Czesław NIEMEN

Zaczęty przez GregWatson, Luty 19, 2018, 20:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

D@mn

Nie tyle zapiekło, panie Zbyszku, co po ludzku - zabolało :/

apias


  16 IX podjąłem decyzję
  pozdrawiam fanów Czesława Niemena
  apias

GB

Czas nieubłaganie posuwa się do przodu, a znakiem tego jest coraz większą akceptacja twórczości Niemena przez moją osobę. Ech znowu wydatki.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Greg, jeśli miałbym pomóc w odkrywaniu Niemena - do usług.
Pytanie na początek - co Cię bardziej kręci: lekkie pioseneczki o dooopie Maryny czy Niemen progresywny, potrafiący ryć beret? Jest jeszcze kilka okresów twórczości - np. elektronika.

Trochę płyt i materiałów mam - pożyczyć mogę.
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: kangie3 w Listopad 15, 2021, 10:19
Greg, jeśli miałbym pomóc w odkrywaniu Niemena - do usług.
Pytanie na początek - co Cię bardziej kręci: lekkie pioseneczki o dooopie Maryny czy Niemen progresywny, potrafiący ryć beret? Jest jeszcze kilka okresów twórczości - np. elektronika.

Trochę płyt i materiałów mam - pożyczyć mogę.
Raczej lekkie zwiewne, typu Pod Papugami, Sen o Warszawie, Dziwny jest ten świat.

Jaki płyty patrząc na w.w możesz polecić?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Te, na których w/w utwory wyszły. Na te lekkie zwiewne mam na końcu listy. Chociaż "Jaki kolor wybrać chcesz?" lubię posłuchać.
Znacznie bardziej preferuję Niemena progresywnego. "Piosenka dla zmarłej" to ciary na całym moim ciele!
Life is too short for boring HiFi.

Tadekkk

Cytat: GB w Listopad 15, 2021, 10:52
Cytat: kangie3 w Listopad 15, 2021, 10:19
Greg, jeśli miałbym pomóc w odkrywaniu Niemena - do usług.
Pytanie na początek - co Cię bardziej kręci: lekkie pioseneczki o dooopie Maryny czy Niemen progresywny, potrafiący ryć beret? Jest jeszcze kilka okresów twórczości - np. elektronika.

Trochę płyt i materiałów mam - pożyczyć mogę.
Raczej lekkie zwiewne, typu Pod Papugami, Sen o Warszawie, Dziwny jest ten świat.

Jaki płyty patrząc na w.w możesz polecić?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


trzy pierwsze plyty NIEMEN I AKWARELE prezentują to co najlepsze w muzyce big beatowej bylo w tych latach osiągalne w Polsce !  ,,Dziwny jest ten świat", ,,Sukces" i ,,Czy mnie jeszce pamiętasz?" są utrzymane w podobnym stylu , Niemen konsekwentnie dążyl do rozwijania w swojej twórczości muzyki duszy czyli soul .... niedawno ukazalo sie atrakcyjne wznowienie jego pierwszego solowego dokonania: https://www.empik.com/dziwny-jest-ten-swiat-limited-edition-niemen-czeslaw,p1272334022,muzyka-p - moze ktos ma i się pochwali?

kangie

Life is too short for boring HiFi.

kangie

Life is too short for boring HiFi.

Piterski

Można to linkować bezpośrednio do postu.
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2575.msg280954#msg280954
Ja otwieram dany wpis klikając na jego temacie "otwórz odnośnik w nowej karcie" i wklejam jej adres jak powyżej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Jestem ciekawy tego winyla, cena nie niska ale też nie zaporowa. To jest wydanie po cyfrowym remasteringu, czy jakieś analogowe? No i jak gra?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

elem

To ten sam mastering od kilku lat, płyta różni się tylko kolorem od normalnego wydania.
Pewnie będzie też niebieski w przyszłości. Jest sporo grupa klientów, którzy chcą mieć kolorowe winyle, taka moda :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie

Niemen Aerolit "Katharsis"
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Genialna płyta!

Śmierć Piotra Dziemskiego (perkusisty) na zawsze zmieniła kierunek i zwrot toru muzycznego Niemena, który w Piotrze upatrywał olbrzymi potencjał rozwojowy grupy Niemen Aerolit. Mogło wydarzyć się wiele ciekawszego, ale tego nie wiemy i nie dowiemy się nigdy.
Dla Czesława Niemena niespodziewane odejście perkusisty było potężnym ciosem.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Audiofilskie porównanie na drugim napędzie i wkładce z ostrym szlifem.

Niestety realizacja nagrania pozostawia wiele do życzenia. Nędznie nagrana perkusja. Wybrzmienia talerzy kończą się natychmiast, brzmią jak ze słabej mp-trójki.

Dobrze, że muzyka broni się wartością, harmonią, frazą, tekstem.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Piękne granie! Już nie przeszkadza mi "słowiański" angielski Niemena.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Miazga, Panowie, miazga! Miazga w sensie zmiany epoki. Gdzie są następcy Niemena? Gdzie?!?
Przepaść, k... przepaść!!!

Co On na tych płytach wyczynia! "Piosenka dla zmarłej". Coś nieoczywistego i niesamowitego!
Helmut Nadolski smyczkiem na kontrabasie wywija!
Life is too short for boring HiFi.

kangie

WYBITNE!

Wojciech Młynarski spotkał się z Niemenem i żegnawszy się mimochodem szepnął coś w ten deseń:
"Panie Czesławie, napisałby Pan muzykę do naszego Norwida, a dokładniej Bema Pamięci... To by było naprawdę coś..."
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Za ciosem cios. Niekoniecznie od "Kombi". Jadę dalej, sprzęt rozgrzany, szkoda gasić!
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Niemen śpiewa. Jeszcze z ludźmi. Niezamknięty w czterech ścianach z komputerami.

Harfa, kontrabas i przyjemna mocna i ciężka stopa perkusji!
Life is too short for boring HiFi.

Pboczek

Płyta z Kulpowiczem to są magiczne melodie i słowa, takie coś, czego dzisiaj nie uświadczysz. Muszę tego posłuchać, bo dawno się nie kręciło.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kangie

Tak jest, PBoczku! Słucham w skupieniu. Leci druga strona.

Bardzo mocna stopa perkusji!
Life is too short for boring HiFi.

masza19

Niestety, ja profan jestem i oprócz "hymnu" Warszawy i papug nie przepadam za twórczością Niemena  :-\

Pboczek

Obadaj tego z Kulpowiczem ale nie w biegu.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kangie

Ja cenię najbardziej progresywnego Niemena, czyli z lat 70-tych.
Nikogo do słuchania nie namawiam.
Life is too short for boring HiFi.