Słyszący z Lublina, czyli Melepety audio ględzenie

Zaczęty przez Melepeta, Styczeń 25, 2020, 17:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Melepeta

Długo chodziło za mną, żeby też założyć wątek w tym dziale. A to z powodu choroby, która wielu z nas dotyczy. I nie mam na myśli audiofilizmu. Choroba owa nazywa się Chroniczny Brak Czasu (łac. longos defectum tempus). Jednakże ciągle coś w sprawach audio u mnie się dzieje. Pasowałoby podzielić się tym z Wami. Co też czynię.
Nie miejcie mi jednak za złe, gdy nie będę natychmiast odpowiadał na wpisy. Najczęściej mam czas zajrzeć na nasze forum dopiero wieczorem. 
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Ja bardzo się cieszę....
Miło będzie poczytać.... zmagania Twe....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Pisać ,pisać i jeszcze raz pisać . Ja jestem zakręcony na dobry dźwięk i cały cyrk z tym związany - to moje hobby . Melepeta  to fajnie poczytać o tym ,co dzieje się w innym audio świecie .  :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Old Man Kensey

Arek, dobry pomysł. Będę zaglądać z ciekawością, trzymam kciuki i pozdrawiam!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Melepeta

Zaczynajmy więc.
Audio interesuję się od czasów młodości. Nie zawsze był na to czas, nie zawsze fundusze.
Mój obecny system gra w pokoju ok. 19m² dobrze umeblowanym, ustawienie diagonalne, czyli po przekątnej pokoju.
Tor audio:

CD - Philips CD960 (modyfikowany), nóżki Soundcare SuperSpikes FEET, dociążony płytą granitową 12kg.

Wzmacniacz - na lampach 6C33C i 6SN7 (6N8P Metal Base, Sylvania JAN-CHS-6SN7GT VT-231) konstrukcja kol. Kotok. Trafa głośnikowe Audio Note (stara produkcja).

Kolumny - Pioneer CS-63DX (wymienione okablowanie na Belden 9497, dołożone terminale głośnikowe Jantzen Audio, wymienione kondensatory na Clarity Cap ESA, pominięte regulatory barwy).

Interkonekt Transparent MusicLink Super XL

Kable głośnikowe - In-Akustik LS 1302

Kable zasilające: Enerr Holograph (wersja przedprodukcyjna) do CD i do wzmacniacza, Furutech FP-3TS20 (wtyki Fi-E35G, FI-25G) do kondycjonera

Kondycjoner Helion FS 1800 (wymienione gniazda schuko Furutech FI-E30G, IEC Furutech Inlet R)

Gniazdko ścienne Audionova Re-Volt(ze złoconymi stykami), Holfi The Magician na odtwarzaczu CD.

I jest muzyka. A to najważniejsze.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Kangie

Melepeta, fajnie Cię czytać w wątku autorskim. Znam diabły z bardzo dobrej strony. Piec zbudowany na nich grał z moimi kolumnami tak, że z mocno spoconych kapci wyrywało.

Pozdro serdecznie!

tomekkk1

No nareszcie Arek. Zarzucam haczyk i śledzę  :np:

Melepeta

Diabeł diabłu nie równy. Poprzedni Feliks Audio też na diabłach i 6SN7 grał zupełnie inaczej. Nie było tej dynamiki.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Kiedyś było jakoś lepiej ;)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Kangie


Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

miniabyr

No czad .  :) Po sweterku widać że to właśnie lata 90 ' Ech aż się łezka kręci w oku . I ten kolorofon ! -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Arek, pozwolisz, że wkleję w Twym blogu swoją fotkę z tamtych lat? Tylko jedną.

Piterski

Brawo Arku. Cieszę się, że założyłeś wątek autorski.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Cytat: miniabyr w Styczeń 25, 2020, 21:48I ten kolorofon
Szkoda, że kolumny się nie załapały do zdjęcia.
Alton 80 :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Cytat: Kangie w Styczeń 25, 2020, 21:51Arek, pozwolisz, że wkleję w Twym blogu swoją fotkę z tamtych lat?
Tacy byliśmy jeszcze wczoraj ;)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Tak prezentują się moje kolumny.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Melepeta

Dzisiaj wracam z rodzinką po kilkudniowej nieobecności a tu niespodzianka w skrzynce na listy :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Nakładka na CD od majfrendów. 0,2mm grubości. Co było robić, wziąłem się za odsłuchy.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Czy to audiovoodoo coś daje?
Nosz w mordę. Daje.
Tak na szybko. Więcej góry, mniej basu. Chwilę porównań. Jednak nie. Dźwięk zrobił się mniej napompowany. Bas stał się szybszy, precyzyjniejszy (stąd to pierwsze wrażenie, że jest go mniej). Góra i średnica zrobiła się bardziej klarowna. Poprawiła się znacznie rozdzielczość, separacja i czarne tło.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Ja już się nauczyłem zbyt entuzjastycznie nie wypowiadać ale taką pełną nakładkę sobie dokupię do mojego CD.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

#22
Koledzy, te nakładki na płyty CD to się chyba nie nadają do napędu szczelinowego, co? Mam transport Cyrus CD-t.

P.s. @Kangie, fajna koszulka na tym zdjęciu... dziś w nocy zginął Kobe Bryant, przybiło mnie to 😞
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Kangie

Cytat: Old Man Kensey w Styczeń 27, 2020, 08:33dziś w nocy zginął Kobe Bryant, przybiło mnie to 😞
Nie żartuj! To był mój guru :( :( :(

Kangie

Cyt. Wikipedia:

CytatZginął w wieku 41 lat w katastrofie helikoptera w kalifornijskim Calabasas. Podczas lotu helikopter niespodziewanie runął na ziemię, a nikt z osób będących na pokładzie nie przeżył. Wśród ofiar była 13-letnia córka koszykarza, Gianna[3].

Podzielił losy Steve Ray Vaughana. I jeszcze córka. Ale mnie ta wiadomość przygniotła :( R.I.P.