Otwarty Klub Dyskusyjny Moriarty & Co.

Zaczęty przez Moriarty, Maj 17, 2020, 14:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

Jako że grzebię w propozycjach wytwórni Naive, kolejne po Amalii wideo, które mi wpadło w oko (i ucho):

https://www.youtube.com/watch?v=o7Kwik3CoGU&list=PL1Z2LZsCw-6NrJsDtrs17ORn_1NDGgSiD
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

"Zaktualizowaliśmy ten produkt zgodnie z najlepszą ofertą dostępną obecnie na Amazon. Cena wzrosła o 603,16 zł"  ;D ;D ;D

I takie cyrki na Amazonie to codzienność. Na szczęście da się zwykle znaleźć gdzieś jakąś normalną ofertę na tak pompowane cenowo produkty. Jeśli nie od razu, to za jakiś czas, po prostu trzeba polować. Ja zwykle w takich przypadkach wrzucam produkt do koszyka, wchodzę w koszyk i klikam w "Zachowaj na później". Dzięki temu po wejściu w ten katalog mam zawsze wgląd w aktualne ceny i informację, o ile się zmieniała względem poprzedniej. W przypadku braku danego produktu w polskich sklepach warto go poszukać w niemieckim amazonie: amazon.de.

Owszem, mam dyskomfort, kupując w Amazonie i gdy mogę, staram się wybierać tradycyjne sklepy interenetowe. No ale co zrobić, gdy niektóre rzeczy można namierzyć tylko tam albo gdy gdzie indziej cena okazuje się zaporowa :-\.

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Jak wspominałem, niemal od początku wojny jestem praktycznie pozbawiony możliwości słuchania muzyki z mojego głównego zestawu. Ratuję się komputerem w swoim mikrogabinetowym azylu, z całkiem przyzwoitą jak na taki sprzęt kartą dźwiękową – wybierałem ją właśnie pod kątem jakości dźwięku – i parą również całkiem znośnych aktywnych głośników marki Edifier. Na pliki z YouTube'a wystarczy, no ale wiadomo, to tylko zgrzebny substytut :/

Zastanawiałem się, jak z tego impasu wybrnąć. Chodził mi po głowie wzmacniacz słuchawkowy, i choć to jest ciekawy kierunek – kiedyś do tego konceptu wrócę – to jednak przeważył pomysł, by kupić kieszonkowego DAP-a (Digital Audio Player). Po pierwsze, niższe sumaryczne koszty, po drugie, o wiele większe możliwości użytkowe. A jeśli i mnie wojna zmusi, by zostać uchodźcą? - pomyślałem. I co, miałbym zostawić te wszystkie płyty, znów nie mieć czego i jak słuchać? Kiepska perspektywa.

Zacząłem czytać, co warto wybrać. Odtwarzacz miał być relatywnie przystępny cenowo, oczywiście świetny dźwiękowo i funkcjonalny - z obsługą słuchawek nie tylko tradycyjnych, ale i bezprzewodowych, z przyzwoitym czasem działania i dużą pojemnością, bo mam mnóstwo fajnych płyt CD wartych zgrania. Wiedziałem, że nie chcę odtwarzacza na przetwornikach cyfrowo-analogowych firmy ESS, tylko na kościach Asahi Kasei, o co ostatnio o tyle trudno, że po pożarze fabryki ten producent na długo wypadł z obiegu.  No i w końcu wybrałem optymalny model :).

...I ostatecznie kupiłem zupełnie inny odtwarzacz :D. Też spełniający powyższe warunki, ale pod paroma względami lepszy. Na razie tylko fotki pudełka, które dziś przyjechało (miałem nadzieję, że dotrze wczoraj – sorki Wiki za robienie apetytu na relację z nowego zakupu w poniedziałek). Potem napiszę coś więcej, bo chyba szykuje mi się mała rewolucja w podejściu do słuchania muzyki. Dochodzę do zaskakujących dla mnie wniosków i pomysłów, ale o tym potem, gdy mi się wszystko w głowie ułoży. 
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Brawo Moriarty.... 😀

Tylko napisz o urządzeniu coś więcej..... 😀

PS. Bo z słuchawkami to jest tak, z mojego doświadczenia, że za nieduże pieniądze można mieć dźwięk wysokiej klasy....
I aby to uzyskać na kolumnach to trzeba dużo, dużo kasy wydać....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Moriarty niezła historia.  U+1F44D Koniecznie pisz co to, i jak gra.  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Melepeta

Tys prowda. Tylko, że ja nigdy nie lubiłem słuchawek. Jak to określił Peter Gabriel "słuchawki, to takie kondomy dal uszu".
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Pboczek

Tak czytam. Nieźle zaawansowana myśl, to urządzenie, jak dla mnie. Ma wszystko i jeszcze lampę. Pęd technologiczny nie zatrzymuje się nawet na moment i dostajemy takie cacuszka. WalkmanPro. :)

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Moriarty

Parę fotek ze środka. Miło, że dołączono folię ochronną na ekran i silikonowe etui. Kabelek USB wzbudza zaufanie - jest gruby, ma złocone łącza i fajny oplot. Generalnie sam odtwarzacz robi bardzo dobre pierwsze wrażenie jeśli chodzi o prezencję, jakość wykonania. Emanuje solidnością.

Na zdjęciach widać liczne łącza, w tym wyjście zbalansowane. Jak na moje potrzeby ma wszystko i więcej, full pro.

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Trochę konkretów:
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Zanim się trochę bardziej rozpiszę o tym cacku, jedna ważna uwaga praktyczna. Cena chyba zaraz pójdzie w górę, bo oficjalny sklep Cayina na Aliexpress sprzedaje już ten model za 2700 PLN. Do tej ceny sprzedawca już doliczył VAT, ale trzeba pamiętać, że zostanie powiększona o cło. Są już na Ali sklepy, które żądają za ten model o wiele więcej.

W Polsce znalazłem dwa sklepy oferujące Cayina N3Pro jeszcze po starej cenie 2490 zł. Jeden z nich, gdy spytałem o dostępność, sam z siebie zaoferował mi zniżkę, mimo że nawet nie próbowałem się targować i z korespondencji sprzedawca mógł wywnioskować, że jestem gotów bez problemu zapłacić pełną cenę (ja w takich sytuacjach trochę frajer jestem, nie potrafię się targować). Finalnie zapłaciłem 2230 zł łącznie z wysyłką kurierską, 260 zł oszczędności uważam za bardzo konkretną korzyść. Dlatego polecam sklep: Q21.

Dzięki temu, że Cayin N3Pro miał premierę już dawno temu, że już w chwili rynkowego debiutu był uważany za bardzo konkurencyjnie wyceniony, no i dzięki wspomnianej zniżce w sklepie Q21 kupiłem, uważam, bardzo dobry odtwarzacz za mniej niż połowę ceny obecnie produkowanych odtwarzaczy na teoretycznie porównywalnym poziomie.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Pboczek

Olaf Ty poławiaczu pereł! Jak to robisz, że zawsze coś świetnego znajdziesz w bdb pieniądzach? No jak?
:)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Mąci wodę a potem zarzuca wędkę  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jjacek

Bardzo ladnie wyglada ! Gratuluje udanego zakupu. Teraz pora  pobawic sie wgraniem muzyki , jakies super sluchawy i ..jedziemy U+1F44D

Moriarty

Cytat: Pboczek w Maj 11, 2022, 14:55Olaf Ty poławiaczu pereł! Jak to robisz, że zawsze coś świetnego znajdziesz w bdb pieniądzach? No jak?

Jak się nie śpi na sztabkach złota, to trzeba kombinować! :D

Jednym z argumentów za kupnem tego grajka była obsługa kart pamięci do 1 TB. Ostatecznie kupiłem połowę tego, 512 GB, bo microSD 1 TB kosztuje jednak naprawdę sporo. Gdyby mi potem taka karta padła po okresie gwarancji, to by mnie chyba szlag trafił. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się jednak, że na karcie 512 GB zmieści się o wiele więcej zgranych płyt CD, niż myślałem. Według wstępnych kalkulacji, patrząc na objętość już zripowanych do formatu FLAC albumów (używam podobno najlepszego do tego celu programu, stworzonego z myślą o jakości muzyki właśnie), będę miał w kieszeni jakieś półtora tysiąca płyt. Magia.

Kupiłem microSD od razu z przejściówką na USB. Bardzo wygodne rozwiązanie.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

brbr

Ciekawa alternatywa choć jako korzystać za z Qobuz czyni to mniej uniwersalnym. Gdyby była w tym opcja serwisów streamingowych, to w końcu porzuciłbym smartfon :)

Pboczek

Ale to zdaje się ma wifi. Ze smartfonka po wifi do tego DAP i na słuchawki albo wzmacniacz.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

brbr

Owszem, jakieś to rozwiązanie jest, jednak nie uwalnia od smartfona. Szkoda, że nie predefiniowanych serwisów dających alternatywę dla zasobów pamięci.

Moriarty

Cytat: Piterski w Maj 11, 2022, 15:58Mąci wodę a potem zarzuca wędkę  ;D

Czasem trafi się wieloryb, czasem stary kalosz ;D. Sam jestem ciekaw, jak będzie tym razem, ale pierwsze wrażenia są OK. Tyle że wciąż nie mam pojęcia, jak ten DAP naprawdę brzmi. Słucham na bezprzewodowych słuchawkach, jestem więc zdany na ich wbudowany, raczej kiepskawy wzmacniacz. Potrzebuję dobrych słuchawek przewodowych, ale pewnie się szarpnę na jakieś dopiero jesienią.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Cytat: vasa w Maj 11, 2022, 16:34I to jest lampowe ;D

Noo, a jak! :P Nielampowego bym nawet kijem przez szmatę nie ruszył! >:D

Oczywiście gdy przeczytałem o tych lampach w torze wzmocnienia, to uznałem to za jakiś marketingowy w swej naturze absurd, bo lampy wydają się kompletnie chybionym pomysłem w przypadku miniaturowych urządzeń przenośnych. Bo żrą prąd jak głupie, bo się nagrzewają, a taki przenośny grajek powinien przecież przede wszystkim móc jak najdłużej działać na akumulatorze. Tak myślałem.

Potem jednak zacząłem czytać recenzje i wrażenia użytkowników. Okazało się, że choć w swych obawach nie byłem odosobniony, to ostatecznie użytkowanie tego Cayina wykazało brak niefajnych skutków ubocznych wykorzystania lamp. W trybie lampowym działa ok. 9 godzin, fair enough. W trybie nielampowym - dwie godziny dłużej.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Piterski

Tylko czy tam jest lampa czy jej symulowany jej wpływ na dźwięk?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Moriarty

Cytat: jjacek w Maj 12, 2022, 06:01Bardzo ladnie wyglada ! Gratuluje udanego zakupu. Teraz pora  pobawic sie wgraniem muzyki , jakies super sluchawy i ..jedziemy U+1F44D

Dzięki! :) Niestety, na dobre słuchawki jeszcze muszę trochę poczekać, aż się znowu jakieś dukaty odłożą. Wstępnie planuję Sennheisery HD 660s. Podobno fajnie się zgrywają z Cayinem, no i nie kosztują fortuny. Obecnie używam bezprzewodowych słuchawek Sony z aktywnym tłumieniem hałasu. Są mocno takie sobie, ale poza domem się sprawdzają, zwłaszcza przy muzyce bardziej energetycznej niż subtelnej. Sprawdzałem na Bobie Marleyu i Fela Kutim, było OK.

W ogóle uważam, że w warunkach bojowych typu spacer po mieście, z warczącymi samochodami, klekoczącymi tramwajami czy rozwrzeszczanymi smarkaczami w tle słuchawki z noise cancellingiem, nawet gdy nie są wybitne, sprawdzają się lepiej niż superwypasione audiofilskie konstrukcje bez funkcji tłumienia hałasu.

Zresztą bardziej zwiewnej muzyki też da się słuchać na tych Sony, mimo ich wyraźnych ograniczeń. Wczoraj wieczorem zaniosło mnie do Wrocka, zatrzymałem się na Biskupinie w cichym domu z pięknym ogrodem. Rano wstałem, wziąłem prysznic, zrobiłem mocną kawę, wyszedłem na taras z widokiem na kwitnące magnolie i puściłem sobie Philippe'a Jaroussky'ego śpiewającego Vivaldiego.

Było absolutnie fajosko! :gn:
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Cytat: Piterski w Maj 13, 2022, 12:13Tylko czy tam jest lampa czy jej symulowany jej wpływ na dźwięk?

Są dwie lampy RaytheonJAN 6418, po jednej na kanał. Recenzenci twierdzą, że robią dobrą robotę! :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Cytat: Pboczek w Maj 12, 2022, 18:47Ale to zdaje się ma wifi. Ze smartfonka po wifi do tego DAP i na słuchawki albo wzmacniacz.

Jest dwustronny Bluetooth. Cayin może łapać sygnał z telefonu, przetwarzać go i podawać dalej - czy to przewodowo, czy bezprzewodowo. Do słuchawek, głośniczków stacjonarnych itp.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

To teraz szukaj słuchawek w dobrej promocji.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka