Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: Kangie w Wrzesień 10, 2021, 19:05
Zapomniałem, że u nas też miejsca siedzące.
No to nudy Panie..... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: wiki w Wrzesień 03, 2021, 20:51Zapraszam do Tomaszowa Mazowieckiego na 5 edycję.....
http://lovepolishjazzfestival.pl/program/

5. Love Polish Jazz Festival
17 – 18.09.2021 r.
Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/26, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
Właśnie wróciłem z koncertów dnia pierwszego.....
Fajnie bylo.... 😀😀😀

Dzisiejszy program:

17.09.2021 (piątek)

godz. 18.00 – Szymon Mika International & Yumi Ito – recital

Lider zespołu Szymon Mika to jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia. Laureat wielu wyróżnień, m.in. zdobywca Pierwszej Nagrody na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Gitarowym im. Jarka Śmietany (2015) oraz Grand Prix Indywidualność Jazzowa na festiwalu Jazz nad Odrą (2012).  Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem. Legendarny amerykański gitarzysta Mike Stern powiedział o Szymonie – ,,Zachwycający gitarzysta".

Yumi Ito to polsko-szwajcarsko-japońska wokalistka jazzowa, aranżerka i kompozytorka, laureatka słynnego Montreux Jazz Festival. Yumi mieszka w Szwajcarii, ale jej korzenie sięgają do Polski i Japonii. Współtworzy nietuzinkowe projekty z muzykami z całego świata, każdorazowo wzbudzając zachwyt krytyków. W swoich utworach łączy tradycję jazzową z muzyką klasyczną. Na naszym festiwalu Yumi Ito wykona m.in. piosenkę z repertuaru Ewy Demarczyk – Tomaszów.

godz. 20.00 – Jazz Band Młynarski ‒ Masecki – projekt Płyta z zadrą w sercu

17-osobowy big-band zaprezentuje polski przedwojenny jazz. Muzycy przeniosą nas do czasów, kiedy jazz był synonimem muzyki rozrywkowej najwyższej próby. Artyści doskonale odwzorowują brzmienie przedwojennych orkiestr. Śpiew Jana Młynarskiego przywodzi na myśl dawne warszawskie piosenki uliczne i dansingowe, zaś drugi z liderów, wybitny pianista, Marcin Masecki dopełnia stylistykę starego polskiego jazzu. Jest to projekt pełen pozytywnej energii i wspaniałego swingu. Każdy występ Jazz Band Młynarski‒Masecki to wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci. Muzycy zapełniają w Polsce największe sale koncertowe.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Wiki, fajni, że byłeś. Dzisiaj też jesteś? Jakieś fotki?

wiki

Cytat: Kangie w Wrzesień 18, 2021, 15:57
Wiki, fajni, że byłeś. Dzisiaj też jesteś? Jakieś fotki?
Tak, dziś też idę....
Fotki zrobiłem aparatem, niestety, i nie chce mi się wgrywać na komputer....
Może dziś coś telefonem zrobię.....

Wczorajsze dwa koncerty bardzo fajne i bardzo różne między sobą.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Cytat: wiki w Wrzesień 18, 2021, 16:18Wczorajsze dwa koncerty bardzo fajne i bardzo różne między sobą.....
To podobnie jak moje czwartkowe. Niby jazz, ale jak inaczej grany...

wiki

Zaraz się zacznie.... 😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Co to za impresjonizm Wschód Słońca - niewyraźnie fest!!! ;)

wiki

Cytat: Kangie w Wrzesień 18, 2021, 18:32
Co to za impresjonizm Wschód Słońca - niewyraźnie fest!!! ;)
Bo siedziałem daleko i na, zoomie zrobione....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I już po koncercie..... 😀
Dzisiejszy program:
18.09.2021 (sobota)

godz. 18.00 – Piotr Schmidt Sextet – Komeda nieznany 1967

Piotr Schmidt to trębacz jazzowy, kompozytor, lider zespołów, wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca niezliczonej ilości nagród i wyróżnień. W 2018 roku nagrał płytę Tribute to Tomasz Stańko, o której Wulf Muller (Sony Music) napisał: ,,To jedna z 10 najlepszych płyt jazzowych 2018 roku na świecie".  Na naszym festiwalu będzie miało wydarzenie szczególne – Piotr Schmidt zaprezentuje – po raz pierwszy w historii – nieznane kompozycje Krzysztofa Komedy z projektu Meine Süsse Europäische Heimat – Moja słodka europejska ojczyzna. Do niedawna wydawało się, że dzieła te bezpowrotnie przepadły, jednak w zeszłym roku w archiwach Biblioteki Narodowej zostały odnalezione oryginalne nuty. O Mojej słodkiej europejskiej ojczyźnie Komeda (znany skądinąd ze skromności i powściągliwego podejścia do swojej twórczości) powiedział, że jest to jego najwybitniejsze dzieło. Teraz, po ponad pół wieku, publiczność będzie mogła podziwiać drugą, nieznaną, część legendarnego projektu Krzysztofa Komedy.

godz. 20.00 – Kuba Badach z Zespołem – Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha

Kuba Badach to jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów jazzowych. Dwukrotny laureat nagrody Fryderyka. Kuba Badach na 5. Love Polish Jazz Festival przedstawi swój legendarny projekt, w którym oddaje hołd innemu wielkiemu wokaliście. Andrzej Zaucha, bo o nim mowa, choć nie żyje od 30 lat, to jego interpretacje utworów wokalnych są ciągle obecne w przestrzeni muzycznej i inspirują współczesnych wokalistów. W tytule projektu symboliczne jest słowo – Obecny.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: wiki w Wrzesień 18, 2021, 23:12godz. 18.00 – Piotr Schmidt Sextet – Komeda nieznany 1967
Grali nowe nieznane utwory Komedy we własnej aranżacji i kilka swoich....
Bardzo fajne granie.... Podobało mi się.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: wiki w Wrzesień 18, 2021, 23:12godz. 20.00 – Kuba Badach z Zespołem – Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha
Początek to myślałem, że jakaś pomyłka, od trzeciego utworu się rozkręciło...
Jakoś mnie nie zachwycił....
Na koncert następnym razem bym już nie poszedł....
Fajnie śpiewa owszem ale jakoś to do mnie nie trafia....
Najfajniejsze utwory to jak zaczął jazzować z głosem, wtedy było fajnie.....
No i utwór na bis fajny... "Obudź się czarny Alibabo....." 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kangie, a ja na obecnym koncercie, jak nigdy, siedziałem daleko, daleko....
Iiiiii owszem częściowo masz rację, że instrumenty akustyczne zmieniają brzmienie przez nagłośnienie......
Ale u mnie nie brzmi jak brzmiało na koncercie daleko....
Koncert zrobiony w hali lodowrj/sportowej, wydzielona cześć, więc nie był ściśnięty jak to zwykle bywa.....

Zresztą masz płytę Ptaszyna z projektem Komedy i to powietrze/przestrzeń tam słychać..... 😀

PS. Uciekłem z wątku o Vinius bo szkoda zaśmiecać....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Nagranie koncertu a słuchanie koncertu nagłaśnianego to dwie różne sprawy.

masza19

Dzisiaj rozpoczyna się XVIII Konkurs Chopinowski
Cała wolska zamienia się w światowe centrum kultury wyższej!!!


miniabyr

Cytat: masza w Październik 02, 2021, 11:28
Dzisiaj rozpoczyna się XVIII Konkurs Chopinowski
Cała wolska zamienia się w światowe centrum kultury wyższej!!!


Ha, ha super .
A idąc tym tropem, jako że Szopen to był prawdziwy Polak ,to rozumiem, że uczestnicy  o innym kolorze skóry niż biały ,mają przesłuchania w piwnicy Filharmonii Narodowej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Patrzyłem na listę uczestników, nie ma Czechów, nie wpuścili  >:D
Natomiast wolskę reprezentuje nie dość, że Mateusz to w dodatku Duda...!
Po prawdzie, konkurs jest już rozstrzygnięty  ;D ;D ;D





PS. Przepraszam Mateusza Dudę, nie on przecież wybierał sobie nazwisko i imię  :(

miniabyr

Czy mnie oczy nie mylą , ale chyba widzę ,żę w żyrii zasiada Zenek Martyniuk . Ale to zaszczyt !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19


miniabyr

Cytat: masza w Październik 02, 2021, 11:48
Nie, no co Ty...
Tak, tak razem z następcą Mozarta Sławomirem Świerzyńskim. -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

27.10.2021 w Vertigo Jazz Club we Wrocławiu będzie grał czarodziej gitary Marek Napiórkowski, jako Marek Napiórkowski Trio. Warto przyjechać nawet spoza Zdolnego Śląska.
Kupiłem płytę "Hipokamp" jakieś 1,5 roku temu i uważam, że to wspaniałe granie, odkrywanie przez artystę nowych galaktyk. Do tego wspaniała realizacja dźwięku.

Niezdecydowanym, mieszkającym niedaleko Wrocławia polecam ten koncert. Napiór z pewnością przejdzie do Historii Jazzu, jeśli już w się w niej nie posadowił. :)

P.S. Na trzecim obrazku plan koncertowy VJC na październik.

Kangie

Ale solówki Marek odpierdziula!!!  >:D

masza19

A ja w sobotę cyklicznie od wielu lat spędzam czas KULTuralnie  :)




Kangie

I ma dzisiaj urodziny!!!

Kangie

Cytat: masza w Październik 27, 2021, 21:31« Odpowiedź #796 dnia: Dzisiaj o 21:31 »
Cytuj (zaznaczone)
A ja w sobotę cyklicznie od wielu lat spędzam czas KULTuralnie 
Przy takiej sztuce ciężko zachować kulturę! :D
Cytat: masza w Październik 27, 2021, 21:31A ja w sobotę cyklicznie od wielu lat spędzam czas KULTuralnie 
;)  :np:

Kangie