z parametrów jest przekroczony? Rower elektryczny staje się motorowerem elektrycznym i może jeździć tylko po ulicy, po uprzednim opłaceniu OC i zarejestrowaniu w wydziale komunikacji. Problem polega na tym, że wymagana jest do tego homologacja na ten motorower, której oczywiście chińskie produkty nie mają, bo z założenia są rowerami, a rowery nie potrzebują homologacji. W obecnym stanie prawnym 90% chińskich rowerów elektrycznych nadaje się na złom. Ewentualnie do lasu. Po pierwsze dlatego, że 250W to kupa, uważa się za minimum przyzwoitości 500W, szczególnie w terenie pagórkowatym i większość chińszczyzny ma te 500W. Chyba wszystkie mają ograniczenie do 25 km/h czyli dobrze, ale tu jest kolejny bajzel, bo każdy z nich łatwo odblokować i mogą uzyskiwać 30-45 km/h. Pytanie czy to znaczy, że dla 25 kmh silnik elektryczny, który podają w reklamach jako 500W został zduszony i ma te 250 W. Trudno dociec. Chińczycy chwalą się maksymalnymi parametrami. No i ta manetka do przyśpieszania na samym silniku elektrycznym. Dlaczego hulajnoga może mieć, a rower już nie? Co tu się odpierdzieliło?

Z tego co czytam, ludzie mają w dupie te wspaniałe, logiczne przepisy i normalnie suwają do szkoły, pracy ścieżkami rowerowymi, a policja przymyka oko. Tylko jak dojdzie do jakiegoś poważnego zdarzenia, zostanie powołany biegły- okaże się, że tego elektryka tam w ogóle nie powinno być  :o :o

GB, rozumiem, że twój elektryk też przekracza nakazane parametry maksymalne i ty go zwyczajnie dowozisz na miejsce ( do lasu) samochodem?

Mój elektryk to klasyczny pedelak, czyli coś co może poruszać się po ścieżkach rowerowych.

Jego parametry:
- napięcie 36V
- moc 250W
- u mnie nie ma ograniczenia na Vmax, bo może jechać tak szybko, jak tylko pozwolą Ci na to Twoje mięśnie - tak jak w rowerze
- u mnie jest ograniczenie wspomagania elektrycznego do prędkości 25km, czyli po jej przekroczeniu wspomaganie zanika i kręcisz tylko siłą mięśni,
- pedelak nie napędza się sam - nie ma czegoś takiego jak guzik, po naciśnięciu, którego sam jedzie, aby jechać trzeba pedałować.

To prawda obecnie po drogach rowerowych w mieście, w którym mieszkam porusza się dużo różnego rodzaju pojazdów elektrycznych, które nie mają do tego prawa.

W szczególności martwią mnie hulajnogi i przerabiane rowery, które popierdzielają drogą rowerową grubo powyżej 30km/h.

Myślę, że kiedyś i Policja zacznie na nich polować. Na razie to margines, 1 na 10ć.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

#3369
W paru miejscach znalazłem info, że silniki 500W są jednak kastrowane do 250W na nasz europejski rynek. Zostaje więc już tylko dylemat manetki. Manetka powoduje, że powinienem zarejestrować rower jako motorower. Wymóg kasku, jazdy po jezdni jedynie, rejestracja, OC. No co za debilizm. Dobrze, że z hulajnóg elektrycznych nie zechcieli zrobić motorowerów.

Ktoś zna język chiński? Muszę zadać pytanie jak z powrotem bloknąć silnik na 250W. Bo może przyjdzie mi powariować  przy 500W w lesie, a na ścieżce rowerowej wypadałoby już grzecznie. To ciekawe, ale jakoś Polaków ten temat nie interesuje. Tysiąc zapytań, instrukcji, filmików jak odblokować, zero jak przywrócić blokadę.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 06, 2022, 15:33
W paru miejscach znalazłem info, że silniki 500W są jednak kastrowane do 250W na nasz europejski rynek. Zostaje więc już tylko dylemat manetki. Manetka powoduje, że powinienem zarejestrować rower jako motorower. Wymóg kasku, jazdy po jezdni jedynie, rejestracja, OC. No co za debilizm. Dobrze, że z hulajnóg elektrycznych nie zechcieli zrobić motorowerów.

Ktoś zna język chiński? Muszę zadać pytanie jak z powrotem bloknąć silnik na 250W. Bo może przyjdzie mi powariować  przy 500W w lesie, a na ścieżce rowerowej wypadałoby już grzecznie. To ciekawe, ale jakoś Polaków ten temat nie interesuje. Tysiąc zapytań, instrukcji, filmików jak odblokować, zero jak przywrócić blokadę.
Tak, typowy januszyzm.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Ta czarna skrzyneczka. Kto zgadnie co to? Truskawki dla uchwycenia skali. To polskie truskawki, z tych mniej pompowanych. Podpowiem, że nie jest to defibrylator, stacja nasłuchu z pokoju dziecka, szpanerski radioodbiornik.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Elektroniczna kłódka z alarmem?

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.