Klub szeroko- i pełno-pasmowców

Zaczęty przez tomekkk1, Wrzesień 03, 2018, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982


jjacek

Ladnie to wygladda .Dobra robota.

GregWatson

Wzornictwo na poziomie światowym. Bardzo ładnie to wygląda.
Trochę tego i trochę tamtego też.

nosferartur

Piękne, ale że Cię nie kusi by posłuchać natychmiast. Jestem raczej cierpliwym człowiekiem, ale w tym wypadku nie wiem czy sprostałbym wyzwaniu.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Mikut1982

Kusi posłuchać..   ale trzeba jeszcze dać okablowanie a mam sporo pracy przy innych gratach. 

Mikut1982

Znajomy mi podrzucił telefunken rb 25..  fajne bo orginalne do radyjka ale po 30min wyniosłem je do piwnicy.   Strasznie śmierdzą.

wiki

Mikut1982, gdzieś Ty się chłopie podzuewał tyle czasu?

Takie piękne renowacje tu wstawiałeś..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982


Moriarty

Kolego Mikut,
Gdy patrzę na te odgrody powyżej, to się czuję tak, jakbym patrzył na dzieła sztuki. Serio. To, co robisz  z tymi starymi głośnikami, to jest mistrzostwo świata. Naprawdę, bardzo podziwiam to, co robisz.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Mikut1982

Wielkie dzięki.   Te słowa motywują.. wrzuciłem dwa filmiki z renowacji, w sekcji stare klamoty. Nie zakładałem nowych wątków. W tych mini ogrodach zastosowałem stare oryginalne kondensatory z epoki.  Przewody na górę , także z epoki ze starej radiol z 1956-58r dokładnie nie pamiętam.   Okazało się że zagrały lepiej niż poprzednie, co prawda kondensatory mają inne parametry.  Tutaj jest 1uf.  Może to być też zasługa innych  magnesów w przetwornikach.  Góra jest bardziej detaliczna niż w poprzednich mini odgrodach.  Z lampą brzmią świetnie,  z tranzystorem na germanach także. Jestem teraz w trakcie budowania następnych kolumn na szerokopasmowcach.  Będą tworzyły komplet do wzmacniacza lampowego. Wstawiam foty kondensatora z epoki , jeszcze go nie mierzyłem czy trzyma parametry ale gra super.

wiki

Cytat: Mikut1982 w Listopad 25, 2021, 21:34Wstawiam foty kondensatora z epoki , jeszcze go nie mierzyłem czy trzyma parametry ale gra super.
Bo ten kondensator wygląda jak typu mkp lub mkt.
Takie kondensatory się nie "psują" i mogą grać dobrze i grać........

A i jeszcze kiedyś oleju używali bo to była normalka.
A dziś jak już kondensator z olejem to od razu bajońskie sumy...  :(
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

#936
Panowie, czy ktoś miał kiedyś do czynienia z takim starym przetwornikiem?  Grundig multi octav 5050 lautsprecher.   

Lutek

Z tym starym nie, ale z takimi, jak w powyzszych mini odgrodach, to tak, tylko nieco wiekszych :-)

Piterski

Lutek, czy one pogoniły twoje Tanoye?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Tak pytam bo ten oval grundig ma 34cm więc sporawy.   I nie wiem jakby to zagrało... 1953r. 

Lutek

Cytat: Piterski w Styczeń 31, 2023, 21:26Lutek, czy one pogoniły twoje Tanoye?
Dla mnie i dla kilku innych sluchaczy tak - oprocz jednego  :-)

Mikut1982

Pokaż jakie masz magnesy w greencone.

Lutek

Zalaczam fotke od tylu odgrod, gdzie powinno byc widac jakie magnesy

Mikut1982

#943
Podkowy..  moim zdaniem te z magnesem dew z 1955r grają najlepiej... przerabiałem wszystkie greencone.. a miałem 5 par. Nawet różniły się sztywnością papieru.  Mało kto wie do czego też służą te dwie małe śrubki z tyłu greencone. 

Mikut1982

A jeszcze lepsze są wysokotonowe saba blackcone,   ale je ciężko zdobyć.

Lutek

Cytat: Mikut1982 w Styczeń 31, 2023, 22:28Mało kto wie do czego też służą te dwie małe śrubki z tyłu greencone. 
Nawet nie przygladalem sie gdzie sa te srubki

Mikut1982


Lutek

Obejrzalem te srubki. Sa tylko wkrecone w te blaszki kosza, z tylu niemal nie wystaja, wiec do czego moga sluzyc, bo wydaje sie ze do niczego :-) Ale dlaczego przy ich lbach jest czerwona farba, tak jaby wzkazywalo to, ze nie powinno sie ich ruszac. W kazdym razie dziwna sprawa, gdyz one z niczym i niczego nie lacza. Ot tak po prostu wkrecone w blaszki kosza i tyle.
Wpisales sie przede mna i zgadza sie jak myslalem, tzn., nieruszac ich. To po co one sa ?
Reszte jutro, bo robi sie pozno i ide spac.
Zycze spokojnej nocy.

Mikut1982

#948
Też tak myślałem że do niczego nie służą.. ale dzięki nim uratowałem 2 pary greencone.. nie było to proste.  One przytrzymują taki pierścień od spodu.  Dzięki nim możesz regulować cewkę.   Jedne greencone miałem takie że głośnik grał Jak sredniotonowy, nic się nie uginał... I po paru próbach wszystko grało jak należy.. ale pod żadnym pozorem nie tykaj śrubek...bo potem to ciężko ustawić. Wrócę z delegacji to postaram się zrobić jakąś fotkę..

Lutek