Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Dzisiaj jazzu nie będzie.
Dzisiaj będzie kultura  ;)

Antoni Wit - dyrygent

W programie:
Wojciech Kilar - Uwertura uroczysta (2010)
Igor Strawiński - Suita Ognisty ptak (wersja 1919)
Piotr Czajkowski - Symfonia nr 5 e-moll op.64

http://www.polskieradio.pl/79/985/Artykul/1584797,Koncert-symfoniczny


MAC

V Czajkowskiego - bajka.
Strawiński, jak to Strawiński. Bez uniesień.

Uroczystej Kilara nigdy przedtem nie słyszałem i szczerze mówiąc wiele nie straciłem.

Dla Czajkowskiego warto było wytrzymać pierwsze dwa dzieła ;)

MAC

#127
A już 24 kwietnia koncert jubileuszowy z okazji 80 urodzin J.Maksymiuka

Jerzy Maksymiuk - dyrygent
Krzysztof Jabłoński - fortepian

W programie:
Ludwig van Beethoven – Koncert fortepianowy nr 4 G-dur op. 58,
Wawrzyniec Żuławski – Suita hiszpańska (w stulecie urodzin kompozytora),
Ludwig van Beethoven – Symfonia nr 2 D-dur op. 36

24 kwietnia 2016, godz. 19.00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

http://www.polskieradio.pl/79/985/Artykul/1591727,Jubileusz-80-urodzin-Jerzego-Maksymiuka




WOY


GregWatson

Ostatnio dorwałem ciekawą reklamówkę - książkę pięknie wydaną z dołączoną doń płytą CD z pięknym jazzem ph "Muzyczne Spotkania" czyli koncerty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Jak się okazało robią fantastyczne koncerty. Poszperałem i znalazłem:

http://www.pwsz.legnica.edu.pl/strona-2080-koncerty_witelon_miusc_night-1

Jakby dwie serie, jedna - Witelon Jam Session
oraz druga - Witelon Music Night

Jak dorwę "rozkład jazdy" to zamieszczę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

PIAS Poland: Dobra wiadomość dla fanów talentu Agnes Obel!! Artystka jeszcze w tym roku zagra dwa koncerty w Polsce. 11 listopada wystąpi w Starym Maneżu w Gdańsku, a 12 listopada w warszawskiej Stodole.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

piekne rzeczy w Poznaniu
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

krzysiek

A ja idę 7 czerwca na Suzanne Vega w Gdańsku, a wcześniej planuję jeszcze szybki wypad na Daughter do Wawy w ramach OWF.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

il cattivo

I stało się.
Wczoraj po raz pierwszy w życiu uczestniczyłem w Festiwalu Opolskim jako widz (wcześniej miałem epizod jako obsługa techniczna przy jednej z edycji).
Koncert może nie był bardzo alternatywny, ale stał na niezłym poziomie. Choć niektóre "dziwolągi" to już całkowicie nie moja bajka.
Nosowska - klasa sama dla siebie... I to przede wszystkim dla jej występu zebrała się publiczność.
Bardzo fajnie, że artyści mieli trochę więcej czasu na zaprezentowanie swojego repertuaru (od trzech do bodajże sześciu utworów). Mogli też bez problemu nawiązać kontakt z publicznością, z czego najchętniej skorzystali Pablopavo i Pani Katarzyna (ma babka dystans do siebie :) ).
Oprawa wizualna "na żywo" jest bardzo efektowna, szczególnie po zapadnięciu zmroku. Amfiteatr jakiś tam ogromny nie jest (w TV montują go na znacznie "większy"), więc kameralność miejsca sprzyja wrażeniu tych wszystkich kolorowych plam i połamańców.
Jedyny mankament to sporo przypadkowej publiczności, która nie zawsze była zainteresowana akcją na scenie. Szwędanie się w te i z powrotem, pogaduchy - trochę to przeszkadzało w ogólnym odbiorze.
Moją lepszą połówkę irytowali też kolesie z kamerami, bo zdarzało im się skutecznie zasłonić artystę sobą i sprzętem, no ale wytłumaczyłem, że my tu tylko jako tło dla telewizji zostali posadzeni :P
Przyznaję jednak, że trzy godziny koncertu w cenie 10 złotych (tak, dziesięciu!), z nienachalną i całkiem zabawną konferansjerką Pani Agnieszki Szydłowskiej to całkiem uczciwa propozycja dla znudzonego gbura, jak ja :)

krzysiek

Cytat: blackholesun w Maj 19, 2016, 17:59
A ja idę 7 czerwca na Suzanne Vega w Gdańsku, a wcześniej planuję jeszcze szybki wypad na Daughter do Wawy w ramach OWF.

Plany zrealizowane w 100%, dwa świetne koncerty.
Daughter, same dołujące kawałki, swieżość młodego zespołu, wysoki poziom. Trzeci raz ich widziałem i coraz lepiej.
Suzanne... jakbym sie teleportował w lata 80-te. Rewelacja, a towarzyszący jej Gerry Leonard przechodził sam siebie. No i mam podpisane pierwsze trzy płyty, oczywiście na ulubionym nośniku :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

moon

Warszawa, najblizsza niedziela, Pardon To Tu, psychodelia/space rock itp. z Chile, Follakzoid

https://follakzoid.bandcamp.com
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC


gratefullde

W Poznaniu, jeśli dozyje ja i artysta, mam nadzieję tam być...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

No dożycie jest warunkiem koniecznym.
I co się tak na ten Poznań upierasz? ;)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Uj tam z koncertem. Płyty Mayalla się i u mnie znajdą a i co do popicia też  ;D

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

il cattivo

Cytat: moon w Lipiec 01, 2016, 10:27A jutro Sabbaci:)

Hell Yeah!!!
Chociaż troszkę obawiam się o formę zespołu, ponoć widać zmęczenie trasą u starszych panów.
Poprzedni koncert w Łodzi był pierwszorzędny, Ozzy nawet całkiem dobrze radził sobie z nadążaniem za resztą zespołu :)


elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Lacrimosa u pantaloniusza?????? Wow!

W tym roku festiwal odbędzie się 27.08.2016.
Wystąpią: LACRIMOSA, ANEKDOTEN, DUNGEN, AGUSA
INO-ROCK FESTIVAL 2016 (9. edycja)
27.08.2016 INOWROCŁAW
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93