Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Cytat: vasa w Marzec 23, 2017, 16:50
Cytat: frywolny trucht w Marzec 23, 2017, 16:41
Poniż go, nie idź! Niech wie gdzie jest jego miejsce.
No i zaraz wybuchnie kolejna polityczna afera :(
Przecież zaraz komuś się skojarzy z Prezesem i obraza gotowa 😱
Czy jego uchem?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

christo

Wczoraj miałem ogromną przyjemność być na koncercie nowego składu genialnego skrzypka Adama Bałdycha: Adam Bałdych sextet. Skład troszkę egzotyczny: fortepian, bębny, bas, saksofon a oprócz tego skrzypce i gitara. Brzmi to rewelacyjnie! Na jesieni ukaże się płyta, tradycyjnie wydana przez ACT. Zdolną młodzierz mamy. :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

malg

a ja na nich nie poszdłem w 12on14  :o :o :o

christo

Cytat: malg w Marzec 24, 2017, 11:14
a ja na nich nie poszdłem w 12on14  :o :o :o
A to masz czego żałować. Zwłaszcza, że nie zanosi się w najbliższym czasie koncert sextetu. Płyta z tego co dowiedziałem się wczoraj będzie również nagrana w innym składzie.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

malg

Środa, 29-03-2017, 12on14 Club - Andy Sheppard Quartet

Dawno nie byłem na takim koncercie - ciary miałem - naprawdę.
Skład:
   Andy Sheppard - ssax, bsax
   Eivind AArset - gt
   Michel Benita - db
   Sebastian Rochford - dr
Koncert oprócz promocji ostatniej płyty: "Surrounded by Sea" był też premierowym koncertem przed nagraniem i wydaniem nowej płyty (której tytułu nie zapamiętałem coś: " .... Dance Songs"), a która będzie za tydzień nagrywana z studio w Lugano (ECM).
Ale wróćmy do koncertu. W obu setach Andy i spółka grali na przemian: utwór dynamiczny, szybki potem wolny, spokojny.
Przy tych dynamicznych, jak już napisałem miałem naprawdę ciary - niesamowity power, 200% muzyki w muzyce. Spokojne utwory to przeważnie ballady, ale był też walczyk na 3. Jak ktoś lubi melodyjny jazz np coltrane-owski to niech żałuje ze nie był i nie słyszał. Ciekawostka - zespół zagrał 3 utwory, które znajdą się na nowej płycie w tym jeden z nich pierwszy raz publicznie  :) :).
O grze Andy'ego, który grał na tenorze i na barytonie nie trzeba za wiele pisać, bo wiadomo mistrz. Występował już w 12on14 w starej lokalizacji - nie byłem - ale znajoma opowiadała, ze było super. Ale przecież widziałem go już w 12on14 jak grał z Carlą Bley - wtedy grał trochę inną muzykę - muzyką Carli - która dla mnie jest trochę nie zrozumiała - jej muzyczne słowa, nie układają mi się w zdania i może dlatego nie do końca ją rozumiem, więc nie umiałem wtedy w pełni docenić Andego.
Basista - z wyglądu: "robol-budowlaniec, który wyskoczył z pracy do sklepu po bułkę z pasztetową, menel z bazaru" (bez urazy), ale jaki kontrabasista - wprost fantastyczny, zabawiał się muzyką, grał emocjonalnie, widać było, że mu to sprawia przyjemność, ale nie tylko jemu bo publice też. Pierwszy raz widziałem jak na kontrabasie ktoś szarpie struny powyżej uchwytu akordu  :o. Trzeba było usłyszeć.
Perkusista - dawno nie słyszałem takiego piano na perkusji, tak delikatnego i aksamitnego. Gość skromny (buddysta z wyglądu, apropo's na zdjęciu na stronie klubu, ktoś przyprawił mu włosy - nie wiem czy to jakiś żart  ;)
http://12on14club.com/wydarzenie/andy-sheppard-quartet-surrounded-by-sea/), bez emocji w twarzy, opanowany, delikatny uśmiech, ale z wielkimi emocjami w tym co grał. W partiach dynamicznych naprawdę dawał nieźle czadu. (Długo zastanawiałem się, że skądś znam tą twarz. Wreszcie odgadłem - mugol z władcy pierścieni jak żywy.
No i gitarzysta - właściwie gitara służyła mu tylko do tego aby generować dźwięki, bo był podłączony do skomplikowanej aparatury elektronicznej i przetwarzał te dźwięki w fantastyczne odgłosy, robił takie tło utworu, choć grał też fragmenty tematu i solo. Mimo że nie przepadam specjalnie za elektroniką, to w tym przypadku powiem, że mi się podobało, było to takie spójne z resztą muzyki.

Jeszcze słowo o ostatnim utworze  i bisie.
Ostatni utwór zagrany jazz-rockowo. Tu gitara zagrała główny temat w typowym rockowym brzmieniu. Fajny utwór. Jeden z trzech na nową płytę.
Bis - The Beatles - Lower - jak to fantastycznie zabrzmiało w jazzowym wykonaniu  :)

Na zdjęciu ogólny plan:


malg

I zdjęcia muzyków

1,2 Andy Sheppard
3,4 Michel Benita (niestety nie zrobiłem zdjęcia jak szarpał powyżej akordu :P)

malg

zdjęcia muzyków:

1,2 Sebastian Rochford
3  Eivind AArset
4. elektronika Eivind'a

malg

Jeszcze o jednym zapomniałem napisać.
ECM nie dostarczył płyt CD na koncert "Surronded by sea", więc nie było podpisywania.  :-[ :-[ :-[

malg

2017-04-01, sobota 12on14Club godz 20:30
David Friesen & Glen Moore
(to nie prima aprilis)

http://12on14club.com/wydarzenie/david-friesen-glen-moore/

Glen Moore, który zapowiedzial, że w tym roku kończy karierę i ostatni koncert zagra w Paryżu 31-03-2017 (ten piątek - jutro)
Zmienił zdanie i ostatni koncert zagra właśnie w sobotę w klubie 12on14.
Będzie to pojedynek kontrabasów   ;) ;) ;), oczywiście pojedynek bezkrwawy, a właściwie symbioza kontrabasów ;D ;D ;D

Na taki koncert to trzeba się wybrać koniecznie - ja oczywiście idę. 


malg

#259
Cytat: malg w Marzec 30, 2017, 23:31
2017-04-01, sobota 12on14Club godz 20:30
David Friesen & Glen Moore
niestety koncert został odwołany przez Glena Moora ze względu na sprawy rodzinne  :( :( :(
a szkoda

malg

Koncert Patrici Barber w Poznaniu 9.04.2017 w Auli Universyteckiej w ramach Era Jazzu, Aquanet Jazz Festival
Opis zamieściłem tutaj
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=24.msg143665#msg143665
więc nie będę się powtarzał.

Zdjęcie poniżej

brbr

Zobrazuję i ja ;)

malg

o widzę że ty robiłes zdjęcia z bliska  ;D
ja nie podchodziłem do sceny

brbr

21 rząd, podczas utworu 'rozgrzewkowego' zgodnie z życzeniem artystki :) Swoją drogą duża doza sarkastycznego humoru, gdy wyjęła swój smatfon i kliknęła fotkę fotografującym, zarazem rozwiązując temat dalszych przeszkadzających działań...

kazan

Miałem super miejscówkę w 3 rzędzie na wprost artystki :) .Koncert rzeczywiście super , a motyw z telefonem genialny .
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

malg

10 rząd, miejsce 12, przy wewnętrznym przejsciu

Cytat: brbr w Kwiecień 11, 2017, 12:38
gdy wyjęła swój smatfon i kliknęła fotkę fotografującym,
chyba całej publice a nie fotografom (tak mi sie wydawało)


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Gregory Porter
Wytwórnia, Łódź
19.04.2017

(niestety nie mogę  :P)

malg

Cytat: malg w Kwiecień 17, 2017, 22:50
Paweł - to się spotkamy :) :D ;D
Cytat: miniabyr w Kwiecień 17, 2017, 22:53
Super!
A na jam session zostajesz ?
Weź płytę Więcka, bo może przyjdzie, to złapiesz podpis  ;)

miniabyr

Miło było spotkać się z Grzegorzem  na koncercie freejazzowego  i awangardowego składu Franka Pospieszalskiego . A w składzie same osobowości Więcek ,Tarwid . Od Kuby Więcka dostałem autograf ! Klub 12on14 ma jeszcze jedną ciekawą przypadłość .Wydaje koncerty  w formie limitowanych cd. Można te unikalne wydawnictwa kupić na miejscu ale jeśli jest się członkiem klubu ! Więc uśmiechnę się do Grzegorza i poproszę o kilka pozycji .A tak w ogóle to nasi wczorajsi bohaterowie liczą sobie ledwie po 22-23 lata . Ja pierdziu jakie dzieci. Grają rzeczy które ciężko jest przełknąć kiedy nie lubi się awangardy ,ale ja byłem zachwycony . Oni mają taką siłę rażenia ,że ni przejmują się niczym . Bardzo udany wieczór .   :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Lyset

Wczoraj mialem przyjemnosc obejrzec i posluchac czlowieka orkiestre i jego grajace maszyny.
Swietny i bardzo specyficzny gig,choc niezbyt dobrze naglosniony.
http://www.tristanshone.com/
https://authorandpunisher.bandcamp.com/music


Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

malg

Cytat: miniabyr w Kwiecień 19, 2017, 10:03
Miło było spotkać się z Grzegorzem  na koncercie freejazzowego  i awangardowego składu Franka Pospieszalskiego.
Rzeczywiście awangarda do kwadratu - młodzi idą po bandzie, chcą tworzyć nowe rzeczy a nie ciągle pogrywać standardy z różnych okresów. Ja właściwie zrozumiełem (byłem je w stanie jakoś poukładać) tylko trzy utwory.
1 Melodyjny standard, niestety nie rozpoznałem na szybko tytułu.
2 "Parówki z dżemem" kompozycja Tarwida. Wyczułem podczas słuchania jak ten dżem ścieka przez palce z tych parówek ;D ;D ;D.
3 "11 listopada" też moim zdaniem Tarwida. Skojarzył mi sie z taką opowiadaną historią: najpierw święto państwowe, orkierstra wojskowa, werble, składanie kwiatów...., potem okres zadumy, pamięć o ludziach, śmierci, zwycięstwie, porażce ..... i w końcu manifestacja i kontrmanifestacja i .... domyślacie sie pewnie co dalej.

Ostatni utwór koncertu był też jakby trochę rozpoznawalny bo trącił kujawiakiem, ale zagranym bardzo freejazzowo.
Nimo wszystko, warto słuchać co młodzi mają do powiedzenia w jazzie. Obyśmy szybko nie odpadli  ::)

Cytat: miniabyr w Kwiecień 19, 2017, 10:03
Więcek ,Tarwid .
Rosnie młode pokolenie muzyków jazzowych, jak dołaczyć do tego Kube Płużka (który grał pózniej na jam session) oraz Alberta Karcha (perkusja) to naprawdę można by c spokojnmym o to, że jazz nie zginie.
Jeszcze słowo o A. Karchu - bardzo mi sie podobała gra tego młodego perkusisty, dynamicznie, bardzo dobrze podane akcenty, czysto w metrum, ale też ciche i spokojne frazy zagrane wyśmienicie  :) :) :). 



malg

Cytat: miniabyr w Kwiecień 19, 2017, 10:03
Klub 12on14 ma jeszcze jedną ciekawą przypadłość .Wydaje koncerty  w formie limitowanych cd. Można te unikalne wydawnictwa kupić na miejscu ale jeśli jest się członkiem klubu ! Więc uśmiechnę się do Grzegorza i poproszę o kilka pozycji.
Wydawnictwo "12on14club Records" wyadło już 4 rejestracje z koncertów które odbyły sie w klubie.
Każde wydawnictwo to 2 CD. Dostępne tylko dla posiadaczy karty VIP klubu (co nie jest wcale drogim zakupem i jeśli ktoś, tak jak ja, często chodzi no koncerty, to szybko się zwraca). Kazde wydawnictwo jest numerowane wydawane  w 100 egzemplarzach opisane: Limited and numbered audiophile premium edition"

1. JCR0001 - Coherence Quartet - koncert  29.11.2016
2. JCR0002 - Arek Skolik Trio - koncert 24.02.2017
3. JCR0003 - Mateusz Gawęda Trio - koncert 18.02.2017
4. JCR0004 - Kuba więcek International Quartet - koncert 23.10.2016

Jakośc nagran w/g mnie, jak na koncertówki nagrywane na żywo = dobra+, Może na któreś spotkanie przyniosę to bardziej doświadczeni koledzy ocenią precyzyjnie.