Autor Wątek: Dociski i stabilizatory  (Przeczytany 64022 razy)

Offline Pboczek

• maniak
Odp: Dociski i stabilizatory
« Odpowiedź #275 dnia: Czerwca 10, 2022, 15:15 »
Co mu się stało, tak do końca nie rozumiem, Masza, Ziko, i in. W ogóle nie wiedziałem że stare konie są takie kapryśne. ;)

Cyfra jest ok, jestem zawsze pod wrażenie nowych dobrych remasteringów i HD, gra to że hej, tylko życia brakuje na to wszystko i pieniędzy. :D
Focal MiniUtopia, Sansui 607 MOS Premium, Lehmann Decade, Oracle DelphiMKI, SME 3009II, AT-OC9ML/II.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #276 dnia: Czerwca 10, 2022, 15:41 »
To tylko przerosty ambicjonalne.
Napiszę dosadnie bo jeszcze nic tu merytorycznie nie wniosłeś, a już pieprzysz koleś głupoty

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
« Odpowiedź #277 dnia: Czerwca 10, 2022, 18:12 »
Dyskusja deczko zjechała nie na ten temat.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #278 dnia: Czerwca 10, 2022, 18:43 »
Bum to twoja zasługa, że Pawła już tu nie ma więc zamilcz.

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #279 dnia: Czerwca 10, 2022, 23:14 »
A tak można napomknąć o płytach CD DDD.

Ale przecież dzisiejsza większość nowo nagrywanych płyt analogowych to cyfrowe nagrania....
I powinny być na nich dopiski DDA......
I nasuwa się pytanie.... Co to za anolog, nagrany i przetworzony cyfrowo? Czyli DDA.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #280 dnia: Czerwca 11, 2022, 09:59 »
Zgadza się wiki, duża część dzisiejszych wydań winylowych to DDA, ale nie wszystkie. Są serie i wydawnictwa nagrywające wyłącznie AAA. Ogólnie DDA to nie jest samo zło, chodzi raczej o skopanie zawartości muzycznej w wielu nowych wydaniach.

Bum, Twoje zdanie na temat docisków przeważyło, od dzisiaj one nie grają, a Ty masz syndrom sztokholmski.
Focal MiniUtopia, Sansui 607 MOS Premium, Lehmann Decade, Oracle DelphiMKI, SME 3009II, AT-OC9ML/II.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #281 dnia: Czerwca 11, 2022, 11:18 »
Kawiarniana lub nie, nikt cię nie chce a ty się pchasz, mamy gdzieś twoje złote przemyślenia.

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
« Odpowiedź #282 dnia: Czerwca 11, 2022, 12:06 »
Czas trochę odpocząć.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Offline audroc

• **
« Odpowiedź #283 dnia: Czerwca 14, 2022, 20:23 »
Widzę że temat który mnie zainteresował wrócił- wielkie dzięki, bo trochę sie merytorycznie zaangażowałem...
Pozwolicie że najpierw jedno zdanie do tematu który trochę sam tu wyskoczył czyli AAD, DDA itp itd.
Otóż płyty SACD też sa tak nagrywane, są wersje zgrywane z oryginalnych analogowych taśm, są wersje konwertowane z plyt CD ale są też płyty SACD nagrywane natywnie. Kapitalne płyty SACD wydaje Stockfish.

A w temacie docisków- jak wspominałem wcześniej od kilku juz dni słucham bez docisku. Nie żebym się wystraszył o mojego Thorensa, ale chciałem sieostatechnie przekonać, skoro zabieram głos w dyskusji o tymże.
Wnioski- bez docisku jest równie komfortowy i ciekawy odsłuch, tyle że nieco inny. Nie nazwałbym go gorszym tylko właśnie innym. Mianowicie dźwięk bez docisku jest bardziej ulotny, nie ma tej precyzji, dociążenia, ale jest zwiewnośc.
Można by powiedzieć że muzyka bardziej sie unosi, muzycy nie stoja tak twardo na scenie.
Starałem sie słuchać tych samych płyt, o podobnej wieczorowej porze, nie zakładałem przez te dni docisku wogóle, po prostu czekałem na swoje wrażenia bez spiny, wiedząc że kiedy zechcę uzyję docisku i tyle.
Podsumowując- moje wnioski sa takie, że podobnie jak w przypadku wkładek gdzie mam swoje ulubione płyty pod MM, a inne pod MC, tak też jest z moja amplifikacją i tak też będzie z dociskiem.
Ciekawostką jest to, że nie odgrywa tu wiodocej roli rodzaj muzyki, przed chwilą słuchałem bez docisku Flying Colors- Second Flight, a przedtem starego King Crimson i obie zagrały bajecznie.
Dla mnie temat jest jakby oswojony, jak napisałem wcześniej nie mam spiny na słuchanie z dociskiem, jednak chetnie poczytam o waszych wrażeniach, najchętniej konkretnych, żebyśmy nie wracali do wersji że nie wolno docisku bo tak mówili...

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #284 dnia: Czerwca 15, 2022, 13:42 »
Na czym polega natywne nagranie?

Offline audroc

• **
« Odpowiedź #285 dnia: Czerwca 16, 2022, 22:10 »
Ze co ?

Offline audroc

• **
« Odpowiedź #286 dnia: Czerwca 16, 2022, 22:10 »
PS- myslałem że dyskutujemy na pewnym poziomie ?

Offline audroc

• **
« Odpowiedź #287 dnia: Czerwca 16, 2022, 22:14 »
Ok może nie wszyscy młodzi ludzie na forum musza wiedzieć, jakieś 10 lat temu w Polsce nagrywało sie koncerty bezposrednio na tzw. setkę na sprzęcie SONY SACD. Było o tym sporo w prasie Audio, rozumiem że wszyscy czytali i zaraz ktoś napisze dokładnie o jakie koncerty chodziło. Mam nadzieje że koledzy maja te płyty z swoich zbiorach ?

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #288 dnia: Czerwca 17, 2022, 08:48 »
PS- myslałem że dyskutujemy na pewnym poziomie ?
Poziom dyskusji określa kultura wypowiedzi dyskutantów

Offline audroc

• **
« Odpowiedź #289 dnia: Czerwca 20, 2022, 18:50 »
Zgadzam się w 100%, starajmy się do tego stosować...

Offline audroc

• **
« Odpowiedź #290 dnia: Czerwca 20, 2022, 19:01 »
A odpowiadając na pytanie, spiszę wyjaśnić że natywne nagrywanie w przypadku CD polega na nagrywaniu w jakości 16/44.1 i takim też odtwarzaniu. Nagrywania takiego się nie stosuje, gdyż jakośc takiego zapisu jest tak potwornie słaba, że nikt nie byłby w stanie tego słuchać. Dlatego nagrywa się najpierw w gęstej jakości znanej np. z płyt DVDAudio albo BluRay Pure Audio- ostatnio coraz popularniejsze, patrzcie sporo płyt na Rockserwisie.
Natomiast jeszcze większy problem jest z natywnym odtwarzaniem płyt CD, gdyż trzeba się sporo naszukać, żeby znaleźć odtwarzacz posiadający wyłącznik tzw. poprawy brzmienia w locie. Mówiąc jasniej każda płyta CD w odtwarzaczu CD od wielu, wielu, bardzo wielu lat zamieniana jest na "gęstą" i dopiero dekodowana.
W przypadku płyt SACD nagrywanie natywne mozliwe jest choćby na profesjonalnym sprzęcie SONY- było opisywane ze zdjęciami w HiFi i Muzyce. Natomiast podczas odtwarzania nie ma juz tam czego poprawiać, po prostu słuchamy gęstej warstwy SACD.
Mam nadzieję że pomogłem, kiedyś dawno temu interesowały mnie te wszystkie nowe formaty, teraz sentyment pozostał, czasem zakup nowej płyty, ale wiekszość czasu pochłaniają czarne płyty. Tu przynajmniej nie ma (jak dotąd i oby tak zostało) wojen o nowinki, gramofony są takie jak byłem mały i tyle.