Dobry transport CD

Zaczęty przez darekrocznik71, Kwiecień 16, 2018, 23:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB



Cytat: darius w Czerwiec 30, 2022, 10:52
Cytat: Piterski w Czerwiec 30, 2022, 08:45
Cytat: darius w Czerwiec 29, 2022, 20:52Nie wiem na ile ten mój przydługawy tekst pomógl[...]
Pomógł jak najbardziej, dziękuje. Dzięki niemu zrozumiałem kilka rzeczy, o których koledzy rozmawiali i łatwiej będzie mi się zorientować czy nie mówią od rzeczy.
Jeśli możesz coś równie ciekawego napisać o transmisji cyfrowej to będę zobowiązany. W tym przypadku czy stosowałem tani kabel optyczny czy Van Der Hul nie miałem wrażenie i nie słyszałem żadnych różnić. Kupiłem ten droższy ze względu na jakość wykonania i użytych materiałów.
Niestety nie znam angielskiego bo chętnie bym tę książkę nabył i przeczytał. W swojej biblioteczce mam książkę o przetwarzaniu sygnałów radiowych i metodach zapisu. Tak bardzie popularnonaukowa pozycja propagująca trochę ciekawych informacji.

Zastanawiam się tylko, czy ta moja pisanina ma jakikolwiek sens. To co napisałem dotyczy jak najbardziej transmisji cyfrowej.
Po co to wszystko pisać, skoro i tak przyjdzie potem specjalista od transportów, i stwierdzi, że on słyszy i basta. Nigdy nie przedstawił żadnego konkretu poza opisem własnych złudzeń. Ba, on potrafi usłyszeć różnicę pomiędzy plikami, które sa identyczne z dokładnościa do pojedynczego bitu,
Ciekaw jestem dlaczego ludzie wola wierzyć hochsztaplerom bez kompetencji?
Bo tak jest prościej? Bo nie trzeba niczego się uczyć?
Bo nie trzeba myśleć?
Zgroza.
Dlatego te moje wpisy nie maja większego sensu - tym bardziej, że zawieraja informacje powszechnie dostępne i łatwe do znalezienia.
A prawda jest taka, że z chora ambicja, głupota i zacofaniem ciężko wygrać, na co dowodem sa wyniki wyborów w naszym kraju.
Można najwyżej się pośmiać z tych wielostronicowych opisów zmian brzmieniowych i eksperymentów, których rezultaty egzystuja tylko w wyobraźni audiofilskiej i z rzeczywistościa nie maja nic wspólnego.

Musiałbyś założyć business związany z audio, wtedy, zaczynasz słyszeć wszystko. Im drożej tym lepsze różnice.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Cytat: muda44 w Czerwiec 30, 2022, 12:59Pliki z muzyką poprzez TV słuchasz ?
Jak szukam czy mi jakaś płyta podejdzie to puszczam z youtoobe. Nie oceniam jakości nagrania tylko materiał pod kątem muzyki. Tak wiec jak na tym mi podpasuje to jak przychodzi na nośniku to jest tylko uczta :D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: darius w Czerwiec 30, 2022, 10:52Zastanawiam się tylko, czy ta moja pisanina ma jakikolwiek sens. To co napisałem dotyczy jak najbardziej transmisji cyfrowej.
Po co to wszystko pisać, skoro i tak przyjdzie potem specjalista od transportów, i stwierdzi, że on słyszy i basta.
Wolę czytać tylko wyjaśnienia techniczne bez tej całej krucjaty i zaglądania w cudze umysły i portfele. Każdy sam podejmuje swoje własne decyzje. Tak więc jak coś wyjaśniasz technicznie to coś od siebie wnosisz i to wystarczy by się komunikować na takim poziomie, a masze słyszenie lub nie zostawić w naszej osobistej strefie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: GB w Czerwiec 30, 2022, 13:33Musiałbyś założyć business związany z audio, wtedy, zaczynasz słyszeć wszystko. Im drożej tym lepsze różnice
Grzegorz, biznes rowerowy też Ci miesza w głowie tak więc weź to pod uwagę tak samo jest z motoryzacja i innymi dziedzinami.
Skąd się biorą ceny rowerów w cenie motorów, czym to wytłumaczysz? Myślą techniczna, nakładami materiałowymi czy bajkami dla napaleńców.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Cytat: Piterski w Czerwiec 30, 2022, 15:04
Cytat: GB w Czerwiec 30, 2022, 13:33Musiałbyś założyć business związany z audio, wtedy, zaczynasz słyszeć wszystko. Im drożej tym lepsze różnice
Grzegorz, biznes rowerowy też Ci miesza w głowie tak więc weź to pod uwagę tak samo jest z motoryzacja i innymi dziedzinami.
Skąd się biorą ceny rowerów w cenie motorów, czym to wytłumaczysz? Myślą techniczna, nakładami materiałowymi czy bajkami dla napaleńców.
Piotr masz rację. Miesza. Różnica taka, że rower na zdrowie wyjdzie, a z audio tylko cieńszy portfel.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

muda44

Cytat: darius w Czerwiec 30, 2022, 16:16
Cytat: Piterski w Czerwiec 30, 2022, 15:02
Wolę czytać tylko wyjaśnienia techniczne bez tej całej krucjaty i zaglądania w cudze umysły i portfele. Każdy sam podejmuje swoje własne decyzje. Tak więc jak coś wyjaśniasz technicznie to coś od siebie wnosisz i to wystarczy by się komunikować na takim poziomie, a masze słyszenie lub nie zostawić w naszej osobistej strefie.

Wielokrotnie zaznaczałem, że sprawy pieniężne, zawartość czyichś portfeli, czyjeś wybory zupełnie mnie nie interesują. Jeśli wspominam o kosztach, to tylko z powodu tego, że nie znoszę oszukiwania.  Więc bardzo proszę nie brać sobie tego do serca bo to zupełnie nie o to chodzi.

Pisząc, że kable nie "grają" (z małymi wyjątkami, żeby być ścisłym), chcąc nie chcąc muszę wyrazić opinię, która przeciwstawia się stanowisku pewnej grupy osób. Nie czynię tego jednak, by im dokuczyć.

Teraz pozwolę sobie dodać jeszcze parę słów, dotyczących kolegi Mudy. Robię to publicznie, ponieważ on pierwszy raczył napisać o mnie parę nieprawdziwych rzeczy.

W okresie, w którym chciano mnie zaprosić na różne spotkania, opiekowałem się moim c Ojcem i absolutnie nie miałem czasu na żadne wycieczki. Każdy zapraszający mnie otrzymywał tę samą odpowiedź. A tu nagle pan Muda wyskakuje z jakimiś niestworzonymi historiami. Nie wiem, czy ma tak krótką pamięć, czy też robi to z innego powodu.

Miałem kiedyś firmowe kable, jedną parę mam nawet o dzisiaj. Ale nie były to jakieś drogie rzeczy - van Den Hul The first, The Second i Siltechy z wtykami WBT, które mam do dziś (pewnie ze dwadzieścia kilka lat). Każdy popełnia błędy i daje się nabrać. Siltechy kupiłem w Bielsku razem z Densenem. Sprzedawca zapytał mnie czy wolę brzmienie analogowe, czy cyfrowe. Odpowiedziałem, że analogowe. Bez zmrużenia powieki przyjął potem moją decyzję co do zakupu Siltecha, który jako srebrny kabel, w pewnych środowiskach uchodzi za przeciwieństwo analogu. Zapaliło się wtedy światełko ostrzegawcze :)
Van den Hule dostalem jako dodatek do dzielonego Densena, którego kupiłem sobie kilka lat później. "Obcowanie" z tymi kablami utwierdziło mnie w przekonaniu, że kwiecite opisy zmian brzmieniowych wywołane ich zastosowanie są wyssane z palca. I tak już pozostało :)
Więc nic mi się nie ubzdurało, moje stanowisko jest konsekwentne i zgodne z tym co na ten teamt sądzi technika.

Faktem jest, że nie pałamy do siebie  z Mudą jakąś szczególną sympatią, bo po wpadce z identycznymi binarnie plikami trafiłem na czarną listę. To rozumiem, bo nikt nie lubi kompromitacji.

Dziwię się, natomiast, że ktoś, kto jak pisze ma 35 letnie doświadczenie ze sprzętem z różnych półek, w tym z przedsionka hi-endu, dodatkowo ponoć mający jakieś wykształcenie kierunkowe, po tak długim czasie nie zorientował się o co w tym wszystkim chodzi i jak to naprawdę wygląda.

Powody mogą być tylko dwa. Rzeczona osoba nie jest w stanie przeprowadzić rzetelnej analizy technicznej produktów, z którymi miał styczność (nie bardzo wierzę w taką możliwość, bo w końcu nie jest to technologia kosmiczna i fachowiec średniego szczebla z dyplomem technika radzi sobie z tym bez problemu).
Druga możliwość jest taka, że rzeczona osoba dobrze wie, co w trawie piszczy, ale nic na ten temat nie pisze ani nie mówi, bo przecież nie może podcinać gałęzi na której siedzi.

Nie wiem, która opcja jest gorsza, ale na to każdy musi sobie odpowiedzieć sam, w tym również rzeczona osoba :)



Skoro nie znosisz oszukiwania to dlaczego sam to robisz?
Piszesz co chwila pod innym profilem a ludzie się nabierają że to ktoś inny...
Pisałeś kiedyś o ojcu, fakt. Że nie masz czasu bo każda chwila opieki... A tu tysiące postów na forach, nieraz całymi dniami...
Pisałeś o braku kasy, stąd była propozycja zrzutki na twój wyjazd a tu się okazuje że w szufladzie leżą kable warte z 2000 albo więcej. Kable bezużyteczne według ciebie...
Ok, Disco był daleko, były propozycje żebyś podjechał do najbliższego sklepu na taki pokaz i też o kable coax wtedy chodziło. I co, i dalej zasłona braku czasu i kolejne setki wpisów.
Bądź uczciwy wobec ludzi, nigdy nie napisałeś na jakim sprzęcie nie słyszysz wpływu kabli. Możesz nie słyszeć ( nie wieżę że takie próby były ) bo to zależy od klasy sprzętu ale i także od słuchu. Znam takich co w locie podbicie 3dB nie słyszą więc jak mogą słyszeć kable?
Każdy jest inny, inny sprzęt, słuch itd ale przestań ludziom wpierać że skoro teoria coś głosi to tak musi być. Dziesiątki osób pisało tobie że słyszą zmiany a ty im że nie mają racji itd. Ile przez te twoje wpisy było tu i tam sprzeczek?
Po co?

Temat plików pominę, ile razy można o tym pisać...

Tak, znam tą branżę z różnych stron i uważam że większość sprzętu, kabli i akcesorii to wywalanie często grubej kasy w błoto. Wiele razy na forach pisałem o takich urządzeniach ale w końcu odpuściłem pisząc tylko o tych wartych uwagi.

Ja nie handluję kablami, czasem swoje sprzedaję bo żeby mieć wiedzę, doświadczenie w temacie trzeba poznać rynek a nie teorie. A co się tyczy twoich teorii i pomiarów to np popatrz jak źle wypadają pomiary Unisona Simply Italy a gra tak że można się zdziwić. Sygnał audio jest zbyt złożony żeby go zmierzyć czym innym niż wprawnym słuchem...

Tyle w temacie z mojej strony.

muda44

Cytat: Piterski w Czerwiec 30, 2022, 14:57
Cytat: muda44 w Czerwiec 30, 2022, 12:59Pliki z muzyką poprzez TV słuchasz ?
Jak szukam czy mi jakaś płyta podejdzie to puszczam z youtoobe. Nie oceniam jakości nagrania tylko materiał pod kątem muzyki. Tak wiec jak na tym mi podpasuje to jak przychodzi na nośniku to jest tylko uczta :D
I dlatego nie słyszysz różnic między kablami optycznymi bo te są mniejsze niż w kablach coax a z takim źródłem tej różnicy nie da się wychwycić ;)

Keef98

Cytat: muda44 w Czerwiec 30, 2022, 13:08Większość ludzi kupujących te transporty czy kable nie są idiotami i najpierw NAUSZNIE sami oceniają czy słyszą różnicę i chcą na cos takiego wydać określone pieniądze.
Ja tam mam kable za 50 ziko, a większość sama sobie lutuję, więc pewnie jestem głucha jak pień, ale xD
Ocena człowieka nie jest obiektywna, bo nie zależy tylko od tego, co powiedzą nam zmysły, a i one z wiekiem są coraz gorsze. Człowiek musi sobie uzasadnić swoje wybory, bo głupio powiedzieć, że dany wydatek czy decyzja była głupia, dochodzi więc do racjonalizacji decyzji. Oprócz tego większość osób łączy cenę z jakością, podobnie też głupio jest ludziom łączyć drogi sprzęt z tanim kabelkiem, w takie same pułapki wpadają ludzie bawiący się w różne hobby. Przecież nie godzi się, aby na rowerze za 20k jechać w stroju za 200 zł, prawda? ;) Absolutnie zgadzam się z tym, że kabel nie ma wpływu na sygnał cyfrowy. W przypadku analogowych... mogą pojawiać się zniekształcenia, ale pytanie na ile ktoś je słyszy, a na ile bardzo chce usłyszeć. To nie wiem, można porównać do placebo, a tego już dalej rozwijać nie będę, bo wiadomo o co chodzi.
Kolejna rzecz, ludzie bardzo lubią sami wyszukiwać informacje, ale nie potrafią rozróżnić dobrych artykułów czy badań od tych złych, to kupują różne bajki (stąd się wzięło tylu antyszczepów, turbolechitów etc.).

wiki

Ale dyskusja!
Ale dlaczego nie na temat?

Przypominam tytuł wątku:
"Dobry transport CD"
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

To może wrócę do.......

Co sobie wiki kupił?
.
.
.
Sony Cdp-557esd
Takiego oto staruszka sobie kupiłem.
Pograł już w moim systemie trochę w roli transportu.
Nie przerobiony zagrał lepiej niż mój Kenwood mocno zmodyfikowany.
Wiedziałem, że może być dobrze ale nie spodziewałem się że od razu będzie lepiej.
Różnica jest mała. Ale jest na plus Sony. Uczucia mam bardzo podobne jak autor tego artykułu:
https://www.avtest.pl/uzywane/item/1158-sony-cdp-557-esd

W porównaniu do mojego Kenwooda Sony zagrał bardziej pełniej, wypełniając lepiej dźwięki, taka przyjemna stała się muzyka. Trochę więcej detalu, trochę więcej przestrzeni, trochę więcej wokalu (taki bardziej naturalny). Aż chce się posłuchać kolejnej płyty.
Taki jakby czar słuchania się pojawił. Siadasz i wpadasz w słuchaną muzykę.
Fajne uczucie. Polecam każdemu.
Nie wiem czy najwięcej nie spowodował tego bas bo jest jakby głębszy, jakby pełniejszy, trudno to wyrazić słowami, można tylko posłuchać.

Kolejny udany zakup.
Dzięki kolego szwejo...... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Mnie się dyskusja podoba i nawet niedaleko w temacie - jakoś trzeba połączyć transport z dac. Ale od Twojej zabawki daleko, może by ją gdzieś przenieść?

Padło dużo bardzo konkretnych informacji i jak widać fachowych. Nie można przejść obojętnie obok takich argumentów, dlatego słyszący cyfrowe połączenia, a rykoszetem także analogowe, powinni je uwzględniać. Trzeba wziąć przymiar na to co się słyszy, a co najmniej na to, jak duże są to wpływy. Nie wiem jak to mam sam oceniać? Cyfrowy nie jestem ale zmiany jakie wprowadzą sieciówki, czy interconect określiłbym na występujące.  Natomiast coraz mniej zwracam w słuchaniu uwagi na takie elementy zestawu.

Darius, czy słyszałeś kiedyś różnice w głośnikowych.


Wiki już oglądam co kupiłeś.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Pboczek, część techniczna dyskusji była nawet fajna, jak ktoś nie zna tematu.
Ale czy w tym wątku?
Dla mnie niekoniecznie.

Natomiast po części technicznej nastąpiła inna wymiana zdań.... A tego już nie lubię....
Naczytałem się tego na Audiostereo.... Wtedy się śmiałem czytając do czego są zdolni zapaleńcy....
Tu chciałbym aby tego nie było....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

darius

Cytat: Pboczek w Czerwiec 30, 2022, 19:12Darius, czy słyszałeś kiedyś różnice w głośnikowych.

Kiedyś mi się wydawalo, że tak. Nie twierdzę, że to niemożliwe, bo jakieś tam techniczne przesłanki ku temu są. Ale zmiany wprowadzane przez takie kable są zupełnie minimalne, właściwie też można je pominąć.
Głównie dotyczy to basu i ma związek z pogorszeniem współczynnika tłumienia wzmacniacza. Każda rezystancja na drodze wzmacniacz - glośnik psuje ten współczynnik. Jednak trzeba mieć na uwadze, że jeśli mamy zwrotnicę pasywną, to z pewnością będzie w niej występować cewka, połączona w szereg z głośnikiem niskotonowym. Jej rezystancja przeważnie jest wyższa od wnoszonej przez kabel, dlatego wpływ kabla jest minimalny. Jeśli zastosować kabel o przekrojuu 2,5 do 4 mm2 to o problemie kabla głośnikowego można zapomnieć.

Na AS sensację wywołał kiedyś artykul, w którym pokazano równocześnie przebiegi na wyjściu wzmacniacza i wejściu kolumn. Różniły się znacznie. Dawało to podstawę do twierdzenia, że coś jest na rzeczy. Niestety smutek w obozie kablowym wywołal fakt, że po głębszej analizie wykresów okazało się, że zadziałało tam zwykłe prawo ohma, więc poza zmniejszeniem (nieznacznym) amplitudy o żadnych zminach nie mogło być mowy.

Drugi przypadek to słynny artykuł profesora Hawksforda, cytowany również przez Stereophile. Konkluzja była taka, że w zkresie bliskim 20kHz widać efekt naskórkowości w związku z tym kabel powinien mieć odpowiednio dobraną średnicę. I znów po dokładniejszej analizie okazało się, że efekt, choć występujący, może być spokijnie pominięty.

W systemach aktywnych, w których brak zwrotnicy, można by spodziewać się większego wpływu. Ale kolumny aktywne z reguły mają wzmacniacze mocy zabudowane w środku i połączenia są tak krotkie, że efekt jest pomijalny.

Tak czy inaczej wpływ kabli o ile istnieje (np. kabelki w ramieniu gramofonowym lub interkonekty łączące gramofon z przedwzmacniaczem mogą powodować różne problemy) jest wpływem pasożytniczym i należy robić wszystko, by ten wpływ eliminować. Bo przypadkowa korekcja w torze sygnałowym nie jest niczym dobrym.

Nie zmienia to faktu, że działanie większości audiofilskich kabli z sieciówkami włącznie to bajeczki. Np. szef i założyciel Shunyaty pracował kiedyś w Pentagonie. Zajmował się tam technikami manipulacji ludźmi - to jest fakt, a nie zmyślona historia. Potem założył firmę kablową, która sprzedawał kiedyś "kondycjoner" zasilania o nazwie Hydra. Wystarczy zobaczyć co było w środku, jak połączono gniazda sieciowe i jaka legenda towarzyszyła temu produktowi.

Piterski

Cytat: muda44 w Czerwiec 30, 2022, 17:21I dlatego nie słyszysz różnic między kablami optycznymi bo te są mniejsze niż w kablach coax a z takim źródłem tej różnicy nie da się wychwycić ;)
Możliwe ale tylko do tego był mi potrzebny. Stanęło na połączeniu optycznym bo było najwygodniejsze i do oglądania filmów czy sporadycznego sprawdzenia jakiś propozycji płytowych wystarcza mi w zupełności.
Jednak już po tym wyborze czytałem trochę opinii o tym, że jeśli masz dobrze wykonany optyk to różnicy jednak nie usłyszysz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Cytat: Keef98 w Czerwiec 30, 2022, 17:54
Cytat: muda44 w Czerwiec 30, 2022, 13:08Większość ludzi kupujących te transporty czy kable nie są idiotami i najpierw NAUSZNIE sami oceniają czy słyszą różnicę i chcą na cos takiego wydać określone pieniądze.
Ja tam mam kable za 50 ziko, a większość sama sobie lutuję, więc pewnie jestem głucha jak pień, ale xD
Ocena człowieka nie jest obiektywna, bo nie zależy tylko od tego, co powiedzą nam zmysły, a i one z wiekiem są coraz gorsze. Człowiek musi sobie uzasadnić swoje wybory, bo głupio powiedzieć, że dany wydatek czy decyzja była głupia, dochodzi więc do racjonalizacji decyzji. Oprócz tego większość osób łączy cenę z jakością, podobnie też głupio jest ludziom łączyć drogi sprzęt z tanim kabelkiem, w takie same pułapki wpadają ludzie bawiący się w różne hobby. Przecież nie godzi się, aby na rowerze za 20k jechać w stroju za 200 zł, prawda? ;) Absolutnie zgadzam się z tym, że kabel nie ma wpływu na sygnał cyfrowy. W przypadku analogowych... mogą pojawiać się zniekształcenia, ale pytanie na ile ktoś je słyszy, a na ile bardzo chce usłyszeć. To nie wiem, można porównać do placebo, a tego już dalej rozwijać nie będę, bo wiadomo o co chodzi.
Kolejna rzecz, ludzie bardzo lubią sami wyszukiwać informacje, ale nie potrafią rozróżnić dobrych artykułów czy badań od tych złych, to kupują różne bajki (stąd się wzięło tylu antyszczepów, turbolechitów etc.).

Wypowiadaj się za siebie a nie za ludzi. Jak masz kable za 50PLN to faktycznie o czym tu pisać?
Owszem, sa tacy którzy kupują bo ich stać ale z mojego doświadczenia ( koledzy, dziesiątki znajomych i setki klientów ) wynika że jednak ludzie kupują coś jak posłuchają i stwierdzą różnice na plus.
Ja sam przechodziłem od sprzętów tanich do zestawów bardzo drogich i nie kupuje metką czy oczami bo stać mnie a jednak szukam tańszych i dobrych rozwiązań. Powtórzę, pisałem o tym często na forach, o gniotach za dużą kasę. A w drugą stronę, zakładałem też wątki o tym co jest uczciwie zrobione, wycenione i warto sprawdzić. Np. Kable Qed Ruby, obecnie świetny Chord Clearwey, cyfrowy Audiouest Carbon czy ze sprzętu np Pioneer PD-50 a tutaj o kolumnach Heco. Czas to zweryfikował bo jak się czyta na forach to jest wielu zadowolonych właścicieli takich kabli, kolumn a PD-50 dzisiaj używany jest sprzedawany dużo drożej niż kosztował jako nowy.
Polecane PD-30AE czy Onkyo C-7030 też czas zweryfikuje... Uważam że to ostatnie warte zakupu, nowe odtwarzacze za uczciwe pieniądze a po nich będzie już tylko dużo drożej i niekoniecznie lepiej.

Jestem przeciwnikiem wydawania pieniędzy, i często powtarzam że ceny za kable są CHORE ale nie zmienia to faktu  że są kable które znacznie potrafią podnieść jakość brzmienia sprzętu i albo można stawać do tematu okoniem, czytać teorie przez całe życie albo spróbować i samemu ocenić i wtedy zastanowić się co z tym zrobić.





muda44

Cytat: Piterski w Czerwiec 30, 2022, 20:36
Cytat: muda44 w Czerwiec 30, 2022, 17:21I dlatego nie słyszysz różnic między kablami optycznymi bo te są mniejsze niż w kablach coax a z takim źródłem tej różnicy nie da się wychwycić ;)
Możliwe ale tylko do tego był mi potrzebny. Stanęło na połączeniu optycznym bo było najwygodniejsze i do oglądania filmów czy sporadycznego sprawdzenia jakiś propozycji płytowych wystarcza mi w zupełności.
Jednak już po tym wyborze czytałem trochę opinii o tym, że jeśli masz dobrze wykonany optyk to różnicy jednak nie usłyszysz.

Mając kilka takich do 100PLN optyków różnicy nie słyszałem. Marginalnie lepszy był Audioquest Forest ale Optocoupler jest ( nie tylko dla mnie ) od nich wyraźnie lepszy. Lepsza precyzja konturów, klarowność. Ja go używam  łącząc transport CD z nagrywarką CDR/W co ma plusy - brak pętli masy.
I właśnie łączenie optyczne TV z Audio jest dobrym rozwiązaniem od problemów które mogą się pojawić łącząc masy TV z Audio  .

Keef98

Cytat: muda44 w Lipiec 01, 2022, 11:11Wypowiadaj się za siebie a nie za ludzi. Jak masz kable za 50PLN to faktycznie o czym tu pisać?
Dlatego, że ogarniam fizykę na tyle, aby nie wydawać więcej na kabel optyczny xD

muda44

Cytat: Keef98 w Lipiec 01, 2022, 11:28
Cytat: muda44 w Lipiec 01, 2022, 11:11Wypowiadaj się za siebie a nie za ludzi. Jak masz kable za 50PLN to faktycznie o czym tu pisać?
Dlatego, że ogarniam fizykę na tyle, aby nie wydawać więcej na kabel optyczny xD

Widzisz, jedni się zatrzymują na pewnym etapie a inni oczekują czegoś więcej.
Ja lubię poznawać, doświadczać, porównywać, analizować. Każdy z nas jest inny, ważne żeby być w tym szczęśliwym ze sobą ;)


Keef98

Cytat: muda44 w Lipiec 01, 2022, 11:42
Cytat: Keef98 w Lipiec 01, 2022, 11:28
Cytat: muda44 w Lipiec 01, 2022, 11:11Wypowiadaj się za siebie a nie za ludzi. Jak masz kable za 50PLN to faktycznie o czym tu pisać?
Dlatego, że ogarniam fizykę na tyle, aby nie wydawać więcej na kabel optyczny xD

Widzisz, jedni się zatrzymują na pewnym etapie a inni oczekują czegoś więcej.
Ja lubię poznawać, doświadczać, porównywać, analizować. Każdy z nas jest inny, ważne żeby być w tym szczęśliwym ze sobą ;)


Jedni się zatrzymują na antyszczepionkowych teoriach, a inni po prostu mają chociaż elementarną wiedzę i wiedzą, że należy się szczepić. ;) Jak pisałam wcześniej, normalny kabel nie jest w stanie zniekształcić sygnału cyfrowego. Szybciej uwierzę w duchy niż w to, że warto dać więcej niż 50 zł za kabel optyczny. Ja akurat sama sobie ogarniam kable, więc też cenowo wychodzi korzystniej niż w sklepach. Robię tak głównie po to, aby mieć kable "pod wymiar", bo nie lubię jak walają się po podłodze (trzeba to potem odkurzać) no i mam ograniczone zaufanie do futrzaka (kto ma 3 koty ten zrozumie).
No i uważam, że lepiej dofinansować inne rzeczy niż kable. Jak mam wydać 500 zł na kabel, to wolę za to kupić zestaw Lego - więcej radochy. ;)

Piterski

Cytat: Keef98 w Lipiec 01, 2022, 11:50Szybciej uwierzę w duchy niż w to, że warto dać więcej niż 50 zł za kabel optyczny.
Warto bo światłowód jest wykonany z innego materiału, warto bo ma oploty i otulinę zabezpieczająca go przed nadmiernym zginaniem co zapobiegnie powstawaniu np. pęknięć. Warto bo wtyczki są lepiej wykonane i pewniej siedzą w gnieździe, nie wypną się same i smętnie nie zwisają.
Keff98 jest coś takiego jak fizyka teoretyczna i doświadczalna bo to na bazie doświadczeń tworzyło się teorię.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Cytat: Keef98 w Lipiec 01, 2022, 11:50
Cytat: muda44 w Lipiec 01, 2022, 11:42
Cytat: Keef98 w Lipiec 01, 2022, 11:28
Cytat: muda44 w Lipiec 01, 2022, 11:11Wypowiadaj się za siebie a nie za ludzi. Jak masz kable za 50PLN to faktycznie o czym tu pisać?
Dlatego, że ogarniam fizykę na tyle, aby nie wydawać więcej na kabel optyczny xD

Widzisz, jedni się zatrzymują na pewnym etapie a inni oczekują czegoś więcej.
Ja lubię poznawać, doświadczać, porównywać, analizować. Każdy z nas jest inny, ważne żeby być w tym szczęśliwym ze sobą ;)


Jedni się zatrzymują na antyszczepionkowych teoriach, a inni po prostu mają chociaż elementarną wiedzę i wiedzą, że należy się szczepić. ;) Jak pisałam wcześniej, normalny kabel nie jest w stanie zniekształcić sygnału cyfrowego. Szybciej uwierzę w duchy niż w to, że warto dać więcej niż 50 zł za kabel optyczny. Ja akurat sama sobie ogarniam kable, więc też cenowo wychodzi korzystniej niż w sklepach. Robię tak głównie po to, aby mieć kable "pod wymiar", bo nie lubię jak walają się po podłodze (trzeba to potem odkurzać) no i mam ograniczone zaufanie do futrzaka (kto ma 3 koty ten zrozumie).
No i uważam, że lepiej dofinansować inne rzeczy niż kable. Jak mam wydać 500 zł na kabel, to wolę za to kupić zestaw Lego - więcej radochy. ;)

Jak to ładnie podgumowałaś...
Nie miałam, nie mam, nie próbowałam bo to czy tamto ale ludzie się mylą bo mam rację i tyle ;)

Zatem udanej zabawy z Lego i kotami życzę :)

Piterski

Muda44 nikogo nie ma co na siłę przekonywać, można zaproponować zrób eksperyment posłuchaj jeśli chcesz ale argumentacja, że inni ludzie kupili są zadowoleni niczego nie gwarantuje to takie samo "bicie piany" jak zasłanianie się tylko teorią. Przynajmniej my powinniśmy być o tyle mądrzejsi by nikogo na siłę nie namawiać i nie udowadniać mu, że jest głuchy. Ja wpływu światłowodu nie słyszałem, owszem źródło mogło być za słabe. Wybrałem droższy z przyczyn jakie podałem i jeśli te argumenty naszej koleżanki nie przekonują to ma prawo do własnych decyzji i oceny ich wpływu na brzmienie systemu.

Ps. Ostatnio słuchałem bardzo drogiego systemu i może ja do niego nie dorosłem ale pewne aspekty mi nie odpowiadały. Dostałem za swoją opinię z fleka bo może nie była po myśli pewnych osób albo porostu moje doświadczenie i przyzwyczajenie do pewnej sygnatury nie pozwalały mi docenić klasy tego grania.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Cytat: Piterski w Lipiec 01, 2022, 13:14
Muda44 nikogo nie ma co na siłę przekonywać, można zaproponować zrób eksperyment posłuchaj jeśli chcesz ale argumentacja, że inni ludzie kupili są zadowoleni niczego nie gwarantuje to takie samo "bicie piany" jak zasłanianie się tylko teorią. Przynajmniej my powinniśmy być o tyle mądrzejsi by nikogo na siłę nie namawiać i nie udowadniać mu, że jest głuchy. Ja wpływu światłowodu nie słyszałem, owszem źródło mogło być za słabe. Wybrałem droższy z przyczyn jakie podałem i jeśli te argumenty naszej koleżanki nie przekonują to ma prawo do własnych decyzji i oceny ich wpływu na brzmienie systemu.

Ps. Ostatnio słuchałem bardzo drogiego systemu i może ja do niego nie dorosłem ale pewne aspekty mi nie odpowiadały. Dostałem za swoją opinię z fleka bo może nie była po myśli pewnych osób albo porostu moje doświadczenie i przyzwyczajenie do pewnej sygnatury nie pozwalały mi docenić klasy tego grania.

Od lat piszę że jak kogoś temat interesuje niech sobie wypożyczy np Chord Clearway bez wtyczek i sam w swoim systemie oceni czy słyszy jego pozytywny wpływ oraz czy ta zmiana jest warta dołożenia tych pieniędzy. To jest bdb kabel i wstęp do dobrych kabli głośnikowych.
Nie twierdzę że każdy to usłyszy bo musi być to system dobrej klasy ( niekoniecznie drogi ), łączący odpowiedniej jakości brzmienia elementy a słuchający mieć dobry słuch.
Tylko tyle i aż tyle.
Najgorzej w tym wszystkim że w temacie jak tu wypowiadają się ( bez urazy) osoby które temat znają tylko z teorii zamiast uczciwie napisać. Nie miałem/łam, nie słuchałem albo na moim sprzęcie ja nie słyszę. To jest celowe i świadome wprowadzanie innych w błąd!

Szkoda mi ( szczerze ) że ci co maja naprawdę fajny sprzęt nie znają tego tematu albo go z daleka omijają a szkoda bo kablami można bardzo wiele poprawić albo inaczej. Zwykłymi lub ŻLE DOBRANYMI popsuć brzmienie naszego sprzętu.

Dla mnie zmiany sprzętu w tym kabli to codzienność i coś co jest oczywiste a jak ktoś chce to chętnie podpowiem co warto sprawdzić NA WŁASNE USZY.


admin2

Popszontane. Temat wątku: Dobry transport CD, a nie kable i czy ktoś jest idiotą bo słyszy, jest naiwny, niedouczony itp. Dziękuję za uwagę.

miniabyr

#374
Mnie jakość temat transportu cd ominął. Ominął ponieważ muszę móc  odtworzyć płyty w formacie SACD -chyba żadne źródło cyfrowe nie ma wypuszczanego na zewnątrz sygnału w formacie sacd  do oddzielnego dac'a . Chyba MBL ma taki transport ale sygnał z niego wędruje do ich firmowego  dac'a.
Kiedy poszukiwałem następcy mojego odtwarzacza Marantz to również próbowałem dopinać do niego jakieś zewnętrzne dac'i  - efekt był mało spektakularny za to kosztowny. Następnym etapem było postawienie innych odtwarzaczy cd , a stały urządzenia które  były już bardzo kosztowne(30-40 tyś zł) . Również  próbowałem podpinać do nich zewnętrzne przetworniki . Efekt był jak poprzednio -mało zadawalający . Dopiero kiedy wjechał transport Jay's Audio ta sytuacja diametralnie się  zmieniła. To był skok jakościowy który był natychmiast odczuwalny. Bardzo byłem tym poruszony i zainteresowany kupnem tego konkretnego urządzenia . Miałem tylko dwie uwagi . Jays Audio nie miał wtedy w Polsce dystrybutora i trzeba było samemu to zorganizować , no i oczywiście nie mogłem skorzystać z płyt sacd . Owszem mógłbym wtedy jedynie odsłuchiwać warstwę cd ,ale mnie to kompletnie nie interesowało. Mam takie przemyślenie ,że kiedy ktoś inwestuje w odtwarzacz cd, to raczej z myslą o słuchaniu muzyki z pominięciem zewnętrznego DAC. Moje doświadczenie raczej to potwierdza. Inwestując w bardzo dobry transport zyskujemy chyba najwięcej, a staranne dobranie DAC'a podbija stawkę wysoko. Na szczęście ja nie zamierzam zmieniać mojego odtwarzacza cd/sacd - dla mnie efekt jest doskonały. I jeszcze jedna sprawa. Żegar taktujący ma znaczenie i zastosowanie zewnętrznego "liczydła" wywindowało brzmienie takiego zestawu dużo wyżej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !