Menu główne

Mój GRAMOFON

Zaczęty przez TomFon2017, Lipiec 01, 2017, 15:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Cytat: TomFon2017 w Marzec 12, 2022, 17:58Wielkie dzięki za pochwały - one działają pozytywnie na wszystko   
Tom, śledzę wątek. Nie chwaliłem i to był błąd, bo zasługujesz na szacunek. Robisz niszowe rzeczy! Oby tak dalej!  U+1F44D
Life is too short for boring HiFi.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

TomFon2017

#627
A JA PRZEDE WSZYSTKIM dziękuje za wielkie wsparcie.. jeśli ktoś ma jakieś pytania - odpowiem źle lub dobrze, ale odpowiem bo uwielbiam to "majdrowanie" ...... w czymś co wiele już lat ma, a końca nigdy mieć nie będzię... ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Laga

Witam,
od kilku  dni sledze dyskusje na tym portalu .Po zapoznaniu sie z wpisami w dziale "Moj gramofon " zdecydowalem sie podzielic z wami  doswiadczeniami odnosnie dwoch moich wlasnych projektow.
Pozdrawiam
Laga Concept 1
Laga Concept 1 jest moim autorskim projektem zrealizowanym w oparciu o komponenty Luxmana  serii PD-200
Pierwszy egzemplarz takiego gramofonu wykonalem na prosbe oraz zamowienie znajomego ok. osmiu  lat temu. Wtedy sam projekt wydawal sie co najmniej karkolomny. Oczekiwania byly dosc konkretne , gramofon mial posiadac nieodsprzeglona plinte masowa ,solidny naped bezposredni oraz stabilny talerz. Gramofon mial byc calkowicie manualny pozbawiony zbednych "bajerow" ale jednoczesnie powinien  zwracac uwage swoim wygladem.

TomFon2017

#629
Montaż ramienia 14 calowego mojej konstrukcji poprzedzony pomiarami związanymi z wagą i długością oraz okablowaniem tegoż - ale to tak bardzo ogólnie ponieważ pomiarów i przymiarek czeka mnie nieskończona ilość. Po zamontowaniu zacznę bawić się pomiarami z użyciem oscyloskopu i programu do pomiaru wow and flutter. Może osiągnę to co spowoduje, że będę zadowolony, a może nie.... ;D :( ważne, że coś się wykluwa, a przecież o to chodzi  :pij:
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TomFon2017

I Tobie też :alc: :np:
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

dyletant

Zaglądam tu czasem i chociaż pewnych zmagań zrozumieć nie mogę to podoba mi się to nieustanne dążenie ku osiągnięciu nirwany własnymi siłami :).

TomFon2017

#633
Jeśli nie możesz zrozumieć pewnych zmagań ..to pytaj.. choć ogólnie chodzi o to by skonstruować coś co nas zaspokoi, choć inni będą innego zdania....ale to już kwestia tego co chcemy usłyszeć. A każdy słyszy inaczej   ;D ;D ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

Przeciągnięcie przewodów wkładki i wklejenie rurki ramienia......za chwilę reszta...........
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

wiki

TomFon2017, znów dobra robota.....
Świetnie, aby tak dalej.... 😀
Pasja to jest to.....! 👍👍👍
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

TomFon2017

#636
Ale stres jest...choć wydaje się, że wszystko jest OK  ;D ;D....tym bardziej, ż kasa na tę konstrukcję poszła niebotyczna...., ale było to wkalkulowane w stworzenie czegoś co konstruktora ukoi :(
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

wiki

Wiesz jak mi się trzęsły ręce jak lutowałem stabilizatory od Muzga z radiatorem i ferrytem (są ciężkie) do kondensatorów smd na płytce?
Ale się udało i pięknie teraz gra... 😀
Więc ręce do góry..... iiiiii do przodu TomFon2017..... 👍
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

TomFon2017

#638
Dzięki  za wsparcie i życzę Ci by Twoja konstrukcja była perfekcyjna i satysfakcja Ciebie ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

wiki

Perfekcyjna nie będzie bo to jest chałupnicza robota....
Ale ile przynosi radości i samozadowolenia.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

TomFon2017

#640
Taka chałupnicza robotna wyniosła na sam szczyt np.  parę gramofonów.......choćby Sikory ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#641
Zabawa z montażem ramienia 14-sto calowego... trwa. Kiepskie foto, ale foto. Niestety przeciwwaga ramienia ZA CIĘŻKA.... i to sporo - jakieś 50g. A szkoda bo się narobiłem by wyglądało to inaczej... idzie do poprawki. :-\
Do tegoż ramienia będzie założona nowa wkładka Audio-Technica MM (AT-VM95E).....to tak z ciekawości jak to zagra w porównaniu z AT95E. Jeśli wszystko to spasuję i będzie grało jako tako to założę coś bliżej topu :o
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#642
I zrobione...przeciwwaga po skróceniu mosiężnych pręcików  o 1/3 jest OK =147g.  >:( zamiast założonej wagi 198g, która wynikała z tzw. wzoru, a okazała się do d...py, ale to dopiero początek........teraz bawimy się dalej......
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Trzymam kciuki  U+1F44D i czekam na wyniki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

HMVictor

Cytat: TomFon2017 w Maj 02, 2022, 23:34
I zrobione...przeciwwaga po skróceniu mosiężnych pręcików  o 1/3 jest OK =147g.  >:( zamiast założonej wagi 198g, która wynikała z tzw. wzoru, a okazała się do d...py, ale to dopiero początek........teraz bawimy się dalej......
No, jak mnie to cieszy. Zawsze miałem awersję do wszelkich wzorów i obliczeń (z wrodzonego lenistwa) i oczywiście też dorabiałem przeciw wagę kilka razy. Jestem pod wrażeniem Twojej roboty i kibicuje, zaglądając regularnie jakie robisz postępy. Szczególnie podziwiam jakość wykonania. Sam strugasz poszczególne elementy, czy zamawiasz? Robię właśnie ramie unipivot do mojego gramofonu i mam właśnie kryzys twórczy. Działaj i chwal się częściej postępem prac, to może mnie zmotywujesz.
Pochwalę się pierwszą przymiarką.

TomFon2017

#645
Wszystkie elementy robię sam, toczone też, a to dzięki małej tokarce jaką zakupiłem do tego tworu. Jedynie duże "kawałki" których średnica przekraczała 90mm (nogi, obudowa silnika...) były zamawiane u zaznajomionego tokarza. :alc:
Też miewam chwile zastoju, ale pasja to pasja - zawsze wraca i jak widzę po tym co prezentujesz - warta tego :gn:
Pozdrawiam :np:
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

wiki

HMVictor, takie piękności strugasz, a nic się nie chwalisz na forum.
Może załóż własny wątek o swoich przygodach z tym gramofonem.

Ja tam inne rzeczy działam, ale pasja to pasja i to lubię..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

bat73

Brawo brawo ! Absolutnie nie wygląda to chałupniczą robotę. Obawiam się tylko że po zakończeniu wszelkich prac zacznie powstawać Mk II ;)

wiki

Cytat: bat73 w Maj 08, 2022, 10:02Obawiam się tylko że po zakończeniu wszelkich prac zacznie powstawać Mk II
I dobrze.... 😀
Znaczy się będzie postęp..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

TomFon2017

#649
Kabelek łączący wkładkę ramienia 14 calowego z przedwzmacniaczem gramofonowym. Tak to wymyśliłem - przewód Mogami z beztlenowej miedzi, chinch PROLINK oraz toczone połączenie i gniazdo din ...po podlączeniu ZERO szumu i przydźwięku jak i jakichkolwiek trzasków przy dotykaniu aluminiowych elementów ramienia... ;D ;D ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers