Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

znajomy w najblizszym czasie robi dwa koncerty, na ktore zapraszam:

FUNEBRARUM (U.S.)

Dziś to już klasyk Death Metalu ze Stanów. Zespół od końca lat 90' niezmiennie dowodzony przez legendę nowojorskiego podziemia Daryla Kahana. ,,Konserwatyści", tak najczęściej określa się Death Metal generowany przez FUNEBRARUM. Paradoksalnie właśnie, to ich przywiązanie do klasycznej formy śmierć metalu traktowane jest jako walor. Kolejny przydomek jaki zafundowano ich nucie to ,,morbid metal" ... celnie uknuto ten alias by oddać chorą aurę jaka przytłacza w kontakcie z ich twórczością. Ciężar, genialne zwolnienia i nade wszystko niski, górujący growl Kahana.

Po raz pierwszy w Polsce. Uczta dla wytrawnych smakoszy.
https://funebrarum-death-metal.bandcamp.com/album/sleep-of-morbid-dreams-2009


PHRENELITH (Dania – Kopenhaga)

To jest brzydki, odpychający death metal, a zarazem hipnotyzujący swoim wyczuciem rzemiosła. Wielu, którzy widzieli Duńczyków w zeszłym roku na scenie przed PISSGRAVE, twierdzi że tego wieczoru przyćmili Jankesów. Za chwile ich pełny Lp, do tej pory zasypali nas masą entuzjastycznie przyjętych demosów i 7" splitem z Spectral Voice. Top europejskiego podziemia, zero kompleksów, zero kompromisów ...
https://ironboneheadproductions.bandcamp.com/album/spectral-voice-phrenelith-split-ep

Ratflesh (Żmigród)

Ludzie z 71TM i O.D.R.A. szyją gXc. Jako że grind core to zjawisko coraz rzadsze w przyrodzie, zatem wielce ciekawi jesteśmy tej ekipy ,,na dorobku"
https://ratflesh.bandcamp.com/releases

Armagh   (Warszawa)
Piekielna fuzja tego co najlepsze w Hellhammer i Dissection. Debiut mają już dawno za sobą i są ekipą, która na każdym kroku zbiera masę pozytywnych opinii, nie tylko "środowiskowych". Za ich sprawą czerń tego wieczoru przybierze intensywnego nasycenia !

data: 19.V.2017

club: Ciemna Strona Miasta

start: 20:00

cena biletu: 35 zł (tylko na bramce)


data: 20.V.2017

club: Pogłos

start: 20:00

cena biletu: 35 zł (tylko na bramce)

w Wro Ratflesh na supporcie, w Wawie Armagh
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

Może to nie jest wydarzeniem muzycznym ale wolę o tym napisać tutaj niż w zakładce ODESZLI.
Zbigniew Wodecki wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Co prawda to jeszcze nic nie znaczy ale chyba nie jest aż tak dobrze jak wyglądało wcześniej:

http://gwiazdy.wp.pl/zbigniew-wodecki-w-spiaczce-6123891459528321a

Zbychu, wracaj do zdrowia - ludzie czekają.
Trochę tego i trochę tamtego też.

malg

2017.05.25 byłem na koncercie S.Sojki w 12on14Club

Sextet w składzie:
  Stanisław Soyka – wokal, piano
  Antoni Gralak – trąbka
  Przemysław Greger – gitara
  Marcin Lamch – kontrabas
  Zbigniew Brysiak – perkusjonalia
  Jakub Sojka – perkusja
zagrał wyśmienity koncert, miałem ciary przy 3-4 ech utworach
Były 4 utwory Niemena z płyty "W hołdzie mistrzowi",
było 2 utwory Osieckiej z płyty "Osiecka znana i nie znana" oraz utwory autorskie.
Dawno nie byłem na koncercie, na którym nie myślałem w ogóle o jakości przekazu, tylko o muzyce ;D ;D ;D
Wychodząc z koncertu stwierdziłem ze nie wiam jak ocenić koncert w naszego - audiomaniaków, punktu widzenia.

Naprawdę super koncert. Nadmienię że bałem się trochę,
bo ostatnio jak p. Stanisław śpiewał na rocznicowym koncercie wytwórni Fortune
to było tragicznie - pisałem o tym wcześniej.

Na zdjęciu Jakub Sojka-perkusja zasłoniety prze P. Gregera- gitrara,
a za fortepianem widać tylko ręka Z. Brysiaka, przez cały koncert nie pokazał się

malg

Zdjęcia muzyków:
1. Stanisław Soyka
2. Antoni Gralak
3. Przemysław Greger
4. Marcin Lamch
5. Jakub Sojka


moon

porcja solidnego black / death w piatek w Wawie:


Skopiuj widget

   
Demonomancy - bilet na koncert - 02.06.2017
Demonomancy (Włochy), Luctus (Litwa), Crypts Of Despair (Litwa)

Warszawa
Beerokracja
Warszawa, ul. Marszałkowska 99/101

Bilety:
30 zł - przedsprzedaż
40 zł - w dniu koncertu

Włoscy mistrzowie rytualnego war black metalu powracają do Polski na jedyny koncert!
W niecały rok po doskonałym występie na Black Silesia Festival, Demonomancy, dumnie dzierżący banderę Nuclear War Now! Productions przyjadą na swój jedyny koncert specjalnie do stolicy. Wspomogą ich doskonale znany w naszym kraju litewski Luctus (który występował już u nas parokrotnie, supportowany m.in. z TARAN, T.S.M.E.D. czy Warfist) oraz stosunkowo młody fenomen litewskiej sceny – Crypts Of Despair porównywany przez wielu do samego Dead Congregation
.
To będzie iście rytualna uczta.
Tylko dla koneserów.

Uwaga, pojemność klubu ograniczona!
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

christo

Latem jak co roku, odbędzie się w Łodzi Letnia Akademia Jazzu. W tym roku nieco skrócona (koncerty rozpocznąsię w połowie lipca) ale za to z fajnymi nazwiskami: Możdżer, Kuba Więcek, Maciej Obara, świetny Mateusz Gawęda i inni. Program TU. Bilety - bodaj po 25 zł :) Świetna sala - klub Wytwórnia z bardzo dobrą akustyką. Chodzę od paru lat i generalnie polecam.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

malg

Mateusza Gawędy słuchałem ostatnio na jam-session w 12on14 - świetna muza
poza tym mam wydanie jego koncertu z tego klubu.

no i Więcek - było mówione, pisane na tym forum - nowa postać w jazz-ie polskim

christo

To są fajne koncerty - jak ktoś ma blisko to warto. Zwłaszcza że obok jest fajny pub Keja gdzie można podzielić się wrażeniami przy szantach i co tam do szant jeszcze pasuje :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

malg

Cytat: christo w Maj 31, 2017, 12:41
Zwłaszcza że obok jest fajny pub Keja
Nie znam, gdzie to jest ?
obok 12on14 w w-wie na Noakowskiego ?


christo

Cytat: malg w Maj 31, 2017, 15:28
Cytat: christo w Maj 31, 2017, 12:41
Zwłaszcza że obok jest fajny pub Keja
Nie znam, gdzie to jest ?
obok 12on14 w w-wie na Noakowskiego ?
Nie, w Łodzi :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Lyset

Swans.Wczoraj.Duza dawka solidnej muzy.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Lyset

Dzialo sie,dzialo  8)
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Księgowy

Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

moon

dzisiaj w warszawskiej Beerokracji troche grzanska, amerykanski Primitive Man, holenderski Ortega i warszawska Czern
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Lyset

Wczoraj obcowalem z zespolem-zjawiskiem czyli Sunn O)))
Swietny gig.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

dyletant


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Premiery: De Mono i Izabela Trojanowska [emoji23]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

zalun

#319
Byłem na Off Festival i jestem pod dużym wrażeniem.

Poprawili nagłośnienie. Było nieco ciszej (nie dzwoniło w uszach nawet po Swans). Najlepsze dźwiękowo koncerty na jakich byłem to Shellac, PJHarvey, Beak>.

Nie wiecie czy Koncert PJH jest dostępny do odsłuchania w Trójce?

zalun

Cytat: zalun w Sierpień 10, 2017, 12:01Koncert PJH jest dostępny do odsłuchania w Trójce?

Chyba był grany w Liście Osobistej. Napisałem do nich.

malg

W imieniu marki Pylon oraz Pana Wojtka Pacuły zapraszamy na warsztaty

"EMERALD  Touched by High Fidelity AUDIO TOUR DE POLOGNE 2017".

Spotkanie odbędzie się 26 sierpnia 2017r.  o godzinie 12
pod patronatem warszwskiego sklepu Audiopunkt w studiu U22 ul. Aleje Ujazdowskie 22
http://studio-u22.com/

Kampanię promocyjną związaną z w/w wydarzeniem można śledzić na funpage
https://www.facebook.com/events/195151984293863/

Wszelkie informacje będziemy umieszczali sukcesywnie na łamach naszych portali
https://www.facebook.com/Pylon-Audio-298515023545504/
http://www.highfidelity.pl/
https://www.facebook.com/Audiopunkt/
https://www.facebook.com/studiou22/
https://www.facebook.com/Digital-Open-Group-1374929282774932/



malg

Byłem na spotkaniu z p.W.Pacułą. Wykład był o muzyce i jej realizacjach, a nie o sprzęcie.
Składał się z trzech częsci:
1. Ustawiamy kolumny, czyli przestrzeń
2. Rola producenta
3. CD forever

Słuchaliśmy dwóch zestawów
  Pylon Emerald + SoulNote + SoluNote
  Pylon Emerald + SoulNote + Fezz
i różnych realizacji różnej muzyki, pod kątem kolejnych części wykładu a nie pod kątek ich porównywania.
Właściwie nieważne jaki sprzęt grał i jak grał, chodziło o wykazanie różnic pomiędzy realizacjami muzyki.

Nie wiem czy to marketing, ale W.P. zaczął tak:
"Format CD lepiej oddaje rzeczywistość niż Vinyl",
po czym starał się to udowodnić, podając ciekawe przykłady i opisując różne problemy związane z realizacją muzyki na LP i CD.
Wykład bardzo ciekawy, między innymi o tym jak i dlaczego tak, powstają nagrania na nośnikach CD.
Też o formatach CD (CD, XRCD2, XRCD24, SHM-CD), czym się róźnią i jak powstawały w kolejnych etapach dążenia do doskonałości odtworzenia nagrań.

Następny w Poznaniu, jeśli ktoś stamtąd lub okolic, polecam - trzeba znaleźć w necie gdzie i kiedy.

Zdjęcie sprzętu (nie zrobiłem zdjęcia kolumn - sorry)

frywolny trucht

Na twój wykład to bym poszedł, ale na Pacuły? On się na winylu zna jak górnik na projektowaniu promów kosmicznych. Do tego jest zawodnikiem oceniającym po cyferkach. Jak discomaniac z AS. Cyferki mówią większa dynamika, szerszy zakres częstotliwości- musi być lepiej. I na tym osadza tezę, którą następnie należy udowodnić. Do tego dochodzą powiązania w światku, od którego jest uzależniony, no bo jak nie być? Teraz się kumpluje z jednymi więc ich rozwiązania są najlepsze.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jedna rzecz na plus. Od czasu do czasu jak trafiam na jakiś test, to stara się oględnie traktować polskie produkty. Nawet jak ja czy ty wiemy, że AF ma swoje za uszami, on się nad tym nie pastwi. Taki patriotyzm chyba? Super, ale i tak się nie wybieram. Czekam na twój  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93