Wibracje? Nie, dziękuję.

Zaczęty przez jajacek1410, Wrzesień 14, 2014, 02:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: ziko369 w Grudzień 08, 2021, 14:03Nie jest tak, że nic nie eksperymentuję...
Widzisz więc tak bardzo się od siebie nie różnimy :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

#126
Rozmawialiśmy gdzieś o siejących żarówkach LED. Mam takie kinkiety na żarówki 230V, ale nie na gwint, a dwa bolce. System nazywa się GU10.
No więc chyba wspominał Therion, że mu brzęczą LED-y. Brzęczenie to wibracje, prawda? Tak wprost- zapewne takie brzęczenie sieje zakłócenia w sieci. Wtedy przykładałem ucho do tych swoich i owszem było słychać coś, coś tam. Ostatnio jednak postanowiły się wściec i brzęczenie robiło się coraz donośniejsze. W ciszy dawało się je usłyszeć z 1,5m. Gdy wokół panowała cisza. Uznawszy, że to nic dobrego nabyłem w sklepie takie o i jak makiem zasiał. Nie wiem jaki jest wpływ LED-ów na dźwięk, ale samo brzęczenie potrafi irytować.

Cóż. Najwyraźniej LED-y nie kończą się nagle, przestając któregoś pięknego dnia świecić i amba. Proces starzenia postępuje i go słychać
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#127
Druga sprawa- standy B&W jak na obrazku. Płaskie podstawy, puste profile nóg. Taka blaszanka. Jak się opukiwało nogi- brzęczały jak głupie. Czyli rezonowały. Otworzyłem nogi i zacząłem nasypywać piasku. Rezonans pięknie znikał, a największy pogłos zaczął maleć i przesuwać się w górę. Tak jak był na środku nogi, tak wraz z nasypywaniem zaczął się podnosić. Operację zakończyłem gdzieś na 2/3 wysokości nogi. Efekt jednoznaczny, dobitny. Stand'y zdecydowanie przestały robić za Dzwon Zygmunt. Jeżeli wychwycę jakieś różnice w dźwięku- spróbuję zasypać je do połowy wysokości.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bacek

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 07, 2022, 22:16Brzęczenie to wibracje, prawda? Tak wprost- zapewne takie brzęczenie sieje zakłócenia w sieci.
Zapewne jakieś cewki są kiepskiej jakości. Ale to nie jest tak że brzęczenie powoduje zakłócenia. Raczej na odwrót, jak jest tam jakaś przetwornica napięcia to z zasady jej działania różne dziwne elektrycznie rzeczy dzieją się w układzie, a jak trafi na kiepsko zalaminowaną lub nawiniętą cewkę to hałasuje nią. Ot taki klimat w tych układach.

rpm

Cytat: Bacek w Wrzesień 08, 2022, 09:31
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 07, 2022, 22:16Brzęczenie to wibracje, prawda? Tak wprost- zapewne takie brzęczenie sieje zakłócenia w sieci.
Zapewne jakieś cewki są kiepskiej jakości. Ale to nie jest tak że brzęczenie powoduje zakłócenia. Raczej na odwrót, jak jest tam jakaś przetwornica napięcia to z zasady jej działania różne dziwne elektrycznie rzeczy dzieją się w układzie, a jak trafi na kiepsko zalaminowaną lub nawiniętą cewkę to hałasuje nią. Ot taki klimat w tych układach.

Więc jakie żarówki kupować?

Piterski

Dobre jakościowo ledowe. Barwę światła można dobrać do upodobał i nic mi nie brzęczy.
Ja od lat zaopatruje się w Lampy.pl, w razie kłopotów nie ma problemu z reklamacją.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.