Rank arena L 55

Zaczęty przez Mikut1982, Lipiec 05, 2019, 11:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Wkrótce rozpoczęcie prac.

Mikut1982

Tymczasem może ktoś znajdzie jakie mają pasmo przenoszenia.

Mikut1982

Są to kolumny typowo nascienne.  Obudowa dość płytka ale bardzo duża.   Puzniej wstawie foty i wymiary kolumn. 

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

Przewód głośnikowy orginalny wraz z wtykiem din2

Mikut1982

#7
Głośniki stan bardzo dobry.  Choć dla mnie z maskownicami wygladaja dużo lepiej. 

Mikut1982


Mikut1982

Maskownica gruba i solidna.

kefas

A powiedz Ty śpisz czasami?  :D Ja na nic nie mam czasu  :-\

Mikut1982


nikhil

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Kolumny grają bardzo przyjemnie , nie usłyszymy tu ogromnego basu.  Grają bardziej góra i środkiem ale nie męczą ucha.   Jak dla mnie idealnie nadają się do sypialni do wieczornego, spokojnego słuchania.  Być może uszczelnienie kolumn coś pomoże, choć troszkę.  Muszę je w miarę szybko ogarnąć bo nowe radyjko żony także muszę zrobić bo jest mocno zniszczone. W weekend ma przyjechać następne radyjko i mam nadzieję że będzie  sprawne.  Dziś nawalił  telefon , jak pech to po całości. 

Mikut1982

Zauważyłem że rank Arena czasem używa takich samych przetworników co bang & olufsen. 

spalon

Co do prezentowanego dźwięku to tak jak wspomniał Mikut1982 grają głównie środkiem zresztą bardzo przyjemnym do takiego słuchania w tle czy plumkania w sypialni mogły by być fajną alternatywą ale mocnego niskiego uderzenia raczej się tutaj nie uświadczy . 

Mikut1982

W środku jak zawsze wełną mineralna.

Mikut1982


Mikut1982

Wysokotonowy alnico

Mikut1982

Dwa szerokopasmowe celestion.

Mikut1982


Mikut1982

Wysokotonowy brak oznaczeń

Mikut1982

Uszczelnienie samych przetworników jest jakby z plasteliny.

Mikut1982

Trochę to wszystko dziwne i niepotrzebne.   Tylna obudowa jest odkręcana , a głośniki są odkręcane i demontowane z zewnątrz.    Na tylnej obudowie nie dali żadnej uszczelki ale same głośniki uszczelnili.  Tylna obudowa odkręca się tylko po to by włożyć - wyciągnąć wygłuszenie.

Mikut1982

Tu nie ma dużo roboty , choć trochę czasu trzeba poświęcić.  Jest parę drobiazgów typu naprawa maskownic, podkleić rzepy, odmalować front na czarno, wyszlifować fornir i pomalować na taki kolor by pasował do amplitunera 1020.