Kalibracja wkładki gramofonowej

Zaczęty przez rommel, Maj 28, 2014, 19:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

A czy jest jakaś różnica w brzmieniu ! Tak i to taka ,że zostanę z tym dociążeniem bo efekt jest iście audiofilski -) Dźwięk jest gładszy, bardziej wypełniony i bardziej dźwięczny ! Muszę dorobić ładną 15 gramową nakładkę na headshel  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jacek-k-wawa

Cytat: Seriously w Październik 18, 2021, 22:31Masa headshell, według tego co podajesz - 14g
Masa wkładki, według tego co podajesz: 13g
Plus jakieś śrubki, załóżmy 1g

To daje nam masę efektywną 32g

Na pewno ciagle mówimy o masie efektywnej?

Piterski

Jaecek, to jest Gerwazy szkoda twojego czasu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

#428
Moje ramię to Orofon AB 309 ale modyfikowany  przez Alfreda Bokranda. Masa tego ramienia to 18 gram bez headshela . Musiałem dołożyć dodatkową przeciwwagę .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

miniabyr

Sprawdziłem dokumentacje dołączoną do ramienia. Masa podana to 18,5 gram bez headshela .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jafi

A może posłuchasz oryginał i napiszesz co i jak?
Jeśli masz odwagę oczywiście. ;)

miniabyr

Obawiam się ,że nie posłucham żadnej wersji bo mam już dobrą listwę i nawet nie przyszło mi do głowy szukać czegoś innego.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Nie drwiłbym z produktów Sułka bez uprzedniego wpięcia ich do systemu.

Kangie

W ogóle, nie warto pochopnie drwić z naszego hobby. Można się przejechać jak na kobyle. ;)

masza19

Zawsze przedłużacz można położyć na desce do krojenia i żądać 13k w tańszej a 17k w ekskluzywnej wersji ;)
A w środku to samo co u Sułka.
Oczywistym przecież jest, że ludzie w 95% kupują oczami.

masza19

Ja kupiłem swojego Furutecha w... lombardzie za 600 zł z kablem  8)

Upss... To watek o kalibracji wkładki  :-[

miniabyr

#438
Odjeżdżamy od głównego wątku . Ale wyjaśniam ,że miałem u siebie listwę i kable Sulek .Nie zdecydowałem się na pójście w tym kierunku . Co do listwy to mam Furutech( dokładnie ten model z Maćka zdjęcia )
Wróćmy do kalibracji wkładek!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#439
Wklejam dane fajnego ramienia o którym wspominałem min. w wątku o Garrard . To  GroovMaster III . Zwróćcie uwagę na masę  tego ramienia w wersji 12'  - 29 gram bez headshel'a! Zwróćcie też uwagę na informacje o podatności zalecanych wkladek <20 . Razem z Ondrejem zadzwoniliśmy do producenta tych ramion i wyraziliśmy nasze zdziwienie  z podanych danych , ale uprzejmy pan poinformował nas ,że wszystko się zgadza. https://audio-creativeshop.nl/groovemaster-2019/ Zakładając na te ramię Ortofon SPU Royal G uzyskujemy 29+28 =57 gram.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bacek

Tak patrzę i tych 29g nie widze. No chyba że to nie rurka a pręt.

sonus_fan

Cytat: miniabyr w Październik 19, 2021, 12:40uzyskujemy 29+28 =57 gram

Chciałeś zapewne napisać gramów. Ale to drobiazg.Takie czasy.

Zastanawia mnie zupełnie co innego. Dokąd to wszystko zmierza?

Na mój mały rozumek wygląda na to, że stworzenia maszyny do jednorazowego odtwarzania płyt. Czyli czegoś w rodzaju frezarki, mówiąc brutalnie.

masza19

No przecież masa efektywna ramienia + masa wkładki nie przekładają się na nacisk.
Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje obawy?

sonus_fan

Na nacisk bez wątpienia nie, choć wkładki o małej podatności z reguły mają zalecany nacisk dobrze powyżej 2g. A duża masa efektywna to duża bezwładność, co w połączeniu z małą podatnością może prowadzić do ciekawych rezultatów.
Zdaję sobie sprawę z tego, że do sytuacji ekstremalnej, czyli odczytu jednorazowego trochę brakuje, ale myślę, że takie traktowanie płyt z pewnością im nie służy.
Co innego studio radiowe, które rządziło się swoimi prawami, zwłaszcza jeśli o awaryjność chodzi, a co innego warunki domowe. To są dwie różne sprawy, a wydaje mi się, że tak jak stworzono modę na winyle, tak w pewnej niszy tworzy się moda na niewielką podatność, ciężkie ramiona i gramofony do broadcastu.

Bacek

Cytat: sonus_fan w Październik 19, 2021, 19:21gramofony do broadcastu.

Ja tam takiego Denona DN-308F z chęcią bym sobie w domu postawił. Ramię mógł bym dać nawet jakieś piórkowe ale na talerzu to i dzieci mogły by się w karuzelę pobawić.

Bacek


miniabyr

#446
Cytat: Bacek w Październik 19, 2021, 18:36
Tak patrzę i tych 29g nie widze. No chyba że to nie rurka a pręt.
Nie wiem czy dobrze rozumiem - nie znalazłeś tego parametru czy nie wyobrażasz sobie, że to działa?

Cytat: sonus_fan w Październik 19, 2021, 19:10Na mój mały rozumek wygląda na to, że stworzenia maszyny do jednorazowego odtwarzania płyt. Czyli czegoś w rodzaju frezarki, mówiąc brutalnie.
Ja gram na  SPU od wielu lat i nacisk mam ustawiony na 3 gramy . Nie zauważyłem na ucho pogorszenia stanu płyt po wielokrotnym przeskrobaniu ich z takim naciskiem . Ja bym nie demonizował tego  nacisku.
Ramię, które podałem jako przykład sroce spod ogona nie wypadło.  I faktycznie ludzie na GroovMastera raczej zakładają wkładki o niskiej podatności jak SPU czy  Miyajima.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bacek

Cytat: miniabyr w Październik 19, 2021, 19:57nie wyobrażasz sobie, że to działa?
Działa, nie działa, z wyglądu nie wygląda na coś o takiej masie, ale fakt, rentgena w oczach nie mam..

Pboczek

Gerwazy, ilu klientów oskubałeś na jednego zadowolonego? Dziesięciu?

Popraw się, jak nie, spadaj do swoich.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Head w Październik 19, 2021, 22:4297,6% zadowolonych, to jest 2,4 niezadowolonych na 100 wystawiających opinie
No to dlaczego My cię tutaj tak nie lubimy? ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.