Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Andrzej Jagodiński Trio w 12on14
19-11-2016 (sobota) 20:30

http://12on14club.com/wydarzenie/andrzej-jagodzinski-trio/

ja niestety niemogę być  :-[

rudy-102


kazan

Kurcze ... zazdroszczę Ci takiej możliwości i oczywiście życzę wielu uniesień na koncercie . Jak już ochłoniesz troszkę to podziel się proszę z kolegami wrażeniami  :)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

malg

Wczoraj, 19-11-2016, 20:00
Ian Gilan,
Don Airey Band
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej prowadzona przez Stephena Bentleya-Kleina.

BYŁEM !

Naprawdę super koncert, pomimo że "148-y" raz słyszałem "Smoke on the Water" to jednak było warto !!!!
Piękne wykonanie "LAZY" zapoczątkowane wiązanką polskiej klasyki Airey-a na organach z orkiestrą,i potem z wejściem gitarowo -organowym do głównego tematu. Wiązanka początkowa inna niż w Poznaniu (2015) i Wrocławiu (2013)
(Don Airey chyba uczy sie na kązdy koncert w Polsce innych polskich utworów klasycznych - w końcu ma wykształcenie klasyczne muzyczne)
Następny pięknie wykonany utwór (mój ulubiony) "When the Blindman Cries", piekna ballada a z orkiestrą super
Co prawda słyczałem też bardzo fajne wykonanie Lorda z Sydeny z Basement-u z "Hoochie Coochies Man" z vokalem Jimmy Barnsa, ale to z orkiestrą było naprawdę piękne - wzruszyłem się.

Poza tym stare przeboje DP i parę nowych (dla mnie).
Co mnie zaskoczyło młodzież spiewa te piosenki - to jednak klasyka rocka

Gitarzysta Airey Band: Somon Mc Bride, nieżle sobie poczynał, mógłby z powodzeniem w/g mnie zastąpić Steve'a Moorse'a

Kilka (niewyrażnych) zdjęć
1. Gillan
2. Airey, McBride w tle orkiestra

malg

i jeszcze trzy
Na ostanim prowadzacy orkiestrę Stephen Bentley-Klein grający na skrzypcach w "LAZY"
Oprócz tego grał też na trąbce i oczywiście drygował

malg

#180
23-11-2016  - 12on14Club - Warszawa

Oregon - legenda jazzu
Ralph Towner - gitara klasyczna, piano
Paul McCandless - instrumenty dęte
Mark Walker - perkusja
Paolino Dalla Porta - bass

Świetny koncert, szkoda że frekwencja zbyt mała (jak na takie wydarzenie)
Chłopaki w wieku bardzo dojrzałym, ale muzyka świeża i młoda, melodyjna i pobudzająca.

Zagrali kilka kompozycji z ostatniej płyty płyty "Famili Tree" i kilka z następnej którą będą nagrywać za tydzień (nie podali tytułu)




malg

i jeszcze artyści:

1. McCandless i Dalla Porta
2. Walker
3. Towner


malg

Ostatnia płyta 2012 - "Familiy Tree",
w składzie jeszcze Glen Moore, na koncercie już Paolino Dalla Porta

Oregon w 1978 wydał płytę "Violin"  razem z polskim skrzypkiem Zbigniewem Seifertem



elem

Narobiłeś smaka :) Mam 45th Parallel, Crossing i Distant Hill, czas umyć i przypomnieć sobie starszych panów w sile wieku.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

Cytat: elem w Listopad 24, 2016, 10:02
... czas .... przypomnieć sobie starszych panów w sile wieku.
grali naprawdę z taką lekkością i polotem, ze WOW.
Dwa kawałki fusion, reszta mainstream-owy jazz, wyszliśmy zachwyceni   

malg

Przekonałem się po raz kolejny,
że żaden super grający system HI-end tak nie zagra  :P :P :P,
jak żywy artysta  ;D ;D ;D

elem

 :) zawsze mnie bawią opinie typu "u mnie w domu zagrało lepiej niż na koncercie - stereofonia, rozdzielczość, lepiej kontrolowany bas.."  itp. 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

U mnie w domu gra lepiej niż na koncertach, na których ostatnio byłem.Dźwiękowcy kompletnie pogłuchli.Wszystko gra ze środka (jaka stereofonia?),przesterowane, bas albo buczy, albo go nie ma w ogóle.Tragedia! Raz nawet nie podpięli mikrofonów, które nagłaśniają talerze.Dwa tygodnie temu byłem na koncercie jazzowym.Mały skład, male pomieszczenie, ale jakoś zagrało.Może dlatego,że perkusja nie potrzebowała dodatkowej mocy.


elem

Fatalnie nagłośniony koncert trzeba porównać do zepsutego sprzętu domowego :) 
Chodzi mi o to, że w domowym odsłuchu koncentrujemy się na nieważnych rzeczach, zapominając o dynamice i naturalnej barwie instrumentów.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

Cytat: paul_67 w Listopad 24, 2016, 10:42
.... Dźwiękowcy kompletnie pogłuchli.Wszystko gra ze środka (jaka stereofonia?),przesterowane, bas albo buczy, albo go nie ma w ogóle.Tragedia!

Też obserwuję to zjawisko.
ale w tym przypadku miałem na myśli dobrze nagłośniony koncert.

Wczoraj akustyk latał po sali przed koncertem, próbował, odsłuchiwał, ... itd Naprawdę widać było że się stara i zna na rzeczy.
Podczas koncertu też sprawdzał czy wszystko jest ok.
Co prawda sala 12on14club to mała sala - ale nieźle nagłośniona (w/g mojego słuchu)

Jak akustykowi się nie chce, to stanie przed koncertem w jednym miejscu publiki, coś niby ustawi i już - potem syf jest dżwiękowy. Albo ma sprzęt za pierdylion dolarów a umie tylko włączyć i wyłaczyć.

Mi też zdarzyło sie być na koncercie (nawet kilku) gdzie nagłośnienie było kiepskie.
 

rudy-102

Cytat: paul_67 w Listopad 24, 2016, 10:42U mnie w domu gra lepiej niż na koncertach, na których ostatnio byłem.Dźwiękowcy kompletnie pogłuchli.
Też mam takie wrażenie. Koncert na którym ostatnio byłem - Kari Bremnes - nagłośniony był fatalnie. Perkusja za głośno, a mikrofon postawiony tuz przed base drum był ustawiony ekstremalnie. Miażdżył po prostu wszystko. Bas to była wielka latająca, tłusta, pierdząca klucha. Gitarzystę słyszałem tylko z jego własnego monitora/podsłuchu bo na salę nie szło nic. Klawisze były ustawione poprawnie, a natomiast sam wokal perfekcyjnie. W całości przeszkadzało jeszcze dodatkowo, że od czasu do czasu puszczane sample, które na płycie są idealnie wpasowane brzmiały tak jakby ktoś za sceną nagle włączył głośno jakąś inną muzykę.
Moją żona nie zwróciła na to najmniejszej uwagi, mnie natomiast cały koncert z tego powodu mocno zmęczył i byłem zły. Stereofonia, przestrzeń i rozdzielczość? Brak. A szkoda bo muzyka piękna i sama Kari to bardzo sympatyczna osoba.

malg

Czasem sala jest kiepska do nagłośnienia, ale
Byłem na dwóch koncertach w PROXIMIE
Jeden był fatalnie nagłośniony (nie napiszę jaki) nie znalazłem miejsca w którym było by choć trochę poprawnie
  było słychać: Stopę, gitarę solową, wokal męski (całkiem fajny), i jazgot z tyłu
Drugi był nagłośniony fantastycznie: Wishbone Ash - w ostanich 2 latach najlepiej nagłośniony koncert rockowy na
  jakim byłem. Można ? tylko trzeb chcieć.

   

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg


malg


moon

to tez zachwale koncert w klubie kolegi:)

Progresja
22.11.16 - 4.12.16 - ,,Imperium Poloniae"
VADER
Infernal War
Insidius

Drzwi: 18.00
Koncert: 19.00

a w ramach kontrpropozycji tego samego dnia:

THE STUBS
Warszawski zespół The Stubs swoją muzykę nazywa niskobudżetowym rock'n'rollem. Na koncie mają albumy ,,The Stubs", ,,Second Suicide" i wydany w listopadzie 2014r. ,,Social Death By Rock ,N' Roll". Zespół nieustannie koncertuje w kraju i zagranicą – od małych klubów i squatów po duże festiwalowe sceny. W sierpniu ich występ zarejestrowała kultowa rozgłośnia KEXP z Seattle.

https://www.facebook.com/thestubswarsaw/
www.thestubswarsaw.com
www.thestubswarsaw.bandcamp.com
,,Salvation Twist" - https://www.youtube.com/watch?v=B7Z0zJUEFKw
,,Nation Of Losers" - https://www.youtube.com/watch?v=L5NdnZvFcuc
,,Social Death By Rock'N'Roll" - https://www.youtube.com/watch?v=WOx1AVjvgPc

AFTER LAUGHTER (Katowice/Oświęcim/Kraków)
After Laughter to ludzie związani poprzednio z Last Believer, aktualnie również z Castet. Hardcore Punk inspirowany klasycznym graniem zza oceanu. Trochę lat 80, trochę 90, trochę wschodniego wybrzeża i odrobina zachodniego. Zespół wspiera ideę wegetarianizmu/weganizmu, oddolnych ruchów społecznych oraz wartości wolnościowe.
https://www.facebook.com/comestears/
http://afterlaughter.bandcamp.com/

START: 20:00
GDZIE: Pogłos
Bilety: 20 (przedsprzedaż: http://stubs.8merch.com/the_stubs_b_day_party_ticket-id10549 ) / 25 w dniu koncertu
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Najlepiej nagłośniony koncert ever,na którym byłem z elemem,to Patricia Barber z Jazzu nad Odrą. Miazga! referencja,było tam absolutnie wszystko i tak w domu nie zagra nawet za miliard pesos. Kolejne świetne koncerty to EST w Teatrze Rozrywki w Chorzowie,też z elemem i małżonkami,jak w domu odpaliłem płytę na Maku i Thielach,to po usłyszeniu basu Berglunda uciekłem z krzykiem a tak przecież ładnie grało przed koncertem :(

moon

Cytat: elem w Listopad 30, 2016, 21:13Stubs - wow! dzieki moon

ten nastepny projekt z czescia Sztabsow tez niczego sobie, znasz Fertile Hump?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Już tak :)  Nie nadążam, tyle fajnej muzyki się ukazuje  :o

https://www.youtube.com/watch?v=_dbKBGR5rgs
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe