Otwarty Klub Dyskusyjny Moriarty & Co.

Zaczęty przez Moriarty, Maj 17, 2020, 14:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

Cytat: wiki w Maj 13, 2022, 18:09To teraz szukaj słuchawek w dobrej promocji.... 😀

A kysz, siło nieczysta - nie kuś! >:D Na razie omijam strony słuchawkowe łukiem. Żaden konkretny zakup nie wchodzi przez jakiś czas w grę.

Dzisiaj zacząłem słuchać rzeczy, których nie słuchałem dawno lub nigdy. Kolega, zanim go skosił COVID, podrzucił mi jakiś rok temu prawie terabajt plików z różną muzyką. Większości, jak katalogów z Modern Talking i chyba ze trzydziestoma płytami Judas Priest raczej nigdy nie odsłucham, ale było tam sporo muzyki, którą uznałem za wartą skopiowania na microSD. Zassałem hurtem trochę kompletnych dyskografii lub pojedynczych płyt fajnych lub potencjalnie fajnych artystów. W domu pewnie nie chciałoby mi się tracić czasu na eksperymentowanie, ale podczas jazdy autobusem gdzieś na drugi koniec miasta - OK, czemu nie sprawdzić jakiejś nieznanej płyty.

Właśnie słucham składanki Kate Bush, którą kiedyś bardzo lubiłem. Zaczęła się od "Wuthering Heights" - o rany, już zapomniałem, jaki to jest fantastyczny, przepiękny kawałek! :)

https://www.youtube.com/watch?v=-1pMMIe4hb4
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Ja? Siła nieczysta?
No Moriarty, proszę Cię......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Moriarty, odrzucasz Judas Priest......
A ja właśnie dziś starociami heavy metalu jadę.....

Puść sobie dwie pierwsze płyty Judas Priest z tej Twojej pozyskanej.....
To jest bardzo dobre, można powiedzieć, że hard rock, pod warunkiem, że lubisz....
Bo potem to już faktycznie heavy metal grali.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Jak kiedyś szukałem słuchawek.....
To wyczaiłem promocję na Akg Q701 za 690 PLN.
Mówię Ci Moriarty, warto było.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: wiki w Maj 13, 2022, 22:13ja właśnie dziś starociami heavy metalu jadę.....
Ty masz tam jakichś sąsiadów na tej działce?
I oni tak bez szemrania razem z Tobą słuchają?

Zabiłbym chyba :([emoji2787]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Wiki, kiedyś może pomyślę o tych AKG, ale nie teraz - nie dam rady :)

Bardzo mi dobrze wchodzi ta Kaśka Bush. Części kawałków nie znam, inne budzą dobre wspomnienia. Na przykład "Babooshka" jest świetna. Inna rzecz, że reżysera poniższego teledysku powinno się zesłać karnie na front wschodni.

https://www.youtube.com/watch?v=6xckBwPdo1c
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

...ale już wideo do "Running Up The Hill" wypada zdecydowanie lepiej:

https://www.youtube.com/watch?v=wp43OdtAAkM
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Bo zaraz Kate zacznę słuchać...... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: vasa w Maj 13, 2022, 22:25
Cytat: wiki w Maj 13, 2022, 22:13ja właśnie dziś starociami heavy metalu jadę.....
Ty masz tam jakichś sąsiadów na tej działce?
I oni tak bez szemrania razem z Tobą słuchają?

Zabiłbym chyba :([emoji2787]

Vasa
A jakbym puścił jakąś operę, myślisz, że byłoby lepiej?

Moje głośniki grają w odpowiednią stronę, niewiele leci do sąsiadów..... Odpowiednia akustyka......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: wiki w Maj 13, 2022, 22:34jakbym puścił jakąś operę, myślisz, że byłoby lepiej?
A gdzie tam.
Tylko że ja siedzę na działce cicho lub w słuchatkach. Gdyby nie to to by mnie już dawno do niebieskiego ciągnika przyczepili i odholowali.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jjacek

Cytat: Moriarty w Maj 13, 2022, 22:27
...ale już wideo do "Running Up The Hill" wypada zdecydowanie lepiej:

https://www.youtube.com/watch?v=wp43OdtAAkM

Tak ,tak  tutaj wypadla zdecydowanie lepiej  pokazujac dobre przygotowanie taneczne.

Moriarty

To jakiś obłęd, jak ona to robi? :o Camille Bertault śpiewa perfekcyjnie "Giants Steps" Coltrane'a łącznie z solówkami! Poniżej, dla porównania, także pierwowzór:

https://www.youtube.com/watch?v=KGE4wT8gmf0&t=137s

https://www.youtube.com/watch?v=30FTr6G53VU
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

jjacek

#487
Cytat: Moriarty w Maj 11, 2022, 11:25
Parę fotek ze środka. Miło, że dołączono folię ochronną na ekran i silikonowe etui. Kabelek USB wzbudza zaufanie - jest gruby, ma złocone łącza i fajny oplot. Generalnie sam odtwarzacz robi bardzo dobre pierwsze wrażenie jeśli chodzi o prezencję, jakość wykonania. Emanuje solidnością.

Na zdjęciach widać liczne łącza, w tym wyjście zbalansowane. Jak na moje potrzeby ma wszystko i więcej, full pro.


Swietnie wyglada... U+1F44D

wiki

Moriarty, jak tam odsłuchy przenośnego grajka?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Moriarty

Cytat: wiki w Maj 28, 2022, 16:56Moriarty, jak tam odsłuchy przenośnego grajka?

Wciąż nie mam kabelka do słuchawek, więc jestem zdany na wzmacniacz wbudowany w te Sony. Bez tego nie da się ocenić wzmacniacza, za który ten DAP jest najbardziej chwalony :/.

Mam jeszcze inne słuchawki, z kablem, ale są kiepskiej jakości, ciężko ocenić finalną jakość dźwięku. Słychać jednak różnicę, gdy przełączam między trybami wzmacniacza i jest ona na tyle wyraźna, że dużo sobie obiecuję po graniu na lampach, zwłaszcza w trybie ultralinear, gdy wreszcie będę miał jakieś godne tego urządzenia słuchawki.

Na razie łażę sobie z tymi Sony po mieście lub lesie i gram przez Bluetooth. To nie jest finezyjne brzmienie, ale daje radę, choć bardziej subtelnych nagrań bazujących w dużej mierze na niuansach sonorystycznych raczej nie ma sensu tak słuchać, za dużo umyka.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Są takie płyty jazzowe, które po prostu trzeba mieć. Nagrania legendarne, z różnych przyczyn. Przez długi czas byłem skupiony na kolekcjonowaniu płyt saksofonistów tenorowych z okresu Złotej Ery - który dla mnie, subiektywnie, domyka się wraz z końcem lat 60. Zajęty wyszukiwaniem białych kruków takich zapomnianych przez bogów i ludzi tenorzystów jak choćby Bob Cooper, Georgie Auld czy Bill Perkins - no przyznajcie się, nikt ich już dziś nie kojarzy :P - nie wspominając o gwiazdorach formatu Coltrane'a czy Getza, trochę zaniedbałem największą klasykę, tę niekoniecznie z tenorem na pierwszym planie.

Teraz zacząłem to nadrabiać, bo aż wstyd. Wśród płyt, które niedawno kupiłem, są dwa CD (kiedyś wydane na trzech LP) z zapisem słynnego koncertu kwintetu Arta Blakeya w nowojorskim klubie Birdland, który odbył się 21 lutego 1954 roku. "A Night at Birdland" uważany jest za jedną z najlepszych rejestracji koncertowych w historii jazzu. Co ciekawe, Alfred Lion, szef wytwórni Blue Note, wcale nie planował tego koncertu jako pokazówki Arta Blakeya. To miał być po prostu koncert muzyków związanych z tą wytwórnią. Kuty na cztery nogi Blakey dał jednak podobno w łapę zapowiadającemu koncert konkretny banknot, w związku z czym muzycy zostali zapowiedziani jako zespół Arta Blakeya  >:D. Nagrało się, poszło w świat, Blakeyowi inwestycja zwróciła się po tysiąckroć. Został gwiazdą, przejął Jazz Messengers po Silverze i już dalej było z górki. Łebski gość, ale też, trzeba przyznać, świetny bębniarz i bandleader.

Owym MC (Master of Ceremony), który zapowiedział koncert, wymieniając na pierwszym miejscu Blakeya, był słynny niskorosły wodzirej Birdlandu Pee Wee Marquette. Ta zapowiedź przeszła do historii, jak i sam koncert. Słynną frazę: "Ladies and gentlemen, as you know we have something special down here at Birdland this evening. A recording for Blue Note Records." samplowano potem na niejednej płycie. Poniżej wklejam nagranie oryginalne, a także dwie najsłynniejsze przeróbki: z płyty US3 "Hand on The Torch" oraz z płyty Quincy Jonesa "Back on The Block" - w kawałku "Jazz Corner of The World", nazwanym tak, jak nazywano właśnie klub Birdland, fragment ze wspomnianym cytatem z Pee Wee Marquette'a zaczyna się tak gdzieś w okolicach 2:32. Enjoy! :gn:

https://www.youtube.com/watch?v=ii57FytBQ74

https://www.youtube.com/watch?v=yn1XU_vgjag&list=RDGMEMQ1dJ7wXfLlqCjwV0xfSNbA&start_radio=1&rv=Fk-4lXLM34g

https://www.youtube.com/watch?v=JWVY-6q89v4&list=PLjb5kMzP2zol1ZCVGKseM5poSQU3f7JNz&index=7

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Pboczek

Super historia, muzyka i słowa które każdy zna, stają się ciekawsze. Nie wiedziałem że to nazwy tak kultowego klubu.  :)

No i Quincy, nie pamiętam czy kiedyś wysłuchałem czegoś na głośniczkach smartfona z taką przyjemnością, świetnie nagrane i wkomponowane partie. Nie znałem tego.👌😀 W sumie myślę, że kawałek na płcie zdaje się Jarosława Śmietany ,,A Story Of Polish Jazz" jest wzorowany na tym utworze.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Moriarty

#492
No, Birdland to kawał jazzowej historii... Jeden z klubów przy 52nd Street, ulicy, która w czasach be-bopu była absolutnym centrum świata. Byłem tam parę lat temu, niewiele z tego zostało :/. Klub został tak nazwany na cześć Charlie'ego Parkera, czyli Birda. Jak głosi przekaz, pod koniec życia zdarzało się, że Bird bywał niewpuszczany do Birdlandu. Smutne, ale biorąc pod uwagę, w jakim wtedy bywał stanie i jak się zachowywał, niekoniecznie oburzające.

Poniżej jeszcze jeden hołd dla Birdlandu, czyli skomponowany przez Joe Zawinula "Birdland" z repertuaru Weather Report. Wszyscy chyba znają, swego czasu był to przebój ogrywany także w komercyjnych stacjach radiowych. Zawinul miał do tego klubu spory sentyment. Dużo w nim grywał za młodu, poznał w nim swoją żonę.

https://www.youtube.com/watch?v=_Fm10whccto
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Moriarty, Ty jak zwykle kawał porządnej opowieści wrzucisz..... 😀
Aż zaraz się chce płyty kupować.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A tę płytę US3 to nawet mam....
Ale dziś nie poleci....
Nie ma na okładce głowy.... 😋 Taki dzisiejszy, u mnie, temat przewodni słuchowiska.... 🙃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

#495
No to dziś..... 😀

Płyta fajna, mimo że składanka (których zwykle nie lubię).
A jeszcze fajniejsza bo kupiona kiedyś na wakacjach za 10 PLN.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

 I tyłeczek.... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Co to za cudo do płyt?
Czyżby Technics?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I jeszcze kto tam się udziela na płycie....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Moriarty

Cytat: wiki w Czerwiec 23, 2022, 20:02Płyta fajna, mimo że składanka (których zwykle nie lubię).

Fajna, ale nie składanka! :P
Historia powstania tej płyty jest opisana w książce o Blue Note. W skrócie: dżentelmeni odpowiedzialni za ten projekt jakimś cudem przekonali szefa BN, by dał im prawo samplowania muzyki z wszystkich płyt tej wytwórni. Byli zafascynowani brzmieniem Blue Note i swoim entuzjazmem zrobili wrażenie, stąd zgoda.

Płyta składa się zatem z sampli z dogranymi współczesnymi partiami. "Cantaloop" - przeróbka "Cantaloupe Island" Herbiego Hancocka z płyty "Empyrean Isles" (1964) to był megaprzebój, ale też ten kawałek wyszedł naprawdę znakomicie, trzeba przyznać :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501