Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

osiek

Spróbuj porozsuwac manetki na kierownicy żeby miedzy obejmami był wiekszy odstęp i pokombinuj. Mi w nowym rowerze palec ledwo wchodził z jednej strony miedzy klamkę hamulca i manetkę przerzutki- za ciasno było. Może gdzieś manetka Ci zachacza o obejme.

rudy-102

Ok. Źle Cię zrozumiałem. Pisałeś o cięgnach i dla to są linki. Ty miałeś na myśli heble/klamki. Po toruńsku cyngle 🙂. Dolny cyngiel jest do wrzucania łańcucha na wyższą zębatkę. Prawdopodobnie linka się wyhaczyla chociaż to mało prawdopodobne jeśli je tylko przełożyłem bez zdejmowania linek.  A tak przy okazji. Co to za grupa? To w ogóle jest Shimano?

rudy-102

Czy jak ruszasz cynglem to wózek się porusza, czy stoi?

GB

Cytat: rudy-102 w Lipiec 22, 2022, 16:33
Znów się piasta rozsypała?
Nie tym razem tuning. Mój rachet ma 34T a ten na zdjęciu 60T. Przekłada się to na lepsze przenoszenie napędu przy ciężkich, technicznych podjazdach. Zobaczymy.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Tak jak pisał Rudy, opona antyprzebiciowa git, ale ja polecam bezdętki. Zakładasz i zapominasz o problemie. Nie wiem, tylko czy Twoja obręcz jest toobless ready.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

#3405
Cytat: osiek w Lipiec 22, 2022, 23:26Spróbuj porozsuwac manetki na kierownicy żeby miedzy obejmami był wiekszy odstęp i pokombinuj

Niestety to jest gięta kierownica i to gięcie powoduje, że poszczególnym elementom kończy się zakres. Wraz z gięciem rośnie też średnica rury ( do bodajże 31,5 mm). Inna sprawa, że ścisk jest jak na fabrycznie złożonym, opartym o rurę prostą. Też było tak złożone, że jedno wchodziło w drugie. Ale przyjrzę się.

p.s. Bezdętkowce są lżejsze, ale przecież wulkanizatora wymyśliły właśnie bezdętkowce ;)

Cytat: rudy-102 w Lipiec 22, 2022, 23:42
Czy jak ruszasz cynglem to wózek się porusza, czy stoi?

Rozumiem, że chodzi  przerzutkę? Muszę sprawdzić, ale mam wrażenie, że działanie jest impulsowe. Nic, nic, nic, pstryk, przeskok. Nie ma pstryk= nie ma przeskok na inny bieg. Brak stanów pośrednich, typu chrobotanie. Zajrzę do jowejka i obadam czy coś wizualnie się dzieje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Sprawdziłem. Nic się nie dzieje do momentu kliknięcia. Później następuje zwolnienie jakiejś zapadki, linka zmienia naciąg i następuje błyskawiczna zmiana biegu. Wszystko byłoby w porządku, gdyby skok jałowy łopatki był krótszy. Teraz mam rower córci i łopatka w stanie wyjściowym stawia opór- gotowa do zmiany przełożenia. Coś się poluzowało? Chyba nie. Już raczej ze 2 mm grubszy grip zabił margines bezpieczeństwa. Tylko jak to podciągnąć, żeby szybciej chwytało?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Czy to jest Shimano, czy coś innego?

rudy-102

#3408
  ,

rudy-102

#3409
.

frywolny trucht

Shimano Alivio. Przerzutka z tyłu jakieś Deore, chyba XT.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Mogła poluzować się śrubka, która trzyma linkę w przerzutce i linka wyciągnęła się trochę.


Ten luz na łopatce manetki można kasować:

1. Na manetce zmiany przełożeń jest taki bębenek do kasowania luzu. Pokręć nim a luz się skasuje.

2. Jeśli zakres regulacji bębenka, będzie niewystarvzający, to należy odkręcić śrubkę trzymającą linkę w przerzutce, wkręcić bębenek do końca i naciągnąć linkę ręcznie po stronie przerzutki, po czym zablokować linkę śrubką.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

To będzie raczej jak pisał Osiek. Dla pewności poluzuj i cofnij grupa o jakieś dwa cm. i spróbuj jeszcze raz.

frywolny trucht

Cytat: GB w Lipiec 23, 2022, 14:28będzie niewystarvzający, to należy odkręcić śrubkę trzymającą linkę w przerzutce

Jest niewystarczający. Z obu stron kręciłem.  Druga taka baryłka jest przy przerzutce. Na drugim końcu linki. Jeśli są zmiany- to na gorsze. Tym bardziej nie chce przeskakiwać. Tego właśnie się bałem, ruszenie naciągu przerzutki najpewniej zacznie kalibrację przerzutki, bo najpewniej sfiksuje gadzina. Ech, liczyłem na jakieś magiczne zaklęcie :)

Nie jestem w stanie przesunąć manetki bliżej środka, bo kierownica się wygina i rośnie jej średnica. Poza tym pachnie mi to za luźnym układem, a nie napręzonym. Ale mogę się mylić. No nic, nie ma zmiłuj, czeka zabawa :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 23, 2022, 17:02
Cytat: GB w Lipiec 23, 2022, 14:28będzie niewystarvzający, to należy odkręcić śrubkę trzymającą linkę w przerzutce

Jest niewystarczający. Z obu stron kręciłem.  Druga taka baryłka jest przy przerzutce. Na drugim końcu linki. Jeśli są zmiany- to na gorsze. Tym bardziej nie chce przeskakiwać. Tego właśnie się bałem, ruszenie naciągu przerzutki najpewniej zacznie kalibrację przerzutki, bo najpewniej sfiksuje gadzina. Ech, liczyłem na jakieś magiczne zaklęcie :)

Nie jestem w stanie przesunąć manetki bliżej środka, bo kierownica się wygina i rośnie jej średnica. Poza tym pachnie mi to za luźnym układem, a nie napręzonym. Ale mogę się mylić. No nic, nie ma zmiłuj, czeka zabawa :)
Patrz pkt. 2 - nim będziesz naciągał linkę wkręć baryłki w manetce i przerzutce, aby na przyszłość można regulować jak się wyciągnie linka.

https://youtu.be/WL-1CQDw8vg
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ahaja

Ten też jest dobry: https://www.youtube.com/watch?v=0unfHLlHAuA

Sprawdź czy podczas zmiany kiery nie wysunęła się żadna końcówka pancerza ze slotu w ramie (może być ich kilka po drodze do przerzutki - metalowy element z reguły na ramie w który wchodzi pancerz zakończony metalową/plastikową końcówką z otworem, przez który przechodzi linka). Jesli się wysunął to 'nagle' mogłeś stracić możliwość przerzucania i prawidłowej regulacji.

GB

Dziś byłem bezsilny na podjazdach.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Na niedzielę życzę Wam mniej kręcenia przy rowerze za to więcej więcej kręcenia na rowerze.


Kto rano wstaje, temu ...
... ten może podziwiać piękne widoki. 😉

GB

Widoki fajne.

Wpadł upgrade.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Jaka tam jest Piasta? 350?

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Przyznać się, który to hulajnogą pomyka?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Piasty, piasty, piasty. Tym razem przednia z dynamem w miejskim cossie odeszła w niepamięć. Shimano.

Jutro na basen biegiem.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Dziś Ślężański Park Krajobrazowy ->> Radunia i Ślęża. Warunki wyśmienite, ścieżki po deszczu kleiły jak lep na muchy, jedynie śliskie korzenie utrudniały zabawę.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Wakacji koniec to trzeba kręcić.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz