Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg


1. Nie próbuję promować W.P - niech każdy oceni sam.
2. W.P. ma zwolenników i przeciwników - wiem o tym
3. Traktuje oględnie Polskie produkty - traktuje jak traktuje bo ma z tego kasę - normalka - nie ma co się obrażac - każdy jakoś zarabia
    - nie trzeba zazdrościć.
4. Ten wykład - może to niejasno napisałem - był pozbawiony jakiejkolwiek reklamy sprzętu. Sprzęt był potrzebny do prezentacji.
    Był o sposobie realizacji nagrań na CD.
    Czy teza którą zacytowałem jest prawdziwa ? Z tego co mówił wydaję się, że wiarygodna. Ale mówił o rzeczach,
    z którymi ja sie nie zetknąłem bezpośrednio, więc mogę tylko domniemywać.
5. Wydało mi sie to ciekawe - i tylko dlatego o tym napisałem 0 jakby było o porównaniu sprzętu to bym nie napisał, albo swoje zdanie a nie cytat z W.P.

6. Nigdy nie promowałem i nie będę pronował na forum jakichkolwiek produktów.
    Pisze tylko o tym z czym mam sam do czynienia i o swoich odczuciach

7. O jaki mój wykład chodzi - o AS w AF ?

   

frywolny trucht

#326
Ad.1 Ależ ja nic takiego nie myślałem i nie planowałem sugerować.
Ad. 7 WP testował AF i jakbyś przeczytał artykuł, to byś zauważył, że w paru miejscach przymknął oko na ówczesne  wykonanie techniczne. Czy miał z tego kasę? Wątpię.

Tak poza tym jaki Twój wykład? O azymucie, o rezonansach, oscyloskopach, o pasji winylowej. WP też powinien wpaść  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: malg w Sierpień 28, 2017, 19:01
7. O jaki mój wykład chodzi - o AS w AF ?

Myślałem, że pijesz do Antiscatingu (AS) w AdFontes(AF) ::)  - kiedys obiecałem  ???- ale jakoś nie mogę się zebrać :(

malg

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 28, 2017, 19:22
Ad. 7 WP testował AF i jakbyś przeczytał artykuł, to byś zauważył, że w paru miejscach przymknął oko na ówczesne  wykonanie techniczne. Czy miał z tego kasę? Wątpię.
Nie miałem na mysłi AF-a, tylko ogólnie,
co do AF-a to tez nie wiadomo - przecież za darmo tego nie robi,
ale ja nie zazdroszczę, tylko praktycznie podchodzę do tego

frywolny trucht

Jeśli byłem ciut złośliwy, czy może raczej sarkastyczny, to tylko w stosunku do WP, który za bardzo analogu nie jarzy, bo nie lubił, nie lubi, nigdy w niego tak naprawdę nie wniknął, a testuje z obowiązku. Nie ma szans, żeby wypowiedział globalnie, że winyl gra lepiej. Choć w jakimś aspekcie :) Ale jak testuje polski produkt, który raczkuje- stara się być miły. Chyba, nie śledzę wszystkiego ( wybacz WP). Z tego co widziałem- jakoś tak mi się układało, że kibicuje polskim produktom. Także i gramofonom z garażu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 28, 2017, 21:08eśli byłem ciut złośliwy, czy może raczej sarkastyczny, to tylko w stosunku do WP, który za bardzo analogu nie jarzy, bo nie lubił, nie lubi, nigdy w niego tak naprawdę nie wniknął, a testuje z obowiązku. Nie ma szans, żeby wypowiedział globalnie, że winyl gra lepiej. Choć w jakimś aspekcie
Ależ Arek! Co ty piszesz? Jak możesz? Przecież to nie może być prawda :o
Przecież highfidelity .pl napisało:
Nie mogłem oprzeć się pokusie sięgnięcia po wydane na winylu przez Dirka Sommera nagranie Michela Godarda z opactwa Noirlac z Monteverdim i wariacjami na temat. To brzmi świetnie nawet na płycie CD, na winylu brzmi (oczywiście!) lepiej, a gdy zagrałem ten krążek z testowanym ramieniem Acoustical Systems ostatecznie przestałem już tylko słuchać tej niezwykłej muzyki, a zacząłem ją w pełni przeżywać i to nie u mnie w domu, a tam, na zabytkowym dziedzińcu we Francji.

Uuups... Sorry, to Marek Dyba :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Właśnie wróciłem z koncertu inaugurującego sezon 2017/2018 w klubie 12on14.

Chyła/Skolik quartet w składzie:
Robert Chyła - tenor sax
Wojciech Pruszyński - piano
Piotr Stepek - double bas
Arek Skolik - drums

Wczoraj odbyło się nagranie nowej płyty tego kwartetu, która zostanie wydana w dwóch wersjach: klubowej i ogólnopolskiej.
Na koncercie kwartet zagrał utwory z tej płyty. W pierwszej części większość utworów to swingowe kawałki o różnym zabarwieniu: ballada, kubana, typowy swing. Mimo iż swing wydaje się trochę passe (takie chodzą słuchy ;D), to w tym wykonaniu wypadł znakomicie, jakby odświeżony.
W drugiej części utwory różne. Było free, fuga na jazzowo, ballada, jazzowe latino.
Wszystko zagrane świeżo z jazzowym pazurem

Kwartet świetny,
O Arku nie muszę pisać, trzeba go posłuchać, świetny perkusista. Gra delikatnie, ciekawie, solówki urozmaicone, .....
Wojtek pianista dotyka klawiszy z wielkim wyczuciem. gra swobodnie, jego gra jest ujmująca, ale potrafi też dynamicznie przywalić, co pokazał w dwóch utworach.
Robert tenor, gra długą płynna frazą, świetnie prowadzi temat i wyśmienicie improwizuje. W większości utworów on był liderem, na przemian z Wojtkiem
Gdy zamieniali się rolami to tak jakby nagle zmieniał się klimat, dynamika tenora zmieniała się w delikatność piana. Ale trzeba dodać, że mimo iż tenor nie zagrał ani razu forte, to zmiana klimatu wydawała się ogromna.
Piotr double bas - nie zagrał żadnej solówki - szkoda, ale mimo tego wpadł bardzo dobrze przy zmianach klimatu (tenor/piano) jego bas dopasowywał się idealnie do sytuacji.
         
Zdjęcie ogólne:

malg

Zdjęcia muzyków:

1. Wojciech Pruszyński
2. Piotr Stepek
3. Robert Chyła
4.  Arek Skolik

malg

W piątek 2017-09-01 byłem na koncercie tria Jagodzińskiego w klubie 12on14

Skład:
Andrzej Jagodziński - piano
Adam Cegielski - kontrabas
Czesław "Mały" Bartkowski - perkusja

W pierwszej częsci Chopin, wiadomo pan Andrzej często wraca do klasyki na jazzowo.
W drugiej części premiery:  Bach z Preludia i Fugi  ( premiera oczywiście dotyczy wykonania przez trio Jagodzińskiego a nie utworu)
a na koniec w bisie: Komeda "Szafa" - dołaczyła do zespołu Agnieszka Wilczyńska vokal

Uczta, uczta, uczta
i kto by pomyślał że Chopina i Bacha można zagrać na perkusji :o - pan Czesław w wyśmienitej formie ;D,
(ja słuchałem "Małego" pierwszy raz z Niemenem - wtedy nie słuchałem jeszcze jazzu)
zresztą wszyscy trzej panowie to klasa, - nie ma co pisać , trzeba było słuchać

malg

i jeszcze artyści:

1. A. Jagodziński
2. A. Cegielski
3. C. Bartkowski
4. A. Wilczyńska

malg

Warszawa, Bielański Ośrodek Kultury
18:00, środa, 20.09.2017
Koncert Projekt "Tribute To Tadeusz Nalepa"

https://bok-bielany.eu/wydarzenia/koncert-tribute-nalepa/


gratefullde

U mnie na razie tylko bilety ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg


Piterski

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 28, 2017, 19:22WP testował AF i jakbyś przeczytał artykuł, to byś zauważył, że w paru miejscach przymknął oko na ówczesne  wykonanie techniczne.
Jesteś pewien, że to test Pacuły, a nie Marka?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

christo

Cytat: malg w Wrzesień 05, 2017, 12:27
Czekam na Bałdycha w Warszawie
A z kim ma zagrać? Z Norwegami czy z polskim sextetem? Ten większy skład (w przypadku najnowszego materiału) bardziej mi się podoba.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

gratefullde

Fajny koncert Ray'a Wilson'a. Akustycznie, prawie bo kilka nr zagranych było z udziałem gitar elektrycznych.
Repertuar autorski, przeplatany retrospekcjami z Genesis, tak tego w którym śpiewał Ray jak i tego z Collinsem czy Gabrielem. Utwory z solowej twórczości tych dwóch wymienionych panów także były.
Dużo hitów i ciekawe aranżacje, kilka utworów mocno zagranych z czadem. Ponad dwie godziny bez przerwy. Dobrze się bawiłem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

Cytat: christo w Wrzesień 06, 2017, 09:06
Cytat: malg w Wrzesień 05, 2017, 12:27
Czekam na Bałdycha w Warszawie
A z kim ma zagrać? Z Norwegami czy z polskim sextetem? Ten większy skład (w przypadku najnowszego materiału) bardziej mi się podoba.

Żle napisałem,
"czekam" - nie znaczy że wiem kiedy, gdzie i w jakim składzie zagra,
tylko chciałbym upolowac go gdziec w Wawie,
mam nadzieje że moze w 12on14 sie pojawi



christo

Cytat: malg w Wrzesień 12, 2017, 01:30
Cytat: christo w Wrzesień 06, 2017, 09:06
Cytat: malg w Wrzesień 05, 2017, 12:27
Czekam na Bałdycha w Warszawie
A z kim ma zagrać? Z Norwegami czy z polskim sextetem? Ten większy skład (w przypadku najnowszego materiału) bardziej mi się podoba.

Żle napisałem,
"czekam" - nie znaczy że wiem kiedy, gdzie i w jakim składzie zagra,
tylko chciałbym upolowac go gdziec w Wawie,
mam nadzieje że moze w 12on14 sie pojawi
03.11.2017 studio im. Lutosławskiego - jazz jamboree. :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

malg

Cytat: christo w Wrzesień 12, 2017, 07:23
03.11.2017 studio im. Lutosławskiego - jazz jamboree. :)
Dzieki,

malg

Zapowiedzi:
  23.09.2017 12on14 club - MATEUSZ GAWĘDA QUARTET ,,COLTRANE'S BIRTHDAY"
  http://12on14club.com/wydarzenie/mateusz-gaweda-quartet-coltranes-birthday/

  27.09.2017 - 12on14 club - MELANIE CHARLES INTERNATIONAL QUINTET
  http://12on14club.com/wydarzenie/melanie-charles-international-quintet/
  (na to się wybieram)

THRaKeD

http://www.warszawska-jesien.art.pl/wj2017/program-i-bilety-2017/program

Ze swojej strony polecam:
http://www.warszawska-jesien.art.pl/wj2017/program-i-bilety-2017/program/17_09/522654920
W prawdzie w programie w ramach Małej WJ ale nie jest to zrobione z myślą o dzieciach.
Film do ostatniego dzieła Rudnika "ERdada na taśmę".

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.