Słyszący z Lublina, czyli Melepety audio ględzenie

Zaczęty przez Melepeta, Styczeń 25, 2020, 17:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Piterski w Maj 22, 2022, 10:34
Cytat: vasa w Maj 21, 2022, 22:58Rozumiem że to wisienka na torcie systemu ;D
Mariuszu można tak powiedzieć  8), koniec pogoni za zmianami, z drobnym wyjątkiem do ustalenia w jednym miejscu zwrotnicy.

Muszę przyznać, że fajnie jest móc myśleć już tylko o kupnie płyt. O wielkim "praniu" winyli jakie mnie czeka w tym oper jakie od Ciebie kiedyś dostałem.
[emoji106]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Melepeta

Kable są już u Piterskiego. Bartolo chyba jeszcze swoich nie odebrał, bo wysłałem w jednej paczce do Piotra.
Teraz niech oni piszą, jak im to gra.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

W outlecie obok znalazłem dzisiaj kilka winyli. Jeśli ktoś chce, to mogę coś kupić i wysłać. Wszystkie po 35 zł.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Melepeta, super inicjatywa.... 😀👍👍👍
Ja nie kupię ale może ktoś skorzysta.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Zrobiłem kolejny kabel z tego Enteq Challenger. Na wtykach Viborga VE+VF501R. Długości 1,4m.
Jak ktoś chce, to mogę udostępnić do testów lub sprzedać z możliwością zwrotu.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

To jeden z tych dwóch co to miałeś zrobić?
I mi podesłać do porównań?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Nie. Tamte będą miały ok. 2,4 m. Jeszcze chwila cierpliwości. Czekam na przesyłkę. Jak będą gotowe, to napiszę.
Ten jest krótszy. Zrobiłem go przy okazji z tego przewodu, co mi został.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Korzystając z okazji wyjazdu na szkolenie do stolicy, odwiedziłem Piterskiego, Miniabyra i Maszę.
U Piterskiego byłem we wtorek. Posłuchałem trochę co tam u niego gra. I powiem wam, że gra to zacnie. Bardzo mi się podobało.

Potem razem pojechaliśmy do Miniabyra. A tam to już hi-end pełną gębą. Com tam usłyszał, to trudno opisać. Takie granie, że z butów wyrywa. No i Paweł kilka razy przepiął kable. Słuchaliśmy na zasilającym Yarbo na zmianę z KBL Sound. Mnie bardziej podobało się na KBL Sound. Potem słuchając muzyki z Pawłowego szpulaka też zmieniał jakieś kable, ale muszę go dopytać jakie, bo nie pamiętam. Pamiętam, że jeden był jego a drugi pożyczony. Piotrowi bardziej podobało się granie na Pawła kablu a mnie na tym pożyczonym.
Na koniec Paweł pochwalił się swoim studiem w piwnicy i jego możliwościami.

We środę zaś odwiedziłem Maszę. U niego słuchałem bardzo muzykalnego zestawu. I wreszcie udało mi się posłuchać prawdziwego Tannoya. A chciałem ich posłuchać już od wielu lat, ale nigdy nie było okazji. Trochę przy okazji pogadaliśmy.

Bardzo dziękuję Piotrkowi, Pawłowi i Maćkowi za miłe przyjęcie i ciekawe doznania audiomaniackie :) 
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Arku miło Cię było gościć i zapraszam ponownie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

 ;D  To miło że wszyscy są zadowoleni!. A ja zadowolony jestem dodatkowo i to bardzo, bo w końcu spróbowałem dżemu, który własnoręcznie wykonał Masza z truskawek . Oj doznania niemalże audiofilskie, najwyższych lotów. Orgazm w ustach  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

Nie pisz takich rzeczy przed dwudziestą trzecią. Dzieci czytają ;)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Melepeta obiecał, Melepeta zrobił  :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Zdjęcie typu.....
Iloma szczegółami różnią się te dwa rysunki?
  ;) :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Jeden ma wtyki IeGO 8075 a drugi Viborg VE501R/VF501R
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Dostałem jeszcze do testów takiego kabela  :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

miniabyr

Czekamy na relację. Ja się jakoś nie mogę zmobilizować i skończyć opis jak KBL Sound wpasowały się w mój system. No i teraz jeszcze ten twój kabel zasilający mógłby w tym opisie zaistnieć. Ale mam kryzys wieku i nie mogę sobie miejsca znaleźć. Ale orgazm od Maszy dżemu miałem ............czyli cholera to ten wiek, że już nie teges i dżem wystarcza. Ja piernicze ale mam kryzys -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

Się posłucha, ale to raczej za tydzień. Musi wrócić ten co Tobie zostawiłem.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Pierwsze słuchanie w Tidalu nie przyniosło porządnego efektu....
Posłucham jeszcze, może się przekonam.... 😀
Lub też kupię aby wspierać artystkę.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Mnie się podobało u Miniabyra. A że on przyłożył rękę do powstania tej płyty, to z przyjemnością ją kupiłem.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

To nie jest płyta z tych trafiających od pierwszego strzała poza tym streaming nie oda jakości pracy jaka włożył Paweł.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

A nagrana jest świetnie.
Mam nadzieję, że w niedzielę jej posłucham.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

miniabyr

#774
 :D  Dzięki! Mało jest obrazków do tej płyty. Płyta z tych autorskich , ze świetnymi tekstami i melodyjnością coraz rzadziej spotykaną. Ale jest jeden np taki obrazek
Szkoda życia na chujowy dźwięk !