Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

nikhil

Cytat: Alexander w Czerwiec 23, 2019, 23:32Miło. I co? I na koniec odpalili fajerwerki. I tyle

Ja niestety tylko fajerwerki słyszałem i widziałem.  Nie mogłem się ruszyć z czterech ścian.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Alexander

Koncert niezwykly, bo artysta niezwykly. Kontratenor.
Tego glosu trzeba po prostu posluchac. Mistrzostwo wykonawcze, wyczucie muzyki, mimika Jarousskyego do tego fantastyczny zespol i przepis na sukces gotowy  :)

Alexander

Summer Jazz Festival, Piwnica Pod Baranami, Adam Baldych Quartet.
Panowie zagrali numery z Bridges, Brothers, Imaginary Room i z ostatniej Sacrum Profanum. Taka dwu i pol godzinna przegladowka z tworczosci.
Bis - sztuk jeden  :)
Fotki będą jak znajdę adapter do kart   >:(

wiki

Cytat: Alexander w Lipiec 05, 2019, 00:11Summer Jazz Festival, Piwnica Pod Baranami, Adam Baldych Quartet.Panowie zagrali numery z Bridges, Brothers, Imaginary Room i z ostatniej Sacrum Profanum. Taka dwu i pol godzinna przegladowka z tworczosci.Bis - sztuk jeden  Fotki będą jak znajdę adapter do kart   
Super... Wrzucaj zdjęcia... to chociaż sobie popatrzę.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Alexander

Cytat: wiki w Lipiec 02, 2019, 21:49
Zapraszam do Tomaszowa Mazowieckiego....😀
Love Polish Jazz Festiwal 2019.... 06-08.09.2019

Program:
http://lovepolishjazzfestival.pl/program/
Wiki, czy to tu powinienem wysiąść ??  :)

Kangie

Dobry klimat. Tam powinien zabrzmieć dobry prawdziwy jazz ;)

wiki

Cytat: Alexander w Lipiec 05, 2019, 08:20
Cytat: wiki w Lipiec 02, 2019, 21:49
Zapraszam do Tomaszowa Mazowieckiego....😀
Love Polish Jazz Festiwal 2019.... 06-08.09.2019

Program:
http://lovepolishjazzfestival.pl/program/
Wiki, czy to tu powinienem wysiąść ??  :)

Tak, dworzec PKP, na obrzeżach miasta.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: wiki w Lipiec 05, 2019, 10:11
Cytat: Alexander w Lipiec 05, 2019, 08:20
Cytat: wiki w Lipiec 02, 2019, 21:49
Zapraszam do Tomaszowa Mazowieckiego....😀
Love Polish Jazz Festiwal 2019.... 06-08.09.2019

Program:
http://lovepolishjazzfestival.pl/program/
Wiki, czy to tu powinienem wysiąść ??  :)

Tak, dworzec PKP, na obrzeżach miasta.

Alexander, czy wybierasz się?
Jeżeli potrzebowałbyś jakiegoś wsparcia to pisz śmiało.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Alexander

#658
Wiki widzę w rozkładzie jazdy Kennedy'ego, a po tym co tu w Krakowie zrobil ze Sternem grając Hendrixa, to chyba mus wpaść na dzien do Tomaszowa  >:D


https://www.youtube.com/watch?v=Cv_IjlzlfCE


Ale to jeszcze sporo czasu pozostało, wiec spokojnie w razie czego się odezwę - dzięki  :np:

Alexander

A dzisiaj wieczorem Pod Baranami: Friends–Baron/Napiórkowski/Karolak/ Dębski/Czerwiński
Bedzie się dzialo 🎶🎶🎶

frywolny trucht

#660
Kortez. Holiday Tour. Charzykowy. Wczoraj. Trasa po mniejszych miejscowościach o charakterze wypoczynkowym.

Opis:

"Po kilkumiesięcznej przerwie, Kortez zagra w lipcu i sierpniu 20 koncertów.
15 z nich odbędzie się w ramach HOLIDAY TOUR i głównie obejmować będzię letnie afmiteatry.
Na program koncertów złożą się piosenki pochodzące z płyt: "Bumerang", "Mój dom", a także z wydawnictw uzupełniających dyskografie Korteza. Letnie koncerty promować będzie nowa piosenka zatytułowana "Doskonały dzień".
Kortezowi na scenie towarzyszyć będzie zespół w składzie: Jacek Lachowicz, Krzysztof Domański, Lesław Matecki, Robert Kretzschmar."



Bilety- kupione przez portal biletyna.pl parę miesięcy wcześniej, jakoś w dniu ruszenia sprzedaży, bo Kortez fenomenem jest i jakoś zawsze chcieliśmy się wybrać, a bilety dawno wyprzedane. Miejsca nienumerowane. Na dwie godziny przed ustawiła się kolejeczka. My stanęliśmy trochę godzinę przed startem koncertu i było OK. Zajęliśmy prawilne audiofilsko miejsca. Pierwsza istotna uwaga. Najwyraźniej, w celu ukrócenia konikowego handlu biletami, są one imienne. Jakby nie wnikając wziąłem trzy na siebie, ale bym zaniemógł- to sprawdzano nazwisko z dowodem osobistym na bramce i zwyczajnie nie wpuszczano jak nie pasowało ( chyba, że później jak już nie widziałem coś tam udało się ubłagać ochronę). Oczywiście nie wolno było wnosić butelek z napojami. Obojętnie czy w plastikowych czy szklanych.

Organizator- właściciel amfiteatru zadbał o dwa Toy Toye. Brawo, niezłe kolejki. Ewidentnie też wpuszczono zbyt dużo osób. Bilety po prawie stówkę, a wszystkie schody zajęte. Gdyby coś się stało- drogi ewakuacyjne zawalone po korek. Ciekawe czy na końcu wpuszczano za free, bo jakbym miał dać prawie stówkę i siedzieć na betonowych schodach w przykucu typu kolana zasłaniają uszy to bym darł szaty.

Pogoda- majsterszyk. Chmurzyło się, wiało chłodem, kropiło, a gdy się zaczął koncert, zaczęło padać coraz intensywniej. Do tego ze dwa urwania chmury i wszyscy mokrzy. Po koncercie gimbaza robiła sobie zdjęcia pokazując mokrą dupę do aparatu. Ale wszyscy tak wyglądaliśmy. Po prostu rozkładając parasol może i chronisz głowę, ale woda ścieka po nim na sąsiadów. Dwie godziny, kompletnie mokre dupska, bok, który był zalewany przez sąsiedni parasol. Zimny wiatr. Bałem się, że skończy się to jakimś choróbskiem, ale wszystko jest dobrze i rozpatrujemy to dziś w kategoriach przygody :)


Publika- dużo nastolatków, ale też byli i seniorzy. Z kocykami bo zimno. Ciekawe czy to był ich świadomy wybór? W sesnie artysty, bo wiadomo, że kocyk jak najbardziej. Było całkiem przekrojowo, tylko przedstawicieli dresiarstwa zabrakło. W taką pogodę skuleni, pod parasolami- trudno o spontaniczność publiki, ale były dwie grupki babeczek 50+, które porozbierały się do bluzeczek i tańczyły w tym deszczu, coś tam wykrzykując w kierunku sceny, zaczepiając chłopców w okolicy, zachęcając do wspólnej zabawy. Ewidentnie wyglądały jak spuszczone ze smyczy, nie chcę powiedzieć, że szukały bolca na gwałt. O nie, nic takiego. A swój koloryt może to i miało...

Kortez- to nie jest zwierzę sceniczne, szołmen typu Jagger. Miły, skromny, wycofany człowiek. Albo takie sprawia wrażenie. Natomiast to co robi, robi dobrze, pedantycznie, aranżacje są bogatsze niż te na płycie i to jest dobry powód, by wybrać się na koncert. Dzieje się po prostu więcej i jest ciekawie. Szacun dla pozostałych muzyków, zdecydowanie to nie są przypadkowi zawodnicy. Brawo! Jeśli do tego dodać bardzo wysoką jakość nagłośnienia... niebo w ziemi ( Wiesław Wszywka).





ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Zdjęcia są troszkę niechronologicznie, więc tym bardziej dam teraz poniższe. W oczekiwaniu na koncert  ;D
Zajrzałem na biletyna.pl i tam są opinie. Bardzo zróżnicowane. Widać, że pogoda/organizacja niektórym zepsuła humor i postrzeganie koncertu, a innym nie.
Jest wpis kogoś kto zapłacił za bilet i siedział na betonowych schodkach z dupą w kałuży. Ale bym się wcurwił, ale bym się wcurwił. Mój opis koncertu byłby zupełnie inny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


wiki

Kolory Polski, organizacja: Filharmonia Łódzka,
Sobota 24.08.2019, godz. 19:00, Wolbórz,
INNE ŚWIATY POD GWIAZDAMI
WOLBÓRZ park obok Pałacu Biskupów Kujawskich, ul. Frycza Modrzewskiego 107 – scena plenerowa

Motion Trio
Trzy akordeony

Link:
https://filharmonia.lodz.pl/pl/wydarzenia/inne-swiaty-pod-gwiazdami

Mam zamiar być, zapraszam

PS. Koncerty Kolory Polski są darmowe.....
Przybywasz i oglądasz/uczestniczysz....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Alexander

Cytat: wiki w Sierpień 23, 2019, 00:17Motion Trio
Trzy akordeony
Są fantastyczni na koncertach! Rejestracje ich występów wypadają ciekawiej niż studyjne produkcje.
Posłuchaj Live in Vienna "Stars" - odlot do gwiazd. Jest też zapis występu MT z Bobby'm McFerrinem.
Warto poszukać na yt "The Heart" - tam widać słychać i czuć, że muzyczne serce bije
https://www.youtube.com/watch?v=mqsk5GiMaB4
i z Bobbym
https://www.youtube.com/watch?v=vvk8bdv2U3o

wiki

Cytat: Alexander w Sierpień 23, 2019, 10:16Cytat: wiki w Dzisiaj o 00:17
Motion Trio
Trzy akordeony
Są fantastyczni na koncertach! Rejestracje ich występów wypadają ciekawiej niż studyjne produkcje.
Posłuchaj Live in Vienna "Stars" - odlot do gwiazd. Jest też zapis występu MT z Bobby'm McFerrinem.
Warto poszukać na yt "The Heart" - tam widać słychać i czuć, że muzyczne serce bije
Bardzo dobrze wszystko opisujesz, właśnie tacy są...

Już byłem na ich koncercie, więc wiem czego się spodziewać...
Na żywo są po prostu fantastyczni...😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Już po...
Kolory Polski...
Jak zwykle... świetny koncert....
Pomarudzę później, na razie relacja zdjęciowa...


Przed koncertem...
Czyli pusta scena....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Pojawili się artyści....
Już za chwileczkę, już za momencik....... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Tak w ogóle to piękny park i zabudowania...
Plener super... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Zasiadają do instrumentów... Co szybszy to już ma w ręku....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I zaczyna się kunszt....
Instrumentalny....
A nawet "łapki" wybijają rytm... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Alexander

#671
Wiki muzyka! O muzyce pisz! Na koncercie byłeś nie na plenerowym podziwianiu sceny i muzyków  ;D
A swoją drogą muszę poszukać fotek z Ethno Port 2010, tam panowie z MT mieli znacznie więcej włosów, a znacznie mniej brzuchów  :o
Dawaj Wiki - jak grali, co grali?  :)


ps.no może za wyjątkiem Wojtarowicza, ten z włosami nie miał nic wspólnego juz wtedy  ;D

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Relacji zdjęciowej część dalsza....
Już lekki wieczór i artyści się rozkręcają...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Alexander

Cytat: wiki w Sierpień 24, 2019, 23:00No i wątek straciłem...
Czy ja coś mówiłem  ::)
No już się zamykam  ;)
Dzięki za relację  :np: